4Fabregas4
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2020
5 obserwujących
7 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@trochestylu
Jesteśmy zadłużeni i w tak fatalnej kondycji sportowej, bo odeszliśmy od DNA , najpierw pozbywając się wirtuozów Thiago i Fabregasa by na kluczową pozycje w drużynie zatrudnić tak przeciętnego wyrobnika jak Rakitić, a później jeszcze na dodatek dając stery Valverde, który najchętniej by ciągle grał tak wyśmiewanym przez nas swego czasu mourinhowskim trivote.. To było już dość dawno, ale do teraz się z tego nie wygrzebaliśmy.
0
@KibicBarcy84
Otóż to, Mbappe w pojedynkę nie wygra, a współpracować z innymi gwiazdami nie potrafi, bo to on musi być tym najważniejszym. W Realu natomiast jest kilku takich co również by tymi liderami być chciało i mogą np. odszczeknąć Kylianowi, że oni już LM wygrywali, a on nie..
1
Ego i zachowanie Mbappe bardzo pasuje do Realu, także nie dziwne, że to klub jego marzeń.
Czekamy teraz na pierwsze niesnaski w walce o "władzę" między nim, a ich wiecznie pokrzywdzonym, jedynym czarnoskórym zawodnikiem.
2
@AxelF
Mi bardziej niż do Pepe pasuje tu porównanie do CRa, myślę, że większość jego byłych fanów teraz kocha Viniciusa.
A z tym, że są tam tacy co go nie lubią to dość odważna teza, ja nie spotkałem ani jednego..
0
@MateuszDoniec
Ok, pomijając już, że te "szczegóły" są tu kluczowe, to nie Ty pierwszy i nie ostatni. Fajnie by jednak było jakbyś później w przeciwieństwie do większości potrafił się chociaż pokajać, bo ja nie mam wątpliwości, że w systemie z klasyczną 10 za plecami wysuniętego napastnika, tym bardziej jeśli będzie nim Lewy nic poważnego nie zwojujemy..
0
@MateuszDoniec
Chodzi w tym wszystkim o to nie jak Flick zamierza grać, tylko jak należy grać żeby to przyniosło efekty w Barcelonie. A my nie możemy grać z klasyczna 10, bo taka taktyka nie sprawdzi się przeciwko obronie jaką przeciwko nam stosuje 90% zespołów.
A druga kwestia jest taka, że przy takim układzie zostaną nam 2 miejsca w pomocy do podziału dla Pedriego, De Jonga, Gundogana, Gaviego, Fermina i jeszcze 1 czy 2 nowych DMów, którzy to mają zostać pozyskani.
15
@AxelF
I tylko ich kibice kochają Viniciusa
0
@mrmiki
O każdym można tak napisać, kwestia jest taka czy to co napiszemy jest prawdą, a w przypadku Realu jest:
https://pbs.twimg.com/media/GLt7L7ObEAAsumc?format=jpg&name=900x900
A Twoje tłumaczenie to takie na zasadzie, że złodziej to super gość, bo się w życiu dorobił majątku, nie ważne przecież jak, ważne ile ma i tylko na to należy patrzeć, bo przecież innym też się zdarzało ukraść.. cukierka ze sklepu.
0
@MateuszDoniec
Z pewnością nie taką, w której jest miejsce dla klasycznej 10 operującej za plecami wysuniętego napastnika.
Mieliśmy tego typu zawodnika nie tak dawno, nie dość, że szybko wrócił tam skąd przyszedł, to jeszcze nas Atletico na grubą kasę przy okazji zrobiło.
A jeśli mamy odtwarzać grę Bayernu z Bruno zamiast Mullera i Lewym przed nim to możemy się zaczynać zastanawiać nad następcą Flicka i czy przyjdzie on już w trakcie tego sezonu czy dopiero od następnego.
1
Ale wiecie, że on gra na pozycji, która nie istnieje w naszej taktyce?
Tak się tylko upewniam..
0
@mrmiki
Bo z przeszłości to należy pamiętać tylko, że Real wygrał, a nie to w jaki sposób?
