3

Nie wiem dlaczego wogóle nie zagrał Arthur w tym meczu ale jestem przekonany że w rewanżu musi być gotowy do gry od pierwszej minuty . W drugiej połowie mieliśmy problem by wyjść z pod pressingu Liverpoolu a Arthur do takiej gry nadaje się idealnie bo nie traci piłek , i przy sporym tłoku potrafi zrobić kółeczko i idealnie zagrać do najlepiej ustawionego kolegi . Wydaje mi się że idealnym rozwiązaniem na rewanż będzie zagranie klasycznie 4-4-2 z Arthurem , Rakiticiem , Vidalem i Busqetsem . W ataku oczywiście Messi z Suarezem .

2

Nabieram coraz większego przekonania do Vidala . Facet gra znakomicie , jego walka i zaangażowanie jest godne niejednej pochwały . Napewno przyda się na mecz rewanżowy w którym pewnie znów będziemy cierpieć ale mając takich walczaków można być bardziej pewnym że to cierpienie przyniesie sukces .

38

Jeśli Messi mówi że to gwizdanie było brzydkie to jestem pewien że od teraz choćby nie wiem jak Coutinho grał źle to i tak go nie wygwiżdżą . Po prostu to co mówi nasz kapitan jest święte i kropka.

1

Fantastyczny mecz i w zasadzie mamy idealny wynik przed rewanżem . Przed meczem pisałem że minimum 3 bramki więcej trzeba mieć i to się udało oczywiście szczęśliwie bo uważam że Liverpool na minimum jedną bramkę zasłużył , ale czy kogoś to w tym momencie obchodzi ? bo mnie wogóle . Jesteśmy jedną nogą w finale ligi mistrzów , mamy zdobyte mistrzostwo Hiszpanii i jeszcze gramy w finale pucharu króla .... ten sezon może być magiczny ale do tego zostało kilka kroków do wykonania . Gratulacje dla drużyny za walkę i za to , że w trudnych momentach w drugiej połowie potrafili cierpieć i w odpowiednim momencie zadać dwa decydujące ciosy . Drużyna przez wielkie D .

0

W tym sezonie z tak dobrym przeciwnikiem jeszcze nie graliśmy tymczasem Liverpool cały czas się bije o tytuł z City więc oni w jakimś stopniu też mają przewagę bo grali z podobnym do Barcelony przeciwnikiem . Kluczowe będzie to pierwsze spotkanie , jeżeli zapewnimy sobie minimum 3 bramkową zaliczkę można być bardziej spokojnym o rewanż , jeśli jednak tego nam się nie uda lub co gorsza nie wygramy tego meczu będzie mega ciężko na Anfild . Liverpool to drużyna która u siebie gra chyba najlepiej ze wszystkich zespołów grających na własnym boisku więc ciężar tego meczu w Barcelonie będzie bardzo duży nie mniejszy jak rewanż w Anglii . Jeśli chodzi o grę to najważniejsze będzie nie dopuszczać by Liverpool szybko nas kontrował , strat na własnej połowie być nie może a na połowie Liverpoolu gdy nastąpi strata musi być błyskawiczna organizacja by każdy z zawodników był w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie . Trzymam kciuki i z lekkim niepokojem czekam na jutrzejszy mecz bo faworytem w tym dwumeczu według mnie nie jesteśmy . Szanse oceniam 50 - 50 %

1

Genialne są te mozaiki kibiców Barcy przed ważnymi meczami na Camp Nou . Czekam z niecierpliwością na ten mecz :D

1

Przed meczem z Levante byłem bardziej za tym by Dembele zagrał tymczasem ten mecz mu kompletnie nie wyszedł a Coutinho zagrał bardzo dobrą pierwszą połowę , brakowało mu tylko kropki na i czyli bramki . Po spotkaniu z Levante rzeczywiście bliżej pierwszej 11 wydaje się być Brazylijczyk ale może to i dobrze bo Dembele jest szybszy , jego wejście na podmęczonego przeciwnika może być kluczowe tym bardziej że Liverpool lubi stosować wysoki pressing przez prawie cały mecz w końcówce może być więcej miejsca z przodu co Dembele może wykorzystać .

