0

@Bagsik88 Styl gry musi być dopasowany do zawodników których posiadasz . Klopp ma zawodników szybkich więc siłą rzeczy musi grać atakiem szybkim i skrzydłami . My też nie mamy teraz takich zawodników by z topowymi zespołami grać tiki - take i mieć 80 % posiadania piłki stąd ta nasza gra taka mało wyrazista . Mi futbol Kloppa osobiście się podoba i chętnie bym go widział kiedyś u nas choć na ten moment jest to mało realne .

0

@Bagsik88 A co to ma do rzeczy ? grając z kontry też można grać ładnie i skutecznie . Po za tym Liverpool nie tylko potrafi grać z kontry .

0

@Bagsik88 Tym , że na przestrzeni całego sezonu grali najlepiej i drugi raz z rzędu dotarli do finału .

1

Dzisiejszy finał rozczarował ale koniec końców i tak wygrał ten kto najbardziej na to zasłużył . Liverpool był dziś jak Barca na Anfild sparaliżowany i bojaźliwy ale ostatecznie udało im się wygrać gdyż Tottenham nie miał zbyt wielu argumentów by im zabrać to zwycięstwo . Ta drużyna awansowała do finału głównie dzięki ambicji , charakterowi i walce do końca podejrzewam że jak by dziś z Liverpolem grał bardziej klasowy zespół to by wygrał ale to jest takie gdybanie . Gratulacje dla Liverpoolu i dla Kloppa który wreszcie wygrał jakiś finał . Zasłużył na to bo jest znakomitym trenerem i przede wszystkim z przed telewizora wydaje się fajnym człowiekiem .

9

Uważam , że Leo kiedy zakończy karierę powinien zostać przy piłce . Jeżeli nie będzie chciał być trenerem to chociaż jakimś działaczem , kimś kto będzie odpowiedzialny do spółki z innym ludźmi za klub . Taki gość nie może po prostu po karierze zniknąć i pojawiać się tylko od czasu do czasu przy okazji jakiś uroczystości , meczów charytatywnych i tym podobnych rzeczy . Piłka to obok rodziny jego największa miłość dlatego nie mogę go sobie wyobrazić z daleka od piłki .

3

Obok Messiego Mats był naszym najlepszym zawodnikiem w tym sezonie . Cieszę się , że mogę go oglądać w koszulce Barcy . Ten transfer był niewątpliwie strzałem w 10 ;)

1

Osobiście nie chce go tutaj . Wiadomo , że ze sportowego punktu widzenia byłby to świetny ruch natomiast czy rzeczywiście musimy ratować się kupnem Neymara ? po tym jak nas opuścił ? . To już wolałbym Grizmana które też jest świetnym piłkarzem z tą różnicą , że gra pewnie by była trochę inna z nim a trochę inna z Brazylijczykiem ale też mogąca generować wiele korzyści . Neymar u mnie se już narobił brudów i szczerze nie chce w klubie rozkapryszonej gwiazdeczki tym bardziej że to nie jest jedyny piłkarz na tej planecie co by do Barcy pasował więc prędzej Grizmann .

0

@rk Szczerze ? Ja jako kibic Barcy który jest z tym klubem 15 lat jestem spełniony . Ten klub dał mi tyle radości że teraz nie oczekuje że co chwile będzie wszystko wygrywał jak leci . Cieszy mnie każde trofeum i oczywiście po porażce jest smutek jednak następnego dnia uświadamiam sobie że nic się przecież takiego nie stało bo ten klub i tak już tyle zdobył że nic nikomu nie musi udowadniać . Słowa więcej niż klub nie nakazują drużynie wygrywania każdego trofeum zalecam zapoznanie się dogłębne z tymi słowami .

