yoli
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Dość tego. Żygam tym już jak czytam o Naymarze + Messim.
Każda wypowiedź o Naymarze jest w kontekście "Z MESSIM". Nie można nic powiedzieć, że naymar jest dobry bo z Messi musi być lepszy.
Naymar przyszedł do nas tworzyć własną historię i karierę. I albo się dogadają albo nie. Naymar to nowa gwiazda. Nowy piłkarz, który ma się pokazać w Barcelonie. I nikt nie będzie płakał jak będzie lepszy niż Messi i sam przejdzie do historii.
0
Czy ktoś mu się w ogóle dziwi? W zeszłym sezonie przez jego 3/4 trwania dawał gdy grał więcej niż Alexis i Pedro razem wzięci.
Patrząc na obecny skład Barcy to będzie jednym z trzech najczęściej grających graczy z rezerwy.
Jest ON/Alexis lub Pedro/Cesc. W obronie jeśli ominą nas kontuzję zmiany wykonywane są rzadko. od czasu do czasu wskoczy Adriano. I na razie nie widać aby ktoś więcej był do grania.
0
Bardzo dobrze powiedział. Stać go na to, pewno bardziej niż Barcelonę.
Ja się w ogóle dziwie jakie "skur....syństwo" dzieje się w obecnej piłce. PSG tworzy swój projekt. Oparty na kasie? Ok. Ich kasa, ich prawo. A przychodzą takie Reale i MY i próbujemy wyciągnąć ich najlepszych graczy korzystając ze swojej uprzywilejowanej pozycji. Thiago Silva to jeden z najlepszych obrońców na świecie. Nie na darmo w Paryżu tyle za niego zapłacono. Skoro Barca chce go rok po transferze to wydaje się że powinna zapłacić więcej PSG niż on Milanowi. Już real robił "świnie" Tottenhamowi z Modricem i PSG z Ancelottim. Nie bądźmy podobni do nich. Była oferta. Odrzucili i cześć. Zresztą zdaj się sam SIlva pokazał klasę i powiedział, że skoro podpisał kontrakt to go wypełni i nie zrobi nic przeciw swojemu klubowi bez jego zgody. I tak powinno być a nie się w głowach przewraca.
0
OBRONA: Mamy przesyt obrońców. A naszym problemem są długoterminowe kontuzje a nie zła gra obrony (ta wynikała z czestych zmian i braku regularności gry tą samą formacją, co w defensywie jest kluczowe, choć by np przy pułapkach offsidowych. Skrzydła Alba/Alves/Montoya + Adriano są świetne o ile zmiennicy są ogrywani. Najbardziej cierpi Adriano, któremu Barca niszczy po prostu karierę. Jak w tym sezonie. Złapał się, bo były kontuzje. Grał fantastycznie. Później go posadzono na rezerwę nie wiadomo, czemu. Później znowu musiał wejść i kontuzja. Wrócił kontuzja. On jak jest w rytmie meczowym. Gra super i jest zdrowy. Jak siedzi i gra z doskoku to robi się szklany.
W środku mamy Pique/Mascherano/Bartra/Puyol. Niestety, ale Puyol nie da już rady na najwyższym poziomie. Formą, duchem zaangażowaniem tak. Ale zdrowiem już nie. Teraz to już powinien być typowy obrońca na ligę i słabsze zespoły oraz Cedr, jeżeli ma szczyt formy to rozgrywki LM. Jego zadaniem powinno być dawanie klubowi, co innego niż skill na boisku. Dawanie atmosfery, zmobilizowania i wsparcie swoim doświadczeniem. Powinien stać się dobrym duchem drużyny jak Pinto. A pozostała trójka -powinna stać się postawą monolitu. Dobrze wiemy, że Mascherano grający regularnie potrafi czynić cuda. Pique bez Puyola wydaje się zagubiony, ale musi się przyzwyczaić. Bartra powinien się sporo ogrywać. I potrzebny jest tak naprawdę jeden obrońca. I wcale nie MEGA GWIAZDA za grube miliony
0
Barcelona powinna obniżyć priorytety sportowe na 1-2 sezony i postarać się o konsolidację i przebudowę składu.
