0

orzeł - wychodzisz z zalożenia że kibice realu przyjdą oglądać magiczną barcę? :) no tak, bo co innego mają robic.

"przyjdziecie cha*y bo my tam gramy!!!!"

0

wiesz, niektórzy w zeszłym roku cięzko widzili siły BArcy na mecze z Chelsea a potem Realem.... wynik 2-6 cos Ci mówi?

0

dokładnie Longer - koles sam wytyka słabsze mecze nie pamietajac super wyników swoich ;p olej dzieciaka

0

o co chodzi napinaczom innych klubów?

po co takie teksty jakies durne "haha"? będą bardzo dobre i piękne mecze mam nadzieje, wygra drużyna lepsza i koniec.

Swoje kompleksy i autoagresje zostaw do WC.

0

Dobre losowanie :)

Potężni przeciwnicy, dla potężnej Barcelony ! wspaniałe mecze!

ARSENAl , potem teoretycznie INTER i finał marzen MAN

0

Prawdziwi kibice są zawsze na dobre i na złe z klubem, zawodnikiem, rezerwowymi itp. Ibra, Henry, Messi każdy miałmabędzie miał dobre i gorsze mecze, okresy gry.

Dla mnie najwspanialesza jest m. in. gra... Milito w Barcelonie. Widać że jest b. ważny, nawet jesli nie gra w podstawowym składzie.

Znam klub, który po kontuzjowanym długo zawodniku nie chciałby już go w swoim składzie... To jest piękno Barcy, więcej niż klub - tam ludzie grają z sercem i wdzięcznością.

Bądzmy jak nasz klub - patrzmy na coś więcej niż aktualna forma zawodnika

0

Czesc!

Ekstra mecz, poezja smaku i smaczków.

Ja mam pytanie ---> czy tylko mnie się wydawało , że Ibrahimović był faulowany, w sytuacji kiedy na kolanach odgrywał do Iniesty (ten potem nie trafil ale i tak był spalony). Wydaje mi się, że ostro rekami go tam obalali.

I to znowu jest niesprawiedliwe: IBRA JEST WIELKIM CZLOWIEKIEM (fizycznie) TO MOŻNA GO PRZEPYCHAC JAK KAŻDY OBROŃCA CHCE I SĘDZIA NIC NIE GWiŻDŻE, ALE JAK IBRA ZAGRA CIAłEM TO OD RAZU GWiZDEK --,-- bardzo mnie to wnerwia, ile juz takich sytuacji bylo? 5?10?20?

nie zgodzę się, że Ibra spowolnił grę - 2 błędy liniowego gdzie mogły być szybkie akcje, oskrzydlajace albo bieg na bramkęstrzał. Asysta ładna no i wg mnie faule na Ibrze, który nie może grać ciałem, bo sędzia płacze od razu --,--

0

Mecz - poezja.

Ja tylko zapytam: Czy tylko wg mnie faulowano IBRAHIMOVICIA gdy dobrywal na kolanach do Iniesty?? dla mnie to był karny

0

A ja o coś zapytam - czy w artykule jest błąd??

Skoro Ibra miał czerwoną kartkę w La Liga to czemu miałby pauzować w Lidze Mistrzów ( w artykule jest mowa, ze ma Pep ma już do dyspozycji Ibrę, bo ten odpoczął w meczu z Valencią).

La Liga i LM to osobne kategorie "czerwonych kartek", moim skromnym zdaniem.

0

camineiro - piszesz, że trzeba traktować z przymrużeniem oka, a sam piszesz dosyć agresywnie :) chill, oboje przecież kibicujemy Barcelonie. Mój post - to w 100% moja opinia, nie trzeba się z nią zgadzać. Ja nie zgodzę się jednak,że krytykuję ludzi wstawiających się za VV, ale sposób wypowiedzi niektórych w stylu (cytat uogólniający) "ja wiem lepiej, co wy oceniający gadacie za glupoty". Z reszta to nie krytyka tylko wskazowka do szanowania pracyopinii innych.

