1

Hurra, po 1,5 miesiąca bez gola Lewy strzelił hat tricka przeciwko 10 graczom drużyny ze środka tabeli w meczu "o nic". Co tam odpadnięcie z LM i walki o La Ligę, czas świętować prawdziwy sukces! o/

1

Ale jaka ZP? Dla najlepszych strzelców jest Złoty But i na tą nagrodę Lewy zasłużył 4 lata temu. ZP jest dla najlepszych zawodnikow, a tym Lewy nigdy nie był..

0

@BORO_12
Tańsze i lepsze? Sam Xavi może i by się zrzekł wypłaty, ale cały sztab, który by odszedł razem z nim już niekoniecznie. Nowy trener to tez nowy sztab, któremu tez trzeba zapłacić, może sporo więcej niż obecnemu..

Na takiej, że po mistrzostwach, w których był naszym najsłabszym zawodnikiem wychodzi do dziennikarzy i na pytanie czy będzie dalej grał w reprze odpowiada w stylu sugerującym, że nie wie, bo jest zmęczony, bo gramy słabo, bo ma słabych kolegów. On oczywiście jest super, cała reszta zła.
A w kontekście Barcelony podobnie, w 90% meczów najsłabszy na boisku i zawsze do wszystkich wokół pretensje, tylko nie do siebie.

0

@kakawek
Oczywiście, ze się nadaje, jego nie trzeba zabezpieczać, to ten dodatkowy DM zawsze potrzebuje wsparcia De Jonga, a nie odwrotnie. Frenkie grający u boku drugiego DMa i tak odwala większość roboty właściwej DMowi. Nawet jak słabiutki Oriol grał u boku Frenkeigo to wyglądał dobrze, później jak grał bez niego wyglądał tragicznie, bo to Frenkie grał za niego, nie odwrotnie.
Frenkie jak ma obok siebie drugiego, teoretycznie bardziej defensywnego zawodnika to i tak gra niżej od niego, wraca głębiej czy to w fazie defensywnej czy ofensywnej, przy wyprowadzaniu piłki, wystawiając obok Frenkiego drugiego DMa pozbawiamy się po prostu jednego gracza z przodu, a zysku z tego nie ma w zasadzie żadnego.

0

@lucca87 @Gaucho @kakawek
Frenkie za każdym razem gdy gra jako DM udowadnia, że jest idealny na tą pozycję.
Wrócił po kontuzji na PSG i w obu meczach (do momentu czerwa Araujo) mieliśmy kontrolę nad grą, właśnie dzięki niemu.

Koeman zrobił mu krzywdę, nie umiał przygotować zespołu do gry kombinacyjnej więc grał wrzutkami, to dawało slaby efekt, więc wymyślił sobie wbiegnięcia De Jonga z drugiej linii żeby zwiększyć szansę na finalizację wrzutek.
Od tamtej pory masa nieogarów uważa, że to jest gra właściwa dla De Jonga, choć w rzeczywistości to DM i to z większymi inklinacjami do gry defensywnej niż ofensywnej, nawet do roli stopera nie raz był cofany, a w Ajaxie pół sezonu tak grał jak mieli kontuzje, wygrywali tak ligę i robili furorę w LM. Także między bajki należy włożyć to, że nie potrafi bronić.
Kwestia jest taka, że on widzi nieudolność gry ofensywnej zespołu i dlatego często wybiega do przodu, próbuje szarpać indywidualnie, grać nieszablonowo.
Ale pozycję też potrafi trzymać, jakby nie umiał to by nie mógł grać z powodzeniem tak wielu meczów jako stoper. Jak mu trener nakaże trzymać pozycje jako DM to będzie ją trzymał, a w wyprowadzaniu piłki i nadawaniu tempa gry jest genialny, Kimmich czy Zuubimendi nie mają startu.

0

@BORO_12
Nie znasz choćby sytuacji finansowej, może Xavi zostając zrobił zajebistą przysługę klubowi? Może jakby odszedł to klub by miał problemy? Przekaz jest taki, że to klub chciał pozostania Xaviego, a on się zgodził, więc z tym honorem to się nie rozpędzaj.
A Lewy honoru nie ma, więc i nic nie straci, jakby miał to by sam odszedł widząc, że się nie nadaje do grania technicznej, kombinacyjnej piłki. Przyszedł, spróbował, nie wyszło, powinien odejść, ale on ma rosnący kontrakt, jest w fajnym mieście, które podoba się żonie to będzie się tego trzymał i kaleczył dalej, bo drużynę ma gdzieś, ważne żeby jemu było dobrze.

