7

Rozbity psychicznie Arsenal przyjedzie do niesionej falą zwycięstw Barcelony. Coś czuję, że chłopaki kolejny raz pokażą Anglikom miejsce w szeregu.

0

Tylko czy u nas miałby łatwiej o miejsce w składzie? Mascherano prezentuje się bardzo solidnie, Pique to klasa światowa, Mathieu jak dostaje swoje minuty to nie zawodzi, więc i u nas musiałby poczekać 2-3 lata.

0

Już widzę jak marzące o hegemonii w Europie PSG oddaje młodego, perspektywicznego stopera do drużyny, która może w mocarstwowe plany przekreślić. Musiałby Brazylijczyk drzeć koty z trenerem i działaczami, aby ci sami go na listę transferową wystawili, a na razie na to się nie zanosi. Po drugie Silva młodszy nie będzie więc za 2-3 sezony Marquinhos może zająć jego miejsce.

0

No to Perez ma kolejny powód do zmartwienia: znowu nie na pierwszym miejscu.

0

Trzeba trzymać kciuki, żeby wrócił jak najszybciej do formy sprzed urazu bo może się przydać w kulminacyjnym momencie rozgrywek. Pasjonująco natomiast będzie wyglądała walka o miejsce w składzie w następnym sezonie: Busquets, Rakitic, Iniesta, S.Roberto, Turan, Rafinha a tylko 3 miejsca. Będzie się działo.

0

O konieczności sprowadzenia stopera chyba nie trzeba pisać. Wystarczy, że Pique i Mascherano nie będą mogli wystąpić i Barcelona ma ogromny problem, bo tylko Mathieu prezentuje odpowiedni poziom. Potrzebny jest więc 4 pewny stoper, który z czasem zastąpi Mascherano, bo Bartra jest na wylocie a Verma chyba już nie pokaże na co go stać.
Co do Mahreza to jaki jest sens jego zakupu, gdy za 3 mln mamy ogranego w PD Suareza ?

27

Najbliższe okienko transferowe będzie totalnym szaleństwem. W Anglii szastać kasą na lewo i prawo będą kluby z Manchesteru oraz Chelsea. Do tego Liverpool i Arsenal na pewno będą chcieli wzmocnić kadrę. PSG po odejściu Zlatana poszuka supertransferu. Bayern z nowym trenerem może pokusić się o doszlifowanie kadry. Real z wiszącą nad głową karą od FIFY na pewno głęboko sięgnie do kieszeni. I w tym natłoku pojawi się Barcelona która może przekonać zawodników jedynie projektem sportowym, bo na batalie blisko 100 milionów nas nie stać. Może i dobrze, bo osobiście uważam, że trzeba kupić jedynie 3 graczy: stopera (marzeniem Laporte), Suareza (jedynie 3 mln euro) oraz napastnika (Nolito, ale nie za tak dużą kasę).
Pogby i Dybale do nas nie trafią, bo licytacja zaczynać się będzie od 80 mln.

1

Trzeba poczekać do oficjalnego pokazania projektu oraz co najważniejsze do podania kosztów przebudowy, bo coś czuję, że nie będzie to tanie.

0

Nie rozumiem całej tej nagonki na C.Ronaldo. Co z tego, że rok w rok walczy o indywidualne trofea? Przecież każdy ambitny zawodnik chce mieć w domu kolekcję pucharów.

2

Ciekaw jestem czy informacje ASa się potwierdzą i czy rzeczywiście klub dostanie 85 mln + zmienne od Nike. Jeśli tak to zarząd przynajmniej na chwilę zamknie usta krytykom na tej stronie (chociaż pewnie znajdą się i spece co powiedzą, że Bartek powinien 150 mln utargować).

2

Myślę, że Barcelona wszystkie siły rzuci na LM, aby przejść do historii jako pierwsza ekipa, która zdołała ją obronić. A rekord punktów? Jeśli zmiennicy wejdą na odpowiedni poziom to jest to wykonalne.

82

Ci którzy piszą, że jest to mecz o nic nie znają chyba znaczenia GD dla kibiców. Co z tego, że Barcelona ma majstra praktycznie w kieszeni jak jest kolejna szansa, aby dać kibicom powód do radości, wygrywając z odwiecznym rywalem.

17

Tylko, że Barcelona grając w finale zagra o niebo lepiej niż wczoraj, gdzie momentami stali i odpoczywali niektórzy zawodnicy.

0

Jeśli Barcelona jeszcze bardziej chce zwiększyć dochody to koniecznie musi Pogbę kupić, który jest obecnie po Neymarze najbardziej rozpoznawalnym zawodnikiem młodego pokolenia na świecie. Z marketingowego punktu widzenia jest więc to strzał w 10. Jeśli chodzi o aspekt sportowy to Francuz jest bardzo dobrym środkowym pomocnikiem obdarzonym wieloma walorami. Tylko pytanie czy 100 mln euro to nie za dużo, zwłaszcza, gdy klub planuje podwyżki dla większości zawodników?

0

Odejdzie Bartra, jak pojawi się ciekawa opcja za Belga to klub ją rozważy a Mathieu jeśli tylko zaakceptuje rolę zmiennika jest trzecim stoperem po Pique i Mascherano. Na 100% więc zobaczymy nowego środkowego obrońce w lecie.

