4Fabregas4
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2020
5 obserwujących
7 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@rogal478
Ale my dzisiaj zagraliśmy jak z Michniewiczem i w tym problem, przeciwko jedynej drużynie w grupie, nad którą byliśmy w stanie górować technicznie zagraliśmy bojaźliwie, próbując z nimi walczyć zamiast ich poklepać Szymańskim, Urbańskim, Zielińskim i Moderem w środku.
1
Czekałem na to co powie Probierz żeby potwierdzić moją opinię i teraz mam potwierdzenie u źródła.. chciał się przeciwstawić fizyczności Austriaków wystawiając "fizycznych" Slisza i Piotrowskiego. No ludzie trzymajcie mnie, to jak próbować się przeciwstawić sile Pudziana wystawiając na niego Najmana. A z Hiszpanami to my będziemy chcieli zabrać im piłkę i mieć 80% posiadania? Przecież to amatorka jest..
Mamy okazję wystawiając swoich najlepiej grających piłką zawodników zabrać piłkę Austrii i sprawić żeby oni za nią biegali to my próbujemy być od nich mocniejsi w tym, w czym mało która drużyna na tym turnieju może im choćby dorównać.
1
Wszedł Lewy i od razu gol..
0
Z techniczną Holandią chcieliśmy grać w piłkę, z biegająca i walczącą Austrią nie chcemy.
Najlepszy obecnie polski zawodnik, Sebastian Szymański na ławce, podobnie jak 2 pozostałych pomocników nie bojących się grania piłką, Moder i Urbański.
Dobrze, że przynajmniej Lewy nie gra..
2
Połowa głosujących w ankiecie to fanboje Lewego, bo nie wierzę, żeby ktoś poza nimi widział Lewego w składzie na Austrię :)
0
Król strzelców mundialu z 98, Davor Suker jest najlepszych chorwackim piłkarzem w historii, o drugie i trzecie miejsce można się kłócić, Prosinecki czy Modrić.
Rakiticiowi do całej tej trójki bardzo daleko..
0
@Who_you_mam
Jasno to jest napisane, że Porto nie chce takiej klauzuli, a Barca się może zgodzić na jej brak w zamian za nieco wyższą kwotę transferu.
0
Kolejne błędy i niespójne decyzje sędziów..
Faul Gundogana przy pierwszym golu i karny dla Węgrów po ręce Cana..
Gundogan odbija piłkę i.. o niej zapomina, myśli tylko o ataku na Orbana i ewidentnie doprowadza do jego upadku, jeszcze na tych mistrzostwach będzie odgwizdanych kilkadziesiąt takich fauli, zwróćcie na to uwagę. Natomiast co do ręki Cana.. Po tym jak nie uznali gola Belgom, gdy Openda wytrącony przez obrońcę przypadkowo dotknął piłki ręką i to na tyle lekko, że jakieś sensory dotyku musiały być użyte żeby to stwierdzić, dzisiejsza ręka była ewidentnie na karnego.
3
Portugalia zagrała słabiutko, analogia z naszą reprą bardzo widoczna. CR stojący na szpicy i czekający na dogrania, a reszta zamiast grać jak potrafi to tylko szuka podań do niego.
Druga kwestia.. Czesi mocno cofnięci, a Martinez ściąga jedynego klasycznego skrzydłowego i wprowadza trzecią "10", zawęża grę jeszcze bardziej i pchają się środkiem gdzie najciaśniej, choć wciąż jedynym pomysłem na strzelenie bramki jest wrzutka na CRa. Zamiast jednak wrzucać od skrzydła to większość dograń idzie z głębi pola, po tym jak "skrzydłowy" ścina w kierunku środka boiska.. Mają dobry skład, ale grają nazwiskami, zamiast wykorzystywać odpowiednich zawodników do grania jakie w danym momencie jest najbardziej potrzebne drużynie.
0
@MrCule_X
Nie, tu akurat trzeba by wymyślić jakaś klauzulę, żeby za pół darmo go mogli kupić.
Jakby grał w Realu to wtedy za całą rafinerię.
0
@xavi890
Bo Niemiec? :)
0
@rodineusz
Buksa przynajmniej nie wymusza grania pod niego ;)
0
Ciekawe za ile go odkupimy za 3-4 lata? 100 mln?
0
@barcu$
Bardzo słabo nawet. Zresztą Lewy też się do Realu umizgiwał sporo..
A Hezonja puścił oczko do Realu i w zasadzie dogadany transfer upadł, a gość dałby nam dużo więcej na parkiecie koszykarskim niż Pajor czy Lewy na boisku.
2
"Wraz ze sztabem technicznym nie uwzględniamy jednak Deco, Eto'o i Ronaldinho w naszych planach, lecz wiele może się jeszcze zmienić"
I powiedział to wówczas trener nowicjusz.
A teraz wyobraźmy sobie doświadczonego Flicka, jak wychodzi i mówi, że w planach na przyszły sezon nie ma np. Lewego..
1
@Litman
To oczywiste jest, tak samo w Barcelonie jak i w reprze, Lewy jak ma setkę to raczej wykorzysta, ale ogólnie grę psuje, spowalnia, upraszcza, bo kombinacyjnie grać nie potrafi.
0
Faye słabszy od Inigo nie jest, a potencjał ma ogromny, a Roque do naszej gry pasuje o niebo lepiej niż Lewy, więc niezależnie od tego czy szukamy jakości czy oszczędności to ruchu bez sensu.
4
Wszystko zgodnie z przewidywaniami, Salamon zamieszany w oba gole Holandii, po wejściu Frimponga i Werghorsta Holandia robi wynik.
