0

popieram : Xavi powinien dostać 10!

nie dość, ze asysty i bramka, to na kilkaset podań (a nie kilkadziesiąt jak inni) to ma mniej strat niż inni.

Nie można oceniać Xaviego tylko za bramkę i podania, ale za jakość gry całej drużyny, bo jest on taktykiem, strategiem.

Zaangażowanie, nie cofał nogi (mimo kontuzji !!!), wszystko to powoduje, ze jest wzorem dla każdego młodego piłkarza w tym meczu; strzela, ale jak zwykle pięknie podaje.

Musi dostać maksymalną notę.

0

moja wypowiedź będzie składała się z dwóch części:

1) poświęcony relacjami kibiców Barcy-Realu:

Nie rozumiem: piłkarze tych drużyn są w większości przyjaciółmi (czy to przez kadrę , czy to z boiska)i wypowiadają się z wielkim szacunkiem i respektem wobec siebie. Czasem presja rośnie, wiadomo, pojawiają się wypowiedzi agresywne, ale w wielkiej części wyciągnięte z kontekstu przez media. Dlaczego kibice mowią jakies dziwne rzeczy mimo zachowań, WZORÓW swoich idoli? O_o Nie mam nic przeciwko osobom logującym sie z innych drużyn, dyskutujących o meczu itp. kim jednak trzeba być , zeby specjalnie logować się, zeby kpić; czy to kibice Realu, czy Barcy ? zerem?

PONAD SYMPATIĘ, czy MIŁOŚĆ do KLUBU , stawiają niektórzy RADOŚĆ z NIESZCZĘŚCIA INNYCH i chęć dogryzienia (oczywiscie niedostrzeganie własnych ułomności).

Cieszy mnie aktywnośc moderatorów, jednak to rownież nasza wina , że pozwalamy istnieć takim "trollom" , "dzieciom", "napinaczom" które myślą, że jak ich słowo "UKAŻE SIĘ W DRUKU" na stronce (jako prościutki koment) to znaczy ono więcej niż gów** którym jest w istocie! Olewajcie takich.

Prawdopodobnie uderzam głową w mur, ale jeszcze raz postaram się to sprostować: Twój klub wygra, przegra La Liga, być może wygra Barce (bede dumny!), a może Real, który zasłuży (logiczne, że będe smutny). Wygra lepszy w lidze, a jeśli TY CZŁOWIEKU, PIERWSZE CO POMYŚLISZ PO WYGRANIU TWOJEJ DRUZYNY "haha mają za swoje tamci drudzy" zamiast cieszyć się z sukcesu ---> jestes zerem. Nikim. Smutnym , żalosnym stworzonkiem. Do ciebie właśnie mówię człowieczku - jeśli wiesz że to o ciebie chodzi, zastanów się nad sobą. albo dorośnij mentalnie...

Wy, kibice, wyjdźcie ponad to wszystko i zajmijcie się radością i interesującymi aspektami footballu, a nie "haterstwem" bo NIKT POWAŻNY takich ludzi nie lubi, szanuje, nie pamięta. Nie zaśmiecajcie proszę forum.

2) część wypowiedzi: Dlaczego lubimy tak bardzo rozgrywki Ligi Mistrzów? Dlaczego tak bardo nam na niej zależy? Otóż WG MNIE: tam mamy lepszy football. La Liga przeżywa WIELKI KRYZYS, skoro jak widzimy tylko 2 drużyny się liczą. Wiadomo, można przegrywać, stracić punkty, obawiać się wyników.... ale wszyscy wiemy, że jest slabo. Wykupywanie najlepszych graczy z innych klubów - Valencii, Sevilli nie pomaga.

Nie lubiłem porównań do takiej Premier L., ale ośmielę się powiedzieć, że tam LM nie ma aż takiej wartości jak u nas! no bo u Anglików pokonanie na dzień dzisiejszy ARSENALU, MAN UTD, MAN CITY, LIVERPOOLU, CHELSEA, TOTTENHAMu etc etc i zostanie mistrzem kraju, jest naprawdę potężnym wyczynem. Wolalbym oglądać bardzo silną La liga i co tydzień szaleć z niepewności, niż jedyne cięzkie mecze przeżywać w półfinale LM i na Santiago Bernabeu.

