sopelinho
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Tomaszów
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Na jakim dnie jest Barca, że ani słowa o Neymarze nie było?
0
@slayer A 18 baniek na szarego obrońcę mają. Nieźle.
3
@Masti_Real_Madryt Jeżeli topowy piłkarz w wieku 28 lat przychodzi do takiego klubu jak Barca czy Real to traktuje go jak emeryturę. Potężne, 5-letnie kontrakty czyli spokój do 33 roku życia. Takie coś na pewno nie dodaje ani ambicji ani motywacji. Na luzie można wyciągnąć nogi bo swoje w życiu zarobione, jak trzeba będzie gdzieś odejść to przecież nie za mniejsze pieniądze. A jak trzeba będzie przesiedzieć 5 lat to w wieku 33 lat też podpisze jeszcze jakiś syty kontrakt z kimś skoro będzie odchodził za darmo. Nie mówię, że wszyscy to lenie. Chodzi o to, że się dużo mniej chce w tym wieku, bardziej myśli się już o pieniądzach i rodzinie w tym wieku a nie o karierze.
W dzisiejszych czas piłkarze są już ukształtowani w wieku 22-24 lat. Bez sensu jest kupować starszych gości.
A Real będzie jeszcze płakał za CR. Floro myślał, że 32-latek za 100mln to czysty zysk a nie dość, że kasa wydana na Hazarda wcale się nie zwraca to jeszcze CR pogra pewnie do 40stki. Chłop maszyna po prostu, tylko czekać na rekordy w stylu "najstarszy gracz strzelający hattricka". Kiedyś myślałem, że Messi dwa lata młodszy od CR pyknie na luzie jego rekordy a teraz już od jakiegoś czasu uważam, że to Messi na emeryturze będzie jeszcze oglądał Cristiano.
1
Barca w grupie D razem z Bayernem, Interem i Lokomotiwem.
Real w grupie C razem z Szachtarem, Krasnodarem i Ferencvaros.
Kulki już się grzeją. Pęknięte żyłki, 3..2..1 start :)
1
Za rok jak mu zostanie rok do końca kontraktu to będzie warty grosze. Jak nie odpali i nałapie kontuzji to w ogóle porażka. Jak odpali to zaraz mu się w głowie poprzewraca. Same kłopoty z nim. Albo wynegocjować nowy mniejszy ale dłuższy kontrakt albo sprzedać. Pozycje mocno obsadzone więc lepiej pewnie sprzedać.
0
A z tym opłaceniem połowy pensji to prawda? Bo nie wiem po co w takim razie jakieś kwoty zmiennych wprowadzili.
Chociaż znając życie te zmienne to pewnie po 1mln euro za każde rozegrane 10 lat w Atletico a w tym potrójne pichichi i trofeo Zamora.
1
Luis wydaje się skrojony na Atletico i Simeone. Skoro z Costy potrafił tyle wyciągnąć to strach myśleć co zdziała z Suarezem.
0
@yoli Może tak miało być...
0
Bartomeu mistrz, sam siebie zablokował :D
Niedługo wyda komunikat, że z honorem opuściłby klub ale prezydent mu nie pozwala :D
0
@MarioVeB! Rozumiem, że 33 lata to już wg Ciebie pora umierać.
2
- Bartek i co już Ci socios nikogo za darmo nie pozwolą puścić z klubu
- Co? Ja nikogo nie pogonię za darmo? Potrzymaj mi piwo...
3
@zadafcb Spuścili w kiblu ze 300mln na wybory, respiratory widmo, maseczki, testy itd a dla obywatela rekompensaty już nie ma z czego dać.
5
@Remi70 Oj w punkcik kolego to było, w punkcik :)
0
3-2-4-1 i jazda :)
Araujo/Todibo - Pique/Umtiti - Lenglet/Alba
De Jong/Alenia - Pjanić/Busquets
Trincao/Roberto - Messi/Coutinho - Griezzzman/Puig - Dembele/Fati/Pedri/Firpo
Braithwaite/Suarez
I ogień 5-0 do przodu albo do tyłu, na pewno nie byłoby nudno ;)
Suarez na jokera spoko, nie wiem czemu tak go wypychacie. Tak samo jak nie wiem czemu szydzicie z Braithwaita. Uważam że jakby mu dać 10 meczów pod rząd to by trochę ludzi zmieniło o nim zdanie. Owszem wygląda jak Pepe ale to chyba jego jedyne upośledzenie.
