0

madritas - nie masz co robić sobie nadziei; takie sympatie i antypatie nie znikną, one od zawsze towarzyszą futbolowi :) Każdy kibic bedzie bronił swojego piłkarza, a nie drużyny przeciwnej. Gdyby CR grał w Barcelonie, to każdy miałby wytlumaczenie i bronił go za arogancję i egoizm na boisku (czasem taki jest). Gdyby Messi grał w RM, to każdy by na niego chuchał i dmuchał i uważał, że jest piłkarzem wszechczasów. To naturalne - najważniejsze to po prostu docenić profesjonalizm każdego piłkarza; nie można odmówić CR strzałów czy pieknej gry, chęci zwyciężania, ale można go nie lubić.

Co do komentarzy ludzi na forach, chatach obojętnie jakiej drużyny - nie ma co myśleć, ze trolle, napinacze, glupcy, prowokatorzy, mlodociani "znawcy" znikną. Zawsz będą, tutaj , tam, na onecie czy wp, jest to już część internetu związana z psychiką i egocentryzmem (w obiektywnym znaczeniu) każdego człowieka. Walki z wiatrakami nie wygra się, więc nie ma co jej podejmować - ja osobiście wszystkie "haha, Farsa, Messi jest gupi" ignoruje, no bo na dobrą sprawę każdy widzi co sobą prezentuje tak pisząca osoba.

Jeszcze moje 3 grosiki :

Z dala juz od GD, którego wynik tak naprawdę okaże się ważny za kilka długich miesięcy, chciałem znowu coś zauważyć.

PATRZĘ NA TABELĘ I MI KURDE SMUTNO.

mecz 0-8 z Almerią to dobry moment , żeby to przypomnieć. Co sie dzieje z la Liga ????

Jakie to przykre, z całym szacunkiem do Barcelony i mojego jej oddania , ale powoli zaczynam gardzić ligą i innymi drużynami. Co to za sezon, który tak naprawdę 3-4 rok z rzędu zależeć będzie od prawdopodobnie 2 meczów (GD) i ewentualnie jakiegoś głupiego remisuporażki w końcówce sezonu np. KOMPLETNA NUDA. Jedyne co mnie napawa optymizmem to piękna gra Barcelony i bramki, oraz LM.

Liga powinna się składać z wyników w tabeli 20 zwycięstw 10 ciężkich remisów 8 wspaniałych porażek po pięknych meczach i to każdej silnej drużyny ; Barcy, Realu, Valenci, Sevilli, Atletico !

może przesadzam z 8 porażkami , no ale wiecie o co mi chodzi.

Zawsze starałem się nadkoloryzować La Liga przy Premiership, ale się nie da, nie mam argumentów.

Tam to jest piekna walka, przegrałeś 3-4 mecze a ciągle walczysz w "czubie" z 4 innymi zespołami minimum do ostatnich kolejek !!!

Chyba wszyscy wiemy, że ( piszę czysto hipotetycznie, teoretycznie) gdyby Barcelona przegrała teraz 3 nastepne mecze to koniec sezonu w la liga. Bardzo mi się to nie podoba i przypuszczam , że wielu z Was również.

Nie przepadamy za Realem, Real za nami, ale kurcze bladę, gdyby nie to , że chociaż 1 drużyna stawia opór, to patrzyłbym tylko i wylącznie na skoki Adama Małysza zimą oraz Kubicę latem --,--

Wydaje mi się, że musi dojsc do porozumienia nt podziału pieniedzy i zdaje sobie sprawę ze to osłabi moj klub, ale jest to dla dobra piłki.

No bo jeszcze raz ; co to za wynik 8-0 ??? 5-0 z Sevillą, przed którą drżałem kilka lat temu jeszcze bardziej niż Realem??? Spacerek z Valencią bo stracili Silve i Ville i teraz co mają robić jak nie walczyć o 4 miejsce ledwo????

co my możemy z tym zrobić?

0

Iniesta - 50 kilo żywej wagi :)

0

* w miarę do normalności przepraszam

0

ktoś tam na dole sie wypowiada jak to Barcelona wydaje wielkie pieniadze - na IBrę czy innych O_O

Ja powiem tak: jak sie nie zna na sprawach to sie niech nie wyszukuje argumentów pasujących pod swoją wypowiedź. Cena Ibrahimovicia tak jak i Czychryńskiego była tylko i wyłączniem efektem wielkiego HALO jakie nastało po kwotach jakie wydawać zaczał Perez czym zdestabilizował rynek , który dzieki Bogu w tym sezonie powrócił w MIARĘ do możliwosci.

