4Fabregas4
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2020
5 obserwujących
7 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
17
Ze statystyk wynika, że Lewy jest naszym najlepszym napastnikiem, ale na boisku też tego nie widać, wręcz przeciwnie, widać, że jest najsłabszym i to nie napastnikiem, a ogólnie zawodnikiem w niemalże każdym meczu.
10
Piękny artykuł o czymś o czym piszę od lat, a czego tutejsze "JarkiS" nie są w stanie pojąć.
Problemem nie jest to, że piłka ewoluowała, a my dalej gramy w sposób, w jaki grała najlepsza drużyna w historii stworzona przez Pepa i to przestało działać wobec tej "ewolucji". Wręcz przeciwnie, naszym problemem jest to, że odeszliśmy od tego modelu grania, Valverde zniszczył go doszczętnie i od tamtej pory nie możemy się podnieść z wynikami, bo coraz bardziej oddalamy się od naszego stylu.
Dlatego należy przywrócić ten styl, ten model grania, sprowadzić odpowiednich zawodników potrafiących dostosować się do tego stylu, a nie drewniaków jak Lewy czy Oriol.
Cruijff się w grobie przewraca widząc jak na pozycji "9" w Barcelonie (nie) biega zawodnik, któremu w grze przeszkadza piłka, który ma problem z przyjęciem piłki bez presji rywala, a co dopiero mówiąc gdy jest przez kogoś naciskany.
"„Futbol się zmienia”, twierdzi wielu, chcąc wyrzucić do kosza model, który od lat nie jest stosowany."
„Obecny zespół nie ma nic wspólnego z tym modelem. Istnieje tendencja do mówienia więcej o z góry określonych przestrzeniach niż o przestrzeniach dynamicznych. Uderza mnie, że kwestionuje się zwycięski model, stosowany obecnie przez Arsenal, City czy Leverkusen”.
Czytać, aż zrozumiecie, wszyscy!
A kto nie jest w stanie zrozumieć i dalej będzie chciał żebyśmy grali w sposób inny niż ten, który jest tożsamością tego klubu od lat i który pozwolił stworzyć najlepszą drużynę w historii futbolu, niech nie uważa się za kibica Barcelony, bo ewidentnie chce jej zaszkodzić.
0
@valdeq
Nie tylko się nadaje, ale to dla niego idealna rola na boisku. On gdzie by teoretycznie nie był ustawiony i tak pełni role DMa u nas, cofa się między obrońców żeby wyprowadzać piłkę, bo robi to najlepiej ze wszystkich, wraca do defensywy (gdy zdąży), bo ten, który teoretycznie jest DMem nie daje sobie rady, ktokolwiek by to był odkąd Busquets przestał dawać radę, czyli praktycznie od przyjścia do nas De Jonga. To wtedy należało sprzedać Busquetsa i powierzyć jego rolę Frenkiemu.
0
@Erykulus
Mamy styl, który należy przywrócić żebyśmy mogli znów być topową drużyną, a De Jong jest do tego niezbędny na obecną chwilę.
A do gry z 2 DMami się nie nadaje, bo.. wtedy nadrabia za tego drugiego i brakuje nam przez to jednego z przodu, albo rusza do przodu i wtedy brakuje go z tyłu, bo ten drugi nie daje rady. Tym drugim musiałby być Rodri żeby nie trzeba mu było pomagać, ale wtedy nie trzeba też drugiego DMa.
0
@Gall
Od 5 lat zagrał nie więcej niż 15 spotkań w roli typowego DMa u nas, chyba już więcej w reprze, więc rzeczywiście udowadnia.. zwłaszcza, ze praktycznie wszystkie te mecze miał świetne :0
1
Za tyle możemy im sprzedać buty De Jonga.
Dla nas jest bezcenny, bo nie ma na rynku nikogo lepszego na pozycję DMa do naszego stylu grania.
0
@yoli
Jakim cudem nie grający w obronie zawodnik grał z powodzeniem na stoperze?
Dobrze zauważyłeś, ze De Jong cofa się po piłkę do linii obrony, ale wyciągnąłeś z tego złe wnioski. To jego naturalna inklinacja do wyprowadzania piłki, a co za tym idzie gry jako DM sprawia, że się tak cofa.
