@Jakchcesz To,że ci się tak wydaje to nie znaczy że tak jest. Zresztą niedługo za to zapłacisz to się przekonasz - soja,kakao itd. Wszystko to podrożeje,bo będzie posiadało specjalny wymagany papierek. To nie chodzi o wylesianie u nas tylko na całym świecie. A co to zmieni dla środowiska? Po prostu do nas przyślą towar z odpowiednim certyfikatem,a ten tańszy bez certyfikatu z wylesionych terenów powędruje do innych krajów. To tak jakbyś sprzątał ogród,przerzucił śmieci za płot sąsiada i cieszył się,że sprzątasz świat.
@Jakchcesz Ale jak to udowodnisz? To nie chodzi tylko o wylesianie na terenie UE,ale np skarmianie zwierząt sprowadzoną soją już będzie stanowić problem. A soja to u nas najpowszechniejsze źródło białka w żywieniu zwierząt. Ba - na dobra sprawę każdy jeden produkt stosowany w gospodarstwie będzie musiał pewnie posiadać specjalny "zielony" certyfikat. Akurat bydło to pewnie najmniej dotknie - ale najbardziej dotyczy to drobiu. A tymczasem z Ukrainy będzie mogło wjechać wszystko....
@Kgorecki2500 Po co się tak ograniczać? Tyle lat oni mieli wyższe pensje to czas abyśmy to my byli do przodu w zarobkach. No chyba że on chce zrównać Europejczykom do nas,to co innego
@kigani Jestem w stanie to zrozumieć, ale sam zacząłeś temat reprezentacji i piszesz o tym, że zabrakło ledwie milimetr szczęścia w meczu z Japonią. No sorry.
@kigani Absolutnie nic nie daje podstaw do takiego myślenia. Przecież Niemcy pod wodzą Flicka w jego ostatnich 17 meczach pokonały jedynie Włochy, Kostarykę Oman i Peru. Ta przygoda była totalnie nieudana. No chyba że przyjmujemy tak krytykowaną tutaj narrację Xaviego i skupiamy się na tym kto był subiektywnie lepszy w meczu.
@ArcziArtt Wypadek przy pracy ma spełniać 3 warunki - ma to być zdarzenie nagłe, związane z pracą i wywołane przyczyną zewnętrzną. O ile 2 pierwsze warunki są spełnione to tę przyczynę zewnętrzną można w tym przypadku różnie interpretować. Właśnie poślizgnięcie, jakaś nierówna nawierzchnia czy coś takiego mogłoby być jednoznaczne ale tutaj sam pomyśl czy coś takiego miało miejsce.
@Michael24 Niby się jeszcze człowiek łudzi, że jest nadzieja dla tego klubu i Xavi zostanie, ale po tym co się dzieje to jak miałaby wyglądać ta współpraca? Wczoraj taki wspaniały wieczór, zwycięstwo Atalanty,a dziś człowiek jakby dostał obuchem w łeb gdy zaczęli pisać o tym Flicku.
0
@tbas Chodzi ci o to z artykułu? To dość jaskrawy przykład,ale wiele chińskich rozwiązań trafia do różnych krajów. https://forsal.pl/lifestyle/technologie/artykuly/8607624,chinskie-kamery-polska-administracja.html
1
@Jakchcesz To,że ci się tak wydaje to nie znaczy że tak jest. Zresztą niedługo za to zapłacisz to się przekonasz - soja,kakao itd. Wszystko to podrożeje,bo będzie posiadało specjalny wymagany papierek. To nie chodzi o wylesianie u nas tylko na całym świecie. A co to zmieni dla środowiska? Po prostu do nas przyślą towar z odpowiednim certyfikatem,a ten tańszy bez certyfikatu z wylesionych terenów powędruje do innych krajów. To tak jakbyś sprzątał ogród,przerzucił śmieci za płot sąsiada i cieszył się,że sprzątasz świat.
1
@Jakchcesz Ale jak to udowodnisz? To nie chodzi tylko o wylesianie na terenie UE,ale np skarmianie zwierząt sprowadzoną soją już będzie stanowić problem. A soja to u nas najpowszechniejsze źródło białka w żywieniu zwierząt. Ba - na dobra sprawę każdy jeden produkt stosowany w gospodarstwie będzie musiał pewnie posiadać specjalny "zielony" certyfikat.
Akurat bydło to pewnie najmniej dotknie - ale najbardziej dotyczy to drobiu. A tymczasem z Ukrainy będzie mogło wjechać wszystko....
