0

@Robert1603 a Tobie mama nie pasowała białego podkoszulka na wf ? Może to po prostu pewne uproszczenie :D

2

@Forza_Juve ja ze swojej strony również polecam kryminały Jo Nesbo z cyklu HArrego Hole'a. Skandynawskie kryminały mają ten świetny klimat, a Nesbo z tych twórców jest moim zdaniem najlepszy. Oprócz tego polecam także pierwsze powieści Stefana Dardy: Dom na Wyrębach czy saga Słoneczna Dolina (rewelacja, szczególnie dwie pierwsze części), ale to już literatura grozy w czystym wydaniu.

11

Generalnie, nie ma też co psów wieszać na zarządzie i dyrektorach sportowych za to, że w Polsce łamana jest konstytucja. W Ajaxie były dwie perełki, De Jong i De Ligt. Zadanie sprowadzenia obu było bardzo duże, przy obecnym rynku - wygląda na to, że uda się je zrealizować połowicznie, a mało brakowało by obaj skończyli w PSG. Guerreiro to bardzo dobre posunięcie, o ile dojdzie do skutku. Bardziej martwi mnie to naostrzenie się na Griezmanna, rok temu biłem brawo temu pomysłowi, dzisiaj wolałbym kogoś młodszego. I nie chodzi tu o ten zeszłoroczny numer, nie mam mu nawet tego za złe, bo współpracował z Pique- taką gość ma naturę, lubi robić szum. Chodzi o wiek i o to, że jest jeszcze 20 mln droższy niż rok temu. Największym grzechem zarządu jest jednak brak przewietrzenia ławki trenerskiej, na której wciąż jest Valverde. Kibice już mają dość tej defensywnej piłki, Rom, Liverpoolów i wymuszonych, szczęśliwych zwycięstw, dzięki którym zdobywa się mistrzostwo, ale nie Ligę Mistrzów.

1

I tak twórcy rankingu wygrali ! Gdyby wybrali Messiego i Ronaldo, nikt by się nie zdziwił i nawet nie zwrócił uwagi na ten ranking. A tak Messi pominięty, CR pominięty i wszyscy mówią o tym rankingu, mimo, że jest pożałowania godny :)

1

@Coutinho007 wystarczyłby jeden z nich, chociaż moim faworytem jest i tak Sancho z Dortmundu, którego talentu jestem wielki fanem. Tak naprawdę szkoda mi Cou, bo widzę, że gość grać w piłkę naprawdę umie, tylko mentalnie jest za słaby na Barcelonę. Dembele przez swoje głupie zachowania sprawia, że nie masz ochoty patrzeć na niego przychylnie, zwłaszcza, że oprócz tego głównie jest kontuzjowany, albo kilka tygodni dochodzi do siebie po kontuzji. Smutna prawda, pieniadze wyrzucone w błoto. Oczywiście nic nie zapowiadało, że te transfery to będzie klapa, wręcz przeciwnie, ale wyszło tak jak dzisiaj to obserwujemy i trzeba minimalizować straty.

1

@Encore obu odholowałbym najchętniej do innych klubów. I jeden i drugi nie wniósł do klubu nic.

7

W przeglądzie prasy brakuje tylko cotygodniowej informacji, że w tym tygodniu może wyjaśnić się przyszłość De Ligta :D

4

Tak sobie myślę, że reprezentacja Polski ma taki sam problem z trenerem jak Barca. Niby wszystko jest ok, bo wyniki są (slaba grupa, 9 pkt), ale jednak każdy widzi, że coś tu nie gra, stylu brak, a wygrane są na farcie. Wszyscy to widzą, a osoby decyzyjne, czyli Bartomeu i Boniek, przemykają oko i udają, że problemu nie ma. W pewnym momencie następuje zawalenie się tego, z tym że Brzeczkowi zawali się to na ME jak nie wyjdziemy z grupy, a Ernesto zawaliło sie już dwa razy, a wciąż posadę trzyma.

0

@Rivaldo83 właśnie też skończyłem drążyć temat. Oczywiście został zinterpretowany i nadany przez gazetę wybiórczą i pełen tekst brzmi tak jak napisałeś.