Dubluje się z Pedrim? To Pedri tez wyprowadza piłkę od obrony? No chyba nie..
Problem w tym, że my jesteśmy tak słabi w ofensywie, że De Jong widząc to wychodzi często do przodu, nie trzyma pozycji DMa, bo bez niego z przodu jesteśmy zbyt słabi. Trzeba pozbyć się Lewego, zacząć grać kreatywnym i ruchliwym napastnikiem, zyskamy w ten sposób jednego zawodnika z przodu i De Jong będzie mógł trzymać pozycję, co trener powinien mu wtedy nakazać.
0
@MatBac1991
O tym, o czym nie ma pojęcia ktoś nie znający się na piłce ;)
0
Frenkie i Rodri, 2 najlepszych możliwych DMów do Barcelony, z których jeden nie do wyciągnięcia, a drugi już u nas jest.
A my nie wiadomo po co szukamy jakichś marnych podróbek..
2
@Firestone
Jest tak "mierny" w grze defensywnej, że na nawet na stoperze grał z powodzeniem.
Ktoś wypuścił w eter takie bajki, a ci co nie potrafią sami myśleć ciągle je powtarzają.
W Ajaxie pół sezonu na stoperze gdy ta drużyna robiła furorę swoją grą zarówno w lidze jak w LM, w reprezentacji i w Barcelonie najlepsze mecze jako jedyny DM, ale "jest słaby w defensywie", bo tak..
W artykule wystarczy przeczytać jedno zdanie by stwierdzić, że ktoś kto go pisał nie ma pojęcia o tym co widzi, nie rozumie gry, a jedynie bezmyślnie porównuje cyferki. Chodzi o zdanie o tym, że Barcelona z De Jongiem w roli pivota "przecieka".
Drużyna z De Jongiem w roli pivota wygląda o klasę lepiej niż z Oriolem czy Gundoganem w tej roli, a także o wiele lepiej niż z Busquetsem w jego ostatnich 4-5 sezonach u nas. Zyskujemy masę płynności, szybszy transport piłki, nieszablonowe rozegranie, problem w tym, że gramy tak marnie z przodu, mając tam Lewego, że De Jong często opuszcza swoją pozycję by wspomagać drużynę w ofensywie, bo bez tego nie potrafimy stworzyć jakiegokolwiek zagrożenia pod bramką rywali, a w 2 miejscach na raz być nie może. Nie ma potrzeby zmiany taktyki, po prostu trzeba poukładać drużynę z przodu, przede wszystkim pozbyć się Lewego, przywrócić właściwy, kombinacyjny sposób grania i wtedy De Jongowi nakazać by trzymał się pozycji, jedynie sporadycznie ją opuszczał stanowiąc tym samym wartość dodaną w ofensywie.
1
Te same dolegliwości ma tez Lewandowski, to się nazywa bycie drewnianym.
1
De Jong na DMa, to powinien być jeden z 2 warunków postawionych nowemu trenerowi. Drugi to oczywiście powrót po latach do gry w stylu Barcy Pepa, a co za tym idzie pozbycie się drewnianych zawodników typu Lewandowski czy Romeu.
4
Jak chce dalej grać w Katalonii to niech idzie do Espanyolu, Girony szkoda nim psuć..
0
@PoGGi
Jak to jak, wystarczy pochwalić Lewego za jego kolejny słaby występ, bo tym razem strzelił gola i drużyna wygrała
0
@alone49
Jasne, chwalmy Lewego bo się 4 razy w meczu szybciej przebiegł.. :D
0
Kolejny tak samo słaby występ, tym razem jednak z golem i już komentarze, że zagrał dobrze :D
7
Może nie strzelać goli, byleby dawał coś drużynie swoja grą. Problem jednak w tym, że te gole to jedyne co "daje", bo jeśli chodzi o sama grę to jest najsłabszy w drużynie w 90% meczów.
4
@xavi890
Załóż okulary. W pressingu nie istnieje. Czasem za kimś pobiegnie, ale to nie jest pressing. Kiedyś po stracie mieliśmy 6 sekund na odzyskanie piłki, teraz Lewy dłużej z niezadowoleniem rękami macha..
