0

@takisobiektos ooops, to w takim razie pardonsik :D myślałem, że to stąd tacy bogaci xD to już nie piszę pierdół :D

0

@Mario96w a może wtedy zrezygnować z transferu i odesłać Grieza. Ciekawe skąd wtedy wezmą kasę na Felixa, rezultat będzie taki, że dostaną wkurzonego Francuza i brak pieniędzy na Felixa.

0

@Janiama
I teraz moja upierdilwość została nakarmiona :D

0

@Janiama to teraz szach-mat religia jest starsza od pieniędzy :D

0

@Kapitan hawk Mundo Deportivo :D

7

[Aktualizacja] Durczok już zadzwonił do Najsztuba z prośbą o poradę. Nieoficjalnie już wie co ma zrobić, by sąd uznał, że kolizja wywołała się sama jako efekt motyla spowodowany pierdnięciem pewnego buddyjskiego mnicha w Tybecie północnym, a 2,5 promila to efekt przejedzenia Pawełków. No chłop bogu ducha winny.

0

@LeoMessi1994 no stary pewnie że w to nie wierzę, tylko 70% ludzi chce jego powrotu, a więc widzi tu kogoś atakującego. Ja podobnie jak kolega wyżej wolałbym Sancho niż Neymara, tyle że za rok. W tym sezonie jedyne co bym zrobił to sprzedał Cou , bo się u nas nie odnalazł, bo jeszcze można coś na nim zarobić i bo mamy za dużo ludzi z przodu.

1

@Tasde dobrze , że w czasach kiedy Messi debiutował, ludzie tak nie myśleli jak Ty. Widziałeś jak on wtedy wyglądał ? Też był jak szkapa, a to ci zrobił Del Horno jednym wejściem ciałem prawie zmiotlo go do gwiazdozbioru Malej Niedźwiedzicy. Ale dzięki temu miał inne atuty: szybkość, wspaniały balans ciałem i dzięki temu się przebił. Później nabierał również ciała i stawał się bardziej fizyczny, ale to trwało. A on cały czas grał i się rozwijał. Podobną drogę przeszedł Ronaldo. Można Puiga zrobić zawodnika fizycznego i to szybko, tylko z pewnością straci na swoich atutach. Można też trzymać go przez 4 lata w drużynie B i czekać aż ten proces sam się zakończy. Tylko wtedy przez cztery lata jego rozwój będzie dreptal w miejscu. Można też po prostu olać temat, że w czasie meczu 2-4 razy ktoś go przepchnie, nie robić z tego tragedii i dać mu normalnie grać i się rozwijać.

0

@LeoMessi1994 nie, no bo Neymar to przecież uznany środkowy obrońca, w razie konieczności grający na bramce...

6

@MarioVeB! Nie komentuj lepiej, jeśli nie rozumiesz problemu. Dembele miał okazję zostać tym najlepszym graczem Bundesligi i wyrobić sobie pozycję w klubie, bo ktoś mu dał na to szansę wcześniej. Problem własnie jest w tym, że w Barcelonie młodzi piłkarze nie mają na to szans. Jeśli taki talent jak Puig, dalej pozostaje w słoiku z małosolnymi, a Ty nie widzisz w tym nic niewłaściwego, to nie ma o czym gadać.

8

@MarioVeB! trzymanie zdolnego piłkarza wśród trzecioligowców, który już na ten moment wyróżnia się wśród innych pomocników pierwszej drużyny ma mu pomóc stać się lepszym piłkarzem. A wyjściem na odchudzenie kadry, jest raczej pozbycie się kilku niepotrzebnych zawodników, a nie zablokowanie możliwości awansu zdolnym zawodnikom do pierwszej drużyny. Barcelona już nie jest atrakcyjnym miejscem dla młodych właśnie przez takie podejście, gdzie droga do pierwszej drużyny niby stoi do nich otworem, tyle, z że tym otworem jest najczęściej okazuje się być dupa. Proponuję zacząć wprowadzać Puiga w wieku 27 lat, albo może chrystusowym czyli 33 lat. Aaaa i jeszcze jedno... przypominam, że dwa lata temu, kiedy zapłacono za krnąbrnego, również słabego fizycznie Dembele trochę ponad 100 mln, od razu wylądował on w pierwszej drużynie, Puig ze szkółki, jest dwa lata młodszy, czyli dokładnie w tym samym momencie kariery co Dembele był dwa lata temu...