0
@idol4 pażdziernik 2017 - spokojnie, zaraz odpali
styczeń 2018 - dajcie mu czas, niedługo odpali
kwiecień 2018 - dajcie mu szansę, ma pecha, niedługo odpali
pażdziernik 2018 - jeszcze odpali, zobaczycie
itd
poza konsolą to niewiele odpalał
Gdzie się pochowały te miliony znafców futbolu? W końcu mamy Koemana silnorękiego, kto jak nie on zrobi porządek z Dembusiem.
0
@ksawizimens To Vidal. A nie jakiś Sergio Martinez Peszko, którego nikt nie zna. Vidal gdzie nie pójdzie tam na koszulkach z jego nazwiskiem zarobią dobrą kase. Poza tym 34 lata to nie koniec życia. Wystarczy zerknąć choćby na takiego Ibrę. No ale skoro nikt tego nie przebił to może faktycznie nie był więcej warty.
1
@IronSanHybrid Z tym że nikogo nie sprzedaliśmy za 0 euro to bym uważał bo Barca ostatnio inaczej nie sprzedaje...
0
Z Dembele coś musi być nie tak skoro Barca rozdaje wszystkich za darmo a po niego nikt się nie zgłosił :/
12
Oscar Arnaiz z Realu do biednej Sevilli przeszedł za 13,5mln. Kimkolwiek ten człowiek jest. Rakitić za ledwo 1,5mln. Chumi za darmo, Vidal pewnie za darmo, Suarez za darmo. Każdy piłkarz po kolei jest omawiany w kontekście "za darmo" lub "za niewielką opłatą". Za 1mln euro można wynająć dziesiątki speców od handlu, ja nie rozumiem co się w tym klubie dzieje.
8
Ja myślę, że pierwsza połowa będzie w Eleven, druga połowa w C+ a doliczone minuty na Polsacie
4
A tu cyk Dembele kapitanem ;-)
8
Nie rozumiem całej tej sytuacji. Jest tyle prostszych rozwiązań:
1. Messi chciałby zostać ale nie przy tym zarządzie? Nie wiem jaki problem wyjść i powiedzieć, że chce odejść z powodu zarządu. Zostanie jak zarząd poda się do dymisji. Może to aroganckie ale przecież ma rację, Bartomeu i spółki i tak nikt nie lubi.
2. Messi nie chce zostać w klubie bez względu na okoliczności? Spoko, niejedna gwiazda czuła się kiedyś wypalona i potrzebowała nowych wyzwań. Ale niech wyjdzie i powie, że potrzebuje zmiany, dziękuje za wszystko i jest otwarty na propozycje z innych klubów.
3. Messiemu chodzi tylko o kasę, ma w dupie klub i siano za transfer chce przytulić dla siebie. Wtedy Bartomeu niech wyjdzie i powie, że w kontrakcie jest jasno zaznaczona data dobrowolnego odejścia, która minęła i tyle. Jeżeli nie ma żadnej klauzuli, że data nie obowiązuje w przypadku pandemii czy innych katastrof to nie ma o czym gadać. Messi w takim wypadku jest piłkarzem Barcelony a jeżeli ktoś chce go kupić to zapraszamy do rozmów.
Popieram podejście Bartomeu. Abstrahując od idiotyzmu takich zapisów o dobrowolnym odejściu, to dla klubu puszczenie Messiego za darmo w tym momencie jest jakąś masakrą. I sportową i wizerunkową. Jeżeli tylko kontrakt jest na 100% ważny to albo kupa siana za Messiego albo zostaje. Wysokość kontraktu nie ma znaczenia, takie City jakby mogło dostać Leo na rok za 100mln to by w 15 sekund się zdecydowało.
A co do Messiego to żal dupe ściska. Taką karierę rozmienia na drobne. Del Piero spadł do drugiej ligi i został podnosić klub. Totti siedział w Romie pomimo większości beznadziejnych sezonów. To są legendy klubów. A Messi? Sami możecie dokończyć.
2
Ludzie piłkarze mają takie kontrakty odjechane, że nikogo nie stać na takich ludzi. Jakby Ivan zarabiał tyle co w każdym innym klubie czyli 2x mniej, to by Barca go sprzedała za jakąś kase. Skoro Sevilla ma na transfer przeznaczone powiedzmy 30mln z czego na pensję na te kilka lat idzie 30mln no to na transfer już kasy nie ma. Ivan głupi nie jest, jak w rok ma zarobić w Barcelonie 10mln a gdzie indziej 10mln przez 3 lata no to wiadomo, że nigdzie by się nie ruszał.
