0

Zlatan zawsze zdobywał w karierze OKOŁO 15-17 bramek.

na dziś dzień, w swoim INAUGURACYJNYM sezonie w hiszpańskiej lidze ma 12 bramek. Wg mnie będzie tylko lepiej i to dużo !

Tylko głupiec będzie psioczył na takiego zawodnika, który jest wielkim wsparciem dla drużyny.

0

Ibracadabry nie doceniają jedynie ludzie którzy o piłce pojęcia nie mają :) więc spoko.

0

Przeczytaj newsa to bedziesz wiedział a nie pytasz :O

0

Panie i Panowie ! Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce !

Jest dobrze - nikt nie wygrywa bez końca. Przegrać z dobrym przeciwnikiem to żaden wstyd. Ja się cieszę, bo Katalończycy teraz się wkurzą , zmotywują jeszcze bardziej, będą w gazie, będą walczyli 2 razy bardziej !

Naprzód Barca ! :)

0

aha - zaznaczam ze Barca własnie gra długie piłki w ważnych momentach O_o ktoś pisze , że po co duży chłop na długie piłki.

Takie akcje jak z Chelsea , czy gol Messiego z Man UTD, pokazują, że w Lidze i LM z Włochami czy np Anglikami bardziej takich akcji może być więcej i nie zawsze niski Messi będzie tak dobrze ustawionydostanie takie idealne podanie: czyt. wielki Ibra może strzeli, może zgra, może poda.

0

Eto`o był aktywny i wspaniale się wkomonowywał w grę Barcy- mimo dużej nieskutecznośći pod koniec pobytu w Barcelonie.

Natomiast Ibra został sprowadzony, żebyśmy mieli w końcu kogoś "dużego" w polu karnym. Pamiętacie pierwsze sezony z Danim Alvesem? grał o 50% jak nie 100% mniej piłek długich niż teraz, kiedy gramy na Ibrę - po prostu chłop na schwał, zastawi się, przepchnie. Jego wspaniała, powtarzam, wspaniała jak na te warunki technika tylko polepsza jego image w Barcy. Zobaczycie, będzie jeszcze szalał - to jego 1szy sezon !!!

Eto`o pięknie się zastawiał, grał, walczył, ale odszedł - odszedł w najpiękniejszym momencie dla siebie, na szczycie, kochany i uwielbiany :) Niech mu kariera sprzyja!

Wg. mnie porównywać takich 2 napastników jest troszkę nie na miejscu. Tyle razy mówi Guardila , że Ibra ma też inne zadania taktyczne , inne ustawienia i inne metody gry (niz np Eto`o).

Porównać by ich można, gdyby byli identycznymi warunkowo, technicznie, szybkościowo, stylowo graczami. takimi nie są.

0

Jak mnie drażnią takie teksty w stylu "to strona dla kibiców Barcy idź sobie".

Ja pitolę, o co chodzi O_o co już człowiek się wypowiedzieć nie może jak jest kibicem Realu?

Nie przesadzajcie, bo to już jest radykalizm, cenzura, subiektywizm i w końcu głupota, żeby zakazać innej osobie kulturalnej wypowiedzi - demokracja jest.

Poza tym Messi10 nie wiem skąd jakaś ironia w Twojej wypowiedzi, bo chyba nie zrozumiałeś posta Tylko Real...

0

Może powoli zaczniemy newsy i komentarze o Lidze Mistrzów i Niemcach? :)

0

Messi 10 do tej pory powinien dostać za jeden mecz moim zdaniem - nie pamietam czy dostał - pamietne 3-3 z Realem Madryt :)

10 to ideał - pamiętaj

0

i kolejny raz piszecie o 'żenującej czerwonej kartce' kompletnie ignorującnie czytająćnie znając przepisów i wyjaśnień innych.

Czerwona kartka zawsze jest dawana za faul popełniony przez ostatniego obrońcę - nawet jeśli faul był minimalny.

0

ile razy można pisac?

czerwona kartka dla Marqueza - za faul jako ostatni obrońca

Nie pisz "kpina" tylko poczytaj zasady sędziowania albo piłki nożnej ogólem... Skoro sędzia uznał, że faul był to musiał pokazać czerwoną kartkę.

0

Nie boję się tego powiedzieć , nawet jakbym miał zapeszyć.

Panowie - spokojnie, jestem pewny, że ten mecz będzie idealny w defensywnej formacji. Gra drużyna i każdy będzie świadom cięzkiej sytuacji i bronił , asekurował , pomagał.

Nie trzymamy rezerwowych obrońców od parady !

Piękny mecz się zapowiada ! może najciekawszy w sezonie !

Naprzód Barcelono !

0

Puyol w tym meczu MUSI grać na środku po prostu.

