0

Wreszcie Real dopadł jakiś pech, szkoda tylko że w meczu w którym to my gramy o wysoką stawkę a Real może a nie musi. Paradoksalnie w takich meczach zawodnik z ławki otrzymujący szansę gra na najwyższym luzie i mu wychodzi. Moim zdaniem to tylko pozornie dobre wiadomości dla Barcy.

1

@Gavinho VV bez cienia wątpliwości, nie widzę żadnej konkurencji dla niego że strony MATSa.
Ronaldinho podobnie bezkonkurencyjny w prime, to co wyprawiał to Neymar w promilu nie potrafił.
Eto czy Suarez to prawdziwa zagwozdka. Bardziej lubię Suareza i z tego wzgledu tylko jego wskazalabym, ale Eto był równorzędny jak dla mnie.

0

@agrad0 ciekawe, że jescze dwa lata temu cała fachową Rambla wszystkie te trzy rzeczy dostrzegała i kazała łapy z daleka trzymać od Puiga, który miał status nietykalnego. Zupełnie nie zgadzam się z tym, Puig jest rozwojowy, tylko ma braki taktyczne i na tym musi się skupić.

2

@Greenalley a czy ja pisałem odnosząc się do jego sytuacji finansowej ? Pisałem czysto ze sportowego punktu widzenia. Zakładam również, że jego rola jako tego rezerwowego wzrośnie i nie będzie to 15 minut co 6-7 meczy, ale np 30 minut co 2 mecze, jeśli trener zobaczy, że może taką zmianą coś wnieść do zespołu. A kwestie finansowe, można renegocjować. Biorą go na rozmowę i mówią: poprzedni zarząd dał Ci tyle, nie wywalczyłeś sobie odpowiedniej roli w zespole żeby tyle kasować, po prostu na tyle nie zasługujesz według drabinki płacowej, dajemy połowę z tego co zarabiasz, bierzesz czy idziesz?
Wy najchętniej na ławce rezerwowych chcielibyście mieć Ngolo Kante i Bruno do pomocy, a to się tak nie da.

1

@Emhyr a Franz Smuda ? Zdziwiłbym się gdyby się nim nie zainteresowali po tym co wyprawia z Wieczystą Kraków.

2

@MarioVeB! tylko bardziej mu wary wiszą przy darciu japy...

0

@Culer_1906 Casemiro, Mendy i Militao

9

@Muhitos bardzo rozsądny wpis. Nie rozumiem do końca tego całego hejtu wylewanego na Puiga. Powiem więcej, Puig chyba przeszedł drogę od namiętnego wzdychania, achów i ochów, rąk precz itd. do bycia swego rodzaju pośmiewiskiem. Coś z nim jest może i nie do końca tak, jeśli kolejni trenerzy na niego nie stawiają, a taki Gavi czy Nico pokazują że można, ale tak jak piszesz, na rezerwowego gość jest super.

7

@Roobo ściągnęliśmy Daniego Alvesa, za darmo płacąc mu symboliczną pensję, w miejscu gdzie jest totalny wakat. Jak Alemany na takich warunkach ściągnie Messiego - to proszę bardzo.

0

@puyol_presidend5 moim zdaniem jedynym takim argumentem jest to, gdyby Bayern wciągnął Hallanda wszystkim chętnym sprzed nosa. Dla Lewego byłby to ewidentny sygnał końca przygody z Baja.

