0

@Azi dobrze, to dyskutuj sobie z kimś, kto ma tęgą mózgownicę na Twoim poziomie
miłego dnia

0

@Tomek54321 a może nie pograją ? to może napisz koło której kolejki można zacząć "wyć", że nie grają, żebyś wyhamował za takimi głupimi tekstami...

0

@Azi mecz z Villareal: Malcom notuje gola i asystę... konfrontujemy ze zdaniem: "Malcom nie zagrał nawet jednego dobrego meczu w Barcelonie". Ty to dopiero rzucasz "widzimisiami" xD
Umtiti wciąż nie pozbierał się po kontuzji, to klasowy obrońca, ale w formie, z tego co pokazał, to do tej formy jeszcze daleko... widać to jak jasna cholera okiem nieuzbrojonym, no chyba, że Ty potrzebujesz lunety...

0

@Azi Ciężko się dyskutuje z kimś, kto przekręca wypowiedzi i pisze swoje bajki, naprawdę... Czy ja napisałem gdzieś, że Malcom to świetny piłkarz na którego uwziął się trener !?! Ja napisałem tylko, że powinien grać w miejsce kosztem Coutinho, który kopał się po czole, ale nie grał więcej PONIEWAŻ Cou kosztował coś koło 140 mln i na siłę Valverde próbował wpasować go do drużyny i udowodnić jego wartość, a Malcom 40 i chociaż nie we wszystkich meczach wyglądał wybitnie, to prezentował się lepiej niż Cou... a przynajmniej w niektórych meczach.

Co do całej reszty ... ja w swojej pierwszej wypowiedzi napisałem ten argument potwierdzający ją: "Tobido, który w ostatnich meczach i końcówce poprzedniego sezonu grał pierdyliard razy lepiej niż Samuel "nie przejdę operacji" Umtiti, nawet nie powącha murawy. "

1

@MarioVeB! to uwiebliaj dalej i złóż wreszcie te papiery na asystenta Valverde ... Dobrze, że tacy jak Ty nie sterowali nigdy klubem, do dzisiaj Messi nie zadebiutowałby w pierwszej jedenastce bo za chudy, za mały i nie nadaje się na pojedynki z Bilbao czy Ramosem xD

1

@Azi ""W Barcelonie od pewnego czasu nie grają najlepsi i najzdolniejsi, tylko najdrożsi." - widzi-mi-się "
Ok. niech będzie. Cały poprzedni sezon, który oglądaliśmy w wykonaniu Coutinho, jego kopanie się po czole w każdym meczu, bez wpływu na jego grę, grał regularnie w kolejnych meczach mimo, to że nie dało się patrzeć na jego dyspozycję i nie chodzi tu tylko o brak zgranie, ale o problemy z podstawowym choćby przyjęciem piłki, która notorycznie odskakiwała na wszystkie strony. Kto za niego ? Chociażby Malcom, który na boisku mimo, że może nie wybitny i tak wyglądał znacznie lepiej w tych meczach, w których się objawiał.
Kolejna kwestia Riqui Puig kolejny sezon rozegra w Barcelonie B
Todibo - zdecydowany wygrany okresu przygotowawczego wyglądał dużo lepiej niż Umtiti, który zawalał bramki w trakcie jego trwania i wyglądał bardzo niepewnie, w składzie pierwszego meczu to właśnie Umtiti jest na liście.

Co do zdania "Oświeć mędrcze, błagam ! xD" ... i Twojej spekulacji na temat dyskusji ze mną, nie wiem czy chce do końca dyskutować z kimś, kto rzuca tak "rzeczowe i merytoryczne" teksty jak "Tyle że Twoje widzi-mi-się niewiele ma wspólnego z rzeczywistością..." Bo jeżeli już coś piszesz i się z kimś nie zgadzasz, to wypada to podeprzeć jakimś argumentem czy kontrargumentem, a nie rzucać krótkie zdanie, którym zrzucasz czyjąś opinię do "widzimisię". Nie wiem jak mocno stąpasz po ziemi i czy masz tego świadomość, ale nie jesteś tutaj jakimś autorytetem, by Twoją opinię traktować jako dogmat czy aksjomat.