Trzeba wprowadzić przepisy odnośnie transferów, kwot albo coś? Pozdrawiam

0

Xavi MUSI dostać10, maxymalną notę za ten mecz !!!

redakcjo - obojętnie ile piłek stracił, ile razy niecelnie podał, za taki mecz, za zmaganie się z kontuzją, za wkład MUSI dostać 10 :)

0

"troche pokory"? mozesz to mowic do niektorych polaczkow tutaj, ale na pewno nie do zawodników Barcelony, czy też trenerów, którzy zawsze z szacunkiem i respektem wypowiadają sie o każdym i przyznają, ze nie nalezy nikogo lekceważyc.

To, ze komus puszczają nerwy na boisku to normalna sprawa, ale zachowac się trzeba umiec w zyciu codziennym.

0

ktokolwiek gra w piłkę, wie, że jak sie zastawiasz ręką (nie powinno się aktywnie nią grać) i chcesz odepchnac, zablokowac rywala TO NIE TRZYMASZ RĘKI NA TAKIEj WYSOKOŚCI jak MOTTA ! proste.

AHA i nie wymyślajcie ze to bylo słabe, bo powtórki są w ZWOLNIONYM TEMPIE.

Zgadzam się, ze nie powinno byc czerownej od razu, tylko 2 zółta, no ale to chyba nie ma znaczenia.

Powtarzam, dla tych co nie skumali; jak chcesz pomagac ręką przy zastawianiu się, to nie mierzysz na wysokośći twarzy, tylko brzucha, barkow, żeby odepchnąć rywala.

Kto tego nie kuma - jego sprawa.

0

Panowie , koledzy - nie przesadzajmy !!!

każdy napastnik ma złe i dobre momenty, gdzie byśmy byli jakby Thierry Henry po pierwszym sezonie poszedł na sprzedaż??? juz nie pamietacie meczów z Realem, Valencią i jego super akcji sezon dalej>?

Owoce sukcesu wymagają wiele pracy i czasu. My już mamy pokaźne dokonania, podzielmy się nimi z honorem.

0

moje 3 grosze:

Jestem dumny z Barcelony. Smutno było bardzo, ale jestem przecież dumny bo to jest ciągle ta sama Barcelona, która nas zachwycała i będzie zachwycać ^|^

A teraz apel do Was, koledzy! co się stało, że UPADŁ W WAS DUCH? O_o to szukanie winnych , wytykanie błędów trenera, emocjonalne podchodzenie do niepowodzenia ??? PRZECIEŻ, ZABRAKŁO MALUTKO - pozytywnej dla nas reakcji sędziego np przy golu Bojana - żeby bylo 2-0. Albo główki Bojana i wszyscy bylibyśmy w niebie :)

Nie zapominajcie, że droga z piekła do nieba jest bardzo krótka, a ten sport jest AŻ piłką nożną, ale czasami to TYLKO piłka nożna. nie można zawsze wygrywać, bo nudne to by było.

Wygrywa lepszy, albo ten co ma więcej szczęścia. Kocham Barcę bardziej. POZDRO CULES

0

MAnutd: byłes tam? wiesz dokładnie co krzyczał? widziałes całą akcję? czytałes wypowiedz Mourinho : "z Valdesem nieporozumienie, myślał ze prowokuję cules, a ja cieszyłem sie z górnym sektorem kibiców Interu" ?

a może po prostu chcesz napawać się porażką innych , bo sukcesów brak?

0

Masz rację - pewnie, nic sie nie zrobi już :)

PIłka jest okrągła, raz się wygrywa raz się przegrywa.