Otóż nie, należy powtarzać to do znudzenia, że Real nie wygrał ani razu uczciwie, że zawsze przepychają ich dalej sędziowie, gdy tylko przychodzi taki mecz czy dwumecz, że bez tego nie są w stanie wygrać
0
@lysy1015
Zdecydowanie się zgadzam, raz czy dwa sędzia się może pomylić, ale tyle razy to nie przypadek..
10
Typowy Real, im gorzej grają tym pewniejsze, że wygrają, im więcej przeciwnik stwarza bardzo dobrych okazji, tym większa szansa, że za chwilę Real strzeli gola z niczego.
Niemniej jednak to nie dziś Real wygrał tą LM, tylko w półfinale z Bayernem, gdy Marciniak nie wyrzucił Nacho za celowe uderzenie w twarz Kimmicha. To również typowe dla Realu, w każdej ich LM jest minimum jedno takie kluczowe wydarzenie, które decyduje o tym, że przechodzą dalej i fakt, że pojawił się VAR tego nie zmienia. Wcześniej gole z 3 metrowych spalonych CRa, karny za padolino Vazqueza czy czerwona kartka dla Vidala za faul, którego nie było, teraz brak czerwonej za sytuację, która jak byk w przepisach jest na nią wyceniona.
Wciąż czekam na choćby jedną LM dla białych wygraną uczciwie..
3
Lewy i Mou to połączenie idealne, obaj wyznają ta samą zasadę, nie ważne w jakim stylu, byle osiągać cele.. oczywiście głównie te indywidualne, które stawiają nad drużynowymi, bo przecież to oni są zawsze najlepsi, a jak coś nie wychodzi to winni wszyscy dookoła, tylko nie oni.
0
@michasfcb89
Sęk w tym, że nic nie zostało obalone, przestaliśmy wygrywać bo zaczęliśmy się oddalać od tego wszystkiego. Trzeba do tego wrócić w 100%, to jest recepta na nasz sukces.
0
@michasfcb89
Lepszy byłby Lewego..
1
@AxelF
Kwestia uchwyconego momentu i tego czy mięśnie są napięte czy zupełnie rozluźnione: https://zapodaj.net/images/377f9cc8407b1.jpg
A jeśli chodzi o Di Marię to nawet na jednej fotce to widać, jakby miał 2 różne nogi :D
https://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/07/12/article-2690054-1F99989A00000578-901_634x522.jpg
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
Oby ta rozmowa przebiegała tak:
- "Frenkie, będziesz u mnie grał na DMie"
- "No nareszcie"
7
Ajax to dla niego najlepsza opcja
0
@Who_you_mam
Jak on ich tak obserwował nie będąc na miejscu?
Dostał pewnie jakieś raporty i stąd zna kilku młodych zawodników, ewentualnie obejrzał mecze drużyny rezerw.
1
@Litman
Nie wiemy np. jak wygląda kontrakt Lewego i czy przypadkiem nie "musi" grać.
Nie wiemy czy nie było nacisków od Laporty, bo żeby kasa płynęła duże nazwisko trzeba mieć na boisku, a nie na ławce.
A w świetle ostatnich doniesień nie wiemy czy Xavi nie poleciał właśnie przez to, że chciał odstawić Lewego, bo widział, że z nim wiele nie ugra, a "musiał" nim grać.
Inna kwestia to brak zaufania Xaviego do Roque, który o wiele bardziej pasuje do naszego grania niż Lewy i na te swoje szczątkowe minuty, które dostał i tak miał lepszą średnią bramek do minut niż Lewy.
1
@Murazor
Jasne, podobna "patologia" w obu drużynach. W Realu nie ma typowej 9, u nas jest ale nie spełnia swojej roli, bo jest strasznie statyczna, dlatego to Fermin wbiega w pole karne. To jest fajne, ale od czasu do czasu jako dodatek, a nie notorycznie jak w przypadku Fermina, bo przez to brakuje nam 1 zawodnika w środku, w związku z czym nie mamy kontroli nad grą.
