2

Mało kogo, bo #anime. Lazarus to złoto tego sezonu, czuć vibe Cowboya Bebopa, polecam. Przeglądając twittera natrafiłem jednak na ciekawe porównanie, z którego wygląda, że wersja japońska została jeszcze poprawiona pod względem liczby klatek kluczowych. To w oczywisty sposób wydłuża sekwencje animacji, ale dzięki temu są one dokładniejsze i płynniejsze. Przez różnice w czasie trzeba jednak nagrać od nowa dialogi, bo się one po prostu rozjadą. Wygląda na to, że dla wersji angielskiej zdecydowano się tego nie zrobić i zostawiono wersję niepoprawioną... w sumie wyjaśnia to ze strategicznego punktu decyzję o miesięcznym przesunięciu. Szkopuł w tym, że oglądając wersję en, dostaje się w sumie wybrakowany produkt...


2

@clyde Ale przecież przy takiej koalicji nie ma znaczenia, kto z PiS głosował najrzadziej, tylko z kim zgodnie najczęściej głosowała Konfederacja i to od tej strony należy wyjść jeżeli Konfederacja będzie potencjalnie 3 siłą, to będą mieli do wyboru zejść się z jednymi albo drugimi. A zejdą się raczej z tymi, z którymi głosują bardziej zgodnie, nawet jeśli są najmniej zgodni z całej reszty. Przecież teraz według tej statystyki pewnie wyjdzie, że najczęściej głosuje PiS z PO, to co będzie koalicja PiS-u z PO?

2

@Kgorecki2500 Podziwiam za up-time. Żeby tak im prądu i neta przez blisko półtora roku nie wywaliło?

2

@Hosh @fart Ej poczekajcie, kurde... to ona się podnosi?

1

@Kgorecki2500 Było coś o klonowaniu zwierząt i by nie bawić się w Boga. Ale może to nie byłeś Ty.

1

@Kgorecki2500 Możemy tylko odnaleźć jego dna i go sklonować, ale z tego co pamiętam ostatnio byłeś przeciwko ;P

3

@Luciano99 To chyba jest to mityczne odpowiedzialne picie alkoholu.

2

Atletico jeszcze nie rzuciło ostatniego słowa @macio_944 ;]
Oby walka z Realem o drugie miejsce, bo jest szansa przy tym terminarzu, tylko muszą wszystko wygrać.

2

@blakkudium Mizeria, to jest to, co tutaj się wyprawia. W sumie tematycznie.

1

Oby do maja.


6

@Arden Oho, wyciąganie takich serii zawsze źle zwiastuje.

6

Ktoś odtworzył "Świat według Ludwiczka". Ciekawe czy to też był wynik kłótni o kilka centymetrów trawnika.


0

@chavez 4 punkty różnicy, 2x starta to przy wygranych +6 punktów, czyli 10 punktów różnicy. Klasyk jest na 4 mecze do końca, a więc zapewnienie sobie wygranej przed klasykiem wymaga 13 punktów.

3

@lucca87 To taki żart, bo Real nie powinien przejść Celty w Pucharze, gdyby sędzia wyniku nie wypaczył.

2

@Safrani Oczywiście, że bez rodzynek i jest ku temu racjonalny powód, tak samo jak z kierunkiem wieszania papieru, czy kolejnością płatki/mleko.

Ktoś zadał sobie trud, żeby wysuszyć winogrona, a ktoś inny moczy je w wodzie, żeby dodać do sernika. Gdzie tu sens?

0

@stool Tak, możecie mnie już nie oznaczać, widzę to. Zinterpretowałem, że chodzi o szyję/kark, bo w ostatniej sekundzie filmiku Alba łapie się za nią, a nie widzę, żeby Suarez w kark go ugryzł, tylko mu założył duszenie. Faktycznie koło 6 sekundy się do niego wyszczerza w kierunku palca/dłoni.

1

@Starrk A po 6 sekundzie chyba chodzi o palec, którym Alba trafia go w policzek. Skupiłem się też na karku i wyglądało to tak, jakby faktycznie można zinterpretować, że chodzi o kark.