1

Mamy najlepszego DMa do naszej gry, czyli De Jonga, wydamy masę kasy na nowego DMa i będziemy upychali Frenkiego wyżej. W momencie gdy wszyscy będą zdrowi, będziemy mieli 4 zawodników na 2 pozycje rozgrywających, Frenkie, Gavi, Pedri, Gundo- to nie są zawodnicy na ławkę, kto siądzie w najważniejszych meczach, a może zagrają po 45 minut?
Wydamy masę kasy na Olmo, czyli Ferrana bis. Rekin i tak nie gra w podstawie, więc nie trzeba dla niego zastępstwa.
Nie kupimy nowego napastnika, zostaniemy z drewnianym, stojącym Lewym i problemy w ataku jak były tak będą.
Brakuje nam boków obrony, zostaniemy na prawej ze środkowym obrońca Kounde i zapchajdziurą Roberto, a na lewej znów tylko Balde, albo dodatkowo ktoś prawonożny.. A jak ściągną znów Cancelo to gdzie by nie grał będą problemy w defensywie.. Pep się go przypadkiem nie pozbył.

Także z tymi transferami to nie ma się co cieszyć nawet jak będą, nam więcej da jeden transfer z klubu (Lewy) niż 2 do klubu (DM plus Olmo).

Xavi trenować potrafi, wiedzę ma i potrafi przekazywać, ale jego dobór wykonawców to dno i 2 metry mułu, dlatego transfery to mu trzeba zrobić za plecami, zatrudnić asystenta, który będzie wystawiał skład i robił zmiany, a Xavi niech się zajmie trenowaniem ;)

1

Odkąd jest VAR i można to wyłapać, za takie akcje powinny być kartki, ale dla nurkujących. Araujo łapie Barcole za bark, a ten podkula nogi. Ewidentne wymuszenie, a nie faul.

1

@BORO_12
A Xavi, że odejdzie, więc jest nadzieja ;)

1

Lewy do Arabów i niech walczą

0

Lepiej niech zostanie Roberto niż Robert.

1

Wszystko jedno kto będzie trenerem jeśli wciąż będziemy opierać drużynę na Lewym..

2


Gol nie na 100 ale na 1000%
Jawne oszustwo, bo nie wierzę, że na VARze tego nie widzieli. Pokazywali powtórki z kilku kamer zza pleców Łunina i tylko z 1 od przodu, żeby ukryć gola.

0

@yoli
Oczywiście, ze się dało.
Z jednej kamery widać, że Łunin był cały za linią bramkową, a z drugiej, że ręce miał jeszcze bardziej skierowane do bramki i piłka była na równi z jego rękami, nie ma opcji żeby nie była za linią. Wystarczy skorelować czasowo powtórki i na podstawie 2 byłoby jasne, że był gol.
Choć tak naprawdę wystarczy już sam ta gdzie Łunin nie zasłania piłki, gdzie widać że piłka była za linią.

3

Podsumowując pierwszą połowę..
Piękny nurek Vasqueza, typowe padolino z wyciągnięciem nogi byleby złapać kontakt z rywalem. Piłka w bramce Realu=brak gola, Camavinga zahacza od tyłu Yamala, tu oczywiście karnego brak, generalnie słusznie, ale jeśli był na Vazquezie to tutaj tym bardziej, bo Yamal nie wymuszał kontaktu.

1

@Rupert_Haubica
Ale, że to De Jong ten szklany?
On nie łapie kontuzji mięśniowych, typowych dla szklanek, tylko mechaniczne. Po takim wygięciu nogi brak kontuzji to byłby cud

0

Ktoś widział czy Pedri się rozgrzewał?
Trochę się boje, że nie, a teraz pójdzie na odprawę i będzie grał bez pełnej rozgrzewki, co w jego przypadku niepokoi..

0

@rafal3030
Typowo dla DMa, Busi też nie miał liczb, a na boisku był kluczowy.

0

@szyper
No tak, zawodnikom Barcelony nie na rękę jest jeśli zawodnicy ich drużyny dobrze trenują.. Z pewnością z tego się biorą niesnaski w drużynach.
Poza tym, pomijając powody, widać jak na dłoni, że Lewy nie jest w oczach kolegów z drużyny takim ideałem jak to przedstawiają media.

