misterio
Dołączył/a: lipiec 2023
Warszawa
13 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
9
Dziś 94. urodziny obchodzi Sir Roger Penrose, fizyk teoretyk, który na podstawie Ogólnej Teorii Względności Einsteina pokazał to, w co nie wierzył nawet sam twórca, że w istocie takie obiekty jak czarne dziury mogą powstawać oraz opisał ich własności. W roku 2020 odebrał współdzieloną Nagrodę Nobla z fizyki za swoją pracę z roku 1965, gdyż dopiero w 2019 udało się zobrazować taki obiekt, a nie przewiduje się Nagrody Nobla za nieważne jak piękną, ale niepotwierdzoną teorię.
Choć można mieć odmienne poglądy na wiele spraw (choćby sztucznej inteligencji), szacunek się należy. Jedno jest pewne jeżeli miałbym dożyć takiego wieku, chciałby zachować jasność umysłu, chociaż w takim stopniu.
2
@macio_944 Te wnioski wyglądają tak, jakby miały po 100 stron i ktoś od 50 walił "Lorem Ipsum". Chciałem tak kiedyś zrobić w jakiś sprawozdaniach itp. żeby zobaczyć, czy ktoś to w ogóle czyta, ale finalnie się nie odważyłem.
4
@Prorokk Dobra już się tak nie wywyższaj, tylko podaj sprawdzone tipy.
21
Jak złożyć wniosek do KPO. Koloryzowane.
0
@Zieliniak po to jak zauważyłeś, że jest to problem dla innych ludzi – czyli w tym wypadku też sponsorów/inwestorów. Jak piłkarz będzie kuśtykał, to nie będziesz myślał, czy nim grać, czy nie – postawisz na 100% sprawnego.
0
@JohnKennedy Jak się patrzy na rękę Kubicy, to chyba tylko Curt Connors coś by tu zdziałał.
1
@mmaciass W sumie są artykuły o tym z lat 2018-2024, najstarszy, jaki znalazłem, że to na potrzeby policji: https://www.swissinfo.ch/eng/society/no-guarantees_anti-drone-eagles-being-trained-to-serve-on-geneva-police-force/43927044
Więc raczej chodzi o to, żeby pewnie unieszkodliwiać "cywilnych rozmiarów" drony, które dostają się nad jakieś placówki wojskowe, czy kiedy jakaś osobistość odwiedza kraj i np. jest zakaz ruchu powietrznego w danej strefie, itd. Wątpię, że to mogłoby wejść na skalę wojenną.
1
@MesQueUnClub_87 Ja natomiast sądzę, że nie ma to szans. Nie jestem po żadnej ze stron, ale jako że w TVP musieli dostroić propagandę na poziom +10 IQ, bo malowanie Kaczyńskiemu twarzy na czerwono by nie przeszło, tak w 2020 musieli podmienić Małgorzatę Kidawę-Błońska na Trzaskowskiego, bo na nią nawet wyborcy KO nie chcieli głosować z powodu resztek RiGCz-u. W drugą stronę nie ma takich "moralnych" dylematów, tam wyborcy robią dokładnie to, co powie Kaczyński, więc można wystawić kibola, a i pewnie wyrokowiec z pobiciami, wymuszeniami i udziałem w grupie przestępczej zebrałby głosy.
3
Szwajcaria zamiast w technologię inwestuje w druidów. Można i tak.
0
@michal26 Sądzisz, że po 3 meczach w fazie grupowej znowu będziemy fantazjować o 2 i 3 miejscu za jakimś Chelsea? Ale tak wyolbrzymiam jakby co.
2
Poprzedni sezon w europie? To se ne vrati...
8
@DIPENSE Ok, niech będzie ten maks, jakoś przeboleje.
1
@JimMorrisonFCB Nie mniej jest to dziwnie na ręke Laporcie. W FFP robi się miejsce, a 4 niezarejestrowanych. Pewnie mocno do końca go przekonywali, żeby został, oferując lepszy kontrakt – tak było.
1
@ShawnC Ja sądzę, że ma coś wspólnego z brakiem rejestracji kilku piłkarzy.
1
@barcuśl Tak, masz rację, LK – jedno myślałem, drugie napisałem.
0
Taki klimat, trzeba zawijać się do LK, bo to póki co poziom Ekstraklasy.
0
@CLS63AMG Cesarz jest tylko jeden od niego większy nie będzie.
0
@CLS63AMG Od cyklu na masę przybywa centymetrów wzwyż? Ciekawe pierdoły opowiadasz.
1
@CLS63AMG dokładnie, ludzie go nie doceniają. Teraz wchodzi w cykl na masę i będzie największy – hejterzy nic nie poradzą.
