0

@pasquda myślę, że w takim meczu takie żółte kartki to są jednak szczegóły i detale. Szczególnie, że arbiter na początku postawił wysoki próg "gwizdalności" i był co do tego konsekwentny. Z tego wszystkiego z pewnością powinien oszczędzić Kroosa. Czy ta symulka tego klauna wymagała kartki ? W dobie VARu chyba niekoniecznie, bo VAR pokazał, że zrobił z siebie debila, którym zresztą jest... nie po raz pierwszy to udowodnił, szczególnie że wiadomo, że symulowanie w dobie uczciwego VARu raczej mija się z celem. Pedri-kartka - tu bezdyskusyjna zgoda. Mam jednak wrażenie, że to są ciągle szczegóły.

23

bardzo dobrze sędziowany mecz. Sytuacja z Aubą to moim zdaniem żółta. Noga nie była wyprostowana. Parę jeszcze żółtek by się przydało, ale sedzia przyjął taktykę, zeby dać zawodnikom pograć, nie dał np żółtej Militao chyba w pierwszej minucie.

1

@AmigoBlancos jego niesprawiedliwe zaniżanie oceny bierze się stąd, że jest to piłkarz irytujący i żałosny w swym zachowaniu. To trochę gość, któremu wmówiono że jest nowym Neymarem i on w to co gorsza uwierzył. Jego teatralne pady i darcie japy po prostu drażni ludzi, podobnie jak to teatralne całowanie herbu i deklaracje odwiecznej miłości, podczas gdy wiadomo, że do Realu trafił bo Madryt przebił ofertę, a był dogadany z Barceloną. Ludzie go nie lubią i słusznie i dlatego też nie będąc ekspertami pozwalają sobie na zaniżanie jego oceny.

1

@Kleps0n myślę że najlepszy komentarz do tego to będzie: "w punkt" xD

1

@Edoss hahaha, zajebiste :)

0

Śmieszna strona zwana notatnikiem zareagowała adekwatnie do wyniku: wyłączyła się. Jakby to powiedzieć, reakcja w punkt xD

60

Najgorszy brak manity która była na wyciągnięcie ręki :D nawet dwie xD

0

Życzę sobie i Wam, by zawsze po GD najwiekszym problemem i niedosytem był brak manity ;)

0

@Tomek54321 nie chcę teraz roztrząsać każdego meczu i wracać do filmików na youtubie, tym bardziej, że bez wspierania się materiałami moge napisać wiele głupot ponieważ były dwa dwumecze z Bayernem w tym okresie i każdy z nich miał mnóstwo kotrowersji i wypaczonych sytuacji. Jakby przesłanie które chciałem przekazać jest tylko takie, że zwrócenie uwagi na styl niekoniecznie jest bólem dupy i nie ujmuje też niczego Realowi. Realu nie kocha się za styl, bo oni stylu nigdy nie mieli, tylko raczej słynęli z wielkiej dteterminacji i wyników, dla mnie niestety również wożenia przez sędziów bo osobiście nie pamiętam ich odpadnięcia z CL które byłoby skutkiem wypaczenia przez sędziów. No i to jest zdanie kolegi @cyron1 , moje, paru również jeszcze innych osób tutaj i naprawde nie pieką nas dupy z tego powodu.