Po prostu szkoda mi tej sytuacji z Bojanem, bo wiem , że samym zawodnikom również ;/

0

czyli to co powiedzą komentatorzy z Nsportu to dla ciebie już swiętość? zwlaszcza od jagody, ktory prawie się zsikał, w zachwalaniu Interu.

0

kocham Barcę, bo to więcej niż klub. A wkurzają si emoze , bo 2 bramek we Wloszech nie było, tak jak nie bylo ręki Toure. Pozdro

0

czy tylko ja sie wkurzam, że nieuznano bramki Bojana po "ręce-brzuchu" Toure?? O_o Ewidentna brama!

0

moze dacie bramkę Bojana?

0

dodajcie pls niezaliczoną bramkę Bojana

0

Nie mart się. Jeśli przegramy - trudno, przegramy z lepszym.

Jeśli jednak wygram - będzie to wielkie i godne zwycięstwo!

0

spoko, w rewanżu URWIEMY! ALE TO BĘDZIE DOBRE!

0

Powiem tak: szkoda chociaż jednej (wg mnie i wielu innych 2) nieprawidłowych bramek.

Jednak: jeśli przegramy, przegramy z lepszym!

a jeśli wygramy - w co wierzę! - to... CO TO BĘDZIE ZA ZWYCIĘSTWO!

nikt nie mówił, że będzie łatwo O_o VISCA

0

Wiem, że winny się tłumaczy i takie tam. Ale to jedna boli - to nie byl karny, tylko zaliczone 2 niesłuszne bramki (jedna na pewno).

Wynik 2-1 brałbym przed meczem, a 3-1 będzie cięzko.

Co nie znaczy , że przegramy ^^ Visca El Barca!

0

Nieważne już, co dobrze, a co źle, ale...

obejrzyjcie bramki i mecz jeszcze raz! czy tylko mnie boli że 2 bramka padła dla Interu po faulu na Messim?

a jak ktos sie wykłócać będzie że faulu nie było, to bramka nr 3 padła ze SPALONEGO !

liczy sie moment strzalu glową Sneijdera, a w tym momencie Milito stał bliżej białej linii 5 metra (która biegnie równolegle do boiska jak wiemy) niż ostatni obrońca... usprawiedliwieniem dla sędziego może byc tylko to że zatrzymał się na lini Snejidera, a po sekundzie spalonego już nie było

0

bramka na 3-1 ze spalonego --,--

bramka na 2-1 po faulu w środku pola na Messim

i ktoś tutaj pisze o "bramce z niczego" heh

0

Wynik jak wynik - powalczymy.

Mnie jednak dziwi jedno; dlaczego sędzia nie odgwizdał faulu na Messim, po którym straciliśmy bramkę z kontry??

0

Dla mojego osobistego przyjaciela - Gutiego zrobiłybym WSZYSTKO - najchętniej uciąłbym mu łeb.

0

Wtrące swoje 3 grosze: nasz slabszy mecz, ale Espanyol gryzł trawę do ostatniej sekundy meczu.

Gracze Espanyolu - moim zdaniem - pokazali Realowi jak powinien grać.

Real przegrał 0-2, Espanyol 0-0. Dla mnie, te dwa wyniki GDYBY sie zamieniły i tak bylyby dobrymi wynikami.

Dlatego nie rozpaczam. Denerwuje fakt gry na skrzydle Maxwella? czy chodziło o lewonożne dośrodkowania? czy może "podwójnie kryta" lewa flanka w obronie? Nie wiem czemu Heniek nie zagrał, a jesli nie on to Bojan? Ciekawe czy trener coś powie - w końcu nie musi się tlumaczyć remis jest dobrym wynikiem ; pamietajmy ze Espanyol trafil w slupek i mial groźniejsze sytuacje.

karnego - imo - nie było.

0

ja tam może gó*** się znam, ale wolałbym żeby nasi zaczęli się "bawić" a Messi samemu czarować, jak będzie 2-0.

Bramkę 1 glupio stracic zawsze można, 2-0 jest super-safe. Szkoda nieskuteczności Pedro, ale po GD jest koleś nietykalny.

