panczo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Przemyśl
17 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Persyfl Miałem coś jeszcze napisać, ale chyba sobie podaruję. Po prostu dwa różne światopoglądy i koniec, a w internecie chyba nikt nigdy do niczego nie przekonał. JA uważam, że jest coś takiego jak obraza uczuć religijnych wpisana do konstytucji, Ty twierdzisz, że to nie istnieje, albo nie powinno obrażać, to jedna z rozbieżności, która sprawia że nie dojdziemy do porozumienia. Podobnie moim zdaniem osoby nieheteronormatywne nie są w Polsce prześladowane, Ty uważasz inaczej święte prawo. Nie ma sensu...
3
@Persyfl
Problem polega na tym, że takie jednostki jak ty, przywłaszczyły sobie termin "tolerancja", który nawiasem mówiąc nie ma jednej, jedynie słusznej definicji. To Wy decydujecie o tym kto jest tolerancyjny, a kto nie. jeżeli geja nazwiesz pedałem - to wtedy jest łubudubu, jeśli Ty powiesz na katolika wyznawca pustynnego demona, wtedy ... łoooa matko wielkie halo o nic.
właśnie na tym polega wasz problem, to co powiedział Popper. Wy musicie być otoczeni ludźmi nietolerancyjnymi, bo inaczej tęcze i cały przemysł z tym związany upadnie. A nie o to przecież chodzi...
A i jeszcze jedno, ja nic nikomu nie narzucam. Nie biegam z nikim z Biblią, to co robisz w domu u siebie mam w dupie, bo dla mnie orientacja seksualna, to sprawa prywatna. To Ty rzucasz gównem i dobrze wiesz, że osoby wierzące to gówno dotyka i rusza, bo jeżeli ktoś chodzi do kościoła, to chodzi tam dla Boga, którego Ty wyzywasz. ale w Twoim mniemaniu to Ty masz decydować o tym co kogo obraża.
Parafrazując: Nie obrażasz się na matkę jeśli nie kibicuje Barcelonie, bo w ogóle nie kręci jej piłka nożna, ale już Ci trochę przeszkadza, jak matka mówi do Ciebie, że Barcelona to stara k***a.
2
@Persyfl powiedz mi, obraziłem gdzieś twoje tęczowe mniejszości, że walisz po mnie ?
To jest właśnie ta dyskusja z osobami, które przywłaszczyły sobie epitet tolerancyjny na wyłączność, a z tolerancją mają tyle wspólnego co fiołki z gównem. To, że będziesz szedł z banerem o tolerancji to jeszcze nie świadczy o tym, że jesteś tolerancyjny, a to, że mówiąc o religii nie potrafisz powiedzieć tak, żeby nie urazić jej wyznawców, to świadczy o tym, że z tolerancją nie masz nic wspólnego.
Co za frustrat.
Dziękuję dobranoc
0
@kordyl1010 laptop
https://allegro.pl/oferta/outlet-asus-tuf-fx504gm-i7-16gb-256-1tb-gtx-win10-8180406728?snapshot=MjAxOS0wNi0yMlQwNzo0NDowMy45NzhaO2J1eWVyOzJjNjBiZWQ3YzhlNmRlNDg3ODliYmNiMzkzZTdhYzlkNjZjYTBjMzczNDYwZWU3YjUxNmU0YzFiNDI2ZTNlYzk%3D
ja kupiłem ten, tylko wtedy był 100 tańszy :)
0
@Jakdxb Ja bym najchętniej i jednych (Po) i drugich (PiS) wrzucił do dołu i zalał betonem. Ja uważam, podobnie jak większość katolików, że jest to jednak obraźliwe, ale co do jednego masz racje to są chore jednostki, które jednak zawsze są obiektem skupienia największego szumu. Co do manifestacji, to nie żartujmy... odbywają się w miejscach publicznych pełno ich w mediach. Moim zdaniem, skuteczniejszym środkiem do walki np o legalizację związków partnerskich jest zaangażowanie społeczno-kulturowo-polityczne. Taki przykładowo Biedroń. Został wybrany na prezydenta Słupska, okazał się być tam świetnym regionalnym politykiem, mieszkańcy do dziś są nim zachwyceni jako gospodarzem. Przekonał ludzi do siebie. Podobnie ludzie kina, teatru, sztuki .... nie brakuje wśród nich osób o orientacji homoseksulanej. Swoją pozytywną działalnością mogą zrobić więcej niż tęczowe manify, które ludzi odpychają. Wydaje mi się, że takie aktywności są niewspółmiernie bardziej skuteczne w walce o prawa.