4
@tbas To nie jest takie proste, że tylko zły Orban współpracuje z Chińczykami. W UE też się taka współpraca nawiązuje.. Zresztą na całym świecie to się dzieje. Polecam lekturę - https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5025604/chinczycy-trzymaja-nas-mocno-pierwsze-sledztwo-o-tym-jak-chiny-kolonizuja-europe-w-tym-polske
0
@HighestInTheRoom Kto to niby jest?
0
@Popitek12 Gratulacje.
2
@Xwowrak UE - jest problem? Nałóżmy opłatę
Tymczasem gdzieś na świecie - https://agronomist.pl/artykuly/swiat-australijski-rolnik-zorganizowal-pierwsza-sprzedaz-bydla-neutralnego-pod-wzgledem-emisji-dwutlenku-wegla
0
@wojopancer Aktualnie? Xavi - jest trenerem Barcy, a Flick jest bezrobotny więc co to za porównanie w ogóle?
1
@Kgorecki2500 Po co się tak ograniczać? Tyle lat oni mieli wyższe pensje to czas abyśmy to my byli do przodu w zarobkach. No chyba że on chce zrównać Europejczykom do nas,to co innego
1
@Arden To brzmi niczym brazylijska telenowela. Aż przykro że to się dzieje w takim klubie.
4
@musli1989 Po jakich taśmach? Mozesz streścić?
0
@kigani Jestem w stanie to zrozumieć, ale sam zacząłeś temat reprezentacji i piszesz o tym, że zabrakło ledwie milimetr szczęścia w meczu z Japonią. No sorry.
5
@kigani Absolutnie nic nie daje podstaw do takiego myślenia. Przecież Niemcy pod wodzą Flicka w jego ostatnich 17 meczach pokonały jedynie Włochy, Kostarykę Oman i Peru. Ta przygoda była totalnie nieudana. No chyba że przyjmujemy tak krytykowaną tutaj narrację Xaviego i skupiamy się na tym kto był subiektywnie lepszy w meczu.
4
@kigani To czemu w takim razie notował tak słabe wyniki z kadrą gdy był selekcjonerem?
0
@ArcziArtt Wypadek przy pracy ma spełniać 3 warunki - ma to być zdarzenie nagłe, związane z pracą i wywołane przyczyną zewnętrzną. O ile 2 pierwsze warunki są spełnione to tę przyczynę zewnętrzną można w tym przypadku różnie interpretować. Właśnie poślizgnięcie, jakaś nierówna nawierzchnia czy coś takiego mogłoby być jednoznaczne ale tutaj sam pomyśl czy coś takiego miało miejsce.
8
"Niektórzy członkowie zarządu naciskają jeszcze na Márqueza." Brawo Panowie. Ciśnijcie tam ostro ten temat i ratujcie nasz klub przed Flickiem.
0
@Arden Przecież potem miał nieudaną przygodę z reprezentacją
0
@Kalin33 To co się dzieje w klubie względem Xaviego? Tak to nieśmieszny żart
4
@jakub1906 Plantatorzy bawełny też swego czasu zatrudniali sporo kolorowych.
0
@Albatros Bo Marquez przynajmniej nie skompromitował się jak Flick na poprzednim stanowisku. Poza tym ma DNA Barcy i na pewno finansowo lepsza opcja.
1
@Iniesta997 Jesli Xavi miałby odejść to zdecydowanie wolę Marqueza niz Flicka.
0
@Mario96w Chyba tak jak się pisze.
0
@Arden I bardzo dobrze zrobił. Choć i tak pewnie na próżno strzępi język do tego bezmózga.
0
@Pawel13sz Oby Xavi.
0
@Michael24 Niby się jeszcze człowiek łudzi, że jest nadzieja dla tego klubu i Xavi zostanie, ale po tym co się dzieje to jak miałaby wyglądać ta współpraca? Wczoraj taki wspaniały wieczór, zwycięstwo Atalanty,a dziś człowiek jakby dostał obuchem w łeb gdy zaczęli pisać o tym Flicku.
0
@RoberDzik Ja bym wziął Pepa Guardiolę.
2
Zdania dziennikarzy podzielone. Czyli jakaś nadzieja dla tego klubu jeszcze jest. Xavi zostań.
1
@TheNekro94 Wygrał rok temu ligę i jakoś te uwielbienie szybko minęło.
5
No i w końcu to się stało. Dzięki Atalanta.
0
"Flick naciska na dołączenie do Barcelony". Ciekawe w jaki sposób i na kogo naciska?