0

@Yoshi94 nie chcę się bawić w adwokata diabła, ale temu gościowi chodziło raczej o to, że lepiej postawić na rozwój innego zawodnika niż Dembele który i tak odejdzie. Kluby tak robią i to dość powszechna praktyka, zwracająca uwagę przede wszysstkim na dobro samego klubu. Sportowo to każdy widzi, że Ousmane jest w gazie.
Ja się tutaj nie kłócę absolutnie z argumentami sportowymi, tylko raczej z Twoimi wycieczkami pod adresem kolegi który mówi o swoich preferencjach składowych i co by zrobił gdyby był na miejscu Xaviego. Szczególnie w sytuacji, gdy parę postów wyżej ciśniesz podobnie po Ferranie zsyłając go na ławkę rezerwowych. Sam bawisz się w trenera, a jak ktoś inny się zabawi, to już mu to wytykasz. To jest moim zdaniem nie w porządku. Każdy swoje zdanie może mieć i pogdybać tutaj może, bo po to jest to miejsce, nie musi od razu być trenerem. Przecież wiadomo, że ani Ty ani Kolega, ani ja Barcelony ani pewnie innego klubu nie trenujemy.

0

@Firestone @michal26 właśnie nie mogłem oglądać końcówki bo młody się obudził i musiałem interweniować :) stąd moje pytanie :)

0

@Firestone dlaczego ?

0

Mamy już wielu wartościowych pomocników i nie jest to linia która jest priorytetem do wzmocnienia, ale chętnie zobaczyłbym w składzie Odeegarda. Patrząc na to co robi w Arsenalu, jak się tam rozwinął i zobaczyć facjaty Pereza i innych, którzy się go zbyt łatwo pozbyło. Tyle że patrząc na nasz skład stwierdzam, że chyba nie jest nam potrzebny :)

3

Genialne mecze jak dzisiejszy, przeplatane od czasu do czasu takimi jak z Galata pokazują tylko, że wykrzewienie Valverdyzmu z drużyny to jest długotrwały proces. Na tę terapię potrzeba jednak sporo czasu, ale organizm zespołu wskazuje, że następuje poprawa i sprawy idą w dobrym kierunku.

2

@Filipfcb2000 nie podpowiadaj @Woland10 owi :)

1

@Yoshi94 on napisał, że maksymalnie dałby zawodnikowi który jest na wylocie rolę rezerwowego, co jest raczej powszechną praktyką w tym wypadku...
pisałeś "że Xavi za wszelką cenę chce udowodnić że Ferran nie będzie jego wtopa transferowa, choć wiele na to wskazuje" a potem jeszcze "Skuteczność przyjdzie lub nie więc wolałbym zawodników dnia który ma jedną sytuacje i strzeli bramkę niż gościa co dojdzie do czterech sytuacji i nie trafi nic." naprawdę brzmi, jakbyś to Ty rezygnował z innego zawodnika, w typ wypadku Ferrana

PS. Ferran już z drugą bramką trenerze ;)

1

@Yoshi94 nie rozumiem. Kolega napisał że wolałby żeby Dembele wchodził z ławki, to się doczepiles, a jak parę postów w tym temacie wyżej napisałeś że wolałbyś żeby Ferran wchodził z ławki to wszystko cacy gra i buczy? I ja pisałeś swój post powyżej to już nie potrzebowałeś do tego uprawnień trenerskich ?

0

@Pilka_jest_okragla nawet tak nie żartuj. Trzeba patrzeć w przyszłość, a nie budować klub na graczach którzy wybrali pieniążki.

1

@AlexDark00 nie wiem czy niezbyt bramkostrzelny napastnik to jest to o co nam obecnie chodzi. Chyba Mateusz Alemany tego nie zaaprobuje.

0

@Arkon liczę na wietrzenie magazynów w Chelsea i nabycie Lukaku za jakieś drobne pieniążki.

0

@Barca1992 myślę że rubel wciąż za wysoko stoi by tu chodziło o te walutę. Patrząc na Neymara, jego stan zdrowia i umysłu, wycieczki na urodziny siostry i turlanie się to powinni jeszcze dopłacać za wcześniejsze rozwiązanie kontraktu temu łepkowi.

1

@Mixtape nie oszukujemy się, to się wydarzy i to jest kwestia czasu. Pytanie tylko które źródło strzeli się w czasie najlepiej. To transfer którego szczerze zazdroszczę, jak żadnego nigdy nie zazdrościłem.