Z przodu to już nastąpiło:
-Naymar/Messi/Alexis/Pedro/Tello i z doskoku Iniesta. Jeśli to odpali a Leo utrzyma formę strzelecką będzie git.
-Środek potrzebuje ugruntowania. Trzeba komponować Cesca w miejsce Xaviego. Wcześniej czy później ciężar gry musi spocząć w środku na nim i Iniescie. Co by nie mówić Xavi w ostatnim sezonie zawodził. Może jest skuteczniejszy i ma więcej asyst, ale nie daje tego, co dawał kiedyś. Polotu i szybkości gry. Jasne, że będzie grał jeszcze na wysokim poziomie, ale zmiana warty nie musi się natychmiastowo. Dodatkowo należy utemperować Busiego. On jest kompletnie bez formy od 1,5 roku. A generalnie od półfinałów LM z Chelsea i pudeł na pustą bramkę z 5 metrów. Koleś nie miał wcale konkurencji i grał zawsze i to się odbiło. To już nie jest Sergio B. którego nie widziałeś na boisku a patrząc w statystyki i robiłeś wielkie O.O. To jest koleś, który spowalnia grę i snuje się na boisku. Zdrowa konkurencja z Songiem na pewno by pomogła.
-Obrona....
0
Pique77
A jak ty obie to wyobrażasz? Te danie szansy.
Zauważ, że zmian brakowało dla Thiago a co dopiero dla Ibiego.
Teraz zobacz co dzieje się z przodu:
Messi/Naymar grają. Zostaje Pedro/Alexis/Tello/Deloufe (o ile nie odejdzie). Wśród nich masz jednego grającego i jedną pewną zmianę. W pomocy też tłok. Xavi/Iniesta graja dochodzi Cesc dla którego minut nie zabaraknie. Z tyłu masz Sergio.B i Song'a. Dochodzą Thiago/S.Roberto i już robi się cienko. Już brakuje zmian żeby ogrywać ludzi co pokazuje problem z Thiago. A jeszcze dochodzą stare koszmary Barcelony w obronie. I duża rotacja. I już brak zmian.
Na ta chwilę Affelay nie za wiele da Barcelonie a zabiera po prostu miejsce w skaldzie. I imho szkoda dla niego minut.
Powiem szczerze w sezonie kiedy mieliśmy 19 zawodników to pukałem się w czoło. Ale to nie było takie złe wyjście. Bowiem każdy dostawał swoje szanse i nie mógł narzekać. Ni było tłoku i marnowania talentu/kariery graczom. Problemem są jednak kontuzje. No ale zobaczymy.
0
Michał_Kosa
Nie koniecznie Villa musi być tak, że Villa nie pokarze niczego w Atle. Roja-blanco to specyficzny klub. Tam zawsze pojawiał się albo odbudowywał formę świetny środkowy napastnik grający na szpicy. Dodatkowo Villa w końcu wróci na swoją formalną pozycję środka pola i skupi się na tym co robi najlepiej: Strzelaniu goli. Jemu ciut nie pasował styl Barcy. Często dawał się łapać na spalone. Widać, że jemu techniczna gra i balans ciałem nie leżał. Jego grą zawsze było: jedne zwód i zejście do prawej nogi. I to mu da Atletico. Szybkie kontry i szybki pozycyjny atak a nie klepanie do nieprzytomności.
Z wypiekami oczekuje starego Villi kata VV w nadchodzącym sezonie
0
Powinno być zdecydowanie:
Bale
Lewandowski
CR7
0
Źle mówisz Gladiator21. Porównujesz zawodników solidnych w typie Bartry/Montoy z rokującym na jednego z najlepszych rozgrywających młodego pokolenia. Zauważ, że jego transfer do MU jest dobrze przemyślany. tam nie ma rewelacji w środku pomocy. Nie ma z kim konkurować. A jednocześnie jest to poważny i potężny klub na miarę Barcelony grający na wysokim szczeblu każdych rozgrywek. Więc jeśli wejdzie w ligę będzie stanowił o sile zespołu. Dodatkowo tam lubią takich zawodników co potrafią kiwnąć obrońce 1na1 przed linią pola karnego i uderzyć z 18-20 metrów. Tak więc wybór był przemyślany. W Barcolenie jednak nadal był by tym 4 po Iniescie/Xaim/Cescu.
