szafarz
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@ amazemecr7
Kompletnie nie zrozumiałes mojej wypowiedzi. Moj post dotyczy głównie oceny dla Xaviego a co do Messiego napisałem , że nie moze dostać więcej niż 9 bo w 2-3 akcjach (2 krotnie Pepe) został bardzo łatwo zatrzymany, a mógł zachować się lepiej. Nie napisalem co do meczu , że mecz zagrał slabo, tylko te kilka sytuacji , które w jego przypadku nie pozwalają na mecz 10 (jesli potrafisz przeanalizować tę wypowiedz zgadzam się z oceną 9, która z tego co rozumiem jest oceną bardzo bardzo dobrą).
Jak już mowiłem, moj post dotyczył Xaviego; porównuję tylko ze w przypadku Messiego można dyskutuwać , a Xaviemu w takim meczu NALEŻY się 10.
PS. mecz oglądałem 2 krotnie.
0
Poprę kolegów po głębszum zastanowieniu.
Xavi, droga redakcjo, powinien dostać 10. Waszym argumentem jest to, że nie grał w 2 połowie już super... no ale! Psychicznie (wysokie prowadzenie), fizycznie ( świadomość wyższośći, spokój) oraz w końcu "materialnie" (nienarażanie się na kontuzje walką w zwarciu, niebezpiecznymi dryblingami) Xavi zagrał 2 połowę na 10...
Nie rozumiem jak można tego nie docenić. Nikt nie może grać na 120 % swoich możliwośći w żądnym meczu.
Messi w 2-3 akcjach, gdzie przez te 3 lata strzelałby bramki, zagrał bardzo kiepsko, a jednak ma ocenę 9.
Xavi za to że NIE WSZEDŁ NA POZIOM WYŻEJ od swojego normalnego (NIEDOSTEPNEGO, cholerka, DLA NIKOGO INNEGO moim zdaniem) nie dostanie 10...
Prosiłem Was kiedyś, żebyście nie polegali za bardzo na samych cyfrach, matematycznej skuteczności.
Barcelona wygrywa 5-0 z Realem Madryt. Xavi gra olśniewająco. Drużyna Bawi sie od 60 minuty, Xavi schodzi w 75, ma za sobą MEGA CIĘŻKĄ KONTUZJĘ, leczoną bardzo boleśnie i nowocześnie , dzieki czemu możemy go oglądać - jego profesjonalizm, indywidualne dochodzenie do formy poza treningami (nie jest to związane z meczem, ale moze taki argumennt trafi do Was, skoro inne nie trafiają) w końcu
SAM XAVI MÓWI , ze to jeden z najlepszych meczów w jego karierze.
Musi dostać 10. jest to mecz na dziesiątkę, prawdopodobnnie jeden z najlepszych z ostatnich 10-20 lat.
Gazety na calym swiecie , na ME, na MŚ oceniają Xaviego jako najlepszego rozgrywającego w historii (mimo niewielu słabszych meczów), typują go na Złotą PIłkę, bo powinien wygrać, a jak ktos ładnie poniżej napisał, JEŚLI KIBICE BARCY NIE POTRAFIĄ DAĆ 10 XAVIEMU, za taki piękny mecz, to nie wiem kto mu da.
Postuluję z całgo serca, za tym zeby dostał 10. Nieraz piszecie "ktos dostał 7, ale taką raczej słąbą". To dlaczego nie dacie teraz "takiej raczej słabej", ale za to dla nas fanów i zwoleników gry Hernandeza będzie ona w pełni zasłużona.
Co do Messiego i Villi nie moze byc mowy o 10 wedlug mnie. Messi za duzo tracił niepotrzebnie, tudzież mogła mu wyjsć jedna z 3 bramkowych akcji, a Villa 9,5, bo 10 to musi być mecz kosimiczny , taki jak miał R10 przy 0-3 i taki jak mial teraz Xavi.
