messi 94
Dołączył/a: listopad 2012
Kraków
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Nie wiem dlaczego wogóle nie zagrał Arthur w tym meczu ale jestem przekonany że w rewanżu musi być gotowy do gry od pierwszej minuty . W drugiej połowie mieliśmy problem by wyjść z pod pressingu Liverpoolu a Arthur do takiej gry nadaje się idealnie bo nie traci piłek , i przy sporym tłoku potrafi zrobić kółeczko i idealnie zagrać do najlepiej ustawionego kolegi . Wydaje mi się że idealnym rozwiązaniem na rewanż będzie zagranie klasycznie 4-4-2 z Arthurem , Rakiticiem , Vidalem i Busqetsem . W ataku oczywiście Messi z Suarezem .
2
Nabieram coraz większego przekonania do Vidala . Facet gra znakomicie , jego walka i zaangażowanie jest godne niejednej pochwały . Napewno przyda się na mecz rewanżowy w którym pewnie znów będziemy cierpieć ale mając takich walczaków można być bardziej pewnym że to cierpienie przyniesie sukces .
38
Jeśli Messi mówi że to gwizdanie było brzydkie to jestem pewien że od teraz choćby nie wiem jak Coutinho grał źle to i tak go nie wygwiżdżą . Po prostu to co mówi nasz kapitan jest święte i kropka.
1
Fantastyczny mecz i w zasadzie mamy idealny wynik przed rewanżem . Przed meczem pisałem że minimum 3 bramki więcej trzeba mieć i to się udało oczywiście szczęśliwie bo uważam że Liverpool na minimum jedną bramkę zasłużył , ale czy kogoś to w tym momencie obchodzi ? bo mnie wogóle . Jesteśmy jedną nogą w finale ligi mistrzów , mamy zdobyte mistrzostwo Hiszpanii i jeszcze gramy w finale pucharu króla .... ten sezon może być magiczny ale do tego zostało kilka kroków do wykonania . Gratulacje dla drużyny za walkę i za to , że w trudnych momentach w drugiej połowie potrafili cierpieć i w odpowiednim momencie zadać dwa decydujące ciosy . Drużyna przez wielkie D .
0
W tym sezonie z tak dobrym przeciwnikiem jeszcze nie graliśmy tymczasem Liverpool cały czas się bije o tytuł z City więc oni w jakimś stopniu też mają przewagę bo grali z podobnym do Barcelony przeciwnikiem . Kluczowe będzie to pierwsze spotkanie , jeżeli zapewnimy sobie minimum 3 bramkową zaliczkę można być bardziej spokojnym o rewanż , jeśli jednak tego nam się nie uda lub co gorsza nie wygramy tego meczu będzie mega ciężko na Anfild . Liverpool to drużyna która u siebie gra chyba najlepiej ze wszystkich zespołów grających na własnym boisku więc ciężar tego meczu w Barcelonie będzie bardzo duży nie mniejszy jak rewanż w Anglii . Jeśli chodzi o grę to najważniejsze będzie nie dopuszczać by Liverpool szybko nas kontrował , strat na własnej połowie być nie może a na połowie Liverpoolu gdy nastąpi strata musi być błyskawiczna organizacja by każdy z zawodników był w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie . Trzymam kciuki i z lekkim niepokojem czekam na jutrzejszy mecz bo faworytem w tym dwumeczu według mnie nie jesteśmy . Szanse oceniam 50 - 50 %
1
Genialne są te mozaiki kibiców Barcy przed ważnymi meczami na Camp Nou . Czekam z niecierpliwością na ten mecz :D
1
Przed meczem z Levante byłem bardziej za tym by Dembele zagrał tymczasem ten mecz mu kompletnie nie wyszedł a Coutinho zagrał bardzo dobrą pierwszą połowę , brakowało mu tylko kropki na i czyli bramki . Po spotkaniu z Levante rzeczywiście bliżej pierwszej 11 wydaje się być Brazylijczyk ale może to i dobrze bo Dembele jest szybszy , jego wejście na podmęczonego przeciwnika może być kluczowe tym bardziej że Liverpool lubi stosować wysoki pressing przez prawie cały mecz w końcówce może być więcej miejsca z przodu co Dembele może wykorzystać .