2
@Ibra9PSP no właśnie to co mnie szczerze mówiąc odrzuca, to takie nachalne włażenie z własną orientacją seksualną. Zachowanie tego typu to trochę nietolerancja dla tolerancji, tzn skoro was nie interesuje co my sobie robimy w domku, to my wyjdziemy z tym na ulicę i zobaczymy wtedy co powiecie, a jeżeli nie będzie wam to przeszkadzać na ulicy to wejdziemy do domu. I tym zniechęcają do siebie ludzi. Ja nie mam problemu z gejami, znam takie osoby i są ok, może nie przyjaźnie się, bo uważam, że są specyficzni i nie odpowiada mi ich styl bycia, ale ich akceptuję i szanuję. Mam wrażenie, że moja postawa jest podobna jak ludzi w wiekszych polskich miastach. Z tolerancją podstawową jest pewnie jeszcze problem w małych mieścinach i na wsiach, ale tam manify się nie odbywają.
6
@Jakdxb ok, spoko, tylko dlaczego jak na paradzie w Gdańsku niosąc zamiast Monstrancji kobiece drogi rodne, albo odprawiają z przebranymi tęczowymi księżmi msze na wzór katolickiej... dalej uważasz, że to nie jest prowokacja i uraza uczuć religijnych, grupy osób, która przypominam najbardziej utożsamia się z terminem tolerancji. Sorry... ale to mi trochę przypomina manify narodowców, oni też generalnie idą z hasłami patriotycznymi, które w 99% są ok, aż tu nagle pojawi się kilka faszystowskich, nacjonalistycznych haseł i banerów. I później w mediach szczególnie TVNu jest płacz i zgrzytanie zębów.
Kolejną kwestią jest to, że parady równości jeszcze bardziej podsycają mam takie wrażenie antagonizmy społeczeństwa, bo większość ludzi naprawdę nie chce oglądać manifestacji swojej orientacji seksualnej. To po prostu wkurza, więc moim zdaniem dopominanie się o prawo do związków czy małżeństw przez zniechęcanie do siebie jest po prostu nieskuteczne. Mam wrażenie, że przez takie parady osoby homoseksualne trochę same się naznaczają wśród tłumów. Mówi o tym także wiele osób o orientacji homoseksualnej... Kolejna sprawa jest taka, że jeżeli przez 8 lat względnie liberalny rząd PO nie zezwolił, to szanse, że konserwatywny PiS pozwoli są raczej coś koło zera.
5
@Ibra9PSP a może by tak nie organizować parad homoseksualistów i heteroseksualistów i kwestie w którą dziurkę się celuje pozostawić we własnym domu. Każdy ma prawo do sobie rozumianej miłości bądź do kobiety, bądź do faceta, a nawet psa, krowy czy glinianej figurki, tylko dlaczego na siłę wszyscy muszą o tym wiedzieć dookoła ?
Tak się zastanawiam, czy mając takie zdanie, tęczowi już uznają mnie za nietolerancyjnego ciemnogrodzkiego ?
0
@Ronaldinho10_ A zastanów się jeszcze nad ofertą laptopów powystawowych w X-comie, prezentowanych na allegro. Ja kupiłem tam komputer gamingowy, przeceniony z ok 5000 zł na 3700 (lapki są średnio 1000 zł tańsze). Kupujesz na allegro i przed odbiorem w salonie możesz go sobie pooglądać i zobaczyć w jakim był stanie. Mój przykładowo, nigdy na wystawie nie był, nie zdążyli go wystawić, skutkiem tego miał wszystkie folie i zero śladów zarysowań czy czegokolwiek, absolutnie nie było się czego przyczepić i nie odróżniłbyś go od nówki, tyle że był 1300 zł tańszy.
https://allegro.pl/uzytkownik/X-KOM_PL/laptopy-491?bmatch=engag-electro-n-cl-eyesa-bp-ele-1-2-0627&stan=powystawowe
0
@Chwytliwy szczerze mówiąc, to po tym okienku nie będą silniejsi niż przed okienkiem, a przynajmniej na papierze, wiadomo, murawa wszystko zweryfikuje.
5
@Veb1233 za młody był na Barcelonę i do tego z Hiszpanii. Ktoś musi przygarnąć podstarzałych ale wciąż perspektywicznych Brazylijczykow. A tak na poważnie to parę lat temu nie byłoby opcji, żeby się nam wymknął.
