misterio
Dołączył/a: lipiec 2023
Warszawa
13 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
22-24, niebezpieczny wynik.
1
@Luciano99 Tak to jest, jedni na stacji tankują bezołowiową, inni diesla, a jeszcze inni etanol.
37
Wszystkie modele symulacyjne mówią, że Rashford w Barcelonie to pomyłka. Główną siłą Rashforda była gra w drużynie, która gra bokami obrony. On się nie sprawdzi w drużynie, która atakuje środkiem. Jak macie siłę, to zobaczcie sobie jakie bramki strzelał w United. Barcelona ma zupełnie innych piłkarzy, a pieniędzy na budowanie drużyny pod Anglika brak. Jestem analitykiem z zawodu, więc bredzę.
1
@MadafakinGuy "Surprise Motherfucker"
1
@YeastMoss Wiadomo: https://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2021/09/3zHHoSX1gPSRukoY.jpg
2
@19Macio93 Te przypadki zdarzały się kiedy była połączona nagroda FIFA i France Football i głosowali kapitanowie drużyn. Głównie to ich dotyczyło i (nie obrażając inteligencji piłkarzy) nie zdziwiłbym się jak im się za przeproszeniem kratki poje****. Od 2016 nie widziałem żadnego udokumentowanego przypadku.
1
@Kgorecki2500 Nie mam żadnej rady, jak już są, ale jak się ju ich pozbędziesz, to przerzucaj sobie ryż/kaszę/mąkę do słoików, a te zakręcaj. Nigdy więcej moli, ewentualnie od czasu do czasu trzeba słoik wyrzucić wraz z zawartością. Polecam.
1
@19Macio93 Przecież Złotą Piłkę organizuje France Football, a głosują dziennikarze TOP 100 federacji piłkarskich. Głosy potem są jawne, kto na kogo głosował, więc tego się nie da przekręcić bez skandalu. No, chyba że opłacą wszystkich...
3
@Laminedependencia wtedy jeszcze nikt nie potrzebował gwarancji, bo nie było takich akcji jak ta z Olmo.
0
@Fantastyczny Chłopiec Jeździsz z piwem w ręku? Ze wszystkich historii, ta niewy... w sumie mogła się wydarzyć, ale nie brzmi dobrze.
2
@xvcWinterSoldier Uniwersalny klucz, pasujący do wszystkich typów drzwi, polecam: https://adgosklep.pl/userdata/public/gfx/96263/62aab761460e8cb06b9d28f8c65e.jpg
7
Te karne w meczu Szwedek z Angielkami, to jest peak cinema.
7
@aspr1me To klasykiem: "Żadnego wideo o powrocie nie było. Wideo o powrocie wymyśliliście Wy, internauci."
4
@blakkudium Ale to skomplikowane, ostatnio po aferze Lewy — Probierz zrobili graf, kto z kim ma kosę, albo sztamę. Tu też by się przydało.
6
@Czak18 Wyrazy współczucia.
4
@UriBoyka @FcPortoFan1999 Eksperci jak zwykle podzieleni.
3
Legia dziś z awansem czy pełna kompromitacja?
1
@Herato A jak się nie daje dobrych kontraktów, to nikt sensowny nie chce przyjść i są narzekania, że jest marazm oraz drugi Milan, i się pięknie to koło domyka.
0
@Destroyer_of_Worlds
W Twoim idealnym świecie tak. Ewentualnie ludzi pracowitych, którym powinęła się noga i korzystają z jakieś tarczy rządowej, bo jest np. pandemia lub inne zdarzenie losowe nie tak globalne. Jedno jest pewne, skoro emeryt pracował i ma jakąś emeryturę, to go nie ruszasz. Grupa ta więc na nowym prawie nie traci, a z czasem na skutek demografii staje się liczniejsza. Grupa 18-65 natomiast traci. Być może częściowo pozbywając się wyłudzaczy, a częściowo ludzi, którym się nie udało. Emeryci więc będą mieli jeszcze więcej do powiedzenia, a oni raczej nie głosują, tak jakbyś chciał (zakładam poglądy po pomyśle). Przypomina to trochę sytuację, w której piłujesz gałąź, na której siedzisz.
2
@Destroyer_of_Worlds Twój pomysł doprowadzi do tego, że w takim państwie jak Polska, które jest państwem o starzejącej się strukturze demograficznej, udział emerytów na kształtowanie rzeczywistości będzie jeszcze większy. Tym samym praktycznie wyłączysz z niej młodych, którzy korzystają z "darmowej edukacji". Taki był cel?
0
@aspr1me Ciekawe czy nabrał, czy nie.
2
@fcbarcafan19 Właśnie mi się wrzuciło na tablice X-a. Sroga pożoga.
1
@FCB_dimiC Może całoroczny opad to przesada, ale takie pn-pt do 17 opady, a na weekend znośna temperatura do 24°C.
7
Ciekawostka. Jeżeli będziemy pić z pionowo ustawionej słomki wodę, to nie da się jej napić ze słomki dłuższej niż 10,3m.
Choć intuicyjnie może wydawać się, że kiedy pijemy przez słomkę, zasysamy wodę w stylu pompy tłokowej, to nic bardziej mylnego. Mechanizm pompy w największym uproszczeniu działa na zasadzie dwóch zaworów, dlatego jest w stanie wydobywać wodę z większych głębokości:
https://mlodytechnik.pl/i/images/4/5/6/Y3c9MTE3MCZjaD01MTM=_src_16456-Rysunek-02.jpg
W słomce oczywiście nie ma takiego mechanizmu, a naszymi ustami jedynie obniżamy ciśnienie atmosferyczne, które panuje wewnątrz niej. W ten sposób atmosfera naciskająca na taflę napoju w istocie wypycha go do góry. Musi jednak istnieć graniczna wielkość, przy której pomimo obniżenia ciśnienia do 0 w słomce wysokość słupa cieczy zacznie wywierać dostatecznie duże ciśnienie, by równoważyć zewnętrzne ciśnienie atmosferyczne. Możemy to policzyć ze wzoru: h = p/ρg, gdzie:
p – to ciśnienie atmosferyczne (za normalne przyjmuje się 1013,25 hPa);
ρ – to gęstość cieczy (dla wody 1000kg/m³);
g – to wartość przyśpieszenia ziemskiego (~9,81 m/s² przy jej powierzchni).
Kiedy podstawimy te wartości, wyjdzie wskazane h=10,3m. Pokazuje to też, że dla cieczy lżejszych (o mniejszej gęstość) możemy uzyskać wyższy słup w słomce. Na przykład dla etanolu (alkoholu etylowego), będzie to nieco ponad 13m (ρ = 789kg/m³).
2
@pt9 W sumie fabula H3 to TOP.
0
@RozowaPantera środa dzień w biurze. Najgorzej.
3
Czyli oficjalnie można zmieniać już skrót AGI z Artificial General Intelligence na Artificial Gooning Interface?
https://x.com/shitpost_2077/status/1945190286528782476
3
@Luciano99 W sumie jakby podsumować sensowność niektórych ruchów transferowych Laporty z pierwszego podejścia, to też tam dobrze, że szkółka dojechała, bo byłoby pewnie różnie.
1
@Popitek12 Tymczasem matematyka bez literek: 9801 / 1103√8
1
@Gronek Raczej ciężko na ten moment wyobrazić sobie, żeby to nastąpiło wcześniej niż po fazie ligowej, więc jakie to ma znaczenie, jak ona jest rozgrywana marzec-maj?