5

Kim jest @Woland10 ? Kolejny wpis tego gościa widzę i nie wiem czemu, ale wydaje mi się, że to jest jakaś postać fikcyjna stworzona przez kogoś (być może nawet jakiegoś użytkownika który ma tutaj drugie konto), kto się dobrze bawi kosztem wszystkich: komentujących to poważnie i prześmiewczo. Nie mogę naprawdę uwierzyć, że to ktoś, kto uprawia tutaj w swoim rozumieniu poważną twórczość i ma tak "ciekawe" opinie na praktycznie każdy temat.

0

@nachos91 no powiem Ci, że mnie przekonałeś ;) Madryt w tym wypadku zyska naprawdę cenne wzmocnienie :) aż strach się bać, co to będzie w przyszłym sezonie.

0

ostatnio wielkie transfery kojarzą mi się tylko z wielkimi rozczarowaniami. Wolałbym zatem, by Mateusz łowił okazję, najlepiej te z rosyjskich wyprzedaży. Na rynku być może będzie tanio jakiś wielki, bramkostrzelny Belg, być moze pewien nieprzeciętnie inteligentny Francuz z linii pomocy, być może jakiś fajny amerykański skrzydłowy...

0

@nachos91 może tak być, ale może też niestety być tak, że Mbappe już dawno dostrzegł to, że PSG to klub-mem. Pamiętaj, że jak odchodził z Monaco, to Real był klubem który najbardziej o niego zabiegał, a pieniądze z PSG zrobiły swoje, wtedy poszedł tam gdzie mu najwięcej zapłacili. Obecnie Mbappe po paru latach spędzonych w Paryżu, myślę, że ma po prostu dość funkcjonowania w klubie z takim sposobem zarządzania i funkcjonowania jak robią to Arabowie. Widzi, że to klub mem, gdzie sprowadzają najemników, często podstarzałych, z mentalem zakupionym za grube pieniądze, gdzie trener jest ostatnią osobą w hierarchii. Myślę, że te spektakularne porażki w Lidze Mistrzów przede wszystkim, dołożyły swoją cegiełkę do tego. W Madrycie też nie będzie biedny, a w PSG się całkiem ładnie nachapał, ale myślę, że teraz idzie po prawdziwe wyzwania sportowe.

"ten chłopak też się zalicza do grona piłkarzy, którzy kierują się uczuciami bo patrząc nawet na komiks który niedawno wydał o swoim życiu to już mały Mbappe marzył o Realu Madryt" - mało przekonujące. tym bardziej, że raz już Madryt olał.

0

@poskus bardzo słuszne spostrzeżenie i wyjątki, które niestety potwierdzają regułę. Football stracił to co najpiękniejsze, Busi i Reus to już też osobniki którym bliżej do emerytury niż dalej :(
@Mroziu ciekawa historia, nie znałem :) przy wielu okazjach, kiedy łączono go z Realem a był notorycznie, przytaczano historię o dziadku
@masik86 dokładnie ;)

13

@VegetaPolska Vinicius też teraz opowiada dyrdymały o "uczuciach" do Realu, a wydarzenia przy transferze udowodniły, że Real przelicytował Barcelonę, a Vini jest kocha klub im więcej ten mu zapłaci. Auba z kolei obiecywał dziadkowi czy komuś, że kiedys zagra w Realu... fiku miku i w Barcelonie. Oni wszyscy mają takie uczucia, a liczy się na końcu kasa. Takich z uczuciami jak Totti, Del Piero, Puyol, Raul... to już nie ma

0

Ten Mati jak patrzę na jego zdjęcia to wygląda tak, że jakbym go spotkał w tramwaju to pomyslalbym że wraca z roboty z jakiejś elektrociepłowni, albo monter instalacji sanitarnych... A tam pod tym deklem znajduje się mózg nie od parady.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?