0
Heh, miałem taką sytuację z kumplem, który gra na lewej obronie, że ciągle powtarzał ile to on biega, nie dość, że za przeciwnikiem w obronie to jeszcze do linii końcowej ciągle i dośrodkowuje, a my tam z przodu to stoimy ciągle. Przyszedł taki mecz, że było kilka kontuzji i.. trener wystawił go na skrzydle, zamiast na obronie. W przerwie poprosił o zmianę pozycji, bo "on nie da rady tyle biegać".. Od tamtej pory już nigdy nie słyszałem żeby się przechwalał tym bieganiem od jednej linii końcowej do drugiej..
Także coś w tym jest, że to bieganie się różni, problem w tym, że Lewy stoi, a nie biega, w pressingu go niema, a bez pressingu nie ma Barcelony.
1
@Ares!
Nie jak w hokeju, bo tam się za bramkarza wystawia napastnika, a tu ani jednego, ani drugiego nie ma.
1
@Bogan
Argumentów jest cała masa, najogólniej mówiąc mało kiedy to co pisze ma pokrycie z rzeczywistością. Głosi swoje tezy, a później gdy one padają nie potrafi się przyznać, że nie miał racji. Ale w sumie się mu nie dziwię, musiałby to robić na okrągło.
Z mojej strony EOT, bo nie chce mi się walczyć z jego równie odklejonymi sekciarzami, których jak widziałem choćby przy nominacjach do tego dziwnego tutejszego konkursu ma dość sporo.
Jaki guru taka sekta, bawcie się dobrze w tym swoim wydumanym świecie ;)
2
@haunter21
To nie kwestia perspektywy, tylko chłodnej oceny sytuacji.
Merytorycznie gość nie istnieje, głosi bardzo popularne teorie i stąd jego poparcie, a że później większość tych teorii upada.. ludzie wolą wierzyć w piękne kłamstwa niż dostrzegać brzydką prawdę.
U mnie gość ma od bardzo dawna ingora, nie jest warto mojej uwagi ;)
4
@Barcelonista94
Nie wiem dlaczego pytasz tego odklejonego od rzeczywistości gościa o opinię.. no chyba tylko po to by wiedzieć, że jest inaczej ;)
4
"Xavi, zostań proszę, przecież żaden inny trener nie da mi tyłu minut gdy gram taką kaszanę..."
0
Ehh.. Po co nam te niemczuchy?
0
@Kazragore
Ostatni raz zgodnie z naszym DNA graliśmy z Lucho i wtedy wygraliśmy tryplet.
Wszystkie problemy zaczęły się gdy zaczęliśmy od naszego DNA odchodzić, później to już tylko było gadanie o nim. Xavi był najbliżej, ale ciężko o grę w stylu Barcelony z drewniakami jak Lewy czy Oriol w składzie..
Teraz weźmy kogoś kto jeszcze bardziej odejdzie od stylu w jakim od lat szkoli się młodych w Barcelonie to na następną LM będziemy czekali jeszcze kilkadziesiąt lat..
1
Patrząc po minach naszych wychodzących z imprezy to Lewy nie ogłosił na niej, że odchodzi, wszyscy jakby zawiedzeni..
2
@AxelF
Doszło też do nieprzyjemnego incydentu, Lewemu podczas odpalania grilla zaczął się palić jeden z jego konarów, po tym incydencie przestraszony Oriol profilaktycznie resztę wieczoru spędził w basenie
15
Lewy to mógłby w sumie tego grilla nawet na murawie odpalać, wciąż miałby przy tym taki sam wpływ na naszą grę, choć może w sumie jakby w dobrym miejscu grilla postawił to by przynajmniej raz rywalom przeszkodził.
0
@Szefucio
No fajnie, kolejny raz źle przyjął prostą piłkę i dzięki temu ma asystę, rywal trafia go w tył głowy i ma asystę 2 stopnia, bramkarz go nastrzeliwuje i ma gola, rzeczywiście bierze udział w akcjach bramkowych i dzięki niemu strzelamy, same akcje kombinacyjne w stylu w jakim powinniśmy grać i z pewnością będą powtarzalne.
Możesz sobie te dyrdymały statystyczne wciskać tym co oglądają mecze na flashscore..