Z jednej strony całkiem fajnie pograliśmy, nie było machającego łapkami i próbującego dyrygować wszystkimi wokół Lewego, a z drugiej Holandia ma niesamowicie słabego trenera przywiązanego do nazwisk, który dał nam szansę na powalczenie o remis wystawiając swoich pupilków zamiast najlepszych zawodników. Frimpong zamiast Dumfriesa i Werghorst zamiast Depaya od początku i do przerwy mecz byłby zamknięty. Niemniej jednak fajnie, że umieliśmy wykorzystać okazję, by przynajmniej pozostawić dobre wrażenie po tym meczu.
2
@Tori_Black
Wcześniej Xavi nie asekurował pozycji Alvesa, a ten grał jeszcze o poziom lepiej niż z asekurujacym go Rakiticiem.. bo miał koło siebie dodatkowego zawodnika do grania do przodu, a nie broniącego. Zupełnie inne myślenie, zupełnie inna gra. Teraz co chwilę czytam czy słyszę o asekuracji, o defensywie, o broniącym DMie.. i tak właśnie zachowawczo wygląda nasza gra jak to myślenie. Odeszlismy od naszej tożsamości i zbieramy żniwo, a Rakitić był początkiem zmiany mentalności, przez takie ruchy drużyna, która chciała i była w stanie strzelić więcej goli od każdej innej, zaczęła chcieć stracić mniej niż inne drużyny, co jest nienaturalne dla większości naszych zawodników, zwłaszcza wychowanków.
0
@Edoss
Otóż wręcz przeciwnie, czas do tego wrócić, bo my zgodnie z naszym dna nie gramy od lat i to jest przyczyną tego jak słabo się w klubie dzieje.
Xavi miał przywrócić naszą grę, ale jak miał to zrobić z drewnianą "9", nie grająca w pressingu, nie robiącą przestrzeni kolegom, nie grającą kombinacyjnie.. Teraz chciał się pozbyć Lewego to.. pozbyli się jego.
Ale jakie asysty De Jonga z przeszywających podań z pozycji DMa?
Ile miał Busquets? Chodzi o podania napędzające akcje, mijające całą linię pomocy rywala, do rozgrywających albo schodzących po piłkę napastników, takie, z których nie ma bezpośrednich liczb, ale które są kluczowe do budowania akcji bramkowych.
0
@Edoss
On 20 u nas nie zagrał jeszcze..
A fizyczność, i żelazne płuca u nas na DMie? Jakim cudem Busquets był tak dobry?
Właśnie dlatego, że De Jong kręci te kółka, nie boi się tego robić pod presją, jest idealny do nas na DMa, a nie nadaje się do grania wyżej. U nas DM reguluje tempo gry i tak jak robił to Busi potrafi to świetnie robić De Jong. Rewelacyjnie wyprowadza piłkę od tyłu, ma świetne przeszywające podania przyspieszające grę, ale też potrafi ją zwalniać gdy trzeba, nie czuje presji gdy rywal "siedzi mu na plecach", nie ma takiego drugiego, a nam właśnie ktoś taki jest potrzebny. Kluczem do naszej gry jest kontrola w środku pola i De Jong na DMie to obecnie niezbędne ogniwo by ją przywrócić.
2
Boiskowy symbol upadku najlepszej drużyny w historii, podobnie jak Valverde na ławce, a Bartomeu w gabietach.
Wciąż nie rozumiem jak można było wymienić geniusza takiego jak Fabregas na wyrobnika takiego jak Rakitić i dać mu "kierownicę" w tak wielkim klubie jak Barcelona..
I żeby nie było, ogolnie zawsze lubiłem Ivana, gdy grał w drużynie ze swojego poziomu, czyli Sevilli, wyglądał bardzo fajnie, ale do poziomu głównego rozgrywającego Barcelony nigdy nie dorósł, a niestety nim został..
Jego sufit to zostanie zadaniowcem w stylu Keity, a nie głównodowodzącym jak Xavi.
0
@Edoss
De Jong na DMie za każdym razem daje kontrolę drużynie. Ostatnio wracając po kontuzji zagrał na tej pozycji w pierwszym meczu z PSG i w dużej mierze był to powód naszej wygranej.
A Ferran jest dużo bardziej skuteczny niż Lewy, w przeliczeniu na minuty strzela dużo częściej.
3
Widzę, że VAR już cyrki robi, choć przy 3-0 wpływu na wynik to nie miało. Gol Chorwatów nie uznany, bo Perisic wbiegł za szybko, ale że Simon nie miał kontaktu z linią w momencie strzału Petkovicia i powinien być powtórzony karny to już nie widzieli..
1
@Edoss
De Jong na DMa i Ferran jako opcja w ataku powinni zdecydowanie zostać, co do reszty pełna zgoda, na czele z Lewym, który kasę bierze za 3, a gra za 1/3.
0
Dać Roque pozycję podstawowej "9", minuty i pełne zaufanie. Nawet najbardziej zagorzali fanboje Lewego szybko o nim zapomną..
7
Myślę, że to odpowiednia kwota.. za roczne wypożyczenie Ferrana
1
Ehh, naszej reprze i tak jego brak nie pomoże, a gadania, że "gdyby był Lewy" będzie co nie miara..
0
Tak sobie myślę, że w ten sposób Holandia może sobie postawić podobny cel do nas- wyjście z grupy. Ciężko im będzie o cokolwiek więcej z marnym trenerem i bez absolutnego lidera na boisku, inna sprawa, że na nas i tak wystarczy im środków, ale już na Austrię może zabraknąć.
0
Endrick gra i się rozwija, Roque siedzi i cofa się w rozwoju..
Jakby Xavi po przyjściu Vitora zrobił z niego podstawowego napastnika to teraz czytalibyśmy o innym dylemacie w reprezentacji, a i Barca by na tym tylko zyskała.