0

Tylko, że Alexis potrzebował systematycznej gry a za kogo z MSN miałby u nas grać?

1

Najlepsza możliwa opcja. Chłopak będzie miał rok, aby pokazać, że potrafi grać w Europie, do tego musi załapać filozofię tego klubu i wywalczyć sobie miejsce w wyjściowym składzie Barcelony B. A jak odpali to możemy za śmieszne jak na dzisiejsze realia pieniądze mieć perspektywicznego pomocnika.

0

Oglądałeś czasem mecze reprezentacji Brazylii? Widać, że nie skoro piszesz, że zagrał kilka spotkań na poziomie godnym Barcelony. Poza tym nie wiemy jak poradzi sobie Brazylijczyk u nas. Może się okazać, że za 25 mln dostaniemy zawodnika, który wniesie do linii pomocy siłę fizyczną i dobry odbiór i będzie idealnym uzupełnieniem kadry.
Co do Sampera to na razie nie pokazał nic co dawałoby jakieś podstawy, aby na niego stawiać. Może po prostu brak mu regularnej gry i przez to jego rozwój zatrzymał się w miejscu. Na dzień dzisiejszy pożytek z niego miałaby Barcelona B.

0

No widzisz i sam doszedłeś dlaczego Barcelona ma problem ze sprzedażą zawodników. Po prostu na starcie dostają nowi gracze bardzo wysokie pensje i jak taki zawodnik się nie sprawdzi to potem trudno go sprzedać, bo inne kluby nie chcą dawać podobnej pensji. Problem więc nie jest długość kontraktu, ale przede wszystkim wysokość pensji.

2

No geniusz. Tylko, że po drugim roku zawodnikom zostanie rok kontraktu i wtedy klub dostanie jeszcze mniej, bo będzie się bał, że po trzecim sezonie zawodnik odejdzie za darmo. Druga sprawa to z reguły zawodnicy decydujący się przejść do wielkiego klub chcą gwarancji w postaci długiej umowy, aby po roku nie musieli szukać nowego pracodawcy. Rzadkością są umowy 2-3 letnie, bo zawodnik nie chce ryzykować (np. w przypadku groźnego urazu).

3

Żaden transfer nie gwarantuje ci sukcesu jeśli nowy gracz nie wkomponuje się w zespół. Jedynym plusem zakupienia młodego zawodnika jest to, że zawsze można go w podobnej kwocie odsprzedać. A to czy sobie poradzi w nowym klubie to zawsze ryzyko.
Po drugie nie wiesz czy na transfer Brazylijczyka nie nalega Valverde, który widzi idealnego zmiennika dla Busquetsa? Przecież nie powiesz mi, że zarząd z uporem maniaka forsuje swoje pomysły, aby tylko na złość zrobić trenerowi.
Po trzecie nie wiesz co dany gracz wniesie do zespołu dopóki go nie kupisz. Ile już zawodników w jednym zespole błyszczało, aby słabo grać w drugim i odwrotnie. Trzeba dać kredyt zaufania nowemu projektowi sportowemu i trzymać kciuki, aby Barcelona miała najlepszy ZESPÓŁ, a nie poszczególnych zawodników. Może właśnie budowa kadry w oparciu o waleczny środek pola jest rozwiązaniem.

1

Jeśli nie pojawi się odpowiednia oferta za Turka to trzeba go zostawić na przyszły sezon. Pozostałych wymienionych graczy sprzedać lub rozwiązać kontrakty, aby nie blokowali miejsca innym potrzebniejszym zawodnikom.

0

Tak wspaniale Zidane umie zarządzać kadrą, że dopiero jak szklanka z Walii doznała urazu to swoje szanse dostali Isco czy James. Po drugie młoda kadra i młodzi zawodnicy nie są gwarancją sukcesu. Na pewno są lepszym rozwiązaniem z ekonomicznego punktu widzenia, bo zawsze można ich odsprzedać. Ostatnia kwestia to nigdy nie wiadomo jak dany zawodnik wkomponuje się w kadrę. Ilu już młodych i zdolnych marnowało kariery w Realu czy Barcelonie? Czasem lepiej postawić na doświadczonego i ogranego gracza.

13

Za śmieszne jak na dzisiejsze realia pieniądze (6 mln) dostaliśmy młodego, dobrego technicznie i potrafiącego kiwnąć zawodnika. Jedynym problemem może być jego psychika i to czy pojmie taktykę Valverde. Jak się uda to w końcu będziemy mieć zmiennika, który będzie mógł zrobić różnicę. Jak nie wypali to zawsze po sezonie można go sprzedać.

2

Przypominam tylko, że większość na tej stronie chciała, aby Brazylijczyk odszedł, bo nie zgodził się na obniżenie swojej pensji. Bartek mógł powiedzieć, że Alves nie gra u nas przez swoją pazerność na kasę, ale wolał rzucić slogan o powodach osobistych.

0

Skoro Barcelona tak się na niego uparła to zlecenie musi iść wprost od Valverde. Innej opcji nie ma. Jedna rzecz mnie jednak denerwuje: czemu nie dadzą mu 3-4 mln pensji? Ciekawe czy Chińczycy odpuszczą i zgodzą się go sprzedać, bo na brak kasy nie narzekają i nic nie muszą.

0

Czytanie ze zrozumieniem? Jak można zrozumieć bzdury, które piszesz? Real stawia na rozwój młodych zawodników? Uśmiałem się serdecznie, bo gdyby nie urazy Walijczyka, to ci "rozwojowi" w Madrycie nie pograliby sobie.

Jak nie grałeś nigdy w piłkę i nie wiesz czym zajmuje się trener to się nie wypowiadaj. To on ustala skład i decyduje kto ma grać i na kogo postawić. Ale widzę w twoim mniemaniu Bartek i spółka powinni przychodzić do LE i prosić go, aby wystawiał wychowanków.

