0

@tobiasson92 "Pies" chyba wrócił do hipisowskich czasów i popala jointy pod sejmem.

0

@kremowka2137 proszę Cię... powiedz po prostu że Ci się popieprzyło co kto napisał, a nie jakieś hipotetyzowania, w sytuacji kiedy zwracasz się do mnie: "mówiąc że... chcesz wmówić że ..." Poza tym analogia do Jamajczyków jest bardzo dobra, w kontekście tego co pisałem... Jeśli w cały narodzie jamajskim, masz kilku utalentowanych zawodników wchodzących do światowej czołówki, to ciągle nie znaczy, że cały naród jest utalentowany w sprintach, ale że stosunkowo jego duży odsetek wchodzi w skład światowej potęgi, szczególnie jeśli zestawimy tę liczbę z innymi państwami. Podobnie było z Polakami, cały naród nie pomagał Żydom, ale stosunkowo duży jego odsetek tak, szczególnie jeśli zestawimy tę liczbę z innymi państwami. Czego tu można nie zrozumieć ?

0

@draxidox no tak na poważnie to ja coś takiego miałem w szkole w ramach lekcji WOSu i było to w gimnazjum : ) Nie było to jakoś górnolotnie robione, ale moje gimnazjum też nie było górnolotne :)

0

@Comentateiro a do czego oprócz sikania służy fifolek? xD

0

@kremowka2137 Ty udajesz, że nie wiesz o co chodzi, czy naprawdę nie grzeszysz bystrością? Napisałeś:
"Natomiast mówiąc, że "wiekszośc Polaków pomagała", chcesz wmówić, że ..."
cytujesz mnie w cudzysłowie, więc wskaż, gdzie ja to powiedziałem, bo ja przez wszystkie swoje wypowiedzi głoszę zupełnie co innego...

0

@kremowka2137 Mistrzu, nie wkładaj mi w usta czegoś, czego nie powiedziałem, a raczej w klawiaturę czegoś czego nie napisałem. W związku z tym że to nie mój cytat o tej większości nie podejmuję dyskusji.

0

@tbas Odeegard chyba poszedł za 35 z tego co czytam na transfermarkt, co nie zmienia istoty sprawy, że reszta to prawda ;)

0

@Azi artykuł o tych, co chcą odejść, pojawia się wtedy, kiedy wywala stronę na amen ... nie jest to bardzo często, ale ostatnio przy newsach z Messim objawił się kilkukrotnie.

4

@Azbest nie jest to do końca prawda, polecam zapoznać się z tą postacią indyjskiego maharajy (piękna historia) :
https://historia.interia.pl/polska-walczaca/news-polskie-dzieci-maharadzy-indyjskie-losy-sierot-uratowanych-z,nId,1411399

2

@Persyfl "Bo powiedzmy 1,5% to o nie jest mało, zwłaszcza w zderzeniu z narracją, jak to większość Polaków pomagała?"

biorąc pod uwagę czyny i co za to groziło, to nie jest mało w mojej ocenie, bo to trochę tak jakby zaprzeczać stwierdzeniu, że "Jamajczycy mają świetnych sprinterów" a do narracji się nie odnoszę, bo nigdy jej nie głosiłem. Nie mniej jednak łapię, że chodziło Ci o to, że w skali całego społeczeństwa Żydom pomagał pewien niewielki procent i z tym jak najbardziej się zgadzam - jaki to procent? nie chce mi się tego szukać, liczby które funkcjonują są i tak przybliżone.


5

@Persyfl no dla mnie oceną jest pisanie o tym, że "mało Polaków pomagało Żydom"... bo samo słowo "mało" ocenia już w tym przypadku i jest terminem względnym, szczególnie, jeśli w pewnych statystykach w tej kwestii przodujemy w Europie (nawet jeśli nie jest to festiwal zajebistości).

Dobrego imienia w tej kwestii warto bronić, ponieważ może to mieć spore znaczenie w przypadku hipotetycznych żądań repatriacji przez Żydów w stosunku do Polaków. Wbrew pozorom moim zdaniem, nie warto machać ręką na ewentualne głosy które by umniejszały lub szkalowały.

Jeśli są to tacy "historycy" jak np. obecnie w Polsce tworzący nowe historie dziejów w IPN-ie to ja takim panom podziękuję. Dzisiaj niestety nie tylko w naszym kraju, modne stało się uprawianie tzw. polityki historycznej, czyli walki nie tyle o prawdę historyczną, co naciąganie, wyginanie i interpretowanie faktów na swoją modłę. Robimy to w Polsce, wiec chyba wiesz o czym mówię. Dziś okazuje się, że każdy kto w latach 45-51 zastrzelił gdzieś w lesie np. kolejarza albo listonosza, walczył z reżimem komunistycznym i otrzymuje miano "żołnierza wyklętego" . Niestety działa to nie tylko w Polsce. Robią to Niemcy promując i wyolbrzymiając rolę i wielkość swojego podziemia i ruchu antyfaszystowskiego, robią to Czesi wyolbrzymiając rolę powstania w Pradze w 1945 roku i robią to także Żydzi.