0

@pichichi7 oczywiście, że tak. Świat może traktować to wszystko jako statystykę. Ja osobiście pokochałem Barcelonę właśnie nie za efektywność, tylko za ten piękny styl i za to co stworzył ŚP Johan Cruyff i do czego później wielokrotnie w historii różni trenerzy chcieli wracać i udoskonalać, powielać, traktując to jako perfekcje footballu. Drużyna Guardioli na papierze będzie zapamiętana jako drużyna słabsza niż Zidana, ponieważ CL wygrali tylko dwa razy, a ZZ aż trzy i to pod rząd. Dlaczego jednak ktoś ma mi odbierać prawo do zwracania uwagi na to co dla mnie jest najpiękniejsze w footballu i nazywać to bólem dupy jak @Tomek54321 ? Nikt nie odbiera Realowi 3 CL pod rząd i że jest to historyczna statystyka, ale kiedy oglądałem te mecze, to ja jako miłośnik pięknego footballu zapamiętałem skandaliczne dwumecze z Bayernem, psychol Casemiro który miał immunitet na faulowanie, spalone których nie odgwizdano, śmieszne pady i karne których nie było również w finale. Jeśli sędziowie mylą się w dwie strony, to ja tej drugiej strony znacznych omyłek nie zanotowałem. Niczego to nie zmienia w statystykach Realu i mogę na piśmie dać, że TAK, to Real a nie Barcelona historycznie trzy raz pod rząd wygrał CL... Z kolei moją opinią prywatną jest to, że styl w jakim tego dokonali był paskudny.
@REALny_kibic to zdanie nijak nie pasuje do tej dyskusji. Jak Putin wygra wojnę na Ukrainie to też bedziesz uważał, że zwycięzców się nie sądzi? Tu chodzi raczej o to w tym powiedzeniu, że nie szuka się dziury w całym.

5

@Tomek54321 on nie zmienia historii tylko zwraca uwagę na styl. Drużyna Guardioli grała miażdżący football, dominowała, a zdobyła CL tylko dwa razy, raz z Chelsea dzięki arbitrowi przechodząc w półfinale, co rok później zabrali arbitrzy w dwumeczu z Interem. Real wygrał trzy razy CL pod rząd, ale z wyjątkiem jednego roku wiózł się n sędziach którzy skandalicznymi decyzjami go popychali do przodu. Oczywiście dzisiaj nie ma to żadnego znaczenia dla statystyk, ale taka była prawda, która ludzie widzieli. Jeśli mówienie o tym nazywasz bólem dupy to pozdro.

1

@GeneralXavi No ale jednak przed przyjściem do Barcelony coś tam gość grał. W Barcelonie faktycznie się pogubił, ale też umówmy się, wówczas nikt, absolutnie nikt nie błyszczał. Jeśli chodzi o Wilki... to jest też specyficzna Liga Angielska i może nie do końca mu leżeć i służyć rozwojowi.

8

@Woland10 jak zawsze: w punkt !

1

@GeneralXavi ciekawe, czy taki Trincao mógłby nabrać wiatru w żagle u Xaviego ?

1

@Sulimo rozumiem, że porównywanie Pedriego z Grealishem czy Fede Valverde byłoby uwłaczające dla tego pierwszego oczywiście ;)

1

@Emhyr Jezus, Mistrzu, jaki Parejo ma zastąpić Busquetsa ? Przecież Parejo jest jedynie JEDEN ROK młodszy od Busiego ? Chcesz robić zmianę pokoleniową zamieniając zawodnika zawodnikiem rok młodszym ?

2

Babel zrobił Ter Stegenowi to co Benzema Donnarumie i tutaj był faul :)

11

@FC1899Barca ładny come back Realu, ale nie przesadzajmy. W tym dwumeczu zagrali dobre 20 minut i awansowali przede wszystkim dzięki własnej determinacji, ale na którą pozwoliło im PSG. Przez pozostały czas dwumeczu, szczególnie w Paryżewie, Real był drużyną miażdżoną i gniecioną, także może wyluzujmy z tym fazworyzowaniem ich. Oczywiśćie może się tak drabinka ułożyć i cały czas na pewno mają większe szanse niż Benfica czy Villareal, ale już City jest ponad nimi.

8

@Suzu no coś Ty, ja liczę, że on tu co najmniej do emerytury zagości, a może nawet i do śmierci.

7

Nico - Gavi - Pedri
Tak widzę środek może jeszcze nie w przyszłym sezonie, ale za dwa już jak najbardziej, kiedy Busi zawiesi korki na kołku. NIco może nie rozwija się tak spektakularnie szybko jak Gavi i Pedri, ale on ma też konkurencję w postaci Busquetsa, ale jednocześnie też ma się od kogo uczyć.

