5

- Kogo nie znasz?
- Sławnych osób.


2

@mekston Na zdjęciu przefotoszopowane, zapewne pod zasięgi. W rzeczywistości bardziej będzie wyglądał jak korodujący.

6

Taka informacja, jak ktoś jeszcze nie wie. 7 września, chwilę po 18 będzie całkowite zaćmienie Księżyca, także widoczne z Polski. Ciekawe jak będzie z zachmurzeniem.


3

@gumaz Zakładając, że na dole leżą 9, wydaje się, że to Historyczny Upadek Japonii. Chociaż pewnie więcej osób kojarzy tę grę pod nazwą PAN.

1

@macio_944 Odwieczny problem: dobrze, szybko i tanio.

0

@mordini123 Ciekawe co jest modelem tych wyliczeń, bo Lech może zagrać 500 meczów z tego wyniku na Genk i imho nie awansuje w żadnym z nich.

12

@macio_944 Cóż szkodzi pobredzić.

1

@JohnKennedy Wziąłbym z tego samego serialu co @norbi77 Trinity Killera. Z Polskich seriali Tracza, z animowanych Johan Libert.

1

@blakkudium trzeba kiedyś przygotować piłkarskie "bingo".

0

@FcPortoFan1999 Jak tak pomyślę, to chyba nigdy nie byłem we Wrocławiu.

5

Dzisiaj 15. rocznica wrocławskiej libacji, która się nie wydarzyła.

0

@Rastafarnianin Czemu akurat samolot?

3

@FCBparasiempre Miałem wrażenie, że sprowadzono go do Barcy za późno tak, jak Suareza.

0

@FcPortoFan1999 To nie typ, tylko groźba odebrania obywatelstwa.

2

AI jak zawsze pomocne.


1

@Kgorecki2500 Nikogo w wodzie, nikogo leżącego, chmury. Pogoda nad polskim morzem to gra losowa z ujemną wartością oczekiwaną.
PS Wakacje tylko za granicą.

1

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

3

@Safrani To prawda. 47 bramek w 49 meczach, kosmiczny to był sezon jeśli chodzi o liczby.

2

@Safrani W sumie to poza deep fake'ami to w zasadzie wcale. Ostatnio czytałem raport MIT o tym, że 95% wdrożeń pilotażowych w firmach kończy się fiaskiem. Sądzę, że na krzywej Gartnera dla AI zbliżamy się do lokalnego maksimum, ale zobaczymy.



Jakby kogoś interesowało: https://news.mit.edu/news-clip/fortune-66

2

Wieki temu grało się w 2, ale wydawać tyle kasy na grę typu GSG, to dopiero niezły paradox (pun intented).


1

@Popitek12 zdecydowanie 93'.

3

@Bocheno1 Wszedłem w najnowszą stronę historii komentarzy i faktycznie xD polityka/swiatopogląd tam nie tylko nie ma nic o Barcelonie, ale o piłce w ogóle. Dobrze, że już dawno w zablokowanych.

0

@4drian0 W sumie nigdy w to nie grałem, ma to jakąś dobrą głębię fabularną, którą da się zaadaptować, czy będzie typowy action?

1

@fejkenq Warto jeśli lubisz psychologiczne thrillery z socjopatycznym MC.

1

@DragonxNF Oczywiście słyszałem, jest to spagetyzacja, czasem też nazywana spaghettifikacją: https://pl.wikipedia.org/wiki/Spaghettizacja

Efekt raczej nie trwałby w nieskończoność, bo spaść do osobliwości kiedyś trzeba. Bierze się on z tego, że w silnym polu grawitacyjnym na dwa końce bryły sztywnej jak pręt działają różne siły grawitacyjne (tzw. siły pływowe). W zależności od wytrzymałości na rozciąganie kiedyś musi dojść do rozdarcia. Taki efekt byłby widoczny nie tylko dla czarnych dziur, ale też dla gwiazd neutronowych. Dla małych dziur oraz gwiazd neutronowych szacuje się, że człowiek zostałby rozerwany jeszcze zanim dotknąłby powierzchni takiej gwiazdy (lub odpowiednio przed spadnięciem pod horyzont). Siły pływowe będą jednak maleć wraz ze wzrostem masy dziury, bo jej jak pisałem wcześniej, jej objętość rośnie szybciej od ciężaru. Stąd dygresja we wpisie zajawkowym o hipotetycznym modelu, który pozwoliłby spaść pod horyzont dziury o dostatecznie dużym promieniu.
Oczywiście i tak jest to czysta spekulacja, bo promieniowanie z dysku akrecyjnego raczej dawno zabiłoby takiego hipotetycznego astronautę. Dlatego jeśli istnieje jakaś realna podróż materii przez czarną dziurę, to właśnie w postaci tego, że to, co tam spadnie z jednego wszechświata, zacznie formować inny. Niemniej to też, póki co hipoteza.

9

@GeneralXavi Znaczy, że jest ekspertem i zna temat z pierwszej ręki.

7

@NeroTFP1 Czyli profil, którego kierownikiem jest Stanowski, a który zrobił tyradę o fact checkingu Stonodze i publikowaniu informacji "bo ważne, że zgadza się z poglądami publikującego", robi dokładnie to samo? Ciekawe.

2

@barca__rządzi Nie napisałem, ale widzę, że problemy z czytaniem są. Może wytłumaczę Ci to jeszcze raz na przykładzie.
Kiedy widzisz, jak cysterna z paliwem zatrzymuje się na boku, żeby podjechał drugi samochód ją zatankować, to "jest to w pewnym sensie zabawne". Oczywiście, dostawczemu samochodowi też może skończyć się paliwo, a nie ma jak go zatankować z cysterny – jest to jednak pewnego rodzaju ironia losu i jest zabawne.
Podobnie jest z kasynem, które żyje w jakimś sensie z tego, że doprowadza w skrajnych przypadkach ludzi do bankructwa, więc jak samo zbankrutuje, to też jest "w pewnym sensie zabawne", bo matematycznie powinno zawsze wygrywać.
Rozumiem, że jednak dla niektórych może nie być, bo mają inne poczucie humoru, a już szczególnie fanów :)

5

@Lanosss ale żeby wybrać przemoc z rana...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?