Czytałem wiele razy opinie "specjalistów" w stylu: "Barca gada na Real a sama wydała tyle i tyle hahahah". Sranie w banie, jak sie nie zna zasad rynkowych i tego jakie warunki finansowe panowały w danym okienku to niech się nie wypowiada bo sie po prostu ośmiesza.

Barcelony sposobem na grę jest zakup 1-2 piłkarzy plus praca i rozwój młodych wychowanków + obiecujących piłkarzy mniejszej ceny.

Wiadomo o tym od lat, chociazby z filmików jakie kibice moga ogladac i sciagac tutaj "Szkoła Barcy" sprzed kilku lat, jak i wywiadów z młodym Xavim, Rijkardem równiez kilka lat temu.

Jak ktoś chce usprawiedliwiac swój klub "bo wy też kupujecie" to się osmiesza.

Inna sprawa, że osobiście wstyd mi byłoby kibicowac co rok , 2 lata nowej druzynie, której skład z nielicznymi wyjątkami jest zmieniany regularnie. Strach, zal i rozpacz. Gdyby w Barcelonie zostawał co 2 lata Xavi i Valdes, a regularnie dopasowywany bylby do niej : Rooney, Torres, Gerard, Lampard, Maicon, Rossi, Bellamy itp itd to nie byłbym kibicem FC Barcelony tylko nikomu nieznanemu tworowi zbudowanemu dzieki pieniądzom i dla zyskania pieniędzy.

dziękuję za to , że przez lata patrząc na Barcę widzę nikomu nie znanych Inieste, Messiego, Pedro, Busquetsa urastających do miana gwiazd mega-formatu; uzupełnianych przez asy najwyższej klasy na wymaganych pozycjach; Ronaldinho, VIlla, Etoo, Masche itp itd. W połączeniu ze wieloletnim kręgosłupem Valdes-Puyol-Xavi powstaje obraz drużyny która istnieje mimo porażek zwycięstmiejsca w tabeli. Jest ciągle ta sama, pieknie gra w piłke i tę drużyne kocham za to ze się nigdy nie zmieniła. Rzekłem.

0

zgadzam sie z endriu.

to ma byc najlepszy piłkarz roku , a nie 2 tyg na Mundialu np.

Bardzo niesprawiedlie - Messi miał sezon życia byc może a nie dostanie?...

z 2 strony chciałbym najbardziej zeby Xavi zdobył nagrode , ponieważ należy mu się za całą DEKADĘ - a jesli nie teraz kiedy wygrał MŚ to kiedy? ;/

no i Iniesta... nie wiem sam co mysleć, sezon miał przecietny ze względu na kontuzję, ale wszyscy go kochamy.

Obiektywnie powinien dostać MEssi za cały sezon; skoro to jest Złota Piłka za sezon.

Teoretycznie powinien dostać Xavi za całokształt i pracę w 2 linii, gdzie wiadomo ze nie strzeli miliona bramek

Praktycznie - dostanie INIESTA czuję :)

0

reklama bez-na-dziej-na czy tylko wg mnie? co za syf, to juz lepiej sciagam skóre nie powiem z czego...

0

najbardziej budzące we mnie litość są takie małe, szczekające pieski, które same palca nie ruszą w zyciu w niczym, tylko mają wymagania - BO IM SIĘ NALEŻY.

krytykować każdy umie, ale coś zrobić to już nie - i dlatego latwiej komuś wytykać rzadkiejedyneczestepowtarzalne błędy. Z czystej podświadome zawiści, że ktos cos robi, a ja jestem nikim wiec ponarzekam. Tyle ode mnie, czekam aż nożyce się odezwą.

0

@ constantin16

co do szkolenia w Polsce, to sam nie wiem :) może już czas pożegnać tych dziadków ze stołów PZPN-u i coś zrobić, bo młodzież jest baaardzo zdolna - jak wszędzie.