5

@NeroTFP1 Ja może jestem niewidomy, ale gdzie on go na tym filmiku niby próbuje ugryźć?

0

@CLS63AMG Real nie zrobi szpaleru, oni nie pojechali odebrać nagrody dla trenera roku, bo ich piłkarz zajął drugie miejsce w subiektywnym plebiscycie ZP. To myślisz, że oni szpaler zrobią? xD

Edit. Zresztą to jest w ogóle abstrakcyjna dywagacja na 4 mecze do końca mieć już zapewnionego mistrza - bez szans.

1

@dafik85 Zwiększyła się liczba drużyn w LM ze względu na format ligowy.

Edit. miało być do dafika.

1

@Kgorecki2500 Ale teraz doznałem efektu Mandeli. Aż musiałem zgooglać, o co chodzi.
"Blask królewskiej korony towarzyszył księciu już od ćwierć wieku, odkąd na pamiętnym Zjeździe Gnieźnieńskim w roku 1000 cesarz Otto III symbolicznie nałożył mu na skronie swój własny diadem, co późniejsza polska tradycja interpretowała jako właściwy moment koronacji."

44

Przypomnę tylko, co już pisałem ostatnio. Samobóje autobusów cieszą podwójnie.

4

@Gibbon_FCB Nie wiem, jak dalece ten cytat jest prawdziwy, a w jakim stopniu zmyślony, ale widzę, że objawił się chyba Toni "Coelho" Kroos. Trzeba przegrać, żeby odwrócić wynik w drugim meczu ;P

1

@Mankind Parafrazując klasyka tej strony: "Wszystkie modele symulacyjne mówią, że Trzaskowski na Prezydenta to pomyłka. Główną siłą Komitetu KO był żelazny elektorat. Oni nie pozyskiwali debatą niezdecydowanych..."

16

Ciekawostka. Najzimniejszym miejscem, które naturalnie występuje w kosmosie, jest mgławica Bumerangu.



Pomimo iż przyjmuje się, że większość przestrzeni kosmicznej jest pusta, to nie do końca tak jest. Jak odkryto w roku 1965, przestrzeń wypełniona jest promieniowaniem elektromagnetycznym, które nazywamy kosmicznym promieniowaniem tła i uważa się je za pozostałość oraz zjawisko potwierdzające Wielki Wybuch. Z tego też powodu z pozoru pusta przestrzeń posiada niewielką temperaturę ponad zero absolutne, która średnio wynosi ~2.7K (~-270 °C). Mgławica Bumerangu jest jednak dość specyficznym miejscem w kosmosie, którego temperatura wynosi zaledwie 1K i przyczyny takiego stanu rzeczy nie są jasne. Jednak najzimniejszymi miejscami w kosmosie, o których wiedzą ludzie, są ziemskie laboratoria. W jednym z nich udało się obniżyć temperaturę do rekordowych 38 pikokelwinów, czyli 38 × 10⁻¹² K.

1

@kubix05 Talerz gminnej spółdzielni Samopomoc Chłopska. Kiedyś to było.

0

@arasz1819 Ponadczasowy short.

2

Netflix zapowiedział drugi sezon Devil May Cry. Końcówka w zasadzie to sugerowała, seria ogólnie dobry poziom trzymała przez całe 8 odcinków, ale 6 to jest po prostu złoto przez swój kontrast w historii i sposobie animacji.


0

@Striker Został ustawiony jako niepubliczny:

4

Właśnie sobie uświadomiłem, że na stronie brakuje warunkowych list filtrujących/blokujących. Teraz możesz dać zero-jedynkowy blok użytkownikowi i w sumie jak on 90% czasu się zachowuje normalnie, ale przychodzi dzień jak dziś to szkoda go sumarycznie blokować. Gdyby była taka funkcjonalność, to tworzysz np. listę paletkarze, opniarze, politco i tam jest zbiór userów, ale możesz włączyć/wyłączyć całą taką zapisaną listę. Np. teraz można by włączyć na politykę, a za 3-4h wyłączyć jak się już uspokoi.

Poddaję taki pomysł na funkcjonalność.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?