1

No i cóż trudno nie udało się zdobyć dubletu . Zastanawia mnie dlaczego w pierwszej połowie nie było takiego ognia w grze piłkarzy Barcelony jak w drugiej . Dlaczego od początku nie grali Vidal i Malcom bo ewidentnie rozruszali naszą grę ale to już pytanie do trenera . Brakowało nam dziś Suareza bo nawet Suarez bez formy jest groźny dla przeciwnika a nasz atak jest z nim dużo bardziej zróżnicowany , można z nim pograć na ścianę a nie tak jak było dziś . Nasze osłabienia zrobiły swoje i kończymy ten sezon z jednym trofeum . Podsumowując sezon w naszym wykonaniu uważam za dobry z racji zdobycia mistrzostwa Hiszpani ale porównując go z poprzednim był gorszy . Mam nadzieje że porządnie się wzmocnimy w letnim okienku , pożegnamy się z niektórymi graczami i damy szansę młodzieży by kolejny sezon był lepszy od tego . Jeszcze na koniec zdanie o Valverde ja bardzo chętnie przywitam nowego trenera ale nie ma na rynku gościa który byłby dla nas odpowiedni i przede wszystkim wolny i proszę mi tu nie pisać o Setienie czy Koumanie bo śmiać mi się chce a Xavi to melodia przyszłości . Rozsądnie będzie zostawić Valverde i liczyć że z wzmocnioną kadrą zdołamy ugrać coś więcej .

0

@Yoshi94 Tak o tej sytuacji mówię . Spalony a jego odgwizdanie to inna sprawa , z tym Varem też nie wiadomo jak by było .

0

Zgadzam się w 100 % ze wszystkim co powiedział Leo . Dobrze że użył tak mocnych słów o grze drużyny bo tylko takie wypowiedzi do mnie przemawiają . Akurat Messi w tym meczu na Anfild grał dobrze natomiast była taka jedna sytuacja którą powinien zamienić na bramkę kiedy był sam na sam z Alissonem i nie wiedzieć czemu schodził wtedy na lewą nogę zamiast strzelić z prawej jednak ta sytuacja nie może zamazać obrazu tego spotkania w jego wykonaniu bo ono było ogólnie dobre . Widać że czuje się odpowiedzialny za tą porażkę bo ileż można oglądać tych kompromitacji Barcelony w meczach wyjazdowych ligi mistrzów a tak tylko przypomnę że te wpadki to nie jest kwesta tylko tych dwóch lat . One zaczęły się dużo wcześniej .

0

Szkoda go . W tamtym sezonie był niekwestionowanym liderem formacji defensywnej razem z Pique . W tym przez kontuzje stracił niemal cały sezon , jestem jednak za tym żeby został . To niesprawiedliwe pozbywać się kogoś kto przez kontuzje stracił sezon choć wiadomo w futbolu nie ma sprawiedliwości nie mniej jednak wierzę że jeszcze wróci do regularnej gry w bordowo granatowych barwach .

3

Nie da się dominować z takimi rywalami jak Liverpool kiedy ma się zawodników w środku pola bez formy lub po prostu nie są predysponowani do takiej gry z najlepszymi drużynami Swiata . Busi to nie jest ten sam piłkarz co jakiś czas temu , Rakitić to nie jest typ zawodnika który w Barcelonie będzie co akcje rozdzielał piłkę na lewo i prawo bądź kręcił kółeczka gdy rywal go naciska , Vidal ma zupełnie inne atuty . Jedynym takim piłkarzem jest Arthur ale to za mało . Możliwe że po przyjściu De jonga odzyskamy panowanie nad meczem z takimi przeciwnikami jak Liverpool ale do tego będzie potrzeba kilka ogniw a nie tylko jedno . Póki co musimy sobie inaczej radzić z takimi rywalami co nie będzie łatwe .

0

Mam nadzieje , że jak się okaże że przyjdzie do nas to nie będzie z nim podobnie jak z Coutinho . Transfer wydaje się fajny ale podobnie było z Brazylijczykiem . Najważniejsze żeby dobrze się zgrał z Messim i Suarezem oczywiście o ile do nas przyjdzie bo to jeszcze nie jest przesądzone .

1

Koszulka jest taka jak odpadnięcie Barcy z Liverpoolem . Więcej dodawać nie trzeba .

1

Dziwne jest to , że trener jeszcze nie przeanalizował tego meczu . Według mnie powinien to zrobić by wiedzieć gdzie co nie zagrało i jaka była tego przyczyna . Odstawianie tej analizy chyba nie jest dobre .

1

Swietny piłkarz . Wydaje mi się , że mógł osiągnąć jeszcze więcej gdyby w odpowiednim czasie trafił na odpowiedniego dla niego trenera . Zdecydowanie najlepszy czas miał w City ale i w Barcy grał bardzo dobrze za co należy mu dziękować . Powodzenia w trenerce :D

2

Może po tej operacji wróci do swojej optymalnej formy . Wiem , że nie jest już zawodnikiem najmłodszym ale też nie jest jakimś tam staruszkiem . 2 sezony jeszcze spokojnie pogra mam nadzieje na najwyższym poziomie. Najważniejsze by miał godnego zmiennika bo z całym szacunkiem ale Boateng to jakaś kpina .