1
Bardzo pewne 3 pkt . Zaczęliśmy zdecydowanie potem jednak jak przez większą część tego sezonu włączyliśmy tryb oszczędnościowy i spokojnie wygraliśmy ten mecz . Cieszy bramka Aleni , liczę że teraz każdy mecz w lidze będzie zaczynał od pierwszej minuty bo skoro mamy już ten tytuł w kieszeni to niech się ogrywa by na przyszły sezon był w 100% gotowy na wybieganie częściej na boisko od pierwszej minuty . Następny mecz to prawdopodobnie koronacja Barcy u siebie na stadionie no chyba że Atletico wygra z Valencią a my przegramy ale takiego scenariusza jak porażka raczej trudno się spodziewać .
9
Zdecydowanie Dembele . Już w ostatnim meczu miał przebłyski , więc jeśli wszystko będzie z nim okey to on powinien być w podstawowym składzie . Jeśli chodzi o prawą obronę to w meczu z Liverpoolem postawił bym na Roberto bo jest graczem lepszym w defensywie i lepiej się czuje w grze kombinacyjnej kiedy trzeba wyjść z pod wysokiego pressingu . Semedo jest bardziej piłkarzem jednowymiarowym a Roberto wielozadaniowym i ta wielozadaniowość może się przydać na mecz z Anglikami .
2
Na początku się wydawało , że pod względem charakterologicznym nie będzie tu pasować a okazało się że jednak pasuje i radzi sobie dobrze . Dobrze jest mieć takich graczy od zadań specjalnych w szatni więc absolutnie powinien zostać na następny sezon .
0
A ja oprócz oklasków słyszałem też pojedyncze gwizdy w strone Coutinho . Zapewne były spowodowane tą jego cieszynką w meczu z United .
3
Mecz był taki jakiego można było się spodziewać czyli bez fajerwerków ale ze zwycięstwem . Nie ma co oczekiwać na jakąś cudowną grę w lidze którą trzeba w zasadzie dokończyć i przypieczentować jej wygranie . Znakomita gra ma być w półfinale z Liverpoolem .
0
Obyś miał racje :)
1
Kluczem do awansu będzie pierwszy mecz w Barcelonie . Musimy wygrać u siebie minimum 3 bramkami by jechać na Anfild i przegrać jak najmniej . Oglądałem wiele razy Liverpool u siebie i oni na własnym stadionie grają na mega tempie które może nam utrudnić robotę . Pierwszy mecz może być kluczowy i w rewanżu przy odrobinie szczęścia uda się awansować . Boje się tego dwumeczu o ile o mecz w Barcelonie jestem spokojny o tyle rewanż na tym gorącym terenie przyprawia mnie o zawrót głowy :D Tam mogą się dziać cuda ...
2
Coutinho trochę niepotrzebnie wyjechał z tą cieszynką bo według mnie ona oznaczała coś w stylu : nie słyszę waszych słów krytyki jestem zajebisty itp . Jak by grał lepiej nikt by go nie krytykował zaraz przyjdzie seria meczy gdzie znowu niczego nie pokaże a krytyka znów ruszy więc na jego miejscu wstrzymał bym się z takim upominaniem publiki że tak to nazwę to był dopiero pierwszy udany mecz po dłuższym czasie . Mam nadzieje że od teraz zacznie grać tak jak potrafi i zamknie na dobre wszystkim usta również mi :D
7
Fantastyczny wieczór , fantastyczna noc . Nie dość , że awansowaliśmy do półfinału z wreszcie znakomitym stylem to na dodatek Ronaldo odpadł z Ligi mistrzów a sen Ajaxu dalej trwa . Lepiej ten wieczór z ligą mistrzów nie mógł się ułożyć . Barca zagrała znakomicie , po za pierwszymi 5 minutami cały mecz kontrolowaliśmy przebieg spotkania i graliśmy efektownie . Messi zagrał na poziomie nieosiągalnym dla innych piłkarzy , po kilku nieudanych ćwierćfinałach w jego wykonaniu ten wreszcie był znakomity , Coutinho w drugiej połowie również odpalił ta bramka tylko to potwierdziła , wszyscy zagrali na świetnym poziomie . Gratulacje dla drużyny i czekamy na półfinał z zepewne liverpoolem . Ależ to będzie ciężki bój ...
