1

@malicinho No Rutkowski to zrobi wiele, byle się o nim mówiło

1

@Comentateiro Jakie wyparcie? Mówić, że zauważa coś złego co się dzieje, ale się popiera...
A skąd wiesz, że ktoś nie reaguje, były w pobliżu mnie takie przypadki, że jak któryś z księży coś zrobił niestosownego to były reakcje, mogę się zgodzić z tym, że zbyt w małym stopniu są robione.

1

@Comentateiro Nie każdy kto chodzi do kościoła od razu popiera wszystkie działania Watykanu a też pomimo tych złych rzeczy, które działy/dzieją się w kościele są też czynione dobre rzeczy, jak np. zbiórki charytatywne organizowane wspólnie przez duchowieństwo i ludzi świeckich, organizacja zajęć różnego rodzaju dla różnych grup wiekowych, pomagają w przekazywaniu informacji o np. organizowanych badaniach medycznych na terenie parafii przez samorządy, itd.
Całkiem odcinając się od tego porzuca się też nie tylko złe rzeczy, ale też te dobre. Jedynie co to można bardziej naciskać na kler, co może skutkować zaniechaniem chociaż w jakimś stopniu złych czynów w kościele. Jednak zazwyczaj się to kończy tak, że ludzie albo przestają uczęszczać do kościoła albo chodzą i nic nie reagują, przez co zostaje bez zmian.

0

@malicinho No wchodzenie z bronią do kościoła to chyba nie jest odpowiedni pomysł i robić jakiś pokaz z tradycyjnego obrzędu święcenia pojazdów.

1

@Comentateiro Przecież napisał o grzechach i zaniechaniach kościoła w wypowiedzi drugiej. I według Ciebie pewnie każdy wierzący jest obłudnikiem?
Można się przyczepić do ludzi świeckich, których w Wspólnocie jest znaczna większa część niż kleru za brak reakcji albo zbyt słabe w stosunku do występków części księży.

0

@malicinho Kapłan może wykonać odmówienia wykonania posługi duszpasterskiej jeśli korzystający ma złe intencje (np. w serialu Plebania było to przejrzyście pokazane). A w ten sposób księża zezwalając na co popadnie sami sobie robią zły wizerunek. Tym bardziej powinni jakoś zareagować skoro sami apelują nieraz o odpowiedni strój, zachowanie w miejscach sakralnych.

0

@ShawnC Chyba chodzi o te tzw. tiery, 1 oznacza najczęściej sprawdzające się informacje podawane przez dziennikarzy

2

@Azi Zgadzam się z tym co napisałeś.

1

@malicinho Ale mógł zabronić tego a nie robić cyrk i dawać paliwo do wyśmiewania kościoła, czy to takie trudne? Można zrobić normalne poświęcenie pojazdów bez jakiś wymysłów jak tutaj. I piszę to jako osoba wierząca, część księży to taki robi cyrk, żeby odciągnąć jak najwięcej osób od kościoła tylko patrząc na swoje kieszenie, ego, wygodę. Oczywiście nie wszyscy, ale część przeczy własnym zasadom.

5

@Azi Domyślam się, że według przeciwników KK potępia homoseksualistów, jest przeciwny aborcji, bierze kasę od państwa, pedofila wśród księży, miesza się do różnych spraw itd. Takie zazwyczaj argumenty ja słyszę.
Tylko nie wiem czemu każda ze stron jeśli czuje się urażona musi odpowiadać w jakiś sposób agresją, prowokacją, bo to tylko potęguje napięcia, które i tak są wysokie na dzień dzisiejszy w różnych grupach społecznych.

0

@TheNekro94 Takie rzeczy tylko wywołują prowokacje moim zdaniem. Też jakoś innych wyznań, religii nie widzę, żeby chciano parodiować czy narzekać na nie (na pewno nie w takim stopniu jak chrześcijaństwo).

1

Z kimś jakiś czas temu rozmawiałem o Gamrocie, potwierdzona została jego kolejna walka, która odbędzie się na UFC 305.

https://www.mmarocks.pl/dan-hooker/oficjalnie-mateusz-gamrot-zmierzy-sie-z-hangmanem-na-ufc-305-w-australii

0

@Cukson No i Belal wygrał walkę, po za trzecią rundą to dominował w starciu

0

Edwards słabsza końcówka pierwszej rundy main eventu UFC 304

0

@FcPortoFan1999 Łatwo nie będzie z pewnością, lepiej by było, jakby się utrzymali

0

@FcPortoFan1999 Ja na ten moment stawiam bardziej na spadek, jeszcze jak na wiosnę odpalą niestety tradycyjny tryb kelnerowania a tegoroczna liga może być trudniejsza.

0

@FcPortoFan1999 Obawiam się, że mogą się nie utrzymać po sezonie w Ekstraklasie.

0

@FcPortoFan1999 No i przegrali.

0

@FcPortoFan1999 Właśnie nie mam możliwości obejrzeć meczu, ale trzeba będzie śledzić w miarę możliwości poczynania drużyny z Mielca

0

@Kgorecki2500 Dla niektórych to dobry lider partii, dla innych pewnie by go określili klaunem wkrótce.

0

@mkord Coś w tym jest

0

@kakusus Nie wydaje mi się, żeby jakoś się odnosili, będą się martwić bardziej o krytykę po tych stanowiskach papieża odnośnie wojny na Ukrainie a teraz jak się odniesie do tego to będzie kolejna krytyka na KK.

2

@Popitek12 A mówiłeś, że nie pijesz alkoholu no i się wydało

0

@marcin62 Takich postów z różnych stron będzie jeszcze więcej, jak wkroczy AI na pełnej to jak z automatu będą różne wysrywy powstawać.

0

@ranger3120 Mogą ruch sieciowy kontrolować sprzętu firmowego a w razie potrzeby mogą też przejrzeć dzienniki zdarzeń z systemu.

1

@AxelF Stolec to nie taki łatwy przeciwnik...

1

@MesQueUnClub_87 Ja ostatnio na weselu miałem granatowy garnitur, w sumie taki uniwersalny według mnie, na wiele okazji się nada

1

@Culer9002 La Politca - kluczowa tematyka na La Rambli

1

@Bykunn Ten rok miał świetny, czasem zdarzyło mi się śledzić jego grę.

6

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?