3

Czyli oficjalnie można zmieniać już skrót AGI z Artificial General Intelligence na Artificial Gooning Interface?
https://x.com/shitpost_2077/status/1945190286528782476

3

@Luciano99 W sumie jakby podsumować sensowność niektórych ruchów transferowych Laporty z pierwszego podejścia, to też tam dobrze, że szkółka dojechała, bo byłoby pewnie różnie.

1

@Popitek12 Tymczasem matematyka bez literek: 9801 / 1103√8

1

@Gronek Raczej ciężko na ten moment wyobrazić sobie, żeby to nastąpiło wcześniej niż po fazie ligowej, więc jakie to ma znaczenie, jak ona jest rozgrywana marzec-maj?

2

@Filipem Ronaldinho też nie było się przejmować, co nie?

0

@Gaucho Za mało medialny. Edit: sądzę, że nawet w TOP 5 może go nie być z tego powodu.

6

Ważna myśl na poniedziałek. Co masz zrobić dzisiaj, zrób pojutrze – będziesz miał dwa dni wolnego.

1

@Rupert_Haubica Czad zajmuje 175 miejsce, a Niger 121 miejsce w rankingu FIFA, ich dziennikarze nie mają prawa głosu.

1

@FCB_dimiC Na torcie.

0

@pt9 Ale kozak, nie pamiętam tego.

12

Ciekawostka. NASA wrzuciła nagrania z sondy Parker Solar Probe, której celem było badanie korony Słońca. Zarazem są to materiały wideo uchwycone najbliżej Słońca kiedykolwiek, bo zaledwie w odległości 0.04 AU (~6 milionów kilometrów od jego powierzchni). Potwierdzają one między innymi, to co przewidywały modele teoretyczne – dwa typy wiatru słonecznego. Więcej: https://science.nasa.gov/science-research/heliophysics/nasas-parker-solar-probe-snaps-closest-ever-images-to-sun/


4

Pasuje idealnie.


0

@clyde Mój ulubiony to domowy. Wołowe, mix lodowej z biała kapustą, pomidor, blanszowana cebula, feta, oliwki, ogórek w kupnej tortilli.

Tutaj przepis na zrobienie mięsa, który u mnie się sprawdza najlepiej:


2

@Kengo To nie czarna dziura, a ciało (prawie) doskonale czarne. Jest "drobna" różnica.

11

@Kalipso Spadnie? Raczej wzrośnie. Wchodzimy w erę, gdzie poparcie kreują media społecznościowe i tzw. "hot take". Trzeba zapiąć pasy.

0

@GeneralXavi Ziomek się w odpowiedziach sam wyjaśnił.


0

@LOPEZ16 Nie jest to wspaniały sukces, ale rozumiem, że masz problemy z czytaniem. Kontekstowo jest to największy sukces kobiecej polskiej piłki nożnej. Takie zasady, był baraż – wygrały, to awansowały po raz pierwszy.
Porównywanie tego z męską reprezentacją jest bez sensu, a odwoływanie się do "a gdzie równo uprawnienie", świadczy o bardzo wielu kompleksach.

0

@Ghostface Jak zwróciłeś uwagę na to, to teraz muszę jakąś część racji zrewidować, ale w innym kontekście – nie jestem w stanie ustalić, czy to rząd wielkości kilka, kilkanaście, kilkaset czy więcej, bo wiedza jest niepoliczalna jak woda czy piasek.
W celu wyjaśnienia mojego rozumowania: weźmy dwie przykładowe prace "O walcu i kuli" Archimedesa oraz "Dowód Wielkiego Twierdzenia Fermata"Wilesa. Dla abstrakcyjnych (w znaczeniu uproszczonych) potrzeb rozumowania, załóżmy, że pierwszy z nich doczekał się tylko tłumaczenia na polski, a drugi tylko na angielski.
Jeżeli zbudujemy z obu nich zbiory, to czy możemy powiedzieć, że zbiory te są równoliczne, czy jakoś określić lub nawet oszacować moc takiego zbioru? Nie bardzo. Liczyć to liczbą stron tychże dokumentów, itd? Bez sensu.
Zatem nawet nie jestem w stanie powiedzieć, że jest ich "znacznie więcej" (oznaczane jako ≫). Tak więc uznaję, że wiedzy dostępnej po angielsku jest po prostu (niepoliczalnie) więcej.