A co do podpatrywania Xaviego - oczywiscie, nie mozna być az takim geniuszem ot tak sobie, ale chodziło mi bardziej o staranie się "podnoszenia głowy" gdy się gra w piłkę. Niewiele młodych , a nawet i starszych graczy podórkowych a nawet ligowych to robi - nauczyć się można; wystarczy nie panikować i dobrze zastawiać piłkę z głową do góry. Uczy tego własnie szkółka Barcelony, co mozna m.in. uslyszeć od graczy FCB w tych filmikach co byly równiez tutaj zamieszcane "szkoła Barcy" np.

Pozdrawiam ! Visca!

0

* chociaz procenty jego zdolnosci mialo być w ostatnim akapicie :)

0

oceny bardzo profesjonalne - w kilku przypadkach (nie mówię dzisiaj ) można sie kłócić, ale to zależy od każdego kibica sympatii co do danego zawodnika i "widzimisię" odnośnie jego gry .

Zgadzam się z ocenami, ale chciałbym zauważyć rzecz z trochę innej beczki.

Spójrzcie na Xaviego - ma słabszy mecz, lepszy mecz, świetny mecz. Co to dla nas znaczy? myślę , że słabszy mecz jest wtedy kiedy oczekujemy bardzo duzo od niego, a on "nie poda magicznej piłki". To nie znaczy , że gra źle.

Piszę tego posta żebyśmy my - kibice docenili go, a młodzi (starsi również) piłkarze, albo fanatycy kopania piłki na osiedlu patrzyli na to co on robi. Osobiście dla mnie jest on niesamowity z powodu przeglądu pola.

Polecam obejrzeć 90 min gry patrząc jedynie na Xaviego.Jak ktos ma wielki tv i dobrą jakość moze nawet widzieć jak obraca głowę, jak spogląda co się dzieje.

Jego zimna krew, "kółeczka" podania, PRZEGLĄD POLA - rzeczy które mlodzi piłkarze powinni podglądać jak najwięcej. Myslę, ze nasza piłka krajowa leży, ponieważ brak ludzi którzy mają chociaz procenty.Nie chodzi , żeby piłkarz mial WYŁĄCZNIE "mocne kopyto", świetną kiwkę, sprint. Bardzo ważne jest to co prezentuje Xavi i w każdym meczu on robi to na ocenę 10.

0

jakbys czytał wiadomosci to bys wiedzial ze redakcja siedziała w Kopenhadze i nie miała jak nadzorować stronki, wiec zrobiła przerwę techniczną :) człowiek to cżłowiek - nie chcesz tutaj przebywać i Ci si eni epodoba nikt nie trzyma na siłe tutaj - otwórz swoją stronę.

0

@ sphinks

piszesz "nie czepiam się" ale jednak sie czepiasz i to przez 10 linijek. Co to znaczy, że chcesz sie dowartościować, ze ty jestes fajny? Mozesz mówić co chcesz, ale tak to wygląda i jest żałosne.

Kolega nizej napisał, może ktoś nie ma opcji ogladania, a ma Polsat? Nie wiem ile masz lat, ale czy

myślisz, że z 10-15-20 lat temu ,kiedy nie bylo tak popularnych satelit, canal plusow, enek itp to ktoś nie mógł być wspaniałym kibicem Barcelony mimo, ze oglądał powiedzmy tylko 5 meczów Barcelony w sezonie?

Bo mnie się wydaje , że mógł być i to dużo lepszym na przykład niż ty...

Skoro chcesz zaznaczyc, ze ty oglądasz zawsze i wszedzie i dlatego uważasz ze jestes prawdziwym i lepszym kibicem, to po prostu się tym pochwal. To "tak na marginesie".

0

Odense Boldklub (sławny klub łysego) pół roku temu pyknąłem z kolegami na podwórku 3-0.

0

Puyol używa specjalnego szamponu do włosów ---> nadaje on włosom taką sprężystość, że jak przypier**li z bańki to piłka leci 200 na godzinę ^

0

może nie tragiczny mecz Messiego - zabrakło jednej akcji, tudzież bramki, która by nas oczarowała. Obejrzałem mecz dzisiaj na spokojnie i jego dryblingi nie zawsze kończyły sie stratą i kontrą - jak wyczytałem w dzień meczu w opiniach użytkowników. Niektóre były wręcz bardzo , bardzo solidne. Powiedziałbym , że podania były za lekkie, zbyt miękkie zwłaszcza górne, a drybling był ok. 3+5 by dostał :)

Villa musi popracować nad skutecznością - oklepany frazes , no ale cóż innego można powiedzieć? może za bardzo chce, ale ta głowka to nawet mi się śniła ^ pozdrawiam

0

VISCA :D hurrra wygraliśmy :)

0

zajonc - Pedrosa również może być kibicem Barcelony, ponieważ urodził się na obrzeżach Barcelony :)

no chyba , że jest za Espanyolem ;p

0

Eto`o wiadomo, gość w swoim domu.