Z resztą Maxwell jak zagra tak jak w meczu z Getafe - wniesie więcej pożytku niż Carles na prawej obronie, który jednak slabo zagrał ostatni mecz jako PO.

Nie wiem co sądzić o Czychryńskim... Grał kilka meczów i zagrał słabo , co nie znaczy, ze ciągle gra słąbo... wiem, że jak zagra na ŚO to będzie dużo emocji :D

0

(ostatni w tym sensie, ze zaden inny zawodnik nie ma prawa już przeszkodzić - oprócz bramkarza - w strzaleprowadzeniu piłki do bramki).

Jeśli faul miałby miejsce w okolicach połowy boiska, gdzie obok biegliby jeszcze inni obrońcy - mający szansę interwencjidogonienia - faul uznany byłby za taktyczny, nawet jeśliby był lekki, i wtedy żółta kartka.

0

miszczu - znowu piszę w innym newsie ^

czerwona kartka zawsze jest pokazana ostatniemu obrońcy, nawet jeśli faul jest bardzo "lekki".

ostatni obrońca to ostatni obrońca, nie może faulować, bo wylatuje.

0

rdam - ostatni obrońca zawsze dostanie czerwoną kartkę, nawet jak klepnie kogoś w tyłek i tamten się przewróci.

0

Witam w nowym dniu:)

Co do kartek - nie ma sensu się odwoływać, nie róbmy cyrku, że każdy faul to tak naprawdę nie faul.

Pique - zasłużona (wyobraźcie sobie że ktoś tak Messiego kosi).

Marquez - sędzia uznał , że był faul - no bo jednak był, Marquez nie atakował piłki ale przeszkadzał zawodnikowi wytrącając go z biegu nie biegnąc obokbarkiem. Zasady sa jasne - ostatni obrońca fauluje = czerwona kartka.

0

aschnu - spoko , popieram przesłanie ^

Niestety ironia jest bardzo trudno uchwytna dla, tych którzy nie wiedzą co znaczy ten wyraz ;p

0

Chcielibyście żeby Ibra miał teraz ciągle najlepszą formę? bramka za bramką dzisiaj, żeby strzelał 10 goli Gijon, a w

najważniejszych meczach LM, końcówce sezonu zipiał i cierpiał , był nieudolny? Sezon trwa długo.

Teraz ma słabszą formę i Barca wygrywa - mnie to pasuje.

Tak samo Henry. Słabuje, walczy, bramek jak na lekarstwo, ale Barca wygrywa. Gra cala drużyna a nie jednostka.

Kiedy przyjdzie czas na pojedynki z np. Anglikami, tam będę lamentował jeśli Ibra i Henry przegrają nam mecz(e), póki co

wierzę że będą podstawą np na Chelsea i patrzę z optymizmem, że odzyskają formę ( a inni ją utrzymają polepszą ).

Gra drużyna , a niektórzy nie mogą zrozumieć , że każdy piłkarz ma coś więcej do zrobienia niż minięcie obrońcy , trik albo

bramka...

Wsórd wielu: zbieganie do linii, absorbowanie obrońców, układy akcji z treningów na pamięć, walka siłowa, oszczędność energii

na przyspieszenie, zryw - to wszystko działa, na razie napastnicy mało bramek, ale są mecze kończone zwycięstwami Barcelony!

Warunki fizyczne takiego Szweda też robią wrażenie i sieją postrach.

Keita pociągnął początek sezonu (Iniesta przykładowo słabsza forma)

Potem Keita zniżka formy, Ibra w rozkwicie.

Messi ma problemy, strzela Pedro albo 2 linia.

Henry gra nieskutecznie, ale muszą go pokryć zawsze dwaj albo asekurować łącznie 3 obrońcy = inni mają miejsce,

przemieszczają się rozgrywają.

Iniesta wrócił do formy, ktoś inny słabuje. To jest piłka nożna. Tak to działa.

Ibra strzelił Realowi mega ważną bramkę (być może jedną z najważniejszych w sezonie czas pokaże) a dziś potępiany - mimo że

podaje, walczy, jest zaangażowany w taktyczne akcje, wystarczy że stanie 10 metrów obok i tam musi być obrońca.Oczywiście, ze

nie strzela, ale który piłkarz strzela w każdym meczu? Głupcem trzeba być żeby oczekiwać ZAWSZE 2 bramek i 3 asyst, a jak

nie to na ławę --,--.

Część z was chyba zapomina co to znaczy kibicować i cieszyć się sukcesami. Teraz "gdzie jest Eto`o", a w zeszłym sezonie

lamenty że on nie strzela i ze marnuje 10 okazji, że jak tak będzie grał to możemy przegrać mistrzostwo, ze w LM ciężko

będzie z Anglikami... Hipokryzja tłumu. Pogląd, ze zawsze powinno być lepiej, bo teraz jest źle. Nie wiem jakimi kibicami

bylibyście jakby wasa druzyna nic nie osiągała... aha, no tak wiem - nie bylibyście nimi wtedy.