0
Ten gość ma talent to widać , można to zobaczyć nawet w momencie zwykłego kontaktu z piłką . Jest w nim coś na miarę takiej perełki którą koniecznie trzeba oszlifować i powoli wprowadzać do pierwszego zespołu . Mam nadzieje że w następnym sezonie troszkę częściej będzie się pojawiał w pierwszej drużynie .
8
Jak na swój debiut to naprawdę obiecujący występ. Trochę taka kopia Miny tyle tylko że lepsza . Wagué występ również na plus .
1
Zważywszy jakim składem graliśmy wynik można ocenić jako pozytywny . Wśród piłkarzy którzy wystąpili w tym meczu na pewno na plus Puig i Todibo . Na minus natomiast Boateng i Murillo . Nie wiem co ci goście robią w Barcelonie ale poziom ich gry jest żenująco słaby i nie dziwie się że nie grają . Po sezonie zdecydowanie należy się ich pozbyć bo to nie jest gra na ambicje Barcelony . Po Aleni spodziewałem się więcej , widać że jest to piłkarz który w Barcelonie będzie bardziej rzemieślnikiem a nie artystą który zrobi coś magicznego w danym momencie . Nie mniej i tak należy mu dawać szanse bo to nasz wychowanek i w przyszłości rzeczywiście może zrobi ogromny progres . Narazie jednak kiedy gra to gra poprawnie ale nic więcej . Ten mecz się przydał bo pokazał kogo trzeba odpalić po sezonie a na kogo będzie można jeszcze liczyć .
0
Oczywiście że tak . Dlatego sądzę iż po sezonie jest to dobry moment by pożegnać się z Rakiticiem . Wtedy zarówno De Jong , Alenia , Arthur , Vidal , Busi a może nawet i Puig będą się rotować i grać więcej .
0
Z całym szacunkiem dla tego co osiągnął w Barcelonie i ile dał tej drużynie ale pierdzieli głupoty . Przede wszystkim to że Barcelona wygrywała to był efekt drużyny od tych co grali w podstawowym składzie po tych co siedzieli głównie na ławce , nie należy też zapominać o trenerze i całym sztabie który pracował na sukces zespołu . Po jego słowach potwierdzają się słowa że piłkarze czasami myślą tylko o sobie a sukces drużyny często podkreślają sobą . Eto wtydź się nie takiego cie zapamiętałem i nie takiego chce cię pamiętać ...
0
Mamy znakomity wynik przed rewanżem . Były momenty w tym meczu kiedy nie potrzebnie wdarliśmy się w tą fizyczną grę Anglików przez proste straty piłki ale ogólnie kontrolowaliśmy ten mecz poprzez defensywne utrzymywanie się przy piłce bo tak należy na to patrzeć . Bramka na 1-0 i w drugiej połowie strzał Suareza to były akcje z gatunku arcydzieł niestety tego było mało i po za tymi akcjami żadnego zagrożenia nie stwarzaliśmy i tylko klepaliśmy by dowieść ten wynik do końca . Styl absolutnie nie przekonuje natomiast najważniejsze że wygraliśmy i mamy dobrą sytuacje przed rewanżem . Dla ludzi którzy nie chcą oglądać takiej Barcelony polecam pooglądać Ajax bo to jest zespół który w tej chwili gra najpiękniej w Europie a być może i na świecie .
3
Tamten finał i wgl sezon to był moment kulminacyjny Tiki Taki . W tamtym sezonie Barcelona była najlepszą Barceloną , była najlepszą drużyną w historii . Pamiętam ten finał w zasadzie przez cały mecz dominowaliśmy i zasłużenie go wygraliśmy . Nie ma co się nastawiać na tego typu mecze bo wiele rzeczy się zmieniło , są inni piłkarze inny trener i przede wszystkim nie jesteśmy jedną najlepszą drużyną a jedną z powiedzmy trzech bo tak samo można mówić o City bądź Juventusie .
