panczo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Przemyśl
17 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Troc oczywiście, wydawało się, że z czasem zastąpi Pique i z Samem stworzą naprawdę solidny duet na środku.
7
Jeśli Xavi odzyskuje kolejnych zawodników, to dlaczego nie lengleta ? On w Sevilli był naprawdę dobry, początki Barcelony też byly ok
1
@szkutnik91 moim zdaniem fałsz, trudno mi sobie wyobrazić, że Ukraińcy jednego dnia zniszczyli 516 ruskich pojazdów opancerzonych.
0
@Mroziu no kilku by się znalazło, z Pedrim na czele, Ansu Fatim kiedy nie nękały go kontuzje, wchodzącymi Gavim i Nico, Araujo itd. Spadającą formę Ter Stegena oglądamy od pamiętnego meczu z Bayernem zakończonego 8:2. No i proszę, zwróć uwagę ile klasowemu zespołowi daje taki bramkarz jak Courtois, który oprócz tego że wyciąga to co jest jego obowiązkiem, to potrafi wyciągnąć ekstra piłek ze skutecznością 5/10 interwencji. MATS od dwóch lat tego nie daje, początkowo jego zjazd objawiał się własnie brakiem tych wartości dodanych, które wyróżniają najlepszych bramkarzy, teraz to już jest mnóstwo złych decyzji i puszczanie łatwych piłek, często źle ustawianie się. Nawet uważam, że grę nogami znacznie obniżył.
To co tutaj piszę i słowa krytyki pod adresem Marca piszę naprawdę z ciężkim sercem, bo był i jest to mój ulubiony piłkarz Barcelony, na którego liczyłem, że zostanie kapitanem. Na dowód tego looknij na mój avatar, to jest mojej zdjęcie, gdzie trzymam swojego synka w bodziaku właśnie z Ter Stegenem z numerem jeden. Tylko, że niestety, ale przy całej mojej ogromnej sympatii do Marca, nie możę być tak, że bramkarz z nawet najlepszym charakterem, ma nielimitowaną cierpliwość do własnych błędów i pomyłek i przez to tak ogromnie cierpi klub i wysiłki pozostałych zawodników. Bramkarz ma niewdzięczną rolę, jego błąd kosztuje zdecydowanie więcej niż błąd napastnika, pomocnika czy nawet obrońcy. Ale właśnie dlatego ta pozycja w klubie powinna być obsadzona NAJLEPSZYM i od niego powinno się budować zespół. I tutaj zdecydowanie nie ma miejsca na to, by bramkarz kolejne miesiące "dochodził do formy", a zespół na tym dochodzeniu cierpiał i tracił, oczywiście przy braku pewności, że on do tej formy jeszcze powróci. I tak, MATS dostał już naprawdę ogromną porcję cierpliwości co do poziomu i czasu w którym tak słabo się prezentuje.
1
@Mateee93 twoją wypowiedź okraszę tylko dwiema literami, bo na więcej nie zasługuje: xD
mimo całej "serdeczności" okazanej z twojej strony, szczerze życzę zdrowia.
2
@Mroziu no skoro trwa to już dwa lata, to można robić to przez kolejne dwa lata. W końcu pozycja bramkarza w zespole jest tak mało istotna, że przecież można czekać. Może na przykład chłopaki z przodu będą się tak spinać, że zawsze będą strzelać po 4-5 bramek, żeby zostawić pole bramkarzowi do wtop... Wtedy spoko, można trzymać bramkarz, nawet jeśli jest ostatnim ręcznikiem.
"Pomyśl czasami to nie boli ." - przepraszam bardzo, ale takie pieprzenie, niepodparte żadnym logicznym kontrargumentem to może napisać każde dziecko, które już nauczyło się pisać. Na dzień dzisiejszy fakty są takie: Ter Stegen od około dwóch lat jest bez formy, popełnia dużo błędów i wnosi niewiele spektakularnych interwencji ratujących zespół. Na dzień dzisiejszy pobożne życzenia @Mroziu są z kolei takie, że potrzymajmy na tej bramce to MOŻE wróci do formy (a może nie, oczywiście biorąc przy tym wszystkim również bramki i stracone punktu obciążające jego konto ale zespół przede wszystkim)
zauważyłem że ostatnio na forum, jak ktoś chce obronić jakąś tezę, to próbuje wmówić wszystkim dookoła, że ta teza jest właściwie tak oczywista, że nie trzeba jej bronić racjonalnymi argumentami... wtedy właśnie lecą teksty w stylu: "nawet nie doczytałem do końca" ... "pomyśl czasami to nie boli" ... naprawdę tak Ci zależy na tych zielonych ?