0
hej ludzie - śmiech na sali. Obejrzałem sobie jeszcze raz meczyk, w tym nieprzyjemną sytuację na końcu. Zobaczcie co zrobił Dani Alves w 92 min 16 sek. hahahah. "może nikt się nie zorientuje" HAHA, polecam ^^
0
misugi moze czytanie ze zrozumieniem?
"wyrównal rekord Barcelony". rekord klubu.
0
słuchajcie, rzuciliście się na Ramosa - przecież nie wiemy co mu powiedział Puyol czy Xavi ; raczej nie życzenia noworoczne. Nie usprawiedlwiam jego uderzania w twarz, ale jestem świadomy, że każdy miał taki moment, który przynosi mu ujmę.
Wczujcie się w postać Ramosa, który jest młody, jak wielu z nas; kocha swój klub, chciał wygrać bardzo, zmęczony psychicznie i fizycznie bieganiem za piłką , wynikiem, milionami ludzi przed tv i na stadionie atmosferą; gwizdy, krzyki, obelgi.
Jestem pewny, że rano, jeśli nie już teraz poczuje sie fatalnie za to co zrobił kolegom(przyjaciołom??) z reprezentacji. Dostanie karę i nauczy się.
Ładnie zauważyłeś kaztek, że Pepe zachował twarz, staral sie grać i mobilizować, ponadto wiemy, że miał problemy z nerwami i brutalną grą, a tutaj uspokajał kolegów i nie prowokował. Plusik dla niego.
Myślę, że jeśliby Ramos zszedł z boiska bez wyzwisk i jakiejkolwiek rozmowy z ust Xaviego (ktory moze powiedział nawet cos w stylu "uspokój się") nie odepchałby tego ostatniego.
Nie znęcajmy się nad piłkarzami Realu Madryt. Mnie osobiście cieszy, ze kilka lat temu ze smutkiem patrzyłem na porażkę 1-4, a jednak piłkarze Barcelony zachowali twarz i klasę. Cięzko o to w sporcie.
0
wina Pepa za sytuacje z Ronaldo :)
CZY TYLKO JA MIAŁEM WRAŻENIE, że Guardiola chciał paść na murawę i chwycić się za twarz? :D haha, te nawyki piłkarzy są czasem zabawne :) Ronaldo nie miał tutaj winy, zdenewkurwił się tylko na prowokację.
0
Ludzi, tych wspomnien jest tyle pieknych , ale co chwila wchodzi mi do glowy inne :)
BRAMKA XAVIEGO. co za refleks, co za uderzenie, co za klasa. Chyba sam Villa zastanawiałby się dłużej jak to uderzyć. Brawo.
0
Jurek Dudek powie: "był nieźle... yyyy... graliśmy skrzydłami"
0
chyba niektórzy tutaj mają taki agresor , ze nie potrafią przeczytać jego słów - dziwne bo to kilka jasnych zdań.
Upokorzyć Cię mogę jak założę siatke miedzy nogami , a on przyznał że to był pogrom. Czyli Barcelona rozgromiła Real Madryt.
A tutaj juz myslą ludzie, ze "tłumaczy się".
0
Masche tez jest super koles, ale moim zdaniem Sergio miał przerwe i bardzo solidnie przygotowywał sie do meczu z wielkim przeciwnikiem Realem Madryt.
Nie tylko fizycznie,ale również taktycznie - mam prawo żądać przeprosin od każdego kto jedzie na tego mlodego gracza, dla tego świetnego zawodnika.
0
PRZYZNAĆ SIE kto nie chciał SEGIO w pierwszym składzie? :D:D
0
Myślę, że nie mozna AŻ TAK obwiniać Ramosa - po prostu nerwy mu puściły, a to przeciez młody chłopak. Każdemu z nas sie zdarzały takie rzeczy, a jemu niestety tutaj na wizji , przy 100 000 ludzi i milionami przed tv.