2

@Arden Gunwo, a nie prawda. To nie kwestia równouprawnienia, tylko zestawienia kontekstowego. Polki po raz pierwszy w historii dostały się na Euro, nawet wyłapanie 3x 5:0 to jest sukces.
Męską reprezentację zestawiać się zawsze będzie w kontekście złotego okresu i 2x srebra (za trzecie miejsce).

1

@zadafcb Ja widzę nawet dwa problemy:
1. Gdyby próg zdawalności był ustawiony na normalny poziom (czyli 50%+1), to statystyczny maturzysta zdaje egzamin na żyletki, fatalny stan matematyki w Polsce
2. Opierając się o pierwszy problem nic dziwnego, że ludzie nie umieją w statystykę i wyciągają takie mapy jak powyżej, a inni im klaszczą uszami.

6

@PatrychoO Właśnie miałem przekleić SJP xP

Majak
1. halucynacja, złudzenie, urojenie; majaki;

12

@Eklerek Kosmos jest niemal pusty jeśli chodzi o materię barionową, średnio 1 atom na 4-6 m³. Szansa, że się z czymś zderzy, jest praktycznie żadna, dopóki nie dotrze do kolejnego miejsca, które można określić jako anomalia jeśli chodzi o ilość materii. Nie mniej tak, szansa na zareagowanie jest praktycznie żadna.

12

Ciekawostka. Najdalszym od Ziemi obiektem, który stworzyła ludzka ręka, jest sonda Voyager 1. Mimo wystrzelenia jej 48 lat temu nadal nie przebyła, chociażby dystansu dnia świetlnego – czyli odległości, jaką w próżni światło jest w stanie przebyć w ciągu 24h mierzonych względem Ziemskiego odniesienia upływu czasu.


Sonda Voyager 1 dryfuje ze średnią prędkością 17 km/s (61 200 km/h) i w tym momencie wysłanie do niej sygnału w jedną stronę (lub odebranie tego, co wysyła na Ziemię), zajmuje około 23 godziny. Aktualnie znajduje się ona w odległości około 25 miliardów kilometrów od Ziemi, czyli jakiś 167 AU (jednostek astronomicznych). Aby przekroczyć granicę dnia świetlnego, musi osiągnąć dystans równy 173 AU. Ponieważ rocznie oddala się o około 3,5 AU, to zajmie jej to jeszcze niecałe 2 lata, a więc w sumie blisko 50 lat od momentu wystrzelenia.

1

@RozowaPantera Słabo pasuje ten mem, bo to koleś od "kiedy od 5 minut nie powiedziałeś o...", raczej takie "crying behind mask" siadłoby lepiej.

1

"Panie Polak, kończ Pan ten mecz."

2

@Comentateiro Dużo tutaj zależy pewnie od osoby, otoczenia, wykonywanej pracy itd. Jednemu będzie w zasadzie zbyteczny, a inna osoba nie będzie wychodzić z kontekstu posługiwania się angielskim nawet wewnątrz własnej głowy.
Jedno jest pewne: ilość wiedzy, jaką można uzyskać z zakresu matematyki, fizyki, programowania w języku angielskim jest kilkanaście rzędów wielkości większa, niż w języku polskim. Ja sobie bez angielskiego nie wyobrażam funkcjonowania do tego stopnia, że łatwiej by mi się żyło, gdyby w przypadku na przykład urazu głowy miał do wyboru zapomnieć jakiś język całkowicie, to wolałbym polski niż angielski.

3

@Popitek12 Starożytny Egipt istniał jakieś 3000-3500 lat. Rzym ponad 1000, Imperium Inków jakieś 100-150, ogólnie może mieć to duży wpływ...

4

@Rifek Ziomek zapomniał jeszcze o wywłaszczeniu domów, jak nie zrobisz remontu, bo ciepło ucieka oraz zakazie własnych ogródków, bo CO2. Ogólnie trochę się tego uzbierało. Ważne, że jak się cudem trafi jedno, to będzie raban – bO mIaŁeM rAcJę. Ogólnie mechanizm w podstawach podobny do wróżbitów.

1

@Comentateiro Z drugiej strony wtedy byśmy nie zobaczyli jak Inter Mediolan zbiera na dziurę od Fluminense.

1

@PatrychoO Piękne byłoby to otwarcie i możliwe, że jedyny gol na tym Euro :|

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?