0

Może powinieneś dłużej pospać, bo bzdury piszesz. Każdy wie jaki stosunek do Barcelony i Katalonii ma Ceballos, wiec nie jest zdziwieniem, że wybrał ofertę klubu swoich marzeń.
Prestiżowe porażki transferowe? Sprowadzenie Neymara i Suareza i stworzenie najlepszego ataku na świecie to też porażka?
A czy to wina klubu, że LE nie chciał dawać szans młodym zawodnikom?Że z uporem maniaka trwał w swoich decyzjach?

0

Większość frustratów na tej stronie nie może się pogodzić widać z żadną informacją dotyczącą Barcelony. Zawsze wszystko Bartek i spółka robią źle. A pomyślał ktoś z was, że może Valverde postanowił jaką kadrę chce mieć i kogo z drużyny trzeba koniecznie zostawić? Wasze żale i pretensje są śmieszne i dziecinne, bo nikt z nas wpływu na decyzje kadrowe nie ma. A tu żale jakby to wam ktoś pieniądze zabrał.

0

Debilne to są twoje wypociny. Skąd możesz wiedzieć czy Valverde nie chce mieć takiego zawodnika u siebie?

20

Od czegoś trzeba zacząć. Arsenal jak dostanie taką ofertę to pewnie zażyczy sobie prawie dwa razy więcej. Jak uda się go kupić za 40 mln to można powiedzieć, że dyrektor sportowy wykonał kawał dobrej roboty.

0

Jeśli Barcelona myśli o budowie nowego zespołu to musi pozbyć się kilku zawodników. Jednym z nich jest właśnie Arda. Nie dlatego, że gra słabo i mało daje drużynie, ale przede wszystkim dlatego, że jest to ostatni dzwonek, aby na nim zarobić. Jeśli jednak nie uda się go sprzedać lub cena będzie śmieszna to lepiej zostawić go w zespole na kolejny sezon. Zawsze pozwoli to na odpoczynek Neymarowi.

1

Bardzo cieszy mnie cisza w gazetach na temat transferów Barcelony, bo oznacza to, że dyrektor sportowy i jego pomocnicy pracują pełną parą.

0

Jak będzie dalej się tak rozwijał to jego wartość tylko wzrośnie.

0

Barcelona kwestię prawego obrońcy powinna rozwiązać jak najszybciej, bo musi on dostosować się do naszego systemu gry i przede wszystkim nauczyć się współpracy z Messim. Jeśli Arsenal nie siądzie na poważnie do rozmów, to klub powinien szybko znaleźć inny obiekt westchnień.

1

No jasne. Idąc twoim tokiem myślenia za dwa lata klub musiałby sprzedać wszystkich zawodników i ogłosić upadłość. Skoro zarząd wie, że sytuacja ekonomiczna klubu jest delikatna i że nie możemy sobie pozwolić na szastanie pieniędzy, aby sprowadzić najlepszych graczy to powinni ograniczać się w wydatkach. A tutaj co chwilę słychać, że nowy kontrakt podpisał ten czy tamten gracz i dostał podwyżkę.

0

10 mln to powinni zarabiać Iniesta czy Pique, którzy w Barcelonie grają już tyle lat. Gracz, który trafia na Camp Nou powinien dostawać umowę dużo niższą z opcją podniesienia pensji, gdy się wykaże.

1

Szkoda, bo za rok będziemy musieli 100 mln zapłacić albo i więcej.

2

Jednej rzeczy nie potrafię ogarnąć. Skoro Messi wszem i wobec głosi, że Barcelona dała mu wszystko i że jest to klub jego życia to czemu co 2-3 lata żąda większych pieniędzy? Przecież i tak (przy mądrym zarządzaniu) ustawił wszystkich swoich potomków.
Druga sprawa to postawa zarządu, który z każdym kolejnym rokiem wydaje coraz więcej na pensje piłkarzy. Jak się czyta newsa, że taki Veratti ma u nas na dzień dobry zarabiać 10 mln netto ze sezon to nóż się w kieszeni otwiera. Jest to strzał w kolano, bo kolejni przy negocjacjach będą chcieć wielką gażę.

0

Chyba rzeczywiście ostatnie pokolenie wychowanków Barcelony jest bardzo słabe skoro nikt nawet marnych 15 mln nie chce dać.

11

Większej bzdury dawno nie czytałem. Każdy piłkarz na swoje preferencje i sympatie. Jedni wolą przejść do Barcelony, inni postawią na Real a jeszcze inni przejdą do MU czy PSG.

0

Ciekawe gdzie podziali się ci wszyscy fachowcy, którzy tak krytykowali jego zatrudnienie? Jak widać solidną pracę i odpowiednim podejściem można dużo zdziałać. Teraz jeszcze trudniejsze zadanie: utrzymać zespół na zapleczu PD.

4

To działa w przypadku, gdy ktoś aktywuje klauzulę odejścia, nieważne czy jest z Hiszpanii czy z Włoch. Wtedy aby danego gracz kupić trzeba doliczyć 52% podatku jaki obowiązuje w Katalonii. Czyli chętni musieliby wyłożyć 337,44 mln euro co jest nieosiągalne nawet jak dla PSG czy MU.

0

Jak na razie to sa tylko prognozy bo nikt nie wie jak będzie sobie radziła Barcelona pod wodzą Valverde i jaką kadrą będzie dysponował. Nie wiadomo też jakie transfery przeprowadzi Perez i czy ich mocna kadra nie zostanie osłabiona przez odejście Moraty i Jamesa.

0

Tylko, że Morata wrócił do Realu za 30 mln i poradził sobie w Juve więc nie porównuj tych dwóch graczy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?