mekston
Dołączył/a: wrzesień 2012
41 obserwujących
23 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
mysle, ze to kwestia dwoch moze trzech argumentow:
1) swietnego zrozumienia miedzy oboma graczami i ich relacji - choc prywatnie Messi o ile wiem bardziej sie trzyma z Suarezem
2) docenienia klasy Neya przez Leo. Messi gral z wieloma pilkarzami wysokiej klasy bo takimi sa Sanchez, Ibra, Villa itp - ale Ney jest jednak piłkarzem ktory moze wiecej - i do tego nigdy nie kwestniowal pozycji Leo - zawsze wyrazal sie w ten sposob, ze chce pomoc mu byc jeszcze lepszym.
Inna sprawa, ze moze nie kazdy pamieta, ale w 2010 roku w spotkaniu z Saragossa oddal karnego wlasnie Zlatanowi - gdzie Leo juz strzelil hat tricka - ale chcial dac koledze szanse na przelamanie sie. Fakt, ze wowczas to byl jeden taki przypadek, ale jednak.
3) Wieku i doswiadczenia Leo - w koncu teraz to nasz drugi kapitan, a jako kapitan jest tez odpowiedzialny za dobra atmosfere w zespole - a takimi gestami wlasnie to robi. Do tego rozumie, ze all in all ten gol z karnego przy rozstrzygnietym wyniku nic nie znaczy, bo licza sie tylko trofea druzynowe.
0
ja jeszcze przed meczme pisalem, ze ten mecz bedzie latwy z wielu powodow o ktorych pisalem.
Na pcozatku meczu widzialem jak duze przestrzenie zostawia Celta i pozostawala tylko kwestia skutecznosci. Na szczescie mimo kilku poczatkowych pudel, pozniej chlopaki sie rozstrzelali.
1
karne Neymara to juz temat na inna historie :)
2
chyba sedziego :)
15
Messi:
1) Moze strzelic karnego z Cordoba, ktory da mu hat tricka i pozwoli odskoczyc w klasyfikacji Pichichi od Ronaldo na 2 bramki - oddaje karnego Neymarowi, bo ten nie mial swojej bramki
2) Moze strzelic hat trikcka z Roma po powrocie do gry po kontuzji, ale oddaje karnego Neymarowi bo ten nie mial swojej bramki
3) Mecz z Valencia, Barca prowadzi 3-0, a Valencia dostala czerewona kartke - Messi ma juz bramke, Suarez dwie, - rzut karny, ktory Messi sam wywalczyl - Messi moze odksoczyc w klasyfikacji na najlepszeego strzelca PK. Co robi? Oddaje karnego Neymarowi, bo ten nie mial swojej bramki.
4) Mecz z Celta - jest wynik 3-1, Messi ma szanse na zdobycie bramki numer 300 w la liga, na swoj pierwszy dublet w historii przeciwko Celcie, sam wywalczyl karnego - i zagrywa pilke podaniem z karnego do Neymara ( Suarez sie wcial), ale znowu dzieli sie z druzyna mimo ze est gwiazda numer 1, zdobywca 5 ZP i moze nabijac sobie statystyki.
Nie mam słów :)
0
jezeli tak by bylo - to w sumie klucczowe bedzie nieprzegranie z Realem - wowczas bedziemy mogli sobie pozwolic nawet na remis / porażke / 2 remisy w tych spotkaniach - zeby spokojnie kontrolowac lige.
3
Jesli chodzi o LA Lige w tym sezonie, to zapewne kluczowe dla nas beda kolejki 30-33
Wtedy kolejno gramy z:
kolejka 30 Villareal (w)
kolejka 31 Real (d)
kolejka 32 Sociedad (w) - najtrudniejszy wyjazd dla nas w ostatnich latach
kolejka 33 Valencia (d) - za kilkanascie kolejek to moze byc zupelnie inny zespol
Jezeli okaze sie, ze Valencia dalej nie bedzie grala na miare swojego potencjalu, to powiedzialbym, ze kolejki 30-32 beda kluczowe.
1
Jeszcze kilka ciekawostek o naszym Cracku
Messiemu brakuje 3 asyst w sezonie ligowym, zeby po raz dziewiąty z rzędu zaliczyc tzw pilkarskie double - double (10 bramek i 10 asyst w sezonie).
Dodatkowo jezeli w finale PK Messi zaliczy asyste, to bylby to jego najlepszy wynik w PK pod wzgledem asyst. Obecnie ma 4 - i w zadnym sezonie nie mial wiecej.
0
takiego karnego to by oddal :)) if you know what I mean
1
narazie za wczesnie zeby mowic - przy wyrownanym poziomie naszego MSN, moga decydowac imprezy reprezentacyjne.
Mysle, ze pierwsze sady o ZP mozna wydawac po koncu tego sezonu (po zakonczeniu ligi i zwlaszcza ligi mistrzów). Jezeli Lm padnie lupem naszych to ktos z trojki MSN pewnie dostanie - jezeli np. LM (oby nie!) zostala wygrana przez Real - to Ronaldo moze byc na swieczniku ponownie.