1

Bardzo pewne 3 pkt . Zaczęliśmy zdecydowanie potem jednak jak przez większą część tego sezonu włączyliśmy tryb oszczędnościowy i spokojnie wygraliśmy ten mecz . Cieszy bramka Aleni , liczę że teraz każdy mecz w lidze będzie zaczynał od pierwszej minuty bo skoro mamy już ten tytuł w kieszeni to niech się ogrywa by na przyszły sezon był w 100% gotowy na wybieganie częściej na boisko od pierwszej minuty . Następny mecz to prawdopodobnie koronacja Barcy u siebie na stadionie no chyba że Atletico wygra z Valencią a my przegramy ale takiego scenariusza jak porażka raczej trudno się spodziewać .

9

Zdecydowanie Dembele . Już w ostatnim meczu miał przebłyski , więc jeśli wszystko będzie z nim okey to on powinien być w podstawowym składzie . Jeśli chodzi o prawą obronę to w meczu z Liverpoolem postawił bym na Roberto bo jest graczem lepszym w defensywie i lepiej się czuje w grze kombinacyjnej kiedy trzeba wyjść z pod wysokiego pressingu . Semedo jest bardziej piłkarzem jednowymiarowym a Roberto wielozadaniowym i ta wielozadaniowość może się przydać na mecz z Anglikami .

2

Na początku się wydawało , że pod względem charakterologicznym nie będzie tu pasować a okazało się że jednak pasuje i radzi sobie dobrze . Dobrze jest mieć takich graczy od zadań specjalnych w szatni więc absolutnie powinien zostać na następny sezon .

0

A ja oprócz oklasków słyszałem też pojedyncze gwizdy w strone Coutinho . Zapewne były spowodowane tą jego cieszynką w meczu z United .

3

Mecz był taki jakiego można było się spodziewać czyli bez fajerwerków ale ze zwycięstwem . Nie ma co oczekiwać na jakąś cudowną grę w lidze którą trzeba w zasadzie dokończyć i przypieczentować jej wygranie . Znakomita gra ma być w półfinale z Liverpoolem .

0

Obyś miał racje :)

1

Kluczem do awansu będzie pierwszy mecz w Barcelonie . Musimy wygrać u siebie minimum 3 bramkami by jechać na Anfild i przegrać jak najmniej . Oglądałem wiele razy Liverpool u siebie i oni na własnym stadionie grają na mega tempie które może nam utrudnić robotę . Pierwszy mecz może być kluczowy i w rewanżu przy odrobinie szczęścia uda się awansować . Boje się tego dwumeczu o ile o mecz w Barcelonie jestem spokojny o tyle rewanż na tym gorącym terenie przyprawia mnie o zawrót głowy :D Tam mogą się dziać cuda ...

2

Coutinho trochę niepotrzebnie wyjechał z tą cieszynką bo według mnie ona oznaczała coś w stylu : nie słyszę waszych słów krytyki jestem zajebisty itp . Jak by grał lepiej nikt by go nie krytykował zaraz przyjdzie seria meczy gdzie znowu niczego nie pokaże a krytyka znów ruszy więc na jego miejscu wstrzymał bym się z takim upominaniem publiki że tak to nazwę to był dopiero pierwszy udany mecz po dłuższym czasie . Mam nadzieje że od teraz zacznie grać tak jak potrafi i zamknie na dobre wszystkim usta również mi :D

7

Fantastyczny wieczór , fantastyczna noc . Nie dość , że awansowaliśmy do półfinału z wreszcie znakomitym stylem to na dodatek Ronaldo odpadł z Ligi mistrzów a sen Ajaxu dalej trwa . Lepiej ten wieczór z ligą mistrzów nie mógł się ułożyć . Barca zagrała znakomicie , po za pierwszymi 5 minutami cały mecz kontrolowaliśmy przebieg spotkania i graliśmy efektownie . Messi zagrał na poziomie nieosiągalnym dla innych piłkarzy , po kilku nieudanych ćwierćfinałach w jego wykonaniu ten wreszcie był znakomity , Coutinho w drugiej połowie również odpalił ta bramka tylko to potwierdziła , wszyscy zagrali na świetnym poziomie . Gratulacje dla drużyny i czekamy na półfinał z zepewne liverpoolem . Ależ to będzie ciężki bój ...