Głosy ze Bojan powinien grać, bo gra lepiej - a jeszcze niedawno znowu lamenty, ze "co on robi, niech idzie sie ograć poza

Barcę", nie mogę na niego patrzeć. Nigdy nikt nie zadowoli się wszystkich.

Najbardziej mnie śmieszą wytykanie rzeczy trenerowi :) Tak jakby osoba siedząca przed kompem lepiej wiedziała i poprowadziła

drużynę z Katalonii. Oczywiście ze można krytykować , dyskutować, ale nie zapominajcie, że żaden trener nie zna wyniku meczu

(ów) przed pierwszym gwizdkiem O_o. Nie umie przewidzieć słupka, poprzeczki, faulu, szczęścia, pecha, kępki trawy.

Po każdym meczu każdy może powiedzieć: "tutaj popełnił blad widać że to i to. ja bym zrobił to i to , bo wiadomo że on by

zagrał lepiej". Bardzo to zabawne mamy takie powiedzenie nawet: "mądry Polak po szkodzie". Guardiola w meczach gdzie popełnił

błędy, gdyby mógł sam by załozył inną taktykęjedenastkę wyjściowąstrategię.

Nie da się grać 11 na 11 zawsze na 100% szczescia i skuteczności, żaden piłkarz nie bedzie przez sezon w tej samej formie,

żadna drużyna nie strzeli pięciu 100% -owych akcji. To jest football gdzie nie liczą się tylko bramki ale drużyna !

podkreślam drużyna !!!

Drużyna, którą trzeba szanować jeśli jej kibicujesz i wierzyć, a nie potępiać za każdą słabszą chwilę (jednostkę).

To FC BARCA drużyna którą kocham.

0

wolę, żeby teraz Ibra grał słabiej , a na mecze z Anglikami, Włochami w Lidze Mistrzów był gotowy, sprawny, skuteczny.

Ibra jest pierwszy rok w Barcelonie - oczekiwania duże, ale jak ktoś się zna na piłce ten wie, że poznawanie ligii, drużyn, derbów, GD, walki ze słabszymi przeciwnikami, inna gra taktyczna , strategiczna, niewiadome dla nas cele taktyczne w meczu - to wszystko w połączeniu z nowym krajem itp może usprawiedliwić Ibrę jak i wielu wielu innych piłkarzy przed nim i po nim.

Ibra obudził nasze apetyty początkiem sezonu - ale bądźcie kibicami a nie zrzędami O_o

Barca nawet w 9 wygrywa mecze , poprawić skuteczność i możemy grać w 6 ;p

0

poza tym Xavi nie mówi o Realu tylko o madryckich gazetach ---> to tak zanim przyjdzie ktoś kto tego nie skuma

0

Nie było spalonego człowieku. Jak nei rozumiesz tego ze linie boiska ida po skosie i masz patrzec na linie na boisku a nie prostopadle do zdjecia to sie nie odzywaj.

Zgraj sobie bramke ze stronki, zrób slow motion i obejrzyj 100 razy moze zrozumiesz... ja wyobraź sobie ogladałem i spalonego nie ma ani troszeczkę

0

BACA nie osmieszaj się, tylko naucz się przeprowadzać prostopadłe linie DO BOISKA a nie do poziomu zdjęcia O_o

0

Ludzie trochę przesadzacie :)

To jest koment o wypowiedzi Laporty. Nie musicie od razu przebiegać od słuszności kartki do homoseksualności domniemanej C. Ronaldo.

Prawda jest taka, jak ktoś wspomniał, Ronaldo to profesjonalista na boisku, wspaniały piłkarz! Można by tylko przypuszczać co robiłby w Barcelonie przy naszym stylu grania... I wtedy na PEWNO nikt nie powiedziałby na niego złego słowa, a wszyscy "kibice" z Realu wtedy pisaliby "pe**," itp na jego temat - a teraz go wielbią.

Wiecie co robię z takimi postami? ignoruję je (mówię o obrażaniach "kibiców").

Chodzi mi o to, że jesliby Ronaldo był Blaugrana to bronilibyście go, albo przynajmniej nie obrażali.

Co do Realu - widzę, że "kibice" Realu, albo tutaj niektórzy napinacze, bardziej nie lubią, nienienawidzą wręcz Realu od powiedzmy Kataończyków O_o a co Tobie, młody Polaku zrobił ten klub? Xavi, Iniesta, większość Hiszpanów są wręcz przyjaciółmi z Casillasem, Raulem czy Ramosem - których lubię.