Nie powiedziałem też, że np jakikolwiek dobry strzał Villi jest trudniejszy do obrony od jakikolwiek strzału Pana X = skoro oboje były "dobre" więc obrona musiała być solidna. Rozumiem, że akurat to pisałeś do kogoś innego.

Kiedy pisałem, że to był mecz z Valencią, chyba nie doczytałeś dokładnie - chodziło mi o taki aspekt "pozasportowy" mianowicie pewien rodzaj stresu, gafy,psychika obawy, które mogły ogarnąć bramkarza przed meczem z Valencią, Realem, najlepszymi innymi klubami. Nic takiego się nie stało - był solidnym punktem obrony, nie zrobił "baboli".

Pisząc o Teneryfie - MOJA OPINIA - trudna obrona w meczu przy 1-0 z Valencią jest ważniejsza niż w słabszym meczu z Teneryfą przy 3-0 dla Barcy. Dlatego patrząc na tylko tę sytuację, dałbym wyższą ocenę V.V w tym meczu. Nie musisz się z tym zgadzać - szacun.

W końcu - piszesz że wg Ciebie bramkarz jest od bronienia, a nie od asyst, więc nie miałoby to wpływu na ocenę? Dla mnie, dobry napastnik jak się cofa i walczy w obronie dostałby lepszą ocenę od tego, który nic nie robi w obronie. Analogicznie, jesliby bramkarz pieknie wprowadzał piłkę do gry (ułatwiając rozegranie obroniepomocnikom), asystował długim wykopem (niemało takich bramek było w Ligach oraz Mistrostwach wszelkiego rodzaju), to dostałby lepszą ocenę. Proste.

Zaznaczyłem , że ocenienie bramkarza jest sprawą ciężką i bardzo subiektywną.

Pisząc o ocenie 1010 miałem na myśli mecz, w którym Bramkarz X broniłby jak opętany, wybronił sam na sam, 100% strzały, zdobył asystę, a może gola to dostałby MAXA (no bo był idealny)... a nie, że jeśli nie ma asysty to na pewno nie dostanie 10tki (bo i tak mógłby być idealny).

Liczę na to, że wielokrotnie zobaczymy V.V z 10tką i wtedy bedziemy mogli znaleźć w niej smaczki i wyznaczniki oceniania ^^.

pozdrawiam

0

Messi może być ostatni w klasyfikacji Złotego Buta i siedemnasty w jako najlepszy gracz FIFA... ważne żeby grał z bananem na ustach i pokazywał z ziomami piękno football`u

0

sorki za literówki

0

Witam!

Po pierwsze chciałbym powiedzieć, że cieszy mnie bardzo fakt, że oceniający znają się na rzeczy - bez podlizywania. Wiem, że jest dyskusja o V.V, o Messim i to jest dobre, ale nie znaczy, że oceniający się mylą. Chcę powiedzieć, że nie popadacie w hurraoptymizm, skoro wygraliśmy 3-0 z Valencią, jak robią niektórzy. Oceny Xaviego, Iniesty, Pedro ---> idealne. Idealne w sensie, że ... dosyć niskie, a nie zawyżone przez wynik. Każdy z nich mógł zagrać 2 razy lepszy mecz.

Co do Bojana - któremu mocno kibicuje, co nie znaczy, że życzę źle grającym zamiast niego :) - ocena jest dobra, czwórka, ale... chciałbym uzmysłowić, że Pedro w pierwszej połowie miał również słaby, słaby występ (mimo że dużo biegał i to się rzuca w oczy), ale jednak miał 2 połowę. Bojan jej nie miał, a wg mnie także zagrałby lepiej, jeśliby został na boisku - nie zapominajmy o jego asystach z Teneryfą, myślę , że zagrałby (mógłby zagrać) podobny mecz.

Ocena Valdesa - poprzednicy powiedzieli już dużo, dlaczego uważają że powinine dostać ósemką.

Ja natomiast chciałbym zauważyć, że ocena bramkarza jest bardzo ciężką sprawą. 10tkę dostałby gdyby zachował się jak półbóstwo, najlepiej asysta, może dwie, bramka czy kilka interwencji przy 100% golu.