0

Ja znowu o Xavim - kolega blazeq pisze, że jednak "zadecydowały straty" o tym że nie ma 10 :)

a ja nadal będę walczył. Również jak Wy obejrzałem mecz jeszcze raz, widziałem kilka strat Hernandeza, lecz jak mówię, wg mnie 34 tychże były powodem zagrania kolegi, a nie samego rozgrywającego naszego klubu.

Cieszę się, że liczycie straty linii defensywnej jak i ofensywnej, lecz nieraz - tylko i wyłącznie moja opinia - czasem warto odrzucić ten prosty "kalkulator" i zobaczyć calokształt. Na "miliardy" piłek jakie Xavi ma przy nodze, jego straty są naprawdę MINIMALNE, lub ŻADNE.

Jako ostatni mój "rzut sprzeciwu" powiem: nie róbmy tego błedu co cały świat jeszcze nie tak dawno - "to jest Xavi, on zawsze gra dobrze, więc spoko, nie trzeba go doceniać co chwila, prezentuje się porządnie". A ja natomiast krzyczę - NAJLEPSZY PIŁKARZ ŚWIATA (na pewno środka pola), jest lepszy z minuty na minutę, madrzejszy, widzi coraz więcej, nawet jak w powtórkach drużyna się cieszy, po chwili widzę Xaviego skupionego i analizującego myśliustawienie przeciwników etc. no i pamiętajmy, że ma już swoje lata, a ciągle jest niezastapiony!

koniec końców 9tka jest również wspaniałą oceną, jednakże "10" jest elitarną, niemożliwą. Nie zabierajmy mu jej - w końcu pamiętam 10 dla Atomowej Pchły, gdzie w pierwszej połowie każdy z nas się zgadzał grał bardzo słabo, jak cała drużyna (z Valencią bodajże). mimo strat; w takim meczu jak GD, zero z tyłu, a tytuł artykułu praktycznie powinine brzmieć tak samo jak niedawno z Messim "Real Madryt - Xavi 0-4".

Pozdrawiam :)

0

Ja o Xavim - owszem, miał kilka strat, ale 2-3 były naprawdę nie do uratowania, takie "nabitki" partnera z ktorych nijak było wyjść. Strat Xaviego w meczu wg mnie po prostu nie było. Były poprawne agresywne odbiory Realu.

2 asysty PLUS 2 wypracowane kolejne 100% sytuacje, które powinny być zamienione na bramki.

DLA MNIE XAVI POWINIEN DOSTAĆ 10 - jeśli nie za ten mecz, to za dyspozycję z ostatnich tygodni gdzie - wg mnie, ma swoją życiową formę. Jest piłkarzem najlepszego sortu. Podnosi głowę, szybki, zastawia się, podanie do nogi, rozwaga WZÓR DLA KAŻDEGO PIŁKARZA; atakującego , pomocnika, rozgrywającego czy nawet obrońcy. Głosuję za 10.

0

no i jeszcze jest zły podtytuł "Jesteśmy w fantastycznej dyspozycje" :)

Przepraszam, że się czepiam, ale łatwiej wytykać błędy innym :P w końcu to nasza wspólna stronka ^|^

0

przepraszam za moje skrzywienie odnośnie artykułu, ale czy nie powinno być zamiast: "Madryt nie rzuci ręcznika dopóki nie będzie miał matematycznych szans na mistrzostwo" ----> Madryt nie rzuci recznika dopóki będzie miał matematyczne szanse na mistrzostwo?

jeśli nie mam racji - przepraszam.

0

:D :D Xavi - skarb.

Trafilem wynik ^ minuty... prawie ;p

0

nie jestem z Łodzi - wiem ze od 18 czyli od teraz, jest żaloba narodowa. Z pubami nie wiadomo jak - proponuję wziąc telefon z internetu do konkretnego pubu i zapytać, to chyba nie jest trudne ? :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?