@jakub1906 Weź już przestań płakać. Czepiać się o wygląd to jest naprawdę żenujące. Na Eurowizji chłop z gołą dupą może sobie latać,ale to wygląd Luny stanowi problem?
To uwłacza godności człowieka,że musi się tłumaczyć z takich słów. Przeciez nic takiego nie powiedział. Po mojemu to Laporta ma ostatnio nienajlepszą prasę,więc usiłuje odwrócić uwagę od siebie. To jest chore.
@John_Doe Dopóki takie rozwiązania nie sa narzucane ustawowo to nie rozumiem co to komu z zewnątrz przeszkadza. Jeśli pracodawca uważa,że jest to korzystne dla jego firmy to "wolnoć Tomku w swoim domku". A jesli ktoś tam czuje się poszkodowany,to niech walczy o swoje.
Jesli faktycznie Xavi miałby wylecieć za te słowa prawdy,to ciekaw jestem jaki trener by się zgodził go zastąpić w takiej sytuacji. Przeciez nie powiedział nic odkrywczego - każdy kibic nawet średnio interesujący się piłką zdaje sobie z tego sprawę.
@marcin62 W takiej sondzie to powinny byc np. pytania o to czy ktos w jakis sposób przygotowuje się do potencjalnej wojny. Czy przygotowuje się na wyjazd, robi jakieś szkolenia, zapasy produktów czy żyje tak jak dotychczas. To dałoby lepszy obraz niż takie pytania jak kto się zachowa w kryzysowej sytuacji.
@MichuZ44 Nie każdy musi walczyć. Była też odpowiedź dotycząca pomocy. Ale tak naprawdę to takie sondaże są bez sensu,bo dopiero kryzys to zweryfikuje i każdy może zmienić zdanie - ci co deklarują walkę moga pierwsi uciec i odwrotnie - ci którzy deklarują ucieczkę mogą pomagać.
@Kazragore Bzdury. Nawet rolnicy walczyli aby to zablokować,bo przetarg wygrała inna zagraniczna firma a kontrolę nad tym powinien sprawować polski podmiot.
@DragonxNF "ministerstwo zdrowia Peru wyjaśniło, że decyzja została podjęta, aby zapewnić, że publiczna służba zdrowia w kraju „zagwarantuje pełną opiekę medyczną w zakresie zdrowia psychicznego” dla tzw. społeczności transpłciowej." "Decyzja wzbudziła sprzeciw aktywistów LGBTQ+ w całym kraju. Organizują oni protesty, mobilizują się w mediach społecznościowych. "
@ObiwanKenobi Jak napisałem - dochodzi np. akcyza - paliwo, alkohol, papierosy itd. Plus dochodzi to, że jeśli polski przedsiębiorca dzięki nim zamiast miliona zł dochodu uzyska1,5 mln dochodu to tez zapłaci od tego podatek itd. Takie rzeczy są ciężkie do oszacowania ale jednak istnieją.
@bartekvisca A z czego wynika ta cena? Właśnie z powodu rozdawnictwa. Jeśli już jakkolwiek wspierać tych aktywnych to tylko i wyłącznie poprzez jakies preferencje podatkowe.
@ObiwanKenobi Jest wiele pośrednich rzeczy - jeśli pracują to choćby dochodzą wszelkie świadczenia pracownicze - owszem to swego rodzaju kredyt zaciągany przez państwo,ale obecnie ta kasa wpływa do budżetu i państwo nią dysponuje. Jeśli wydają kasę w Polsce to część tego pieniądza też trafia do budżetu - mniej lub bardziej bezpośrednio - akcyza,inne podatki i opłaty, podatki od innych podmiotów gospodarczych do których ta kasa trafia. I żeby była jasność - nie powinno być w tej chwili żadnych przywilejów ,tylko chcę zwrócić uwagę,że porównanie tych dwóch liczb u Warzechy jest uproszczeniem i nie ujmuje wszystkiego.
1
@jakub1906 Weź już przestań płakać. Czepiać się o wygląd to jest naprawdę żenujące. Na Eurowizji chłop z gołą dupą może sobie latać,ale to wygląd Luny stanowi problem?
19
To uwłacza godności człowieka,że musi się tłumaczyć z takich słów. Przeciez nic takiego nie powiedział. Po mojemu to Laporta ma ostatnio nienajlepszą prasę,więc usiłuje odwrócić uwagę od siebie. To jest chore.
1
@John_Doe Tu się zgodzę. Jesli chodzi o samo wyróżnienie to faktycznie trochę groteskowe.
3
@John_Doe Dopóki takie rozwiązania nie sa narzucane ustawowo to nie rozumiem co to komu z zewnątrz przeszkadza. Jeśli pracodawca uważa,że jest to korzystne dla jego firmy to "wolnoć Tomku w swoim domku". A jesli ktoś tam czuje się poszkodowany,to niech walczy o swoje.
3
Jesli faktycznie Xavi miałby wylecieć za te słowa prawdy,to ciekaw jestem jaki trener by się zgodził go zastąpić w takiej sytuacji. Przeciez nie powiedział nic odkrywczego - każdy kibic nawet średnio interesujący się piłką zdaje sobie z tego sprawę.