9tka to wg mnie mecz idealny. Dobre wznowienia, piłka po podaniach bramkarza chodzi jak "po masełku" ułatwia grę, interwencje pewne i przywoływanie obrony do porządku, ustawianie muru, rzuty wolne, okazje 1na1 itp.

I teraz: 7ka czy 8ka? oprócz czysto teoretycznych spraw , jak np procentowe zestawienie liczb trzeba patrzyć na klasę przeciwnika, jakość obron (strzałów bronionych), częstotliwość interwencji et ceteta.

DO WSZYSTKICH LOGUJĄCYCH SIĘ; dlaczego obrażacie oceniających, bo wystawili ocene wg nich prawidłową?? można powiedzieć JAK JEST ZAZNACZONE WE WSTEPIE , że ocenę da się zmienić, ale po co osobiste pojazdy, że "co to ma być" "nie znacie sie" czy jakieś idiotyzmy nt "kibicowania Realowi" --,-- Ci ludzie oceniaja pracę zawodników i robią to z zaangażowaniem czasu, oglądają raz, dwa , trzy razy mecz, biorą kartkę i spisują dane, straty itp. Chociażby dlatego MOŻNA dyskutować i wyrazić opinię, ale nie w jakikolwiek sposób obrażac , insynuować nieporadność...

Valdes: WG MNIE ÓSEMKA, ocena do poprawy. Oprócz wspominanych interwencji 1 czy 2 bardzo trudnych, pozostaje jeszcze kwestia że... To byl mecz z Valencią (może nie tak strasznej jak ją malowali) ale... bramkarz musi wyjść na mecz. Skupić się. Odprężyć i jednocześnie poświęcić grze na najwyzszym poziomie. Valdes to zrobił. Nie był słabszym ogniwem - A MÓGŁ BYĆ. 7kę, ktorą postawiliście na pewno na podstawie jakiś obliczeń, poszczególnych sytuacji mógłby dostać jeślibyłby to mecz z np Teneryfą. Biorąc jednak pod uwagę względy sportowe (sam na sam, które mogło zmienić mecz w wynik 1-1, remis) jak i pozasportowe (psychika, walka o 1 msce w lidze, z wspaniałą drużyną Valenci) OBSTAWIAM ZA PODWYŻSZENIEM OCENY.

Ostatnia sprawa. - w moim długim, przepraszam, wywodzie. Ocena Messiego. Jak najbardziej cieszy mnie jego hattrick, jestem dumny i zadowolony z postawy Atomowej Pchły, naszego ulubieńca.

Ale! zastanawiam się co byśmy zrobili jeśli Messi zagrałby DUŻO LEPSZY MECZ w przyszłości, a taki jednak jestem bez probelmu w stanie sobie wyobrazić. Lepszy niż ten mecz z Valencią ( która jak pisałem, była troszkę straszniejsza od namalowanej) Co byśmy zrobili? 11 tkę postawili? 12tkę?

Chodzi mi o to, że NA PEWNO zasluguje na 10tkę "statystycznie" ,ale w tym meczu, tak naprawdę obrońcy mieli duży udział w jego 3 bramkach (wiem, że ocena nie jest za same bramki, ale jednak). Szczerze, 3 bardzo podobne bramki, 2 zwody na lewą nogę, nie do pomyślenia dla trenera ;p NIE CHCE POWIEDZIEĆ ZE TO NIE JEST KWESTIA GENIUSZU MESSIEGO - akcje genialne, wspaniałe, ale WG MNIE 10tka za mecz jest zarezerwowana powiedzmy na mecz LM, półfinał, finał. Mecz o mistrzostwo przy niesprzyjającym wyniku. Podniesienie drużyny, walka asysty, gole.

Ja bym napisał coś w stylu "MESSI 9,5 ponieważ dajemy mu szansę na genialniejszy występ w finale LM" ;p Pozdrawiam

0

Wstrętna piłka. Ble.

0

a ja z innej beczki.

Wygramy Gran Derbi :) kropka. Po prostu wiem i jestem pewny jak tego , że się urodzilem.