Czy lubię Real - jako drużynę? Drużynę która jest wielka bo wykupiła niektórych z najlepszych piłkarzy świata z niektórych najlepszych klubów świata? Nie. Wg mnie to nie jest nawet drużyna, tylko wykupiony team, zjednoczony natychniast, pieniędzmi a nie piłką, bez stylu.

Ale nie mam nic do LUDZI tam grających :D nie będe obrażał człowieka który mógłby byc moim kolegą, bratem czy po prostu sąsiadem. Opamiętajcie swoją wrogość, bo to nie sa już czasy lat wojny gdzie nacja miała znaczenie.

I jeszcze raz apeluje - nie zwracajcie uwagi na durne posty, prowokatorskie kogoś kto podnieca się tym , że pojedzie Barsie i opublikują jego post (co go b. rajcuje i w tym momencie wielu ludzi myśli ze jak go opublikują to jego słowo nabrało większej wartości niż gów** jakim jest w istocie)

0

*trener postawi na Henryka, ale jak mówię to tylko moja opinia. Może już rzeczywiście równia pochyła formy Francuza osiągnęła poziom równy wiekowi, i czas nie poprawi jego formy.

Jednak jestem pewny że wszyscy wierzymy, ze to nieprawda :D niech gra lepszy, a Ibra się ocknie bo latem poleci na Teneryfę i to nie żeby wypocząć ^

0

Dlatego napisałem że są to tylko dywagacje :)

Piłka jest okrągła i to tylko uogólnione moje wskazania jak może być. - miło jednak się patrzy na 5 punktową przewagę i brak porażki po połowie sezonu, a przy takiej charakterystyce drużyny , taktyce itp, wierzę , że wygrają więcej niż powiedzmy 5 meczów ^.

Będzie ciekawie, a na pewno będziemy przeżywali (radości albo niepokoje) jeśli coś będzie się toczyło inaczej niż przypuszczamy (przypuszczam) )

BTW - jestem ciekawy w sprawie PEDRO, czy Guardiola nie uczyni podobnie jak z Bojanem , któremu po fantastycznym meczu z 3 asystami znowu kazał siedzieć na ławie. IMO Pedro walczy jak lew, ale w spotkaniach powiedzmy o większym ciężarze gatunkowym postawi jednak na Henryka (inna sprawa ciekawe jak zareaguje Heniu po dzisiejszym dniu).

Liczyłem po cichu że zastąpi Ibrę a Bojan Messiego w 70 mincie :>

Visca El Barca!

0

*oczywiście po 20 kolejkach mamy 52 pkty

0

Witam :)

Ja pozwolę sobie - chociaż wiem, że za wcześnie, ale lubię takie dywagacje:

Mianowicie obliczyłem średnią punktów jaka była potrzebna drużynie wygrywającej La Liga w ostatnich 9 sezonach, począwszy od sezonu 20002001 (10 sezon zaniżyłby średnią, ponieważ jedynie 69 pktów zdobyło Depor):

punkty kolejno od najdaleszego sezonu:80, 75, 78, 77, 84, 82, 76, 85, 87,

ŚREDNIA = 80 punktów !!!

dzisiaj BARCELONA ma 52 punkty po 19 kolejkach :P

zostały mecze z:

GETAFE MALLORCA

ATHLETICO ATHLETIC

SANTANDER REAL

MALAGA DEPORTIVO

ALMERIA ESPANYOL

VALENCIA XEREZ

SARAGOSSA VILLAREAL

OSASUNA TENERIFE

SEVILLA

VALLADOLID

Porównując do średniej (80 pktów) łatwo obliczyć, że od dnia dzisiejszego trzeba by naszej kochanej Barcelonie 28 pktów :)

Zaokrąglijmy do wymaganych jeszcze 30 pktów ---> czyli sposród tych drużyn trzeba wybrać 10, z którymi trzeba wygrać (10x3=30), albo powiedzmy 6 zwycięstw (18 pktów) i 12 remisów :)) (łącznie 18+12=30).

Matematycznych mozliwości jest wiele ( nie będę wliczał ew. porażek bo wierzę, że będziemy NIEPOKONANI, ale jeśli ktoś chce to może sobie wliczyć porażki) ale piłka jest okrągła :)

pamietajcie, że MOŻNABY dzisiaj wkalkulować 5 punktów przewagi nad Realem i powiedzmy remis na Bernabeu (kolejne wirtualne -2 oczka dla Realu w drodze na szczyt).

Po prostu patrząc na wspaniałe punkty Barcelony widzę dużo możliwości i jakoś mi milej powiedzieć DAMY RADĘ :D MISTRZ ZOSTANIE W KATALONI !!!

0

link SopCAST po polsku ktos ma??

0

ma ktos działajacy Sopcast po polsku?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?