0

Ten gość ma talent to widać , można to zobaczyć nawet w momencie zwykłego kontaktu z piłką . Jest w nim coś na miarę takiej perełki którą koniecznie trzeba oszlifować i powoli wprowadzać do pierwszego zespołu . Mam nadzieje że w następnym sezonie troszkę częściej będzie się pojawiał w pierwszej drużynie .

8

Jak na swój debiut to naprawdę obiecujący występ. Trochę taka kopia Miny tyle tylko że lepsza . Wagué występ również na plus .

1

Zważywszy jakim składem graliśmy wynik można ocenić jako pozytywny . Wśród piłkarzy którzy wystąpili w tym meczu na pewno na plus Puig i Todibo . Na minus natomiast Boateng i Murillo . Nie wiem co ci goście robią w Barcelonie ale poziom ich gry jest żenująco słaby i nie dziwie się że nie grają . Po sezonie zdecydowanie należy się ich pozbyć bo to nie jest gra na ambicje Barcelony . Po Aleni spodziewałem się więcej , widać że jest to piłkarz który w Barcelonie będzie bardziej rzemieślnikiem a nie artystą który zrobi coś magicznego w danym momencie . Nie mniej i tak należy mu dawać szanse bo to nasz wychowanek i w przyszłości rzeczywiście może zrobi ogromny progres . Narazie jednak kiedy gra to gra poprawnie ale nic więcej . Ten mecz się przydał bo pokazał kogo trzeba odpalić po sezonie a na kogo będzie można jeszcze liczyć .

0

Oczywiście że tak . Dlatego sądzę iż po sezonie jest to dobry moment by pożegnać się z Rakiticiem . Wtedy zarówno De Jong , Alenia , Arthur , Vidal , Busi a może nawet i Puig będą się rotować i grać więcej .

0

Z całym szacunkiem dla tego co osiągnął w Barcelonie i ile dał tej drużynie ale pierdzieli głupoty . Przede wszystkim to że Barcelona wygrywała to był efekt drużyny od tych co grali w podstawowym składzie po tych co siedzieli głównie na ławce , nie należy też zapominać o trenerze i całym sztabie który pracował na sukces zespołu . Po jego słowach potwierdzają się słowa że piłkarze czasami myślą tylko o sobie a sukces drużyny często podkreślają sobą . Eto wtydź się nie takiego cie zapamiętałem i nie takiego chce cię pamiętać ...

0

Mamy znakomity wynik przed rewanżem . Były momenty w tym meczu kiedy nie potrzebnie wdarliśmy się w tą fizyczną grę Anglików przez proste straty piłki ale ogólnie kontrolowaliśmy ten mecz poprzez defensywne utrzymywanie się przy piłce bo tak należy na to patrzeć . Bramka na 1-0 i w drugiej połowie strzał Suareza to były akcje z gatunku arcydzieł niestety tego było mało i po za tymi akcjami żadnego zagrożenia nie stwarzaliśmy i tylko klepaliśmy by dowieść ten wynik do końca . Styl absolutnie nie przekonuje natomiast najważniejsze że wygraliśmy i mamy dobrą sytuacje przed rewanżem . Dla ludzi którzy nie chcą oglądać takiej Barcelony polecam pooglądać Ajax bo to jest zespół który w tej chwili gra najpiękniej w Europie a być może i na świecie .

3

Tamten finał i wgl sezon to był moment kulminacyjny Tiki Taki . W tamtym sezonie Barcelona była najlepszą Barceloną , była najlepszą drużyną w historii . Pamiętam ten finał w zasadzie przez cały mecz dominowaliśmy i zasłużenie go wygraliśmy . Nie ma co się nastawiać na tego typu mecze bo wiele rzeczy się zmieniło , są inni piłkarze inny trener i przede wszystkim nie jesteśmy jedną najlepszą drużyną a jedną z powiedzmy trzech bo tak samo można mówić o City bądź Juventusie .