8

Wina nie spada nigdy na Messiego ? Nie wiem jaki dzban mu to powiedział jednak to jest bzdura . Zawszę najbardziej poszkodowani są trener i najlepszy piłkarz w drużynie , nie ważne czy ten lider zagra dobrze czy źle . Akurat Leo w rewanżu robił co mógł a i tak mu się oberwało od niektórych kibiców z katalonii.

1

Zgadzam się w 100 % z oceną Leo . Na jakieś tam słowa uznania zasługują również Vidal i Ter Stegen reszta fatalnie i oceny jeden zasłużone . Nie zgadzam się natomiast ze zdaniem , że trener nie zmotywował odpowiednio piłkarzy . Gracze tej klasy sami powinni się zmotywować , ogólnie uważam że motywacji nam nie zabrakło a czego zabrakło to głowy . Piłkarze Barcelony już przed rozpoczęciem meczu przegrali ten awans bojąc się powtórki blamażu z przed roku , było to widać po drugim golu bo jak wytłumaczyć to że po drugim trafieniu minute później pada trzecia bramka a czwarta to już wogóle jakiś sabotaż . Oni byli przerażeni i to według mnie spowodowało tą kompromitacje . Analizując te bramki one były chore po prostych błędach , żadna z bramki dla Liverpoolu nie była jakąś spektakularną akcją a kompromitacją naszych piłkarzy . Skąd traci się takie bramki ? z głowy i głową przegraliśmy ten mecz a nie umiejętnościami czy brakiem zaangażowania .

1

To jest najlepsza edycja ligi mistrzów w historii .Ja wiem , że jesteśmy niepocieszeni wczorajszym wynikiem i pewnie większość Cules była dziś za Ajaxem bo wkońcu to jest klub w jakiś sposó związany z Barceloną ale postawmy się w sytuacje kibiców , piłkarzy Liverpoolu i Tottenhamu . Dla takich chwil warto żyć ... Wychodzi na to że teraz nie warto wygrywać pierwszego meczu więc wniosek nasuwa się sam > w kolejnej edycji przegrywamy specjalnie pierwszy mecz by w drugim dokonać remontady i napisać kolejną piękną historie . Skoro nie umiemy bronić dobrych wyników z pierwszego meczu może warto zmienić nastawienie i pierwszy mecz zawalić by drugi szaleńczo wygrać . Oczywiście to pół żartem pół serio . A dlaczego jest tam ziarenko prawdy ? ano dlatego że Barcelona zawsze lepiej wypadała gdy miała nóż na gardle a nie kiedy mieczem wojowała :D

6

Szkoda go bo wydaje mi się że to nie on zawinił a piłkarze . Jeśli Messi z piątego metra nie strzela prawą nogą a przekłada na lewą , Suarez nie ma siły mocniej strzelić kiedy wychodzi sam na sam z bramkarzem , Alba nie potafi strzelić z prawej nogi też wychodząc sam na sam ... cytując Tomka Hajte to są te detale co robią różnice ... potem drużyna traci kolejne gole i psychicznie w zespole wszystko siada . Najmniej winy w tym blamażu ponosi trener ale oczywiście dostanie mu się najbardziej bo bądź co bądź też jest odpowiedzialny za tą katastrofę.

1

Trudno się nie zgodzić . Paraliż Barcelony w tym momencie był przerażający . Ja nie wiem gdzie oni byli przy tej sytuacji ale napewno nie na boisku .