Ale co do was, pisze do niektórych którzy beda wiedzieli, to jesteście tak kuźwa śmieszni, że aż zal patrzyć.

Najpierw jak Etoo miał dołek formy, albo siedział troche przez kontuzje, to bylo

"Slabiak, niech idzie do rezerw poćwiczyć strzelanie, 1 strzał na 10 w siatce, potrzebujemy jeszcze innego napastnika na zmianę, bo Etoo gra piach. Brak mu motywacji."

a teraz oczywiście pewnie wsród kolegów mądre głowy "Etoo był super, kochałem go, zawsze w niego wierzyłem". Pluje na takich kibiców.

0

"jest sporo słabiej" ?? człowieku , po 2 latach na tym poziomie KAŻDA druzyna na świecie zna Barcelonę na wylot. To, że gramy lepiej jest prawdą - a że przeciwnicy już znają każdy praktycznie silny i słaby element Barcy to inna sprawa.

0

hehe, Cule spoko, ja tylko taki żarcik napisałem, przytyk :) zero malkontenctwa.

Przecież to wolny kraj i każdy może pisać jak sobie wymarzy! pozdrawiam

0

ja również tradycyjnie piszę z Polski, tutaj interesujemy się bardzo footballem i dlatego zaznaczam , że jestem z Polski, dokładniej z czarnego fotela sprzed PC, co dodaje mi +10 do racji w dyskusjach.

Lubie Cruyffa, ale skoro pojawiają się głosy , że koles jest trochę zbyt "upierdoliwy" to może być niestety racja.

Nie lubię czegos takiego, mial już swoje 5 minut, powinen pisać sobie artykuły jak chce, ale niech ich nie traktuje jak głos przeznaczenia i mający coś zmienić.

0

ciekawy artykulik - ja tylko się doczepię malutkiej "literówki" ostatni akapit jest napisane z przed, a pisze się sprzed :) no offence

0

@ETA

tak, Cruyff jest bardzo mądry , ale nie musisz przykazywać Guardioli co ma robić, bo cały sztab trenerski dobrze wie.

Co do nieomylnego Cruyffa przypomnę, ze jego ostatni sezon w Barcelonie wcale nie był spektakularny i "najmądrzejszy" trener przestał tam pracować ---> chodzi mi o to , że na każdego przychodzi czas, można czytać rady i felietony Cruyffa, ale należy pamiętać, że trenerem Barcelony to on nie jest i raczej nie będzie.

Jeśli Messiego kostka się wyleczyła to pięknie , jak lekarze sie zgodzą to niech pobiega. Porownanie do kontuzji Iniesty jest moim zdaniem niewłaściwe. Każda kontuzja to inny przypadek, a jeśli chodzi o "liczy się postępowanie" to logiczne, ze nikt nie wypuści Messiego na boisko w Kazaniu jeśliby byla najmniejsza szansa na pogorszenie stanu zdrowia !

W felietonie Johana widać bardziej chęc wywarcia presji na argentyńskiej federacji i trenerze, żeby nie brali Messiego na mecz (czego też bym nie chciał), bo klubowi wydaje mi się, że Cruyff ufa. Reprezentacji nie.

0

Xavi strzeli bramke nr 400 - widziałem w telewizji przyszłości.

0

Dobre oceny - skromna wygrana, skromne oceny. Troche niedobrze, ze linia defensywna miała tyle możliwości odzyskiwania straconych piłek (przy takim a nie innym % posiadania Gijonu).

Smuci Bojan - wszyscy myśleliśmy, że jak bedzie regularniej grał to bedzie coraz lepiej, a jednak nie może wejsc w grę!

0

Zgadzam sie z przedmówcą. Szkoda zmarnowanych sytuacji, miałem nadzieje ze Villa strzeli chociaż jedną z tych kilku co miał :/ Messi sam mógł też wykorzystać którąś i pechowo w końcówce kontuzja. Będę się cieszył jak to tylko 2 tygodnie , naprawdę.