0

Osobiści myślę, że Rakitic nie jest największym "problemem" Barcelony. Oczywiście można i należy rozważyć sprzedanie go, kiedy można jeszcze coś na nim zarobić, ale ja najchętniej widziałbym pomoc złożoną z Rakitica (jako defensywny pomocnik) i przed nim duet Arthur z De Jongiem. Moim zdaniem Rakieta jako DP wyglądał znacznie lepiej niż Busquets, który powinien już pełnić rolę rezerwowego, a tymczasem wciąż ma mocną pozycję w składzie. Rakitica kariera tak już wygląda, on z wiekiem stawał się coraz mniej ofensywny i dlatego pora umiejscowić go tam, gdzie wygląda najlepiej. Jeden mecz z Liverpoolem, bardzo słaby ale nie tylko dla niego, nie powinien przesądzać z góry jego losu. Tu potrzbena jest dyskusja. To wszystko to gdybanie, bo wiadomo, że Valverde nikogo nie ruszy i prawdopodobnie będzie grał Busi, Rakieta i ktoś jeszcze, daj Boże żeby nie Vidal.

4

@snoopdegie najbardziej żałosne jest to, że jako naród, stać nas tylko na wieczne wybieranie PiSu i PO ... jedni uczą się o Katyniu z przedwojennych książek, drudzy rzucają kamieniami w dinozaury... a my ten spektakl oglądamy i płacimy za niego grube pieniądze każdego dnia

0

To teraz Rambla kupuje Promesa do Barcy :D

2

Może zamiast śmiać się z De Ligta i tej siatki, lepiej zwrócić uwagę na tego co mu ją założył czyli Sancho :D A najlepiej finalnie kupić i jednego i drugiego. Wtedy De Ligtowi będzie zakładana siatka ewentualnie tylko podczas gierek treningowych :D

0

@johny11 oczywiście, są to jakieś hipotezy, które warto rozważyć, w życiu jednak istnieje coś takiego jak kalkulacja ryzyka. Wasze teorie o tym, że mu liga nie pasuje, albo że udaje kontuzje żeby wrócić do Barcelony są jednak dość odjechane i stosunkowo mało prawdopodobne. Podobnie zresztą jak przyjście Neya do Barcelony.

21

Neymar, Neymar... a tymczasem od dwóch lat Ney więcej czasu spędza w szpitalach niż na murawie. Ot dziś w nocy, pęknięcie kostki i wypad z Copa America, w meczach w których PSG odpadło z Ligi Mistrzów też go nie było. Jak jeszcze doliczyć urodziny siostry, to wychodzi, że Neymara niewiele co jest na boisku.
Podsumowując: Jadon Sancho !!!!

19

Nie rozumiem idei sprzedawania Malcoma. Z żadnej strony dla mnie ten pomysł się nie broni. Jest młody, ułożony, szanse które dostawał, chociaż wiele ich nie było pokazywał, że jest rozwojowy i może być solidnym rezerwowym który wreszcie coś wnosi, a z czasem może wejść do pierwszego składu. Na pewno lepiej rokuje niż Cou i łapie mniej kontuzji niż Dembele. Mam wrażenie że Valverde ma z nim jakiś problem, ale to chyba natury takiej, że nie jest Willianem za 80 mln i po trzydziestce. Oprócz tego nie widzę argumentów za sprzedażą.

8

@matirix20 Neymar nie jest wybawicielem wszystkich problemów Barcy. A przez ostatnie dwa lata łapał bardzo dużo kontuzji. Taka wymiana to byłoby dno dna dyrektorów sportowych Barcelony

1

Po tym co widziałem przy transferach Neymara, niedoszłych Rabiota i Verattiego, to nie wiem czy chciałbym z P$G ubić muchę w kiblu ...

0

@Kajtek77 ok, ale gdzie była ta bitwa ? tzn miejsca nie podałeś :)

0

@BigShaq szczerze mówiąc, wolałbym takie dylematy widzieć u nas w okienku transferowym...