7

@Binio77 Puig, właśnie gra bardzo odpowiedzialnie i trudno odebrać mu piłkę. Nie wiem czy śledziłeś mecze presezonu, Puig gra bardzo dojrzale nie tylko jak na swój młody wiek. Moim zdaniem, sytuacja powinna być prosta: albo na gościa mocno stawiasz, wprowadzasz do drużyny i pozwalasz grać, albo po prostu sprzedaj go i pozwól rozwijać się w innej drużynie. Riqui ma 20 lat, naprawdę nie ma na co czekać, bo w tym wieku eksplodują talenty, to co robi Barca w jego przypadku to jest tłamszenie tego talentu i kiszenie gracza, który ma papiery na wielkiego grajka w trzeciej lidze. Nie ma dla niego miejsca ? Było i wciąż jest całe okienko transferowe na pozbycie się niepotrzebnych pomocników, no chyba, że to Puig jest niepotrzebny to trzeba pchnąć go dalej. Kiedyś Iniesta, Busi, Pedro wchodzili do drużyny znacznie wcześniej niż obecnie i to skutkowało. Dzisiaj ludzie płaczą, że taki a sraki, jest za chudy, za gruby, za mały, za duży, za młody, nie ma miejsca. W efekcie tego do pierwszej drużyny wchodzą zawodnicy w wieku 21-22 lat ukształtowaniu już przez ... poziom trzeciej ligi w której klepali. W każdym meczu, powinno być przynajmniej jedno, stałe miejsce dla młodego zdolnego wychowanka na ławce rezerwowych, który dostawałby regularne szanse w pierwszej drużynie.

0

@Azi to może jeszcze napisz, co tutaj jest widzimisię w mojej wypowiedzi, a co jest rzeczywistością ? Oświeć mędrcze, błagam ! xD

26

@Vxb93 po to, że oprócz De Jonga w sezonie przygotowawczym był najlepszym pomocnikiem i po to, że jest najzdolniejszym wychowankiem Barcy więc pasowałoby wprowadzać go do pierwszego zespołu, bo na to zasługuje jak jasna cholera i skończył już 20 lat.

7

@Azi nie spodziewałem się, wiem jak klub funkcjonuje od paru lat i niestety wiem, że Tobido, który w ostatnich meczach i końcówce poprzedniego sezonu grał pierdyliard razy lepiej niż Samuel "nie przejdę operacji" Umtiti, nawet nie powącha murawy. W Barcelonie od pewnego czasu nie grają najlepsi i najzdolniejsi, tylko najdrożsi.

52

tak kończą "najwięksi wygrani" sezonu przygotowawczego: Todibo i Puig :(

0

Nasi dzisiaj negocjują tego Neymara czy jutro jest powrót do rozmów ?

1

@jacobFCB Autopsja Jane Doe , mega polecam, jest inny niż wszystkie i cały czas ten towarzyszący niepokój, oprócz tego polecam serię Paranormal Activity :)

1

@Avada Kedavra no właściwie to o to chodzi... patrząc ile Nymar gra w ostatnich dwóch latach, warto sobie zadać pytanie, czy uda mu się tak zgrać z kontuzjami Dembele, żeby zawsze przynajmniej jeden z nich był do dyspozycji :D

1

Ale to właściwie dobrze, że Bartomeu z Abidalem nie pojechali kupić Neymara "za wszelką cenę" Ja bym kwestię Neymara potraktował trochę w kategorii okazji "last minute" tzn jeżeli uda się go za rozsądne pieniądze wymienić z Coutinho i ewentualnie Rakiticem to ok, ale nic na siłę, nic za wszelką cenę. Takie kupowanie za wszelką cenę ostatnimi laty nie kończyło się dobrze, a raczej kompletnymi klapami jak sprowadzenie Cou i Dembele.

0

@qbsonFCBarca No właśnie w malowaniu jest zawsze największe wyzwanie. Spit to samolot legenda, pozycja obowiązkowa w każdej kolekcji. Malujesz pędzelkiem czy aerografem ?