0
@NaFazieHitman ehh... jak widać każdy z nas ma takie dni :) tamta porażka jeszcze długo będzie uwierać nas w dupach :D ale co zrobić, trzeba ten wózek ciągnąć dalej :) pozdrawiam i miłego dnia ! :)
3
@NaFazieHitman ja myślę, że nie bredzi, tylko ma inne zdanie niż Ty. A Ty nie jesteś tutaj żadną wyrocznią, żeby rozsądzać kto ma racje, więc czasem dobrze jest uszanować czyjąś opinię, podpartą dobrymi przykładami, a nie rzucić krótkie zbolałe "bredzisz". Winą trenera jest to, że nie zachowali odpowiedniej koncentracji, bo oni wyszli na ten mecz kompletnie bez motywacji. Pomysł trenera grania wszerz boiska przez 90 minut również nie wypalił. Fakt - Liverpool miał w tym meczu furę szczęścia, ale my nie zrobiliśmy prawie nic, żeby miał tego szczęścia mniej. Mógł trafić Dembele w pierwszym meczu, mieliśmy piłkę na zabicie meczu w rewanżu. Problem polega jednak na tym, że dobry trener nie liczy na szczęście, a przynajmniej mu pomaga. MOIM ZDANIEM prawda leży pośrodku waszych dwóch opinii.
0
@sylweste.r pisałem na szybko i faktycznie błędy wyglądają zabawnie. :D A fakt to dobrze, że pomijasz, bo w ostatnim zdaniu napisałem, że to powiedzenie nie ma tu żadnego zastosowania
2
polać chłopu !
jedno w czym się myli, to nie, że Barcelona popełniła błąd w pozyskiwaniu młodych, utalentowanych zawodników z krajowego podwórka... Barcelona zaprzestała to robić. A słynne powiedzenie, myli się ten kto nikt nie robi nie znajduje tu zastosowania.
3
Pomysł sprowadzenia Neymara w tym momencie, to trochę tak jakby po dwóch latach spędzonych w Milanie ponownie ściągać bo klubu Ronaldinho. Oczywiście, obaj Brazylijczycy obchodzili z Barcelony będąc w innym miejscu swojej kariery, ale w obcym klubie obaj zanotowali zjazd sportowy a wzlot imprezowy.
0
ehhh... czemu to my nie zainteresujemy się Griezmanem w razie niepowodzenia w sprowadzeniu Sane. Wolałbym tego krejzola z City, młodego, utalentowanego, niż krnąbrnego Griezmana, który na dodatek mega obniżył loty w poprzednim sezonie, a jego cena o dziwo poszła w górę o 20 mln. Czy my musimy tak często przepłacać ? Nie wystarczą zarządowi przepłacone transfery Cou i Dembele, a udane znacznie tańsze przyjścia Longleta, Arthura czy Vidala. Ajax dostarczył w tym roku wiele wspaniałych piłkarzy, którzy i tak odejdą, dlaczego zarząd nie interesuje się zawodnikami decydujacymi o sile ofensywnej Ajaxu ?
0
@ViscaBarca123 to trochę jak Zagłoba, który zaoferował królowi szwedzkiemu Niderlandy
:D
0
@KaJoFCB Pereze posmarował :D
0
@BarcaInfo to znaczy, ze Denis jednak nie odpali ? :D
2
@Criss18Barca to my powiemy, że w ćwierćfinałach Copa America też padły trzy remisy 0:0, ale dzięki temu kibice mieli trzy porcje karnych :D
0
@Gaucho najbardziej nie przyprawiają o śmiech niestety fakty, wśród których absolutnym topem jest pozostanie duetu Valverde & Rakitic
1
@Headliner9 (nazwisko) szuka domu w (miejsce, gdzie swoje mecze rozgrywa klub) to dla mnie najśmieszniejszy rodzaj plotki transferowej jaki istnieje.
0
@Gacu95 patrz na drugą część mojego zdania.
1
@Wajper też tak uważam, ale wziąłem poprawkę na to , jak nasz zarząd nie umie dobrze sprzedawać piłkarzy. Za Andre Gomesa 25 mln to naprawdę jak na dzisiejsze czasy drobne. Podobnie za podstawowego bramkarza repreZentacji Holandii również można było wyciągnąć więcej niż Neto.
23
Sorry, ale jak Kovacic kosztował 50 mln, a Llorente 40 mln, to Rakieta minimum 60 mln powinien kosztować... tak, tak, wiem ile Rakieta ma lat, ale wiem też, że zjada dwóch wspomnianych grajków wytransferowanych z Realu.
0
@Kusco15 wolne to nigdy nie były, zawsze były zależne od władzy i uniewinniały swoich.
0
@LaSTeR #wolnesady !!!!! xD
1
@Kackiewicz Murillo
0
Zaczynamy trochę tańczyć jak prezes PSG zagra. A jak za Neymara zażyczy sobie kozę, to wyślemy mu naszego GOAT Messiego ?