Przykre ze podniósł reke na kolegów, tym bardziej na kapitana i generała ze swojej reprezentacji.
Biedny Casillas.
Real podniósł rękawicę i zagrał otwarty mecz - tylko za to należy mu się szacunek, ale nie za zachowanie poszczególnych i przyklad dla młodzieży np. Ronaldo za dużo mowi.
0
ciezko opisać slowami - nie widziąłem nigdy takiej piłki , jak Barca grala pomiedzy 3-0 a 4-0.
co do Realu --> należy im się szacunek, za to , że podnieśli rękawicę i chcieli zagrać otwarty mecz. Naprawdę, mogli przeciez ustawić zasieki 30 metrów bliżej swojej bramki, cały ten pas "pracującej " grupy presingowej.
Mecz - poezja, nagrany i pokazywany dzieciom. Historia sie tworzyla na naszych oczach.
0
przypuszczam ze redakcja w drodze na Camp Nou :0)
0
oczywiscie jak nie rozumieją to lubią usprawiedliwić zdanie "pupilek Guardioli Sergio i Keita" a tak jak ktos napisał - to że prawdziwi znający się na piłce ludzie wychwalają Sergio i Keitę, to juz udają ze nie potrafią tego przeczytać. To ze gracze Barcy cenią jednych i drugich to też na nikogo nie wpływa. w końcu to, że było takich przypadków milion - jak chociażby z Abidalem, czy Rivaldo kiedyś (o czym ludzie tutaj niektórzy nie maja pewnie pojecia) i potem to mija ("kochamy Abidala, jest mega"). Jest to dla mnie zabawne. Każdy z mid.def. graczy ma swój styl, to ze tego nie dostrzegasz i nie rozumiesz slowa def. to nie znaczy ze ktos jest słaby O_o tym bardziej ze gra w Barcelonie.
0
dlaczego ludzie krytykuja Sergio? bo kazdy "znafca" zna się na grze z piłką, ale na grze bez piłki juz niewiele osób ma o tym pojęcie tylko piszą "toure to umial zrobic cos z piłka lepiej". tak samo Keita jest krytykowany bo wielu ludzików nie ma pojecia o piłce nożnej :)
0
w Poznaniu w niewielkiej ilości miejsc z kibicami Barcy, ponieważ większość jedzie na Camp Nou :D:D
0
nie nudzi wam sie z tymi tabelkami? :D a jak bedzie 0-0 to co? misja padnie?
0
co to za idiotyzm porownywać wiek piłkarza? :D skoro ma tyle zdolności że wszedl na boisko, to na nim gra w pierwszym składzie. To jest ten sam Xavi co w 2006 roku na przyklad. Równie dobrze moge powiedzieć Messi jest lepszy od CR bo jest młodszy i jeszcze dużo zrobi przez ten czas - wątpie żeby kibic wypowiadający się o wieku piłkarzy w ten sposób przyznał, a dziwne ze potrafi się kłocic o lata piłkarzy.
Wydaje mi się, że tutaj niektórzy kibice niektórych klubów szukają już wymówek w stylu "nie zgralismy się, a Barca jest zgrana" (tak jak od razu zgrany był Sergio, Pedro, Ibra, Keita i Alves, Maxwell, Adriano po swoim przyjsciu do pierwszego składu UWAGA IRONIA) , "jakbyśmy mieli dobrego napastnika" (nie trzeba było sprzedawać bramkostrzelnych i tworzących mega sytuacje VdV, Robbena, Sneijdera, Gutiego, Raula mimo wieku, którzy wykładali piłki jak na tacy), "jakby Barca nie miała Messiego i Xaviego, Iniesty i Puyola to by nei była taka dobra" ---> no oczywiscie nie mając połowy składu nie bylaby Barcą. Na pewno lepiej kibicować klubowi którzy w przeciągu 3-5 lat kilkukrotnie wymieniał praktycznie cały skład i tlumaczyć, że to nie fair ze inni tak nie robią.