1

@Murazor sprzed roku - ok było wiele komentarzy wątpiących w Puiga, dwa lata temu wątpił w niego bodaj tylko @Janiama , może jeszcze ktoś. Pamiętam dokładnie co się działo po presezonie ostatniego sezonu Valverde, kiedy komplementował go Gattuso, grał super mecz z Chelsea i wydawało się, że to będzie wielkie odkrycie. Wtedy tutaj wszyscy spuszczali się na dźwięk nazwiska Puig i "kwestią czasu" było jego wejście do pierwszej drużyny, poźniej był okres, że wszyscy domagali się Puiga w pierwszej drużynie i wieszali psy na kolejnych trenerach, że go nie wpuszczają, więc proszę Cię bardzo przestań mi zarzucać kłamstwa i opowiadać, ze to zawsze był słaby zawodni i generalnie nikt w niego nie wierzył może z wyjątkiem grona nawiedzonych "nas".
@agrad0 cały czas mówimy o pozycji solidnego rezerwowego. Chociaż w sytuacji kiedy przychodzi jeszcze Kessie, to Puig faktycznie przestaje być tutaj potrzebny.

5

@DCHX nooo... ale tęczowe friendys zaraz będą tutaj cytować Brauna i Korwina, żeby "udowodnić" jak to Polska jest nietoleracyjna, niesprzyjająca Ukraińcom, niegościnna itd.

0

Zastanawiam się jak można odzyskać utracone 45minut życia na oglądanie takich "buł" jak w meczu Ajax-Benfica... a wydawało się, że te dwie marki gwarantują widowisko i nie trzeba będzie składać reklamacji.

1

spokojnie, ja mam w zwyczaju zakosztować tureckiego piekła po każdym kebabie, od kiedy zaczęły się u mnie problemy z zespołem jelita drażliwego xD nie jest tak źle xD

0

@kejdzi tak, dlatego napisałem, że ten mecz stawkę dla nas, a dla Realu już niekoniecznie, bo oni mistrzostwo w praktyce mają już tak czy siak zaklepane.

2

@Gaz a jednak tu i teraz wolalbym mieć Dembele przedłużonego niż Neymara sprowadzonego ponownie do Barcelony. Staty statami, ale widzę jak Dembele rośnie, a Neymarowi rośnie ego i to na tego pierwszego bym postawił, gdybym miał taki wybór oczywiście.

0

Wreszcie Real dopadł jakiś pech, szkoda tylko że w meczu w którym to my gramy o wysoką stawkę a Real może a nie musi. Paradoksalnie w takich meczach zawodnik z ławki otrzymujący szansę gra na najwyższym luzie i mu wychodzi. Moim zdaniem to tylko pozornie dobre wiadomości dla Barcy.

1

@Gavinho VV bez cienia wątpliwości, nie widzę żadnej konkurencji dla niego że strony MATSa.
Ronaldinho podobnie bezkonkurencyjny w prime, to co wyprawiał to Neymar w promilu nie potrafił.
Eto czy Suarez to prawdziwa zagwozdka. Bardziej lubię Suareza i z tego wzgledu tylko jego wskazalabym, ale Eto był równorzędny jak dla mnie.

0

@agrad0 ciekawe, że jescze dwa lata temu cała fachową Rambla wszystkie te trzy rzeczy dostrzegała i kazała łapy z daleka trzymać od Puiga, który miał status nietykalnego. Zupełnie nie zgadzam się z tym, Puig jest rozwojowy, tylko ma braki taktyczne i na tym musi się skupić.

2

@Greenalley a czy ja pisałem odnosząc się do jego sytuacji finansowej ? Pisałem czysto ze sportowego punktu widzenia. Zakładam również, że jego rola jako tego rezerwowego wzrośnie i nie będzie to 15 minut co 6-7 meczy, ale np 30 minut co 2 mecze, jeśli trener zobaczy, że może taką zmianą coś wnieść do zespołu. A kwestie finansowe, można renegocjować. Biorą go na rozmowę i mówią: poprzedni zarząd dał Ci tyle, nie wywalczyłeś sobie odpowiedniej roli w zespole żeby tyle kasować, po prostu na tyle nie zasługujesz według drabinki płacowej, dajemy połowę z tego co zarabiasz, bierzesz czy idziesz?
Wy najchętniej na ławce rezerwowych chcielibyście mieć Ngolo Kante i Bruno do pomocy, a to się tak nie da.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?