1
@mekston własnie ocaliłeś Finlandię przed Putinem xD
5
W tej chwili priorytetem dla tej drużyny powinno być sprowadzenie środkowego obrońcy i przede wszystkim bramkarza. Jeśli w przyszłym sezonie mamy realnie walczyć o cos wielkiego to z MATSem trzeba się pożegnać i sprowadzic kogoś na poziomie, kto nie będzie notował wysrywu e każdym meczu ( licząc z tymi, w których ocalił go gwizdek sędziego po spalonym). Ter Stegen nawet nie jest przeciętny, on jest po prostu bardzo słaby. Bardzo rzadko ratuje zespół spektakularnymi interwencjami, a głupie babole ma praktycznie co mecz. Prawda jest taka, że obok Valdesa to on nawet nie stał.
1
@goldmetaxa dodaj jeszcze zanim objedziesz Koemana, że przyszedł wraz z tym gościem Adama Traore, Auba, Torres i Dani Alves. Pierwsi trzej wymienieni to dzisiaj podstawa. Dodaj, że to Koeman wykreował obecny h pomocników: Pedriego , Gaviego i Nico - na każdego z nich mocno postawił i wepchnął do drużyny. Xavi jest i z pewnością będzie lepszym trenerem dla Barcelony niż Koeman, ale Koeman znacznie, znacznie bardziej rozwinął tę drużynę w porównaniu do Valverde i Setiena. No i miał za swojew w relacjach z Laporta. Nie był taki zły jak wielu tutaj pisze.
4
Najbardziej dziwi to, że tutaj na Rambli są jeszcze ludzie którzy nazywają krytykę pod względem Ter Stegena hejtem. To jest zasłużona krytyka, bo przepraszam bardzo, ale bramkarz który notuje tyle wysrywów nawet w Granadzie wylądowałby na ławce i po sezonie zostałby sprzedany. On to robi od dwóch lat. To jest Longlet w rękawicach. Taka jest prawda. Lubię go, ale to nie poziom Barcelony.
0
@Ghotti u nas na strumyku chodzi perfekt ;)
0
@AbelKabel np. wypi***ł rosyjskich ambasadorów i służby dyplomatyczne z kraju, tak na dobry początek. Zerwał budowę Nord Stream 2. Jest troszkę pewnie jednak możliwości, które nie-laik (jak ja) może zaproponować, żeby jednak realnie go w dupie zapiekło.
20
Dziś wieczorem, najpozniej jutro rano Unia Europejska wytoczy najcięższe działa uderzając w Rosję: wyrazi zaniepokojenie sytuacją na wschodzie. Tylko to może powstrzymać Putina.
23
Andrzej Duda w oficjalnym oświadczeniu skierowanym do Putina w TVP: hejj kolego, nie zmuszaj mnie żebym ci pokazał gdzie raki rosn... pieprz... gdzie raki ziiiimują... okkeejjj?
1
@Kurkmen na Uniwersytecie już będzie 10 lat włącznie ze studiami doktoranckimi, dodatkowo w firmie farmaceutycznej od 2 lat :)
1
@Kinginiesta super, to są piękne chwile. Teraz mam nadzieję, że leczenie będzie skuteczne i ziomek choć trochę pójdzie w kierunku normalności i bol zniknie.
3
Nie jestem absolutnie za tym, by żyć historia i ciągle wytykać się palcami, gniewać się na siebie za grzechy ojców itd. Ukrainie należy pomoc przede wszystkim dlatego, że są to ludzie tacy jak my, skrzywdzeni przez agresora, to jest jasne. Natomiast nie jest dla mnie jasne i wydaje mi się że dał wielu użytkowników również, że ludzie wysyłający tutaj niejako że czepiają się Ukraińców o Wołyń itd. zapominają o jedynym: Ukraińcy budują swoją tożsamość i historię na wzorcach nazistów i morderców Polaków. To nie chodzi o to, że Banderą kogoś zabił ( on był akurat twórca ideologii i podejrzewam że nigdy nie zabił żadnego Polaka),, tu chodzi o to , że obecna Ukraina za bohaterów i wzór stawia nazistów z UPA i OUN, ludzi którzy mordowali niewinnych, dokonywali czystek etnicznych i ludobójstwa. Powiem szczerze: gdyby Niemcy czcili Hitlera, trochę by mi to przeszkadzało. W związku z tym uważam, że trudno to wszystko zaliczyć do historii, kiedy za wschodnią granicą, panuja takie nastroje, równiez antypolskie.