6
Kolejna ciekawostka o naszym Cracku:
Jest to 7. ligowy mecz z rzędu z golem Messiego na Camp Nou. Rekordzista wszech czasow w tej kategorii jest Mariano Martin (18 spotkan pod rzad z golem na wlasnym stadionie)
6
Ciekawostka o naszym Cracku:
Messi dzieki strzelonej bramce wyrownal osiagniecie legendarnego Delio Onnisa - najlepszego strzecla ligi francuskiej. (299 goli)
1
NIe wiem czy niektorymz was to podanie Messiego do Suareza nie przypomina pamienego Klasyku na Bernabeu (2-6) w 2009 roku, w ktorym Mesis podawal do Henryego :)
Oczywiscie wtedy Ramos nie mogacy nadazyc kompletnie wylecial w powietrze, ale jakos tak mi sie tamto spotkanie od razu przypomnialo :)
4
Gijon w przeciwienstwie do Celty zagra murarke - do tego wlasne boisko robi swoje. Bedzie ciezej niz dzisiaj.
W Gijon o wykartkownaiu powini pomyslec Nyemar, Mascherano i Busquets
0
jakby nie patrzec to linia to czesc pola karnego - zreszta on jest w polkolu strzalowym, a chyba (podobnie zreszta jak zwodnik Celty po prawej) - uwzgledniajac wynik to szkoda dyskusji :)
4
tez mi sie wydaje ze pilka miala byc dla Neya (nie mial swojego gola), a Suarez nie byl wtajemniczony - ale jak sie zoreintowal to strzelil zeby nie bylo wtopy :)
0
ja mam akurat spore obawy o mecz w Gijon - spotkania wyjazdowe to po pierwsze, a po drugie Gijon w przeciwieństwie do Clety postawi mur
22
i do tego poswiecil szanse na swoj pierwszy dublet przeciwko Celcie.
2
mnie to juz nie zdziwi - jak w poprzednim sezonei oddal karnego, a wowcza mial gola przewagi nad Crem w klasyfikacji pichichi.
Leo zywa legenda :))
0
Brawo - sporo czasu Ci to zajelo :) Pozdrawiam
1
Tylko jedno cisnie sie tutaj na usta - jak to mowi mlodzi ludzie: Masakracja
0
Messi znowu nie strzelil Celcie dubletu - ale i tak jest wielki i zdecydowanie Man of the Mach
0
4 gole w 15 ostatnich minut
0
Arsenal probowal cos podobnego - ale Pires sie poslizgnal o ile kojarze i wyszla totalna klapa
0
"Po prostu uważam że nie ma sensu pisać o prawdopodobieństwie ponieważ idąc tym tropem nie ma sensu nic pisać bo skąd wiesz czy nagle neta ci nie wyłączą?"
?? Czy Ty czytasz co ja pisze - praweodpobienstwo wylaczeniua neta just turbo niskie, praowpodobiestwo, ze jeden z dwoch zawodnikow do konca sezonu slapie kontuzje jest jednak wieksze.
Zreszta - tak jak pisalem, kwestia kontuzji to sprawa niepewna (ale jednak w przypadku dwoch graczy jest wieksza szansa - dlatego to zaznacyzlme.
W przypadkyu mistrzostwa Bayernu tutaj szansa jest juz duzo wieksza, a nie kazdy mogl zwrocic na to uwage.
23
HAha - "ja wychodze" -ale rozegranie
0
Podobnie jest z Nikoliciem, aktualnie jest królem strzelców w polskiej lidze i też uważam że idzie po króla strzelców i co? Też mi napiszesz że wcale tak być nie musi bo Nikolić może doznać kontuzji albo rywale mogą zacząć strzelać więcej o niego? To jest oczywista sprawa.
Po raz kolejny pisze, ze to znowu nie jest idealny przyklad, bo tutaj trzeba by bylo napisac, ze goniacy go zawodnicy tez moga doznac kontuzji, wiec all in all Nikolic ma NAJWIEKSZE szanse na zdobycie krola strzelcow - zwlaszcze ze obecnie prowadzi.
Jednak tutaj mowimy juz o stanie faktycznym rekord i dwoch zawodnikow powinno grac do konca sezonu bez problemow, wiec znowu przyklad z NIkolicem nie do konca trafiony.
Zreszta pisalem juz wyzej, ze kontuzja to rzecz bardziej oczywista
Poza tym naprawde nie rozumiem Ciebie - skoro az tak to Cie nie obchodzi to po co kontunuujesz te rozmowe?
0
Okej ja to wszystko rozumiem tylko po co ta gadka?
Zazwyczaj tak jest że żeby coś pobić trzeba mieć szczęście i liczyć że nie stanie się nic nieoczekiwanego."
O ile kwestia kontuzji to raczej faktycznie cos mniej prawdopobnego zwlascza w kontekscie Lewego, to juz fakt, ze Bayern sobie zapenwi wczesniej tytul jest juz bardzo mozliwy - wiec sorry ale ten komentarz nizej to niepotrzebna zlosliowsc.
0
"Teraz odpisujesz mi na moje komentarze ale wiesz że na kolejny możesz nie odpisać bo mogą ci wyłączyć internet/światło/rozładować bateria (nie wiem z czego piszesz) także istnieje prawdopodobieństwo że na nastęn"
dziekuje za informacje, ale to jest kompletnie nie na temat.
0
Co sie dzieje??