1

@kuz Czytanie tych dwóch zdań mnie boli.

2

@xvcWinterSoldier Zaraz wakacje, początek nowego sezonu, Wszystkich Świętych i Sylwester.

3

@Neoglok Szczyt bezczelności to narobić komuś na wycieraczkę, zapukać do drzwi i poprosić o papier - zapamiętaj.

0

@Destroyer_of_Worlds W sumie wydaje się, że to już na szczęście od jakiegoś czasu obowiązuje.

1

Ciesze się, że wygrywamy, ale boję się Interu, w dwumeczu nie strzelimy im 4 goli, nie możemy tak głupio tracić bramek.

3

@macio_944 Wydaje mi się, że kiedyś czytałem, że teoretycznie czerwone karły powinny tworzyć lepsze miejsce do ewolucji życia w tym sensie, że one dłużej będą się "wypalać", niż Słońce. Może kiedyś dla ludzkości będzie to kierunek ucieczki?

1

Tak sobie patrzę i widzę, że w ciągu ostatnich 24h Netflix wrzucił teledysk do kawałka Afterlife z udziałem Evanescence. Jednak jest coś też dla fanów DmC, bo w klipie przewija się 4-5 scen, które wyglądają jak zajawka drugiego sezonu. Jeżeli tak ma wyglądać teraz Dante to sztos. Wygląda, że szykuje się time skip w historii.



@Adran360

PS Dawno nie śledziłem zespołu, ale Amy Lee wygląda tak, jak ją zapamiętałem te 20 lat temu. Wiadomo, czas płynie nieubłaganie dla wszystkich poza Panem Ibiszem, ale fajnie, że obyło się bez szpecących operacji jak większość gwiazdeczek muzyki.

1

@jakub1906 Odpowiadając na pytanie bez pytajnika: widzą kasę. Natomiast co do tego PSG to nie byłbym pewny. Zobaczymy, jak sobie poradzą z Arsenalem. Enrique nie wygląda, póki co jakby miał kończyć.

5

@NeroTFP1 Z tego co widzę, to wszystko dzięki dobremu startowi, dało jej to małą przewagę nad konkurencją.

1

@LeoMessiiBarcaPepa W tym sezonie mogę polecić:
- Lazarus
- Kuroshitsuji - Cloverworks dowalił z poziomem animacji w obecnie emitowanym arc-u
- Windbreaker - o dziwo shonenowe mordobicia to nie moja bajka, ale to anime ma taki dziwny vibe angażowania emocjonalnego, że dobrze się to ogląda.

2

Mało kogo, bo #anime. Rozkładówka na lato wygląda zacnie. Oczywiście w top wyczekiwanych Lord of the Mysteries. Pobieżnie przejrzałem tytuły, których w ogóle nie kojarzę i w sumie Hikaru ga Shinda Natsu jako seinen horror też wydaje się czymś, na co możliwe, że warto będzie zwrócić uwagę.

Dla większości pewnie dobra informacja, że wracają Kaiju No. 8 (to mi nie siadło) i Dan Da Dan (to jeszcze muszę spróbować).

Polecacie coś z tej listy (lub spoza niej), czemu warto dać szansę, a będzie emitowane latem?


5

@Janas11224 To jest fizycznie niemożliwe, żeby to był kleszcz z wczoraj, taki rozmiar to już musiał z kilka dni siedzieć i żreć.

2

@Bocheno1 Większość ludzi tak ma, bo przewodzenie w ośrodku kostnym wydłuża falę. Im dłuższa fala, tym niższy jej ton.

10

Ciekawostka, która trochę ryje mi beret. Beethoven używał zjawiska przewodnictwa kostnego, aby słyszeć muzykę, którą komponuje i gra. Nie wiem czemu, ale jakoś zapamiętałem, że już po utracie słuchu komponował "na głucho". Istnieje nawet coś takiego jak "Beethoven challenge", który polega na skomponowaniu utworu tylko i wyłącznie przez zapisanie go na pięciolinii bez zagrania ani jednego fragmentu i dźwięku, żeby sprawdzić jak "brzmi w praktyce". Można go zagrać dopiero po zapisaniu całości. Używa się do tego po prostu teorii muzyki + doświadczenia z poprzednich prac.



Jakby ktoś nie wiedział, czym jest przewodnictwo kostne, to doświadczamy go mimowolnie, gdy mówimy. Drgania naszych strun głosowych propagują się na kości czaszki i tak z pominięciem aparatu słuchu dźwięk propaguje się do ucha wewnętrznego. Z tego też powodu inaczej słyszymy swój głos, gdy mówimy, a inaczej np. na nagraniu, które puścimy z odtworzenia.

1

@kuz @norbo80 Po wejściu w profil nawet masz w opisie: "Fan Account/Parody."

1

@Kai0 Pogoda z borderem, to w zasadzie esencja kwietnia.

0

@Gaucho Patrząc, że przez 180 minut strzelili gola tylko po wylewie obrońcy, to im i "tenth leg" nie pomoże.

0

@michal26 A dobra, bo oryginalnie jest Łukasz Warzecha. Dobre. Kiedy pisałem te 4 punkty to miałem właśnie na myśli tego pseudopsychiatrę i jego profil (zbieżność imion). Zresztą pięknie go wyjaśnili w odpowiedzi do jego postu.

Edit. Swoją drogą ciekawe rzeczy można znaleźć o ludziach w necie - zrzeczenie się PWZ w 2014 roku ;]
https://nowa.oil.lublin.pl/law/2014/12

10

@michal26 Dobrze, że Łukasz wyjaśnił, teraz można się rozejść. Wchodzimy na profil Pana Łukasza i 4 posty od góry:
- repost z propagandówki rosyjskiego głosu w Twoim domu Visegrad
- repost z rumuńskiego profilu powołującego się na republikę i w wpolsce24
- repost z czegoś, czego nie rozumiem, bo nie znam tego języka
- repost z Winnickiego

Ziewwww... że wam się to nie nudzi.

2

@Elmati77 Corinthians jest z São Paulo.

1

@Herato Garrincha?

@Messi1992 Są z karierą juniorską: EC Pau Grande, Botafogo, Flamengo, Olaria.

1

@Michael24 kongratulejszyn from de mołtajn.

0

Drybling imienia Victora Valdesa.

1

@Astad Rzadko, w tym sezonie może z 5-6 razy.

6

Ideolo, teraz Barcelona Femení vs Sevilla, a za 2h Inter - Bayern.

1

@Adran360 Teraz sobie przeglądam gole, co wrzucałeś, bo spam był taki, że bez szans to było wyłapać i takie emocje były, że nawet nie ogarnąłem, że typ strzelił hattricka xD
I weź tu bądź mądry po meczu.

0

@F3DO Baya, drugi raz @Comentateiro mnie nie nabierze, o nie.

1

Jak strzelili na 4-1 przed podyktowanym spalonym to w głowie było oczywiście już to:



Bałem się meczu i liczyłem, że pokonamy gen przegrywu - nie wiem co myśleć. Jeżeli wygraliśmy z genem przegrywu, to jest to w pewnym sensie pyrrusowe zwycięstwo. Ważne, że jest awans, chyba tyle...

0

0

Own goal, którego zabrakło w Rzymie i Liverpoolu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?