0
Mame Dyskryminują elgiebety w wojsku - https://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/wojsko-polskie-nie-dla-kazdego-takich-osob-mon-nie-chce,544389.html
0
@marcin62 W takiej sondzie to powinny byc np. pytania o to czy ktos w jakis sposób przygotowuje się do potencjalnej wojny. Czy przygotowuje się na wyjazd, robi jakieś szkolenia, zapasy produktów czy żyje tak jak dotychczas. To dałoby lepszy obraz niż takie pytania jak kto się zachowa w kryzysowej sytuacji.
12
@Emhyr Poczekajmy na głos @Comentateiro . Nikt inny nie żył w tak zamierzchłych czasach.
1
@Arden Greta - doprowadź tego Tebasa do pionu i wybij mu z głowy te idiotyczne pomysły.
0
@kazbychu No i? Akurat z tego artykułu to znam te daty,bo sam go wrzucałem w innej dyskusji przed chwilą.
0
@Emhyr Ronaldinho.........
0
@kazbychu Trochę mieszasz fakty. Przetarg faktycznie został rozpisany w 2022, rozstrzygnięty chyba w 2023,ale unieważniony dopiero teraz.
0
@Kgorecki2500 Głosowanie na POPIS.
2
@MichuZ44 Nie każdy musi walczyć. Była też odpowiedź dotycząca pomocy. Ale tak naprawdę to takie sondaże są bez sensu,bo dopiero kryzys to zweryfikuje i każdy może zmienić zdanie - ci co deklarują walkę moga pierwsi uciec i odwrotnie - ci którzy deklarują ucieczkę mogą pomagać.
1
@Kazragore Bzdury. Nawet rolnicy walczyli aby to zablokować,bo przetarg wygrała inna zagraniczna firma a kontrolę nad tym powinien sprawować polski podmiot.
2
@jacobFCB Bzdury - bardzo dobrze że unieważnili, zresztą po protestach rolników w tej sprawie. Pamiętam,że Ardanowski też przestrzegał aby nie oddawać tego w obce ręce.
https://www.topagrar.pl/articles/rynek-rzepaku/przetarg-na-dzierzawe-terminalu-zbozowego-w-gdyni-uniewazniony-2509063
0
@Sulimo W pełni się z tym zgadzam.
0
@tristan87 Po tym co odwalił z Bayernem to nic dziwnego.
1
@NeroTFP1 ,"Seba - ale na pały to nie zadzwonisz. Spękasz..."
-"Ja nie zadzwonię? Potrzymaj piwo...."
0
@tristan87 Zapytaj Ryszarda.
0
@Kgorecki2500 Znamienne jak wiele procent ludzi wybrało że nie ma żadnej partii/ugrupowania która im odpowiada.
0
@Kamiloza91 Jeden z moich ulubionych graczy. Nie mogę się doczekać jego duetu z Lewandowskim.
0
@jacobFCB Biden też widać chciałby uścisnąć rękę Obamie.
1
@DragonxNF "ministerstwo zdrowia Peru wyjaśniło, że decyzja została podjęta, aby zapewnić, że publiczna służba zdrowia w kraju „zagwarantuje pełną opiekę medyczną w zakresie zdrowia psychicznego” dla tzw. społeczności transpłciowej."
"Decyzja wzbudziła sprzeciw aktywistów LGBTQ+ w całym kraju. Organizują oni protesty, mobilizują się w mediach społecznościowych. "
0
@ObiwanKenobi Jak napisałem - dochodzi np. akcyza - paliwo, alkohol, papierosy itd. Plus dochodzi to, że jeśli polski przedsiębiorca dzięki nim zamiast miliona zł dochodu uzyska1,5 mln dochodu to tez zapłaci od tego podatek itd. Takie rzeczy są ciężkie do oszacowania ale jednak istnieją.
6
@bartekvisca A z czego wynika ta cena? Właśnie z powodu rozdawnictwa. Jeśli już jakkolwiek wspierać tych aktywnych to tylko i wyłącznie poprzez jakies preferencje podatkowe.
30
@Objectivo Osoba aktywna zawodowo nie potrzebuje żadnego rozdawnictwa. Amen.
1
@ObiwanKenobi Jest wiele pośrednich rzeczy - jeśli pracują to choćby dochodzą wszelkie świadczenia pracownicze - owszem to swego rodzaju kredyt zaciągany przez państwo,ale obecnie ta kasa wpływa do budżetu i państwo nią dysponuje. Jeśli wydają kasę w Polsce to część tego pieniądza też trafia do budżetu - mniej lub bardziej bezpośrednio - akcyza,inne podatki i opłaty, podatki od innych podmiotów gospodarczych do których ta kasa trafia. I żeby była jasność - nie powinno być w tej chwili żadnych przywilejów ,tylko chcę zwrócić uwagę,że porównanie tych dwóch liczb u Warzechy jest uproszczeniem i nie ujmuje wszystkiego.
0
@tristan87 Służby czasem prowadzą tak zawiłe gry,że to nie jest czarno-biały świat w którym łatwo się połapać.
0
@Kgorecki2500 Tylko jego kojarzę z tej listy.