0

Oglądnij ten mecz jeszcze raz i policz ile razy piłkę stracił , źle odegrał , podał za mocno itp

1

Nie był to dobry mecz Suareza , ale ze względu na bramkę jego nota i tak powinna być wyższa . Liczę na jego lepszą wersje w meczu z United .

1

Nie ma co gadać że było to łatwe zwycięstwo mimo iż za sprawą Costy przez całą drugą połowę i kawałek pierwszej graliśmy w przewadze . Męczyliśmy się niemiłosiernie , dopiero od 60 min za sprawą rajdów Messiego przyśpieszyliśmy i w końcu wcisneliśmy te dwa gole ( bramka Leo ze spalonego ). Można śmiało rzec iż na 99% mamy kolejne mistrzostwo Hiszpanii musielibyśmy do końca większość meczy przegrywać co jest mało prawdopodobne nawet jak byśmy grali te mecze w lidze nie do końca galowym składem . Można teraz się skupić na lidze mistrzów a w lidze zmiennicy częściej będą się mieli okazje pokazać .

2

Ja bym mimo wszystko postawił na 4-3-3 z Arthurem w składzie przynajmniej w meczu z Atletico . Drużyna Simeone zapewne będzie mocna cofnięta więc potrzebny będzie ktoś kto znakomicie utrzymuje piłkę i ją rozprowadza , Arthur do takiej gry nadaje się idealnie . Zapewne w tym meczu posiadanie piłki będziemy mieć na poziomie 70 % na boisku będzie mało miejsca , do tak zwanej małej gry potrzebni są zawodnicy wybitnie techniczni a Brazylijczyk do takich graczy należy .

2

Pierwsza połowa bardzo dobra w drugiej trochę znikł ale i tak pokazuje , że warto na niego stawiać . Zapewne jak Dembele wróci już tak dużo okazji do pokazania się nie będzie miał więc teraz dla niego ważny okres . Póki co spełnia oczekiwania , zobaczymy jak w następnych meczach jeśli oczywiście dostanie szanse choćby z ławki .

3

Dziwny był ten mecz . Prowadzimy 2-0 i wydaję się , że rozgromimy przeciwnika potem strzelają bramkę i zaczynamy z nimi wchodzić niepotrzebnie na wymianę ciosów zamiast zamrozić ten mecz i utrzymywać się przy piłce na tyle długo aby nic nerwowego się na boisku nie działo . Obrona zagrała dziś tragicznie , widoczny brak Pique a Umtiti nie jest w swojej najlepszej formie choć trudno mu się dziwić przecież do grania wrócił od niedawna . Brawa dla drużyny za walkę do samego końca , jak kolwiek dziwnie się to czyta ten remis jest dla nas jak zwycięstwo bo raz że ostatnie minuty meczu a dwa zaraz gramy z Atletico a nad nimi i tak mamy dosyć bezpieczną przewagę .

2

Być może po sezonie jest to odpowiedni moment by sprzedać Rakiticia za jakąś dobrą sumę nie dlatego że gra źle tylko dlatego bo co jakiś czas w klubach zachodzą zmiany pokoleniowe i trzeba częściej stawiać na młodzież bo to jest przyszłość Barcelony . Doskonale wiem że na tej stronie są zwolennicy i przeciwnicy Rakiticia ja jestem jego zwolennikiem ale gdyby został to gdzie tu będzie miejsce dla Aleny i Puiga którzy muszą częściej grać w pierwszym zespole? jak pomieścić Vidala , De jonga i jeszcze Rakietę do tego ? Ivan młodszy nie będzie a z każdym kolejnym sezonem będzie tracił . Z bólem serca twierdze że sprzedanie go za dobrą sumę będzie rozsądną opcją zważywszy że potrzebujemy więcej kasy na de Ligta.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?