14

Trzymanie Puiga w Barcelonie B, kiedy on ma wszystko by już wchodzić do pierwszego składu, to moim zdaniem obłęd. Gość grając mecze towarzyskie, czy ogony w poprzednim sezonie pokazał, że jest już gotowy przejmować rolę w pierwszym zespole. Ale po co ? Kiedy można go jeszcze przecież kisić z przeciętniakami w trzeciej lidze, zamiast podnieść poprzeczkę. Taki błąd popełniono przy Alenii, przenosząc go za późno do pierwszego zespołu, teraz robią to samo... Nie rozumiem, dlaczego nie powielają schematów, które sprawdzały się dawniej, przy wprowadzaniu Iniesty, Busquetsa czy choćby Messiego... przecież podręcznik już napisano za Rijkarda i Pepa, wystarczy tylko otworzyć odpowiednią stronę i przeczytać.

0

@EmilZatopek szanuje każdą opinię... szanuje każdą opinię... szanuje każ.... No, nie przepraszam, próbowałem, ale tej twojej nie mogę ... przerosło mnie

6

@marlon_brando nie żałuj Kubo, bo zaraz zjawi się tu ktoś kto wytłumaczy Ci "efekt domina" :D tutaj Kubo można żałować jedynie w zaciszu własnego domostwa :D

1

Jeszcze rok temu madryckie gazety sadzały Bale'a na pustym tronie po Ronaldo... dzisiaj przesmiewczo przekręcają jego nazwisko... źenujacy są

2

@chudym to państwo niestety nie broni obywateli, a co gorsza wiąże ręce i nie pozwala się samemu bronić. Czasami myślę, że lepiej byłoby samemu bronić się i wymierzać sprawiedliwość, niż czekać na reakcję ustroju...

25

Za 5 lat, tridente: Sancho, Kean, Dembele, za nimi De Jong, Arthur i Puig :)

8

Na miejscu Barcelony twardo stałbym na stanowisku oddania Coutinho i Malcoma lub Rakitica w zamian za Neymara i ani Mirandy więcej ... To propozycja uczciwa i prędzej czy później ją przyjmą, bo będzie to lepsze niż posiadanie fochniętej gwiazdy, która co chwilę jest kontuzjowana. Układanie dla PSG puli piłkarzy, z których mogą sobie wybierać i wrzucanie tam Utitiego czy Dembele to szaleństwo. Tym bardziej, że Cou i Dembele do spółki kosztowali nas prawie 300 mln...

1

@norbi77 jedni zmuszają do edukacji dzieci w blasku karty lgbt, inni robią strefy wolne od lgbt. Co w tym dziwnego ?

3

@Coutinho007 wypożyczenie z pewnością dobrze zrobiło takiemu Andre Gomesowi :) jego można było sprzedać za niezłe pieniądze. Droga Malcoma może być podobna, jeżeli władze sprowadzą Neymara. Nie ma sensu go sprzedawać w tej chwili, po jednorocznym kiszeniu na ławce. Poza tym, za dużo w niego kasy zainwestowano, a za mało dostał szans na grę, żeby tak po prostu go odprawić z kwitkiem np za 30 mln.

38

ja bym go nie sprzedawał, wypożyczenie bez opcji wykupienia do Arsenalu Interu czy Romy dobrze mu zrobi. Valdek i tak nie będzie miał dla niego litości, a jak sobie gdzieś pogra, to wróci do nas silniejszy. Ale tego gościa tak lekką ręką bym się nie pozbywał, to nie jest drugi Denis.

1

@Mathew86 obrona jest solidna, ale niestety tylko na papierze. Przypominam, że nikt nowy nie zasilił tej formacji, a w zeszłym sezonie wyglądała ona okresami mizernie. Oczywiście można traktować powrót Umtitiego i przyjście Tobido już jako transfery, ale jeden to tykająca bomba i może w każdej chwili skończyć na stole operacyjnym, a drugi młody i nie wiadomo co z niego wyrośnie. Generalnie, obrona to moim zdaniem jednak wielka niewiadoma. Ale pełna zgoda, że nie warto było robić wyjątku.