Inaczej mówiąc, w Realu Bellingham jest fałszywą 9, jak niegdyś u nas Fabregas i choć jest to pewna patologia, bo brakuje typowego napastnika, to jednak ma sens i przynosi efekty, bo to zwiększa kontrolę nad grą, jest DODATKOWY pomocnik, który spełnia rolę napastnika i jednocześnie pomaga w rozegraniu gdy trzeba.
U nas natomiast zadania 9 spełnia 2 zawodników jednocześnie, przez co zamiast dodatkowego zawodnika w rozegraniu mamy jednego mniej.
A jak dorzucimy do tego jeszcze granie Oriolem czy Christensen na DMie, których z dużej części obowiązków wyręcza najczęściej De Jong to mamy w pigułce wyjaśnienie dlaczego jest jak jest.. Po prostu dużymi fragmentami gramy niejako w 9, bo na 2 pozycjach grają tak słabi zawodnicy, że koledzy muszą ich wyręczać z zadań właściwych pozycji, które zajmują.
3
Pomiędzy 6 a 23 kolejką 3 gole zdobyte w 2 meczach, 6 z 19 goli (prawie 1/3) strzelonych już po tym jak straciliśmy szansę na mistrzostwo i ogólnie gole zdobyte jedynie w 14 na 38 meczów przez zawodnika, pod którego ustawiona była gra całej drużyny.. to tak jakby ktoś się zastanawiał dlaczego to był taki słaby sezon w naszym wykonaniu.
1
@kanver_
Nie wiem skąd masz te dane, albo jak wyliczysz te cyferki, ale w poprzednim sezonie bez goli Pedriego bylibyśmy na 2 miejscu, bez goli Lewego bylibyśmy wciąż mistrzem
1
2 średniaków, środkowy pomocnik i nawet słabiutki Budimir strzelali częściej niż nasza supergwiazda, pod którą ustawiony był cały zespół. To nasze 2 miejsce to jednak duży sukces jest.
1
Fermin gra na tej samej zasadzie co Bellingham w Realu, tylko różnica jest taka, że u nas fizycznie jest przed nim "9", ale w praktyce nie spełnia swojej roli, bo jest strasznie statyczna. Fermin więc wykonuje dużą część zadań należących do środkowego napastnika i są tego efekty.
Niestety w ten sposób tracimy jednego zawodnika na boisku, bo zadania właściwe jednej pozycji wykonuje 2 graczy. Dlatego potrzebujemy mobilnego napastnika, dzięki któremu będziemy mogli grać jednym więcej typowym rozgrywającym, a co za tym idzie mieć kontrolę nad grą.
0
@Murazor
Jak to nie? Grają bez "9", w jej miejsce wbiega Bellingham, dlatego tyle strzela.
1
@Hogart
W poprzednim sezonie wygraliśmy mistrzostwo, a Lewy miał króla strzelców. Co ciekawe jednak, gdyby nie te wszystkie bramki Lewego.. i tak bylibyśmy mistrzem, ale już np. gdyby nie gole Pedriego to byśmy byli na 2 miejscu.
Wniosek jest prosty, to nie Lewy pomaga Barcy tylko Barca Lewemu, który nabija sobie indywidualne statystyki głównie w meczach że słabymi rywalami, a jak przyjdzie mecz, w którym potrzeba lidera to okazuje się, że Lewy praktycznie nie dotyka piłki, albo odskakuje mu ona na kilka metrow przy prawie każdym przyjęciu.
16
Jeśli się potwierdzi, że Xavi chciał się pozbyć Lewego to może rzutować na cały obraz jego pracy jako trenera. Może to oznaczać, że widział iż z drewnianym napastnikiem niczego nie ugra, ale nie miał wyjścia i musiał nim grać.
Inaczej mówiąc, możemy szybko zatęsknić za Xavim, jak przyjdzie Flick i znów będzie ustawiał całą grę najbardziej technicznego klubu świata pod zawodnika, od którego technicznie lepszy jest w tej drużynie nawet bramkarz..