0

Po sezonie pewnie trafi do nas Nolito (wymarzony przez LE zmiennik dla MSN), Suarez oraz stoper, bo dni Bartry w klubie wydają się policzone. Laporte jest jednym z głównym kandydatów i tylko cena nie jest jego atutem. Ale może za 40 mln Baskowie zmiękną?

1

Kto dokładnie prześledził historię Messiego to wie dlaczego MUSI w trakcie meczu odpoczywać. A bieganie dla samego wyrobienia kilometrów można zostawić sprinterom.

0

Co z tego, że Arsenal mógł nam dwie bramki wbić jak my ich powinniśmy zdobyć przynajmniej 5. Liczy się to co w sieci. Dobrze, że już w pierwszym meczu Barcelona zaklepała sobie miejsce w kolejnej fazie rozgrywek.

0

Może teraz skupią się na rozmowach z Nike i Katarem.

0

Chętnych do kupienia go na pewno nie braknie, zwłaszcza, że sam zawodnik może zdać sobie sprawę, że w kolejnym sezonie Leicester już takiej sensacji nie zrobi w lidze.

2

Szkoda, że nie zadali pytania o przedłużające się negocjacje z Katarem oraz renegocjacje umowy z Nike. To na dzień dzisiejszy są najważniejsze kwestie do rozstrzygnięcia.

0

Myślę, że nasze trio nie lubi zbyt łatwych rozwiązań i dlatego z karnych strzelać nie potrafi. A tak na poważnie to LE powinien zarządzić intensywny trening, aby poprawić ten element, bo przecież może się zdarzyć, że to karne będą decydować o pucharach.

25

Widać wyraźnie, że szukał tej kartki :D.

6

MD chyba nie zdaje sobie sprawy z trudności sprowadzenia tych graczy. Przecież ani Juve ani PSG na brak kasy nie narzekają i do rozmów zasiądą dopiero przy ofertach zbliżonych do 90 mln. Skąd Blaugrana ma znaleźć na to pieniądze? Zresztą priorytetem po sezonie będzie wzmocnienie defensywy.

Co do Realu to ja się zastanawiam czemu jeszcze sztab medyczny nie wylądował na bruku. Jeśli rzeczywiście lekarze zlecili Walijczykowi przy przeciążeniu ćwiczenia na piasku to ja nie mam pytań.

0

Na razie nie ma i nie powinno być tematu Neymara. Niech się skupi na obecnym sezonie a do rozmów o nowej umowie trzeba usiąść po zakończeniu rozgrywek. Jedno jest pewne. Jeśli Barcelona chce w najbliższych latach znów być w ścisłej światowej czołówce to musi Brazylijczyka u siebie zatrzymać. Pokazał swoje ogromne możliwości pod nieobecność Messiego, gdy był bezapelacyjnie motorem napędowym całej drużyny.

0

Valencia też nie będzie się spinała na ten mecz, bo wszystkie siły rzucą na poprawę sytuacji w tabeli ligowej (tylko 4 punkty przewagi nad strefą spadkową). Jest więc szansa zobaczyć zmienników, którzy będą gryźć trawę, aby tylko dostać swoje minuty u LE.

0

Czasy, gdy zawodnicy grali za czapkę gruszek, bo kochali klub już są przeszłością. Teraz każdy chce wybębnić jak najwięcej od pracodawcy. I przed tym nie ma się jak bronić, bo jak Barcelona takiemu Neymarowi nie da wielkiej podwyżki to znajdzie się kilka klubów, które to zrobią. Szkoda, że Messi, który zawdzięcza Barcelonie wszystko nie potrafi powiedzieć: starczy mi 20 mln euro na sezon, szkoda, że Neymar, które całe życie marzył o grze u boku Messiego nie zadowoli się kilkoma mln więcej.
Błędne koło będzie trwało, bo kolejne sukcesy będą coraz dla klubu droższe.

3

LE dostał samograj? Czy mówimy o tej samej drużynie, która pod wodzą Martino człapała po boisku bez ładu i składu? Przede wszystkim zaczęliśmy pod wodzą Lucho grać z klasycznym napastnikiem, Messi dla dobra drużyny przeszedł z powrotem na skrzydło. O roli Rakitica nie wspomnę.
Ale każdy może mieć swoje zdanie.

2

7

Nie chce mi się już czytać wypocin dzieci, którzy pod każdym takim artykułem krzyczą: Laporta wróć. Miał swoją szansę w wyborach? Miał, a że przegrał z kretesem to widocznie do niektórych nie dochodzi.
Co do sprawy Neymara to coraz więcej jest niejasności i coraz częściej argumenty sędziów nijak się mają do rzeczywistości. Co z tego, że Barcelona podpisała z Brazylijczykiem klauzulę na 40 mln, żeby go przekonać do transferu do nas? Przecież większość klubów tak robi. Najpierw dogaduje się z samym zawodnikiem, potem z klubem macierzystym.
Wszystko moim zdaniem opiera się na interpretacji umów zawartych pomiędzy klubem z Katalonii a Santosem. I tu pole do popisu mają prawnicy, bo czy mecz towarzyski można wliczyć w kwotę transferu czy już nie? Czy 40 mln dane ojcu piłkarza to kwota transferu czy już premia do wynagrodzenia?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?