1

@Bambus150400 no właśnie ja lubię i jedno i drugie, ale ze względu na ograniczenia warsztatowe w nowym mieszkaniu, kleję tylko karton, ale do plastiku z pewnością wrócę. Do Tamiya miałem słabość od zawsze i kilka modeli z tego popełniłem (Panthera, Sdkfz-251, Pzkpfw I i Pzkpfw II), ale jak pojawiły się mocno waloryzowane zestawy z Dragona, to miłość rozkwitła. Gdzieś nawet ostatnio znalazłem w piwnicy nieskończony T-34 z Dragona, z tymi fajnymi siatkowymi osłonami po bokach, ale niestety w moim rodzinnym domu została sprężarka z aerografem, nie mówią już o zestawach washów, pigmentów :D
Cromwell, bardzo fajny, mega mi się podoba ten czołg. Ten osobisty pojazd generała Maczka z tego co pamiętam faktycznie różnił się (to był boda "Hela"). Titanic w 1:400 to już całkiem spory model :) Ale własnie ze względu na okazałość dlatego kręcą mnie najbardziej okręty w kartonie. Obecnie kleję Admirala Graf von Spee - niemiecki pancernik kieszonkowy w 1:200. Długość koło 95 cm :)

1

@Bambus150400 trochę sprowokowalem Cie do ujawnienia się :D obecnie kleję kartonówki :) ale mam też długa historię z plastikami (pojazdy głównie z Dragona i Tamiyi w 1:35, parę samolotów z I wojny światowej z Eduarda) :) ale tak jak pisałem obecnie karton i najbardziej kręcą mnie okręty w 1:200, a Ty ?

1

Dla wszystkich, którym palma wali z oczekiwania na Neymara , polecam jako zajęcie modelarstwo. Możemy sklejać z plastiku, możemy z kartonu (Małe Modelarze) ogromna gama na rynku, samoloty , czołgi, okręty. Dla każdego coś miłego. A myślę, że wielu złapię bakcyla i zostanie w tym hobby na dłużej. No i świetny sposób na zabicie wolnego czasu albo relaks i oczywiście trening cierpliwości :)be sam raz do ostatecznego rozwiązania kwestii Neymara coś ulepicie :D

0

@Transu96 ja o świętych krowach, które niezależnie od tego czy są w formie czy poza nią znajdują się w składzie...

0

@Transu96 no właśnie, tylko zwróć uwagę, że Neymar będzie kolejną "świętą krową", która będzie grała zawsze. To jest chore, że Puig, który ma tyle lat co De Ligt i nie mniejszy talent nie ma najmniejszej możliwości wejścia do pierwszego zespołu, mimo, że gołym okiem widać, że jest na to gotowy. Łatwiejszej rozpiski faktycznie możemy już nie mieć, w porównaniu do zeszłorocznej. W moim odczuciu jednak, z takim składem inny trener mógłby stworzyć potwora rozszarpującego kolejnych rywali. A Erni tworzy wiecznie taktykę, surową drużynę, która gotowa jest zawieść w najbardziej kluczowym momencie sezonu.

0

Z Neymarem Liga Mistrzów będzie z pewnością łatwiejsza, ale sama i tak się nie zdobędzie. To trzeba będzie wypocić, wybiegać, wymęczyć, powstrzymać Manchester City, Juventus Turyn, Bayern Monachium, Czarnego Konia tych rozgrywek, a nawet tancerki z Madrytu... Do tego wszystkiego potrzebna będzie też odrobina szczęścia i przeskoczenie faktu, że Erni Valverde wciąż jest trenerem i nie potrafi nijak motywować drużyny.

0

@Katalończyk 99 to prawda :D, ale bardziej chodziło mi o to, że jeździli, jeździli i wyjeździli ... i pewnie do dzisiaj żałują, że tyle jeździli :D

0

@jacobFCB delegacje jeździły po Coutinho i Coutinho jest w Barcelonie :) Mało trafny przykład :D

4

@bartekmess
moje typy:
RKS Chuwdu
FC Albatrosy
klub sportowy "Tęcza"

0

@BarcaInfo Messi na ławce ?

2

Totki ponoć z Manchesteru ten fax na OLXie kupiły :D zainteresowane odkupieniem tego konkretnego egzemplarza faksu wykazuje ponoć szejk z PSG :D

0

Komentarz usunięty

0

@Suzu ja pier.... xD ale wyszedłem na dzbana :D, a gość całkiem fajny post stworzył, a ja nie wyłapałem :)

0

@arrrow pogadać z kimś bardziej zorientowanym, niż ziomki z Rambli, może z rodziną albo zaufanym kumplem ? Generalnie zasada jest taka, że powinno się dać szansę obecnemu pracodawcy wyrównać ofertę i dać podwyżkę, ale to wszystko zależy od tego jakie masz układy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?