Przestańcie szukać wymówek, kto wygra ten wygra. I tak wiadomo, że jak któregoś dnia któregoś roku Real w końcu wygra któres Gran Derbi, to mało który z kibiców stołecznego klubu powie "w porządku, narszcie może teraz my wygramy kilka lat z rzędu" tylko będzie szczekał "HAHAHA LOL FARSA, W KOŃCU WIEMY KTO JEST LEPSZY, WTEDY TO MY BYLISMY NIEZGRANI A TERAZ NARESZCIE NA SZCZYCIE I NIEWAŻNE ILE RAZY PRZEGRALISMY HAHAH, LOL HAŁA HAŁA" , zwłaszcza ci młodsi , którzy nawet nie umieją napisać "szacunek do przeciwnika". sad but true.
0
jak obejrzysz ostatnie 20-30 min meczu, to zobaczysz jak klepią piłkę bez problemów i specjalnego zaangażowania - przypuszczam ze chcąc chronić Ville i Messiego przed faulami. Mysle ze to miał na mysli mowiąc ze gral na 50% jak ktoś potrafi się domyślać.
0
"szczelić" :D:D powiedz ze napisałes to specjalnie, bo kulam się ^^
0
powinien być karny dla Barcelony za faul na D.V ! ja wiem , ze to LM , ale kurde, nie miał jak sie ruszać i podać --> karny.
0
jedynym jego ogarniczeniem jest to , że biegając na rekach strzeliłby tylko 50% tych goli ;d
0
jak pieknie widziec Barcę z 2 ofensywnymi obrońcami !! Adriano piekny mecz jak na tak długa absencję.
0
oczywiscie ze karny na Villi !!!!!!!
0
takie statystyki są b. ciekawe, ale osobiśie wole je przeglądac na koniec sezonu. Co z tego ze Ronaldo bedzie miał milion goli wiecej jak 2-3 miejsce w lidze? i to samo z Messim, co z tego ze zdobędzie Złotego Buta, , skoro przegra ligę?
co z tego, ze zdobywaja 13 czy 15 goli,jestli w Gran Derbi najwazniejszego gola strzeli np stoper?
to jest piłka, jest okrągla jest okrągła i tyle. Ja osobiście kłade laskę na te statystyki, bo cieszę się ze MESSI gra! a mógł przeciez zejsc na pół roku po zajsciu z Ujfalusim. życze zdrowia Messi, nawet jesliby mial być wiecznie 2 w statystykach, za to grać i wygrywać mecze :)
0
Taka ciekawostka - może ją zamieścicie :)
W sezonie 20082009 braka numer 5 w meczu z Almerią padła w 36 minucie i 7 sekundzie, a w tym meczu bramka nr 5 padła w 36 min 9 sekundzie :) zabawne.
089 = 36:07
1011 = 36;09
0
bardzo mnie boli, jak ktoś umniejsza wyczyny dawnych bohaterów klubu ! wyobraźcie sobie, ze oni wtedy byli kims najwspanialszym dla ówczesnych kibiców, jak dziś Messi dla nas. Kim jestes , czlowieczku, zeby uważac ze "ty" dzisiaj jestes wazniejszy od tych kiedys?
0
kris - oczywiscie ze Barca i Real są mega silniejsze i najlepsze w la liga, chcialbym jednak, zeby chociaz czesc druzyn nawiazala walke, jesli nie bezposrednia to korespondencyjną ----> skoro Sevilla i Valencia przegrała z Barcą, to powinna mieć stratę 3 pktów i walczyć; przecież Barca przegrała u siebie i zremisowała to już +4 pkty dla innych, ktorą to sytuację wykorzystał jedynie Real :
oni w niektórych meczach po prostu biegali.
0
UFF - ja tam się cieszę. Jakby Jacuś Gmoch rozrysował taktykę Barcelony na rzutniku to nie wygralibyśmy już nic do końca roku !