"A tak przy okazji, porównaj ludność Holandii Polski wówczas." - no żeby zrobić to uczciwie trzeba by porównać też udział Żydów w społeczeństwie holenderskim, wziąć pod uwagę współczynnik zastraszenia biorący się z kar za pomoc Żydom, ilość stacjonujących oddziałów Gestapo i poziom represjonowania Żydów na tym terenie i jeszcze trochę innych... wyszłoby to bardziej skomplikowane niż wzór Hajty.

17

@Persyfl "większość Polaków nie pomagała Żydom" - to już bardziej przypomina fakt i właściwie pomimo braku odniesienia literaturowego do wartościowych dokumentów, mogę się z tym zgodzić. Mówimy o Polakach jako wielomilionowym narodzie, ogromnej masie i trudno oczekiwać od tak ogromnej masy ludzi która sama ma przesrane, że będą nieść pomoc innemu narodowi który ma jeszcze bardziej przesrane. I tu nie chodzi tylko o chęci, ale też o możliwości no i trzeba wziąć pod uwagę, że za niesienie takiej pomocy Niemcy serwowali śmierć (jak w przypadku rodziny Ulmów na podkarpaciu). W tej sytuacji, niesienie takiej pomocy to jest akt heroizmu i czy Ty wymagałbyś heroizmu od milionów, żeby pozytywnie rozliczyć naród jako całokształt ? Jeżeli bawisz się w rozliczanie, to najlepiej byłoby porównać chociażby postawy Polaków w stosunku do Żydów chociażby z Francuzami czy innymi krajami pod okupacją i zrobić to rzetelnie oczywiście, a nie na zasadzie "większość Polaków nie pomagała". Oczywiście naród polski wbrew temu co chce udowodnić za wszelką cenę prawica, święty nie jest i nigdy nie był. Dlatego w ocenie całego narodu potrzebne jest rozliczenie i odniesienie do innych nacji będących w podobnej sytuacji (co może być trudne bo Niemcy mieli inne podejście do Francuzów chociażby), a nie operowanie pojedynczymi przykładami.
P.S. Liczba przyznanych tytułów "Sprawiedliwy..." nie jest złym współczynnikiem w operowaniu w dyskusji, tak uważam. Wypowiadają się sami pokrzywdzeni, dziękując tym, którym według nich się to należy.

26

@Persyfl "Faktem jest, że podczas wojny żydom pomagało mało Polaków." - to zdanie nijak nie jest faktem.

0

@Ghotti szczególnie ta Isco jest istotna... tyle klubów czai się, by podebrać tego zawodnika...

0

@LilOsaVert klub który weźmie Pjanica z pewnością się nie zastanowi. Inaczej ten fakt się nie wydarzy.

2

@zadafcb jest i pierwszy z rycerzyk z lewicowej straży z okrzykiem na ustach "taka prawda hej !" xD xD xD wiedziałem że się wynurzy xD

1

@Peszko07 Allegri się tylko odwrócił i spojrzał kto jest drugim bramkarzem.

0

@Bagsik88 ok, zgadzam się, że myliłem się mówiąc, że "był najbardziej winny przegranego mistrzostwa", poleciałem za grubo. Po prostu wracając po długiej kontuzji nie wskoczył na odpowiedni poziom, żeby podołać roli i zawiódł.
Dwie ostatnie kolejki już były pozamiatane, więc nie biorę ich pod uwagę, tam już nikomu praktycznie nie zależało.
No właśnie nie opieram wszystkiego na statystykach, ponieważ piszę wyraźnie, że statystyki go bronią, ale na boisku wygląda fatalnie.

0

@Bagsik88 i tutaj mogę się zgodzić, przedostatnie zdanie chyba ze dwa razy wcześniej pisałem w konwersacji z Tobą. I oczywiście, w ocenie całego sezonu każdy punkt jest wart tyle samo, ale prawda jest też taka, że jak na pięć kolejek przed końcem, zależysz tylko od siebie, to trochę inaczej powinieneś to wykorzystać i wpuszczać zawodników z realnym wkładem w drużynę, a nie ogrywać Roberto po kontuzji. Jak widać, Roberto dalej nie wrócił na poziom, bo w tej chwili również kopie się po czole, chociaż małe statystyki go bronią (bramka i asysta).

0

@Bagsik88 to jest statystyka... zgodnie ze statystyką kobieta i mężczyzna mają średnio po jednym jądrze, zgodnie ze statystyką również, jak idziesz na spacer z psem, to macie średnio po trzy nogi... a teraz jeszcze jest coś takiego jak oczy i jakimś cudem szerokiemu gronu zapadło w pamięć, jak on wyglądał w ostatnich meczach sezonu... sądzisz że kibice się akurat na jego osobę uwzięli ? Za to masz rację, nie grał w meczach, kiedy Barcelona seryjnie zdobywała punkty i goniła dzielnie Atletico, wtedy właśnie z uwagi na absencję go nie było.