0

Co do gry Bojana ---> wydaję mi się, że troche niesprawiedliwie jest ocenić go po pierwszej połowie, którą CAŁA drużyna miała po prostu słabą... ustawienie, stłamszenie przez VALENCIĘ, problemy w środku pola, Xavi z Iniestą mało efektywni.

Wg mnie - Pedro i Bojan zagrali równie słabo pierwsza połowę, ale jak już wspomnialem Guardiola jednak woli Pedro (być może dlatego , że go lubi bardziej, a może dlatego, że w Pedro widzę to, czego brakuje mi po odejściu Eto`o (nikogo nie winię, np Ibry bo on jest wolniejszy i tyle) mianowicie on podniósł zadanie Kameruńczyka do "zapierniczania" i przeszkadzania przeciwnikowi w rozgrywaniu.

Bojan ma jednak inny styl gry (a ja po prostu żałuję, że drużyna nie liczy 15 zawodników na boisku , żebym nie musiał być podzielony i zasmucony jeśli jeden schodzi kosztem drugiego).

Bojan jest młodziutki, strzelał setki (okolo tysiąca bramek?) w mlodszych latach - TEGO SIĘ NIE ZAPOMINA. Jest wielkim piłkarzem.

Przyznam, że sam nie wiem co z nim począć ma Guardiola. Może on sam nie wie? może Bojan sam nie wie? W końcu mowi ze kocha Barcę i chce zostac, bo tutaj się uczy, ale jednak przy tak silnej 11stce ciężko mu wywalczyć 2,3, 5 meczów do grania , np pod rząd, a w skutku rozwijać się...

Ciężki orzech do zgryzienia, ale powiem jakby ktoś nie wiedział: BOJAN jest mega wielkim zawodnikiem, będzie Villą Barcy, Raulem, Inzaghim za czasów świetności --- dajcie mu czas.

Myślę, że wszyscy w Barcelonie to wiedzą, ale jednak nie można stawiać go tylko w jednym meczu (nieudanym, udanym, średnim) bo to niesprawiedliwie oceniać go po jednym spotkaniu; to za mało, a z drugiej strony nie można "ryzykować" jego gry przez 5 meczy, skoro formy nie ma lepszej od innego zawodnika.

Najważniejse jest to, że Barcelona jedzie dalej :)

Kibicujmy im, Henry`emu, Ibrze, młodemu Pedro i Bojanowi. Messi dzis jest wielki, ale nie zapomnijcie o nim jeśli bedie miał słabszy dzień. Henry dziś pokazał znowu klasę, i OBIECUJĘ wam, przyjaciele, że Ibra strzeli jeszcze takie gole, że zsikamy sie w majty!

0

Najsmiesniejsze (najlepsze?) jest to, że zawsze jak Valdes wychodzi na 16 metr bronić 1 na 1, to myślę, że każdy go przelobuje (od czasu Gran Derbi i okazji Drenthe) a on twardo swoje i.. wychodzi z tego zwycięsko ^_^

ma chłop jaja, ja bym się zesr** ;p

0

Pyrzo - ja wychodze z założenia, że Bojan grałby lepiej, jeśliby tyle miał szans co Pedro np. Oczywiście, że są treningi sparingi itp, ale jednak gra w meczu to gra w meczu.

Prawda taka , że Pedro (ktorego również lubię i szanuję, kibicuję mu) jest lubiany przez Guardiole i przez niego wprowadzony do drużyny, a Bojan mniej.

Przykładowo, gdyby Rijkard do dziś trenowal Barcę, przypuszczam, ze takim jokerem nie bylby Pedro, ale wlaśnie Bojan :)

Chciałbym żeby miał więcej meczy do pokazania się, a nie że "JEDEN MECZ ZŁy - ŁAWA NA 10 SPOTKAŃ"

0

Chcesz sie żalić znajdz kolegów, a nie pisz smuty. WP.PL każdy sobie może otworzyć

0

Ludzie, mówiłem ze Henry ma słabszą formę - normalne u piłkarza. Teraz może będzie mial zwyżkę.