10

Najbardziej martwi to, że cichną informacje o zwolnieniu Valverde. Pamiętam jak Barcainfo cytował wiarygodne źródła: " że jeszcze dziś, najpóźniej jutro itd.", wiarygodne źródła później się zreflektowały, że to jednak był błąd i właściwie sprawa ucichła. Pojawiły się za to plotki o transferach Valverdopodobnych: Parejo, Rodrigo itd.

2

@Bernard777 daj stary spokój, bo tej swojej teorii o gwałcie to nie obronisz, żebyś nie wiem co jeszcze wymyślił. Najpierw piszesz że gwałt i biedna dziewczyna, a później że frajera trzeba doić. Nie wiem, czy to jeszcze po wczorajszym melanżu to pieprzenie głupot Ci zostało, czy tak po prostu masz, ale nie brnij w to dalej.

6

@Bernard777 ale że już został skazany czy o co Ci chodzi ? Przecież nie można nazwać go gwałcicielem do póki się mu tego nie udowodni, a w tym przypadku na kilometr wali to po prostu próbą wymuszenia pieniędzy...
P.S. Piszę to, pomimo tego, że też nie chcę jego powrotu do Barcelony. Ale nie lubię hipokryzji.

1

Zaczynam bać się kolejnych pomysłów piłkarzy, pasujących do układanki Valverde. Parejo wraca rok w rok jak boomerang, Willian, Rodrigo... Kilka lat temu, oczy klubu skierowane zostałyby na takich zawodników jak Son, Sancho, Neres, Jovic, których gra przyniesie nie tylko wyniki, ale też przyjazny dla oka styl.

0

Ejjj, jeszcze nie skreslajcie Totków !!!

0

Pochetino trzyma zmiany na dogrywkę, zapomniał tylko, że jeszcze jej w tym meczu nie ma

0

Żeby nie było, sam jestem zwolennikiem zwolnienia w kulturalny sposób Valverde, ale tak naprawdę w Lidze Mistrzów, to on popełnia dokładnie to samo co Guardiola z City. Mając potencjał, piłkarzy i na dodatek super grając ( w przeciwieństwie do nas), Guardiola wylatuje z Ligi Mistrzów z Monaco (po wygranej w pierwszym meczu 5:3 przegrywa 3:1) i Totkami (gdzie na boisku City delikatnie mówiąc gniecie Totki, ale to Totki wychodzą z tego cało). Tam sytuacja jest jeszcze dziwniejsza niż u nas, bo City gra bardzo ładną piłkę, u nas Erni gra raczej efektywnie, ale niestety drużyna gra długie części meczu football brzydki dla oka. Guardioli z City raczej nikt nie chce zwolnić, tam bardziej się martwią o to, jak go zatrzymać. U nas Valverde wywozi się dosłownie na taczkach, obrzucając go gównem i wyzywając. Też mnie wkurza, że rok po roku "zesrał się na metr przed kiblem" i zmarnował kolejne dwa lata drużyny uzbrojonej Leo Messim, ale taki jest football, piłkarze też nie byli bez winy, bo nie znaleźli na rewanż z Liverpoolem i Romą odpowiedniej motywacji. Bramką symbolem była 4 strzelona po rzucie rożnym. Powiem więcej, nawet Leo nie jest bez winy, bo w drugim meczu z Liverpoolem nie zrobił nic, żeby wskrzesić drużynę, był leniwy w pressingu, czekał i czekał i czekał jak Błaszczykowski z Japonią... Reasumując, trochę wstrzymałbym bluzganie i szczekanie na Valverde. City chce budować drużynę na pomyśle Guardioli, ale nie wiem czy chciałbym, żeby długofalowo Barcelona była budowana na pomysłach Valverde. Myślę, że to jest czas, żeby podać mu rękę i pokojowo, kulturalnie podziękować za pracę i życzyć szczęścia na przyszłość.

0

@nuter27 daj spokój, ja mam dalej taki ból dupy, że do dzisiaj mam przerwę na oglądanie piłki nożnej i dzisiaj finał też sobie daruje...

0

@Michael_20 jeśli chodzi o Real to absolutnie najlepszym przykładem jest Jonathan Woodgate. Zagrał w bodaj 9 meczach przez trzy sezony, w debiucie samoboj i czerwoną kartkę kartka :D 

2

@Nano22 tylko idiota zadaje takie pytanie ...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?