0

błagam, dajcie po polsku jakis Sopcast , bo strasznie mi tnie na www

0

pazurek7

co od kiedy? normalny błąd, a ty specjalnie logujesz się, żeby napisać "przepraszam od kiedy..."??

Taki jesteś cwany, a nie widzisz, że rafalt1991 już zauważył bład poniżej twojej mądrej wypowiedzi? Czujesz się teraz dumny, czy coś, mamie pokażesz? daruj sobie bo tutaj nikt nie pomyśli "ale koleś jest fajny, bo zauważyl błąd w zdaniu".

Z resztą, określenie Daniego Alvesa prawym pomocnikiem wcale nie jest z gruntu złe. Tak naprawde jest bardziej pomocnikiem niż obrońcą. Nie mówiąc o tym, że dla niego powinno być wymyślone nowe określenie. Proponuję "prawy napierdalator defofensywny"

0

na szybko dodam jeszcze 2 słowa o Bojanie.

To jest właśnie nowoczesna, a jednocześnie typowo katalońska myśl prowadzenia zawodnika.

W 85% klubów z zachodu Europy przypuszczam, że zostałby wypożyczony, albo sprzedany z opcją pierwokupu do innego klubu. Barcelona jednak, tworzy z niego napastnika na lata, tworzy z niego właśnie taki MUR o ktorym wspomniałem; Xavi , Iniesta, Messi.

Jest kims takim z rodzaju Sergio, prowadzonego do celu , czyli do najlepszego gracza na swojej pozycji.

Wiadomo że Bojan jest młody, ale swoje kilka meczy zawsze dostanie. Szczerze nie liczy się dla mnie czy dostał dobrą notę czy nie, bo on ma złoty talent i wazne żeby 1) klub go rozwijał tak jak teraz (pomagali mu Henry, Messi, teraz mam nadzieje VIlla zrobi z niego swojego nastepcę)

2) bardzo ważna jest psychika gracza, a on jest chyba bardzo ale to bardzo mądry i rozsądny. Kocha Barcę i wie, że kiedyś będzie najlepszy i będzie najlepszą dziewiątka na świecie imo.

0

@ gczo77 kolego, weź tutaj nie pisz o poziomie , jakobys miał sie nie "zniżać" do kogoś innego bo jak widzę, że ktoś dorosły pisze coś w stylu

"Obrońcy Ibry pomału wynoszą się tam gdzie teraz będzie ich nowe miejsce. Na stronach Milanu." to zaraz sprawdzam czy nie jestem na onecie, albo rm.pl więc troche niżej głowa, bo tutaj tylko dystkutujemy, każdy może miec swoje zdanie jako kibic Barcelony

Czytam Wasze komenty i wrzuce swoje biedne grosze w 2 kwestiach , 1 ogólna co mnie naszła a 2 co do transferów:

1) Dyskutujemy na temat wydarzeń z ostatnich miesięcy, na temat transferów, na temat kadry meczowej, szerokiego składu z dodatkiem drużyn młodzieżowych ale trzeba spojrzeć na to, że.... to jest Katalonia. tam się myśli troche inaczej o futbolu. Co mam na myśli?

Nie ma "managera" rządzącego drużyną, jest kika osób (czasem to lepiej, czasem gorzej). Oni myślą pierwsze nie o sukcesach, lecz o rozwoju piłki ( młodzież i jej wprowadzanie), pięknie i stylowi gry(dlatego kochamy Barcelone; był wspaniały Etoo i Ronaldinho, a dzisiaj ta sama Barca czaruje nas dzięki Messiemu i Alvesowi tudzież Villi teraz), rodzinnej atmosferze (cieszę się zarówno z każdej zdobytej bramki, jak i z tego , że moim zdaniem radość drużyny po strzelonym golu jest tak samo pozytywna, na poziomie bardziej 'emocjonalnym' niż innych drużyn - cieszy mnie to). Przykład: Yaya Toure. Każdy z nas widział, że jest graczem zdolnym i przez 2-3 lata grałby super. Jednak grał mało i w końcu odszedł za porozumieniem stron? Dlaczego? Ponieważ to Barcelona. Był młodziutki Busquets, z którego kreują pomocnika NA LATA. NA DŁUGIE LATA. Katalończycy, Guardiola, zarząd myślą najpierw o Barcelonie, potem o wynikach. Busquets jest może i gorszyrównyinny niż Yaya, ale jest "inwestycją" na lata. Z każdym rokiem, półroczem ten młody MISTRZ ŚWIATA ( O_O !! ) będzie lepszy o 5-10% (przykładowo, zmyślone liczby) ciagle rozumując i będąc trzonem "katalońskiego ducha". Tak samo jest już z Xavim i Iniestą. Z Messim. Oni są zbudowanym MUREM NA LATA.