0

@Bagsik88 pamiętam o jego kontuzji i pamiętam, jak jego wejścia i błędy w decydujących, ostatnich meczach sezonu irytowały mnie, chociaż bardziej wściekły byłem na Koemana, że notorycznie stawia na niego, zamiast wpuścić kogoś, kto może mieć większy wkład w funkcjonowanie drużyny, a nie będzie się snuł i kopał po czole, popełniając przy tym błędy. Ja do Roberto nic nie mam, przeciwnie, lubię go i cenię za to, że z pewnego pokolenia LaMasii był jedynym który wszedł do drużyny, potrafił się utrzymać i nigdy nie marudził. Dla mnie gość jest nawet wzorem i takim następcą Adriano. Niestety nie odniosę się do złośliwej uwagi o czytanie ze zrozumieniem, ponieważ niczego nie napisałeś, oprócz "Ty chyba sobie żartujesz." No chyba że chodzi Ci o czytanie statystyk, to wtedy patrz początek mojej wypowiedzi i poprzednia i mój punkt widzenia.

0

@Bagsik88 rozumiem że masz na myśli tutaj liczby, ale chyba nie masz tak krótkiej pamięci, by przypomnieć sobie co dawał wchodzący Roberto w sześciu bodaj ostatnich kluczowych meczach poprzedniego sezonu, kiedy zalezelismy od siebie. Ta sama uwaga do @MarioVeB! . On oczywiście nie jest jedynym winnym, a bardziej uważam że zawalił Koeman próbując dawać mu łapać rytm meczowy w decydujących meczach. Niestety zraził tym nastawienie kibiców do piłkarza. Ja go osobiście lubię, ale to co prezentuje obecnie na boisku woła o łapanie formy na treningu. Taka jest prawda i żadne krzyki, żadne płacze nie zmuszą nas...

2

@GuerillaAthletic nie wierz w ten tekst, kofeina nie stymuluje żadnych receptorów dopaminowych , bo ma kompletnie inny mechanizm działania. Kofeina nie uwalnia żadnego oleju, to kolejna mega bzdura bo kofeina to związek chemiczny i żadnych substancji tłuszczowych tam nie ma. Nie pije oczywiście do Ciebie bo wziąłeś to z innego tekstu, ale bzdur tutaj jest więcej.

4

@Abominacja podstawą religii chrześcijańskiej jest miłość do Boga i do drugiego człowieka, a nie bycie słabym czy niedołężnym. To ma się owszem wyrażać w tym, że słabych, niedołężnych, grzeszników i innowierców należy miłować (przypowiednia o samarytaninie). Jezus w Nowym Testamencie dał dwa przykazania i z tego stworzył fundament. To też religia nadziei, wiara w niebo jest potrzebna i dla wielu ludzi staje się sensem życia. Gdybyś bywał na oddziałach onkologii dziecięcej szybko zrozumiałbyś jakie to ważne dla rodziców dzieciaków, które odchodzą. Kiedy już zostaną sami religia pozwala podźwignąć się i bazuje to właśnie na nadziei że kiedyś jeszcze z tym dzieckiem się spotkają i nie jest to tylko zamiana w kupę biologicznej masy rozkładającej się parę miesięcy, ale jest za tym coś głębszego. Dzięki temu wielu z nich dalej żyje i wraca do gry. Polecam przejść się w te miejsca, wiele człowiek się uczy i czasami wraca kompletnie odmieniony. I tu nie chodzi o przekonanie kogoś do wiary w Boga, ale o zwykły szacunek i zrozumienie roli religii w ekstremalnych sytuacjach życiowych.

1

@MarioVeB! Czysty hejt, to owszem część wypowiedzi, natomiast zdecyodwana przewaga wypowiadających jest po prostu poirytowana, że gracz zupełnie bez formy pląta się po boisku. Liczby go bronią, bo bramka i piękna asysta w dwóch meczach to jest coś, ale on w poprzednim sezonie był najbardziej winny przegranego mistrzostwa. To ludzie są trochę poirytowanie i jego kolejne słabe dla oka wejścia po prostu wywołują lawiny. A to że jednych poniesie to swoją drogą.

8

Roberto z taką grą to co najwyżej na wolontariat się nadaję. Garcia - dobra decyzja, uratował punkt.

7

Roberto-dzban prawie do Neto w tej kontrze odgrywał xD

0

@gasiciell oczywiście :)

2

Frenkie po tym strzale w poprzeczkę powinien zażądać trzykrotnej podwyżki xD

0

Martinowi po tym meczu średnia bramek na mecz w Lidze w tym sezonie spadnie do jednej :/
shit, here we go again

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?