Nie ceny transakcji są idiotyczne tylko zaporowe kontrakty, przez które nikogo nie stać na naszych graczy.
0
@Recha_0684 To tylko moja ocena. Eto'o podobał mi się jeszcze w Mallorce, bardzo cieszyłem się na jego transfer. Pierwsze dwa lata nie miałem w sumie żadnych uwag. Ale z biegiem czasu zaczynało do mnie docierać, że Samuel to taki przecinak. Naparzał i albo wyjdzie albo nie. Był sprytny i bardzo zdeterminowany. Niewiele więcej. Z całej jego kariery w Barcelonie pamiętam go z siłowych goli, braku kreatywności, arogancji i nie zdobyciu pichichi kiedy Barca miała tytuł a koledzy grali na niego żeby króla strzelców zdobył. O ile pamiętam w ostatnich 3 meczach oddał chyba ze 40 strzałów i gola nie strzelił. Oczywiście świetny napastnik ale Luis był 3x bardziej kompletnym piłkarzem. Tak mi się wydaje.
3
Pensje piłkarzy powinny rosnąć do ok 30-32 roku życia a później się zmniejszać. Będąc zadowolonym z zawodnika powinien mieć on zawsze 2-3 lata ważnego kontraktu. Gdyby Messi miał normalnie ważny kontrakt jeszcze 2-3 lata a pensja mu topniała z każdym rokiem to by teraz nie bardzo był temat do rozmowy.
Ale jak Messi robił co chciał, co chwilę przedłużał kontrakty na nieziemskie kwoty i co chwilę się mówiło, że klub tak go kocha, że umowa nie jest ważna i Messi może odejść kiedy chce no to jesteśmy tam gdzie jesteśmy.
Piłkarze nie grają za darmo, dostają potężne pieniądze i to oni powinni być wdzięczni. Wypuszczenie Iniesty za darmo było zwykłym frajerstwem. Ukłonem klubu może być wysłuchanie każdej oferty i zaakceptowanie niekoniecznie tej najwyższej. Z Messim to samo, co za debil wymyślił opcję odejścia za darmo, jeśli Messi zgłosi taką chęć do jakiegoś tam dnia. Przecież po takich akcjach piłkarze zawsze będą czuli się ponad klubem.
Messi ma rok kontraktu ale będzie zadyma z jego odejściem. Podzieli trochę kibiców. Z jednej strony nie oczekuję od niego niewolnictwa a z drugiej kibicuje Barcelonie nie Messiemu i chciałbym, żeby wyszła na tym jak najlepiej. A Messi nie bardzo zachowuje się teraz jak ikona. Taki Totti czy Del Piero to go zjadają w tym momencie. Trochę to przykre.
0
Luis to najlepsza 9 w historii klubu. Pasował idealnie, silny, sprytny, mimo wszystko skuteczny. Kojarzy się z marnowaniem okazji bo równie łatwo pakował bramki podkręcając piłkę lewym paznokciem z zamkniętymi oczami co nie trafiał najprostszych okazji. A Polacy lubią pamiętać jednak te drugie sytuacje. Ubóstwiałem Kluiverta, który był łajzą w stosunku do Luisa. Eto'o to w ogóle jakaś amatorka przy nim. Wielu się z tym nie zgodzi, to normalne. Ale moim zdaniem długo nie trafimy na taką 9 jak Luis. Natomiast w pełni zgadzam się z Koemanem. W zeszłym sezonie Luisa przegoniłoby drzewo. Do tego doszły większe wahania formy i zjazd skilla. Niestety ale jego czas się skończył. Może odżyje w innym klubie, niech mu tam. U mnie zasłużył sobie na mega szacunek za to co naklepał w Barcelonie.
0
Bartomeu na grillu z zarządem:
- Barto ale co ty dajesz z tymi obniżkami pensji o 100mln, to się nie uda
- Potrzymaj mi piwo. Halo, Messi? ...
0
Nie ma znaczenia czy cały skład zostanie czy wymienią połowę piłkarzy. Dopóki klub gnije od środka a trener jest do dupy to i 1mld euro na transfery nie pomoże.
35
Z naszym sztabem medycznym to Ronaldo za pół roku karierę by kończył.
0
Tylko jak go sprzedadzą jeszcze w lipcu za te 5-6mln to ja bym jeszcze sprowadził kogoś na sierpień na wszelki wypadek ale tak za maksymalnie 40mln.