0

Wielu nie przyszło, ci co przyszli wyglądali wychodząc jakby byli tam za karę.. A w prasie i tak artykuły jak to wszyscy Lewego cenią, jakim autorytetem jest dla nich, etc.
Niestety, ale Lewy więcej psuje niż daje drużynie i to zarówno na boisku jak i poza nim.

0

@Gall
Też się zastanawiałem jak nazwać Koemana, ale to raczej król narzekania niż odpuszczania ;)


1

No i fajne drużyny typował, niestety tak to już jest, że w LM zwykle wygrywają jednak te mniej fajne i zamiast pięknych półfinałów będziemy mieli mecze w stylu "byle jak, aby awansować".

0

"Zawsze pytano mnie o to, zagrać w jakim klubie było twoim marzeniem? A ja zawsze powtarzam, że moim marzeniem było po prostu grać w piłkę nożną."

Nieładnie tak kłamać, co innego mówiła i wszyscy o tym doskonale wiedzą..

0

@Doony7
Oczywiście, że jest ważne, jakby nie chciał wymusić to by nie było kontaktu nóg i upadku Barcoli. I o to w tym wszystkim chodzi, "faul" był bo tego chciał Barcola, a to nie od chęci zawodnika "faulowanego" powinno zależeć.

0

@Doony7
Kopnięcie było po zatrzymaniu się Barcoli. Nie było przyczyną upadku, tylko jego skutkiem, skutkiem symulowania po tym jak Barcola poczuł rękę Araujo na ramieniu.

0

@sepek
Kontakt z udem Barcoli był wynikiem tego, że Barcola przestał biec w momencie gdy Araujo dotknął lekko jego barku.
Na tej zasadzie za każdym razem gdy ktoś kogoś goni ten uciekający może wymusić taki kontakt po prostu się zatrzymując, czy to jednak będą faule?

0

@Gappeq
Zahaczenie było wynikiem nienaturalnego zatrzymania się Barcoli, po tym jak poczuł dotknięcie ręka barku. Jakby chciał biec dalej to by biegł i kontaktu nóg by nie było

0

@ACRAB95
Od kiedy to każde dotknięcie jest faulem?
Ituralde jedyny właściwie to zinterpretował, Araujo położył rękę na ramieniu Barcoli, ten z automatu zapomniał, że biegł żeby strzelić bramkę i się położył. Araujo nie spowodował jego upadku, nie faulował, delikatnie go tylko dotknął.
Pomysł jaki cyrk by był jakby przy takich kontaktach kładł się każdy. Np. rzut rożny, w polu karnym każdy każdego dotyka w walce o pozycję, pomysł jakby po każdym kontakcie się wszyscy kładli.. piłkę leci w pole karne a tam.. wszyscy leżą

3

Zgadzam się, wszystko odwrotnie z tymi decyzjami sędziowskimi. Barcola wymusza faul, kładzie się czując delikatne dotknięcie reką. Brak faulu, żółta za wymuszenie.
Cancelo czysto wybija piłkę Dembele, ten podkula nogi i tylko przez to jest kontakt już po wybiciu piłki. Brak karnego, żółta za wymuszanie.
Gundogana stara się utrzymać na nogach za wszelką cenę, ale nie jest w stanie, bo jest podcięty. Powinien być karny i żółta nie dla Gundogana, tylko dla falującego.

Zamiast promować sportową walkę, chęć grania, to promuje się symulantów padających w każdej możliwej sytuacji, jakby w piłce chodziło o to kto więcej fauli nazbiera, a nie goli strzeli.

0

@MajkiYB
Jakby każdą sytuację tak rozpatrywać to by trzeba było z 5 albo i więcej razy rywali sam na sam puścić..
Tu niestety nie ma po czerwonej kartce drogi awaryjnej na zasadzie, że zamiast kartki można wybrać gola dla rywali.
Mogło być tak, że Barcola puszczony przez Araujo by nie strzelił, ale ja przede wszystkim oczekuję, że takie zajścia w dobie VARu będą rozkładane na czynnikiem pierwsze i Barcola za wymuszanie faulu dostanie tu żółtą kartkę, a nie Araujo czerwoną przez to, że nie ustrzegł się delikatnego kontaktu z rywalem, którym nie spowodował jego upadku.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?