0
@negreanu W zasadzie Nokia i Microsoft w kwestii smartfonów miały ten sam problem – przespali okazję. Rynek tak działa, że łatwo go zdominować, kiedy jesteś pierwszy i zrobisz to dobrze: wyszukiwarki – myślisz Google, platformy strimingowe – myślisz Twitch, platformy do umieszczania kontentu video – myślisz YT, social media – myślisz Facebook/Twitter. Ówczesny CEO MS, którym był bodajże Ballmer, otwarcie wyśmiewał pomysł, że smartfony to coś, co się przyjmie. Nokia też długo zwlekała z pierwszym smartfonem, a kiedy już doszło co do czego, to wydali smartfona z Windows Phone. To nie mogło się udać...
1
@fart OFE nie było "skokiem na kasę Polaków", jest to dość popularny mit. OFE oraz ZUS (a właściwie subkonto w ZUS) należą do drugiego filaru. Pieniądze, które normalnie trafiłby na twoje indywidualne subkonto emerytalne, trafiało na OFE. W teorii różnica miała być taka, że przecież jak powszechnie wiadomo, prywatne jest lepiej zarządzane niż Państwowe, więc prywatne instytucje tymi pieniędzmi od ZUS wypracują lepsze zyski, zyskiem się podzielą i wszyscy będą szczęśliwi. W praktyce jednak opłata za prowadzenie OFE przez Instytucje Finansowe była większa, niż to, co generowały. Okazało się tak, gdyż w większości inwestowały one w obligacje, czyli między innymi to, co mógł robić ZUS. Jednak robił to dodatkowy zbędny pośrednik, który przy okazji zabierał też część kasy. Kiedy się Donek (a zapewne jakiś jego doradca) pokapował, to przenieśli tę część OFE, która w wyniku OFE wypływała z ZUS z powrotem do ZUS, żeby uniknąć bezsensownego płacenia pośrednikom za lokowanie pieniędzy w państwowe IF.
Czy wina leży zatem w "chytrych prywaciarzach", co woleli inwestować w guano i brać pewny procent na zasadzie skali? Też nie do końca – wymuszała to na nich ustawa. Ustawodawca zapewne obawiał się sytuacji, że w wyniku giełdowego krachu ludzie mogą zostać bez emerytur, więc były jakieś horrendalne wymagania typu inwestycji 80-90% w obligacje Skarbu Państwa. W istocie oni też mieli związane ręce. To był raczej typowy przykład legislacyjnego bubla bez wyobraźni.
Jeżeli boisz się, że pieniądze znikną Państwowym dekretem z IKE, IKZE, PPK, PPE, to równie dobrze nie powinieneś trzymać pieniędzy na koncie w banku, bo mogą wysmarować ustawę, iż zajmują prywatne konta bankowe Polaków i nara. Swoją drogą ten strach jest nadal irracjonalny, bo Państwo od dawna ma nieunikalną machinę ściągania kasy od obywatela, nawet tych z jego portfela w kieszeni spodni – wystarczy, że jej dodrukują (fizycznie lub cyfrowo).
6
@Popitek12 Obecna wiedza nie może być przestarzała, a co najwyżej niedokładna względem tego jak wygląda stan faktyczny.
2
@Kgorecki2500 To z takich tematycznych zdjęć – J.R. Oppenheimer prowadzący wykład na uniwersytecie w Kioto.
2
@tbas Były momenty, ale nie wykorzystali. Frazes, ale będąc słabszym musisz wykorzystać 100% tego, co kreujesz.
1
@Jakchcesz wylecz na koszt klubu, potem albo odejdzie za jakimś porozumieniem, albo będzie robił syf w mediach, Iker v2 się zapowiada. Oczywiście przy założeniu, że to prawda.
3
@Destroyer_of_Worlds Jeżeli zawodnik jest zarejestrowany w drużynie A, to przepisy uniemożliwiają mu grę w drużynie B. Nie wyrejestrujesz go ot tak, a raportu podpisać nie chce. Zresztą zapewne istnieje też jakiś przepis, że jak ktoś zagra X spotkań w drużynie A, to nie może grać w B. Cytując klasyka:
- Mam plan.
- Jaki?
- K*** sprytny.
2
@Szklaner A ja mam wrażenie, że jak w wielu przypadkach tragiczna śmierć zbudowała legendę wokół osoby, której nigdy nie było. Ja go kojarzę, tylko jako politycznego chama i cwaniaczka, ale rozumiem, że o zmarłych albo dobrze, albo wcale.
2
@TR3YWAY Nic ciekawego, tylko ściana lodu, której pilnują żołnierze. Brb, bo ktoś do drzwi puka.
2
@LambiPL Widać nie chce się zgodzić na termin, który pozwoli go w świetle prawa czasowo wyrejestrować. Jeśli to jego "widzi mi się", to faktycznie słabo. Jeśli wynika to z tego, że zasięgał porady u innych lekarzy, a "klubowi" robią go w ciul na zlecenie Laporty, to słabo – wtedy bym mu się nie dziwił, że może tak robić.
3
Aż mi się przypomniały czasy, gdy silniki fizyki w grach miały tak crapowate algorytmy kolizji, że clipping był na porządku dziennym.