misterio
Dołączył/a: lipiec 2023
Warszawa
13 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Jedno z tych anime, które zasługuje na remake, a biorąc pod uwagę, jak wykastrowano oryginał, jest pole do popisu i ciężko wyobrazić sobie zrobienie większego gniota.
1
Co drugi w tym "Paciuka" wygląda, jakby był członkiem kartelu. Oni chodzą na "rozmowy wychowawcze" i to ultrasi muszą przepraszać i oddawać koszulki.
2
@Popitek12 Oliver Khan
2
@kubix05 Aleś smaka narobił, jutro mięsny musi być odwiedzony.
1
@jacobFCB kogo ma topić?
12
Ciekawa rozkmina. Ludzie nie tylko nie żyli w tym samym czasie co dinozaury, ale też nie żyli w tym samym miejscu, jeżeli spojrzymy na położenie Układu Słonecznego względem Drogi Mlecznej.
Czyżby w tamtym miejscu galaktyki były lepsze warunki do istnienia olbrzymich gadów?
3
@jedrek7000 @Kapitan hawk Ostatnio jestem jakoś poza pętlą informacyjną, to nawet nie słyszałem o tym. Z szybkiego przejrzenia kilku stron, wygląda, że @macio_944 ma rację.
@jedrek7000 Jeżeli interesuje cię temat neutrin, choć wydaje się niepowiązany z tym co zarejestrowano, to w drugim komentarzu jest trochę o tym: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15390329#comment-15390332 (wystarczy komentarz oznaczony haszem)
Generalnie neutrina (a w zasadzie neutrina lewoskrętne i antyneutrina prawoskrętne) to cząstki o bardzo małej masie, które praktycznie nie oddziaływają z materią. Wrzucisz je w pole magnetyczne i nic, zbliżysz je na długość wiązania jądrowego, też nic. Jedynymi oddziaływaniami, jakim podlegają, są grawitacja oraz oddziaływania słabe. O oddziaływaniach słabych jest filmik w linku, który dobrze to wyjaśnia. Natomiast ich wykrycie ze względu na grawitację jest w zasadzie niemożliwe, bo ich masa jest skrajnie mała (>0,8 eV), np. bozon Higgsa ma masę 114 GeV, a elektron 0,51 MeV (zwrócić uwagę na przedrostki). Elektronu oczywiście nie wykryto ze względu na grawitację, ale jego oddziaływanie elektrostatyczne. Z neutrinami jest taki problem, że w zasadzie z niczym nie oddziaływają do tego stopnia, że przebyłby ścianę ołowiu grubości roku świetlnego, zanim zostałyby wchłonięte. Co ciekawe przewiduje się też istnienie komplementarnych neutrin prawoskrętnych oraz antyneutrin lewoskrętnych, ale z matematycznego modelu takie cząstki nie oddziaływałyby już nawet w sposób słaby, więc ich wykrycie w zasadzie nie jest możliwe.
3
@Andi18 I biorąc pod uwagę braki w FFP, prawdopodobnie podobnie się skończy.
0
@Lucyffffer1922 Tu nie ma dobrego wyboru w zasadzie, więc wszystko się zgadza.
1
@kubix05 w 1992 powstał też pierwszy kebab w Warszawie. Złote czasy cholesterolu.
7
@KrychaFCB Dosłownie każdy operator w sumie.
51
@SelloutCrowd Zostaw "sranie agonalne", bo zabawnie wyszło.
PS, Ale tak poza tym to tak, o to trzeba prosić, gdy w sumie powinno to być kontrolne co jakiś czas. Dykta.
2
Gdybyście obserwowali dziwne zachowanie stron w internecie, a korzystacie z jakiegoś AdBlocka, to nie wieszajcie twórców za klejnoty rodowe. Jakiś geniusz zbrodni dodał do listy lokalizowanej na Polskę (korzysta z niej dużo adblocków), klasę .wrapper. Jest to dość generyczna nazwa, której używa każdy frontend dla elementów grupujących.
1
@Tabaluga37 Każdą prośbę o przysługę z automatu zrzucam na drzewo, bo musi powstać task, na który można ewidencjonować czas pracy. Niech się PM-owie dogadują między sobą, które taski/projekty mają wyższy priorytet i ustawiają je odpowiednio w JIRA, bo ja rozrzucam zadania po zespole/realizuje według priorytetów. Rozwiązuje to wszelkie problemy z zarządzaniem kolejnością, aka "zagłodzenie wątków".
0
@MOLESTA To zapewne jeden z tych wielu wywiadów, który się nigdy nie wydarzył.
2
@Stinger_ Szanse oceniam na 50%. Ty chcesz, oni nie.
1
@4drian0 Dwóch Mbapi to nic, najbardziej zastanawia piętro E.
0
@Eto'o9 R10 Już sam fakt szariatu wykreśla je dla mnie subiektywnie z TOP 10. Pogoda nie do życia, kiedy tam byłem. Inwigilacja, cenzura.
0
@NeroTFP1 Z serii "cytaty wielkich ludzi".
0
@FLYP Wtedy jeszcze go nie było.
14
@Safrani Zastanawia wysoka pozycja Omanu.
10
Kiedyś Bayer miał lepszą ofertę produktową.
5
@macio_944 I do przodu (lub alternatywnie i do spodu).
5
Eh.... metr przed kiblem.
5
@El Plutoninho Oficjalne: Barcelona na dnie > Auckland.
2
Polki na 1:0, ale rajd.
6
@Danny Gaucho Zdobył trofeum, osiadł na laurach. Typowe.
1
@Adran360 Müller milch.
3
Polki w sumie się postawiły, szkoda tego rykoszetu w poprzeczkę, bo mecz całkiem wyrównany.
2
@FcPortoFan1999 Pewnie tak zrobię, jak już Bayern będzie obijał biednych Australijczyków 3:0 do przerwy.
@mr Barca To już było w sb/nd 180km rowerem, teraz czas na regenerację.
@Pnog37 To jest jakiś e-sport? Życzę dobrej zabawy, ale to nie dla mnie :(