Podobnym transferem jest ISCO. Myślę, że gdyby nie kontuzja Xabiego ALonso nie poszedł by do Realu na ławkę. A tak będzie miał sporo czasu na prezentację swoich możliwości.
Bartra i Montoya to obrońcy. Adaptacja do gry na tej pozycji przebiega dłużej. Pokaż mi zawodników w młodym wieku na tych pozycjach grających kluczowe role. Dodatkowo u nas obrońcy grają specyficznie: bardziej ofensywnie niż gdzie indziej a jednocześnie mają mniej pracy przy konieczności częstszego grania piłką i rozgrywania. To też ma wpływ. Bo nie wszędzie taki zawodnik się odnajdzie.
0
Nie zastanawiał bym się. Lepszego za tą cenę nie znajdziemy.
0
No właśnie o to się rozchodzi, że VV ogłosił swoją decyzję w słabym momencie chcąc sobie zrobić chyba reklamę i nagle przyszło rozczarowanie bo nikt naprawdę sensownym nie interesuje się bramkarzem o przeciętnych umiejętnościach. Na barce jest dobry bo jest dobry w jej systemie gry super gra 1na1 ale innemu zespołowi nie musi już dać zbyt dużo.
Sorry ale ja bym dał szansę Pinto jeśli na treningach zaprezentują podobny poziom. I myślał NAPRAWDĘ o nowym bramkarzu mając rok na załatwienie sprawy. Bo jak tak dalej pójdzie to za rok VV przeedłuży kontrakt z uwagi na brak jaiegokolwiek zainteresowania.
0
Jaki był generalnie wynik całego finału:
3:2 czy 3:1?
0
skubi07, 5 minut temu:
Prawdopodobnie chodzi albo o wszystkie mecze (czyli LM/CdR) albo w klauzuli jest jakaś bariera minutowa aby zaliczyć zawodnikowi mecz jako rozegrany
0
Bardzo dobrze, że Eurosport ma tyle rozumu w głowie, że potrafi się sprzedać transmitując nawet mniejsze wydarzenia. Bankowo wiele osób z chęcią popatrzy na młode talenty, których nigdy indziej nie miała by szansy obejrzeć
0
Nie odejdzie. Grając w Barcelonie jest powoływany do każdej grupy wiekowej reprezentacji Hiszpani. Kiedy wchodzi u nas też pokazuje co potrafi. Nie gra wcale tak mało. Jasne każdy chciałby więcej. Ale docelowo ma przed sobą kończącą się karierę Xaviegio. Myślę, że będzie walczył.
0
zibiku, 26 minut temu
Nie bądźmy Madristami. Ja rozumiem, że po 6 tytułach w jednym sezonie ciężko kogoś zadowolić LaLigą. Ale półfinał LM i CdR +wygranie ligi to nie są słabe wyniki. Bardziej się przejmuje stylem porażek w tych dwumeczach niż samymi porażkami. Tym bardziej, że przegraliśmy z naprawdę mocnymi ekipami (Real-Bayern) więc wstyd nie ma.
0
bartek_93
Porównać...hym....Shevchenko?
Generalnie to jest taka mega gwiazda. Nie gra w za mocnej reprezentacji (macedonia) ale praktycznie sam stanowi o jej sile. Mega golleador.
0
Dlatego, że tego gracza nikt nie kupuje. Tylko odchodzi on z powodu końca kontraktu. I Barca nie ma nic do gadania z kim on rozmawai i z kim oraz jaką podpisuje umowę.
0
No tak. Ciekawe czy ktokolwiek krytykował go w Hiszpani po Euro. Wybory są jego decyzją i on za nie odpowiada. Prawdopodobnie na MŚ2014 przewietrzy trochę skład. Ale w związku z tym, że PK odbywa się tam i jest taką małą przymiarką przed mistrzostawmi bieże tych z których większość tam pojedzie. ABy poznali otoczenie i oswoili się nawet trochę. Mimo wszystyko to ma zanczenie.