0
Oglądnij ten mecz jeszcze raz i policz ile razy piłkę stracił , źle odegrał , podał za mocno itp
1
Nie był to dobry mecz Suareza , ale ze względu na bramkę jego nota i tak powinna być wyższa . Liczę na jego lepszą wersje w meczu z United .
1
Nie ma co gadać że było to łatwe zwycięstwo mimo iż za sprawą Costy przez całą drugą połowę i kawałek pierwszej graliśmy w przewadze . Męczyliśmy się niemiłosiernie , dopiero od 60 min za sprawą rajdów Messiego przyśpieszyliśmy i w końcu wcisneliśmy te dwa gole ( bramka Leo ze spalonego ). Można śmiało rzec iż na 99% mamy kolejne mistrzostwo Hiszpanii musielibyśmy do końca większość meczy przegrywać co jest mało prawdopodobne nawet jak byśmy grali te mecze w lidze nie do końca galowym składem . Można teraz się skupić na lidze mistrzów a w lidze zmiennicy częściej będą się mieli okazje pokazać .
2
Ja bym mimo wszystko postawił na 4-3-3 z Arthurem w składzie przynajmniej w meczu z Atletico . Drużyna Simeone zapewne będzie mocna cofnięta więc potrzebny będzie ktoś kto znakomicie utrzymuje piłkę i ją rozprowadza , Arthur do takiej gry nadaje się idealnie . Zapewne w tym meczu posiadanie piłki będziemy mieć na poziomie 70 % na boisku będzie mało miejsca , do tak zwanej małej gry potrzebni są zawodnicy wybitnie techniczni a Brazylijczyk do takich graczy należy .
2
Pierwsza połowa bardzo dobra w drugiej trochę znikł ale i tak pokazuje , że warto na niego stawiać . Zapewne jak Dembele wróci już tak dużo okazji do pokazania się nie będzie miał więc teraz dla niego ważny okres . Póki co spełnia oczekiwania , zobaczymy jak w następnych meczach jeśli oczywiście dostanie szanse choćby z ławki .
3
Dziwny był ten mecz . Prowadzimy 2-0 i wydaję się , że rozgromimy przeciwnika potem strzelają bramkę i zaczynamy z nimi wchodzić niepotrzebnie na wymianę ciosów zamiast zamrozić ten mecz i utrzymywać się przy piłce na tyle długo aby nic nerwowego się na boisku nie działo . Obrona zagrała dziś tragicznie , widoczny brak Pique a Umtiti nie jest w swojej najlepszej formie choć trudno mu się dziwić przecież do grania wrócił od niedawna . Brawa dla drużyny za walkę do samego końca , jak kolwiek dziwnie się to czyta ten remis jest dla nas jak zwycięstwo bo raz że ostatnie minuty meczu a dwa zaraz gramy z Atletico a nad nimi i tak mamy dosyć bezpieczną przewagę .
2
Być może po sezonie jest to odpowiedni moment by sprzedać Rakiticia za jakąś dobrą sumę nie dlatego że gra źle tylko dlatego bo co jakiś czas w klubach zachodzą zmiany pokoleniowe i trzeba częściej stawiać na młodzież bo to jest przyszłość Barcelony . Doskonale wiem że na tej stronie są zwolennicy i przeciwnicy Rakiticia ja jestem jego zwolennikiem ale gdyby został to gdzie tu będzie miejsce dla Aleny i Puiga którzy muszą częściej grać w pierwszym zespole? jak pomieścić Vidala , De jonga i jeszcze Rakietę do tego ? Ivan młodszy nie będzie a z każdym kolejnym sezonem będzie tracił . Z bólem serca twierdze że sprzedanie go za dobrą sumę będzie rozsądną opcją zważywszy że potrzebujemy więcej kasy na de Ligta.