0
@draxidox ja szczerze polecam Porto. Uwielbiam tam wracać, przepięknie położone nad rzeką Douro i mostem Eiffla. Wspaniałe winne regiony, piękne widoki, praktycznie nad oceanem, tanie loty a ceny jak w Polsce. No i samolotem nie jest wcale tak daleko. Będzie Pan zadowolony :D
2
@Cochise nie zrobi tego ... nie wierzę w to ...
edit... prędzej uwierzę, że wyrazi zaniepokojenie
1
@LioMessi10
Wróg u Bram !
Furia (fantastyka wojenna, ale fajna)
Greyhound
to wszystko z nowszych i moim zdaniem lepszych ;)
1
@Jamiro dopełnieniem będzie Roberto, gdy wróci po kontuzji na swoją nominalną pozycję, jest jeszcze Riczi, tylko żeby kolejny trener się na niego oduwziął xD
4
ooo na zdjęciu Moriba uczy się jak to się robi :)
1
@BorzyKrzys ja również błagam o oznaczenie, świetny pomysł na serie.
A Max Steiner i muzyka to Gone with a wind - to coś wspaniałego, uwielbiam, tym bardziej, że książka to moja ulubiona pozycja z literatury :)
0
@kamilo0066 trochę mała grupa badanych no i trzeba ta wyniki obrobić statystycznie by zobaczyć istotność lub brak. Moim zdaniem najciekawszy jest ten wynik 4,6 procent zgonów i ciężkich powikłań vs. zero w grupie z amantadyna. Moim zdaniem i tak następnym etapem będzie badanie większej grupy ludzi.
0
@Bykunn problem z Ter Stegenem polega na tym, że on się stał po prostu przeciętny. Wczoraj oczywiście zanotował wysryw, na szczęście uratował go gwizdek sędziego i spalony, ale to próbka jego formy którą ma od dwóch lat. Problem największy jest jednak taki, że on bardzo rzadko daje od siebie coś ekstra- coś co wyróżnia topowych bramkarzy. Jeśli taki Courtois wyciąga 5/10 bardzo, bardzo trudnych piłek, ale możliwych do wyjęcia pod warunkiem odpowiedniego ustawienia, szybkiej reakcji i intuicji, to Ter Stegen wyciąga może 1 na 10 takich piłek. Taka jest prawda, że jeżeli oprócz ładnej gry mają pojawiać się też czyste konta i wyniki to solidność w obronie jest podstawą i albo MATS musi się ogarnąć i wrócić z Anfield na top poziom, ale z MATSem trzeba się pożegnać i sprowadzić kogoś na miarę klubu z wysokimi aspiracjami. Piszę to z ciężkim sercem bo Ter Stegena bardzo lubię, jest z pewnością świetnym facetem i top 3 moich ulubionych grajków Barcy, ale żadne płacze, żadne krzyki nie zmuszą nas by uwierzyć, że białe jest białe, a czarne jest czarne xD
4
@BlaseR9 miałem de javu... jakbym to już z 12-14 lat temu widział xD
0
Jeszcze kupimy klasowego bramkarza i można ruszać na Ligę Mistrzów.
0
Teraz jak na złość Dembele będzie wychodził i inawet nikt nie zwróci uwagi, że do lata kontuzji nie złapie xD Tak to działa, zobaczycie :D
0
@maroon szanuję opinię i konsekwencję, nie zgadzam się, ale szanuję ;) myślę, że nawet jeśli pozamyka to nie w Lipsku.
0
@mint oczywiście, biorę ryzyko na klatę xD a tak naprawdę z nikim na wojenkę nie idę i krytykę chętnie przyjmę. Ja Moriby jako tako nie skreśliłem, tylko po prostu uważam, że w tak młodym wieku, zmiana ligi na inną i klubu z takiego, gdzie już sobie jakąś mini-markę wyrobił i trener na niego stawiał to generalnie ogromne ryzyko i małe samobójstwo. Czas pokazał, że miałem rację i do macierzystej ligi Moriba już wrócił. A wszystko dla pieniędzy.
@FCBurnley to co wyżej napisałem. Ja go nie skreślam, ale tak jak uważałem, że w Lipsku się nie rozwijał.