0
Sanczo nie ma się co denerwować. Xavi kiedyś będzie musiał zostać wyłanczany z kadry. Na razie jednak THiago go nie wygryźie. Z drugiej strony ten news najprawdopodobniej ma w sobie 0% prawdy. Thiago gra sporo widać, że jest w składzie i ma sporo zaufania. Strzelił by sobie w kolano odchodząc w nieznane środowisko. Majac docelowa na horyzoncie bycie za 2-3 lata jednym z głownych rozgrywających Barcy.
0
Geble
Może powinieneś zwrócić uwagę na to co czytasz. Wymień tych 10 o których wspominasz tylko za KRYTERIUM weź to co powiedział Zubi...że dany piłkarz musi być na rynku transferowym.
Widoczny na zdjęciu T.SIlva na takowym na pewno nie jest. Nie po to PSG płaciło krocie za zawodnika który się sprawdził aby po roku go sprzedawać.
Ja wiem, że to wszystko pięknie wygląda ale TU NIE RM.PL, gdzie gromada ludzików wypisuje kogo należy kupić bez liczenia się z tym, że dany klub nie jest zainteresowany sprzedażą.
Sorry ale nie każdego zawodnika da się kupić klauzulą wykładając MEGA kase. Nie wiedzącym należy wyjaśnić, że nawet jesli ktoś da klauzule za np Messiego albo jak Bayern za Geotze to nie oznacza transferu. To zawodnik musi chcec przejść. I się porozumieć. A nie przechodzić jako niewolnik, chyba, że ma w klauzuli zapis, że musi jeśli ktoś wyłoży kase.
Dlatego śmieszne są takie gdybania KOGO TO MY NIE KUPIMY. Barca to nie Real. TU nikt nie przyjdzie i nie polozy PSG 100mln za Silve, BO GO CHCEMY. Tu raczej szuka się zawodników na daną pozycję zainteresowanych przejściem. Czasem takie transfery wychodzą (Alba) a czasem połowicznie (SONG).
Z chwili obecnej napewno najciekawszą opcją transferową NA RYNKU jest G.Bale i L.Suarez
0
Bojan był spoko i sobie radził zarówno gdy był u nas E2 i Ibra jednak nigdy nie dano mu szans. ALe ta umowa zawarta z As ROmą toi dopiero głupota była.
0
O ile zagra w finale. 1 żółta i out z finału.
0
Hiszpańskie, Ruskie i Włoskie zespoły pełne są znanych nazwisk i gwiazd. I aż dziw bieże, że grecy potrafią tak często i dobrze wojować a i często wygrywać w koszykarskich pucharach, mając tam naprawde sporo dobrych przedstawicieli.
0
Powiedział, ż echce odejść nie odejdzie. Pinto zasługuje na szanse. Przestał rbić głupie błędy i nie gra gorzej od VV.
0
Nic nie ćpają w meczu z PSG był kulą u nogi. Jego ewidentny brak w obronie dawał się we znaki kiedy Sergio B. zniknął jak by z boiska. W przód tez mało efektywny. SPowalniał akcję.
0
wrinkles
Nie jest kwestią ile bramek da radę strzelić PSG. Tylko ile strzeli Barca jeśli paryżanam uda się coś wcisnąć.
Prawda jest taka, że nie ma co się na razie cieszyć. Przy 2:1 oni by MUSIELI by strzelić do awansu minimum 2 teraz wystarcza im 1.
Mnie martwi niepewność naszej defensywy w tym sezonie. Niby grają dobrze, a poźniej nagle robią 2-3 zagrania jak Polska z SanMarino. Że przeciwnik z niczego ma setkę. No i nie oszukujmy się naszą bolączką są rożne i wolne bite w pole karne. Pokazał nam Real w ostanich meczach jak słabi w tym jestesmy. A PSG ma grajków do głowki. I właśnie tych górnych piłek się boję. PSG może jak milan nie niec u nas nic a może mieć 2 rożne i 2 bramki. DLatego tak ważne jest aby grał Messi. Pal licho jego bramki. Ale jego dogrania są niezastąpione.
0
Gratulacje...ale przeciwnik na ćwierćfinał najgorszy z możliwych.
0
Karny.........
0
Haha mega fryc Iniesty :D