1

@MESSIah16 to zależy... bo jak Big Sam ma wrócić do formy i Tobido ma w przyszłym sezonie wejść na poziom pierwszej jedenastki, to De Ligt jest potrzebny jak zmarłemu kadzidło. Jeśli w przyszłym roku Barcelona ruszy po Skriniara i Barto zaniesie na tacy jakieś 120 baniek do Mediolanu, to wtedy powiem "ałaaaa" ...

0

@19cukier48 Każde negocjacje zaczynałbym z Ernesto w pakiecie, dopiero jeśli partner będzie nalegał na podbicie stawki, usuwałbym go z grona oferowanych :D

10

@BarcaInfo ja bym spróbował im wepchnąć Coutinho, Rakitica i Valverde, a jak ewentualnie będą niezadowoleni z tej oferty to podbiłbym ją do samego Coutinho i Rakitica bez Valverde.

1

@daniel32778 w dużych miastach w szpitalach można wykonać darmowy test na obecność antygenów wirusa HIV. Na wynik czeka się ok dwóch dni. Warto skorzystać, jest w pełni anonimowy, nie wpisują nazwiska, jedynie weryfikują pełnoletność, tylko numerek dostajesz jako oznaczenie

0

@Yoshi94 moim zdaniem nie masz racji. Widziałem Kubo w tym roku w meczach Japonii na Copa America. Oglądałem te powtórki specjalnie po to, żeby zobaczyć, czy jest o co kruszyć kopie. Moim zdaniem jest... a raczej było. Podobnie jak jeszcze kilka osób tutaj średnio śledzę ligę japońską, chociaż to pewnie więcej powiedziałoby o potencjale tego gościa, ale to nie jest najważniejsze, bo ja nie jestem autorytetem w dziedzinie piłki nożnej. Kubo zachwyca się sportowy świat, Barcelona już dawno zwróciła na niego swoją uwagę i sprowadziła go do klubu. Oczywiście może być jak z Bojanem czy Munirem, ale tego gostka bym jeszcze nie skreślał.

1

@JanWezyk no tak, jeszcze do tej wypowiedzi dodaj: patrz na Dembele - 20 lat i zarobki 12 mln + 8 mln (opcjonalnie), a 18 letni Kubo nie dostał 1 mln.

1

@MarioVeB! właśnie problem z informacją pisaną jest taki, że żeby dowiedzieć się co zawiera trzeba ją przeczytać, a później raczej nie da się już jej odprzeczytać...
Co do efektu domina... a dlaczego kurła nie opłacić tego Japończyka na 1 mln i nie dać podwyżki Puigowi jako najbardziej prosperującemu zawodnikowi. Japończykowi powiedzieć: słuchaj, musiałeś odejść bo takie były przepisy, dużo cierpiałeś z tego powodu, wróciłeś do Japonii rozwinąłeś się, teraz wracasz, za cierpliwość, lojalność wobec klubu i Twoje ponadprzeciętne umiejętności dostajesz ten worek patoli... A Kubo, albo przez kolejne lata eksploduje i i tak będzie trzeba dać mu podwyżkę, albo skończy mu się kontrakt ui pójdzie do jakiegoś Getafe. Są po prostu piłkarze, dla których warto złamać pewne schematy, np warto na nich postawić mimo to, że są bardzo niskiego wzrostu.
A tak Segura i reszta zgrai, kupiła innego Japończyka, tak żeby liczba skośnookich się zgadzała w klubie. Nie oszukujmy sie, gdyby przyszedł Kubo, nie byłoby tematu tego no-name'a który teraz pojawił się w klubie.

4

@MarioVeB! "nikt nie zarabia, nikt nie zarabia" no to kurła ktoś zawsze może się taki objawić, a jak objawi się jakiś gość, którego wartość z roku na rok może rosnąć na łeb na pysk to co... nie warto zapłacić... bo nikt w Barcy B tyle nie zarabia ?
już nie mogę czytać tej mantry...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?