Dlatego moim skromnym zdaniem, takie sprzeczki nt Guardiola i Zlatana - Barcelona , jako instytucja ma położone na to jąderko (może poza stratą pieniędzy, gdzie upatrywać możemy sprzedaży Jezusa, choć miał niby zostać - moja opinia).

Tutaj chodzi o coś więcej - jeszcz raz wyjaśnię prostym słowami o co mi chodi.

Mozemy kłócić sie o Yaya, o Zlatana, ale są gracze którzy stanowią trzon przez lata (Ronaldinho, Etoo, Xavi, Iniesta, Messi, Busquets własnie imo teraz, Valdes, Pedro)i są tacy którzy dobierani wedle potrzeby, wedle wymogów "chwili" sprawdzający się lepiej albo gorzej: Henry ( nie zgodze się w żadnym momencie,że ten gracz został przez Barcę "zmarnowany" O_O wtf? przecież on był jednym z najważniejszych ludzi odradzania się Barcelony, logiczne że z zaawansowanym wiekiem w końcu przestanie grac wybitnie, magicznie na takiej newralgicznej pozycji. Super 3 lata Heniek !), Gudhjonsen, Larsson, Giuly, Yaya. Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi.

David Villa w pewnym sensie jest gdzieś pomiędzy tymi 2 grupami który wymieniłem, ponieważ jest "najemną klasyczną "9" " , a jednocześnie jest jakby stworzony do gry w Barcelonie, przez cechy indywidualne piłkarskie, czy też grę z reprezentacyjnymi kolegami. Będe zadowolony jesli będzie mial wspaniałe 2-3 sezony.

Guardiola nie musi tylko chodzić na treningi i ustawiać ich po kolei przy strzalach na bramkę. Jest to bardzo, ale to bardzo skomplikowana kwestia bycia trenerem.

Pamietajmy o tym, kiedy będziemy "bulgotać" na bierząco co to nie on, co to nie ja myślałem, co to ja bym zrobił i w ogóle kupa co to zawodnik myślal. Dlatego dla mnie taka historia z Ibrą, jest już dawno za. Tak jak przeszła historia Henrego, Gudiego, R10, Etoo. A Barca ciągle pcha do przodu. To jest własnie Katalonia.

2) Transfery na szybko bo sie zgadałem.

Ibrahimović - bylem jak najbardziej za. Odszedł? trudno. może by grał lepiej jakby był 2 sezon bez Villi (w sensie miałby skład), ale moim zdaniem w zeszłym roku , Barca wzieła go "na szybko" ponieważ poniosły fiasko negocjacje z Villą! z tego co przypominam sobie, bardzo zaspaliśmy w zeszłorocznym okienku letnim i zamiast Villi, Aguero, Forlana czy kogoś z takich ludzi, którzy pasowaliby moim zdaniem do Barcy; zarząd musiał wziąć "kogos na osiadkę" przez rok, a na rynku został Ibra. teraz kiedy się nie sprawdził, stał się niestety niepotrzebny, kiedy David przyszedł. Wydaje mi się, że gdyby Villa ponownie nie przyszedł, Ibra by został.

Maxwell --> jeden z moich ulubieńców, trochę przez ogół kibicow tutaj niedoceniany! koleś gra superowo! ma słabszy mecz, ale ma też bardzo, bardzo solidne! nie ma 100 meczy do pokazania się, tylko miał powiedzmy 20 a i tak dał radę i jego średnia wystepów mimo że nieregularna była bardzo wysoka. Nawołuje was przyjaciele do wiekszego docenienia Brazylijczyka, bo wymiata i na każdym meczu, czy po strzelonych bramkach przez team widać, że zaczyna byc ważnym ogniwem, a na pewni jest super pewnym zmiennikiem Abidala ( o ile nie jest juz w peirwszym składzie)

Pozdro veB

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?