0

Przyznam się szczerze że po końcowym gwizdku miałem ochotę wejść na stronę i napisać coś niecenzuralnego w stronę piłkarzy ale stwierdziłem że to bez sensu martretować tych graczy którzy mają jakieś problemy psychiczne . Czemu problemy psychiczne ? Ten mecz i ogólnie dwumecz przegraliśmy w głowie . Zawodnicy weszli na ten gorący kocioł i od pierwszych minut wyglądali na sparaliżowanych . Po tym pierwszym golu dla LIverpoolu nasza gra wygladała lepiej i zaczeliśmy stwarzać sytuacje problem w tym że nie potrafiliśmy ich wykorzystać . Pierwsza połowa była podobna do tego meczu na Camp Nou tyle tylko że tym razem to my nie wykorzystaliśmy swoich okazji . A to co się stało w drugiej połowie to chyba należy to przemilczeć by oszczędzić nerwów , druga bramka dla Liverpoolu i drużyna staje , nie reaguje i jest kompletnie rozbita . Kwestią czasu była strata kolejnych goli . Bramka na 4- 0 to jakiś sabotaż ... ja nie wiem czy gwizdek był , czy piłkarze go nie słyszeli nie wiem ... takich goli w B klasie się nie traci . Pilkarze Barcelony mają problem z wytrzymaniem wielkiej presji narzuconej przez zespół przeciwny który goni wynik i non stop presuje a w naszym Teamie zaczyna się panika bo jest problem z płynnym wyjściem z pod tego pressingu . Według mnie problem nie leży w braku umiejętności a w głowie . Piłkarze Barcelony po doświadczeniach z Rzymu rok temu byli kompletnie sparaliżowani w momencie kiedy Liverpool był na fali . Wtedy klasowa drużyna odpowiada , my najwidoczniej taką nie jesteśmy skoro piłkarze nie potrafią sobie poradzić z presją . Z czego to wynika ? nie wiem . Usprawiedliwiał bym tu Velverde który przecież nie wejdzie na boisko i nie strzeli za nich bramki , plan był dobry ale wykonanie tego planu to już inna sprawa . Polecam piłkarzom Barcelony jakiegoś psychologa bo skoro nie potrafisz grać pod wielką presją przeciwnika i kibiców to lepiej dać se spokój z tą ligą mistrzów puki w drużynie nie nastąpi pewna zmiana pokoleniowa . Gratulacje dla LIverpoolu bo w dwumeczu był zespołem lepszym i zasłużenie awansował do finału .

0

Oczywiście masz racje. Zerknąłem teraz na tabele . Mój błąd ;)

0

O ile się nie mylę to City musi przegrać by Liverpool był pierwszy przed ostatnią kolejką . Wynika to z bezpośrednich spotkań tych klubów . Remis na Anfild i zwycięstwo City u siebie nad Liverpoolem sprawia że remis City The Reds nie urządza .

8

Messi przez 88 min nie błyszczał ? To był chyba najlepszy mecz Leo w tym sezonie a grał wiele znakomitych spotkań więc Arnold ewidentnie powtórki tego meczu nie widział .

0

Mamy duże szczęście w tym dwumeczu pierw ten mecz u siebie gdzie Liverpool nie zasłużył by przegrać tak wysoko teraz wypadają im Firmino i Salaha. ... Nie możemy tego zaprzepaścić awans musi być nasz i jutro trzeba postawić kropkę nad i . Oczywiście łatwo nie będzie ale wierze że damy radę .

0

Wielka szkoda Dembele . Niestety póki co jego pobyt w Barcelonie jest nie do końca udany głównie poprzez kontuzje . Raz gra tak sobie potem gra bardzo dobrze by odnieść kontuzje i tak w kółko . Ciekawe czym spowodowane są te jego kontuzje być może nie do końca odpowiednim prowadzeniem się a być może są spowodowane tym że jest piłkarzem bardzo szybkim który jest narażony na tego typu urazy a jego mięśnie na dłuższy okres nie wytrzymują takiego wysiłku . Pamiętam jak Messi był w jego wieku i schodził z boiska z powodu kontuzji ze łzami w oczach on wygląda na człowieka który się tym nie przejmuje , może to wynika z jego charakteru a może jest w nim mało ambicji i jemu pasuje gra w Barcelonie od czasu do czasu przecież kasa się zgadza . Nieodgadniony jest to piłkarz , mam nadzieje że wkońcu przestaną go omijać kontuzje i wtedy wreszcie zacznie grać przez kilka meczy z rzędu na równym wysokim poziomie .

1

Pierwsza połowa jeszcze wyglądała jako tako natomiast w drugiej Celta kompletnie nas zdominowała . Nie można się temu dziwić Barca grała rezerwowym składem który rzadko występuje a Celta walczy o utrzymanie i musi gromadzić punkty . W pierwszej połowie podobali mi się Puig , Alenia i Wagué w drugiej niestety już ich nie było jak i całego zespołu . Ten mecz i tak nic nie zmienia we wtorek gramy o coś więc napewno zobaczymy wyjściową jedenastkę i miejmy nadzieje zespół który awansował do wielkiego finału !

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?