Ibra może będzie miał zwyżkęzniżkę

Każdy chiał i błagał o Bojana a dzisiaj nie poszlo mu dobrze.

Zamiast skreślać piłkarzy gadać oczywistości jakby to byly osobiste wielkie odkrycia

(jakby każdy nie widział w jakiej formie jest ktoś) zajmijcie się kibicowaniem.

0

2 bramka dziala mi bez problemu

0

dokładnie, chu* mnie obchodzi Legia to jest strona Barcelony

0

Nie za bardzo rozumiem po co tutaj komentujecie na żywo mecz, chcecie pokazać, ze widzicie wynik czy coś? -,- każdy może sobie włączyc livescore, spokojnie.

0

lopezinho - mecz na pewno w pierwszej połowie byłby latwiejszy z Ibrą.

Mam teorię, ze kiedy na boisku są razem Bojan Pedro gra sie nie klei, ale jesli któryś z nich jest w ataku bez tego drugiego - grają lepiej

0

a propos meczu Realu i faulu na Ronaldo --- >> FAUL na czerwoną kartkę, umyślny, bezczelny, brutalny, nie do wybaczenia.

Na powtórce widać wyraźnie, że koleś fauluje umyślnie , a piłki nie ma nawet obok.

Takich brutalów na boiskach La Liga i żadnych na świecie nei chcemy --> osobiście domagam się kary pienieżnej i pauzy od gry dla tego kolesia.

0

Barcelona - Valencia 3-0

A ja jestem mega zły na sędziego liniowego ! gdyby nie on , lekkko mogłoby być 4-0 albo i 5-0 czy więcej!

Zwłaszcza mam żal o sytuację, gdzie Henry znalazł sie przed bramkarzem mając Messiego po prawej stronie do dogrania... spalonego nie było - przykre.

0

Najlepsze jest to, że ten koleś może grac spokojnie przez następne 10 lat i z każdym rokiem będzie lepszy !

niesprawiedliwy Losie - zachowaj go od kontuzji.

0

nie wiadomo czy w ogóle wyjdzie :)

jeśli wyjdzie to wszystkim jego sympatykom jak i przeciwnikom powiem: poczekajmy co pokaże i... kibicujmy z calego serca CHCĘ ZOBACZYĆ JAKĄŚ NIEZIEMSKA BRAMKĘ HEŃKA , taką z kompilacji najlepszych goli świata ;p

Juz z Valencią !!!

0

po co tutaj wstawiasz takie rzeczy ? O_o

jesteś normalny? proszę nie zamieszczać takich tekstów, a moderatorów o bezzwłoczne usunięcie debilizmów z komentarzy.

Co do LM - przykre, że RM odpadł i z Finału Marzeń nici... pod nosem mnie osobiście krąży uśmieszek, że troszkę ponad miarę krzyczący o zwycięstwach Realiści zostali sprowadzeni na ziemię. I cieszy jednak fakt, że wieksze szanse na dobry wynik z Barcą (w ewentualnej konfrontacji) miałaby dobra, dobrze znająca przeciwnika hiszpańska drużyna, niż Francuzi.

Zajmijmy się sobą: 1-1 ze Stuttgarttem to nie zwycięstwo.

Warto zobaczyć też jutro, w jakiej formie będzie jutro Valencia w Lidze Europejskiej.

Pozdrawiam, Barcelono do boju, a Realu : zbuduj drużynę, z którą dumnie będzie ewentualnie przegrywać , a nie zastanawiać się ile pieniędzy znowu wyda zarząd, żeby podkupić najlepszych graczy innych klubów.

0

Zagramy jak zagramy :) wierzę w zwycięstwo okazałe.

Poza tym - zasłużymy to WYGRAMY LIGĘ i koniec.

Zawsze, ZAWSZE w piłce nożnej ( w całej lidze) na tyle meczy, goli, sytuacji, wygrywa lepszy. Zawsze. Więc nie martwcie się na zapas.

Jeśli będziemy lepsi od innych - radość ^^ jeśli nie - szacunek , honor i barwy Blaugrana !!!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?