0

Wrócił Lewy, wróciła nijaka gra..

I on jeśli chodzi o grę wygląda tak samo w praktycznie każdym meczu u nas, ale w meczach ze słabeuszami strzela i "statystycy" oceniają go przez pryzmat właśnie tych strzelonych goli, a później zdziwienie, że z mocniejszym rywalem, albo słabszym, który czasem się postawi i zagra świetny mecz nie mamy sytuacji strzeleckich.. ciężko je mieć grając jednego mniej

Oczywiście wczoraj jeszcze dodatkowo Oriol zrobił swoje, nie dość, że brakowało jednego z przodu, to jeszcze też jednego do rozegrania w środku.


0

@ikar34
Real do momentu wejścia Lewego nie istniał w meczu z nami, mieli problem z dotarciem do naszego pola karnego, bez zmian wygralibyśmy ten mecz na luzie.
Tu nie o mental chodzi, bo ten, który tak naprawdę ma go najwięcej jest najsłabszym zawodnikiem w drużynie.

0

"Musimy być samokrytyczni i się poprawić, to jasne, ale rozgrywaliśmy bardzo dobre mecze i to bez ważnych graczy. Powrót do zespołu piłkarzy będących na wysokim poziomie na pewno będzie odczuwalny."

Właśnie dlatego rozgrywaliśmy dobre mecze, bo nie było "ważnego" gracza, ale na Sociedad już wrócił i i zgadza się, jego powrót był bardzo odczuwalny..

2

W Stanach się właśnie kończy sezon, więc super opcją byłoby gdyby od początku nowego Lewy był już zawodnikiem klubu MLS

1

@Eto'o9 R10
No właśnie nie dramat, zgadzam się, duży spadek w porównaniu z tą pierwszą częścią, ale tak jak zauważasz, ona była genialna, poza nim jeszcze tylko Messi był w stanie grać na takim poziomie.
To nie wina Fabregasa, że reszta w tamtym czasie nie dawała rady, Xavi czy Iniesta całe sezony mieli średnie, a Cesc swoją gra przez pół sezonu sprawiał, że w drugiej części jeszcze było o co grać, jakby nie on to w lutym mielibyśmy "koniec sezonu".
A w drugiej części nie wyróżniał się ani na plus ani na minus względem reszty, poza Messim, ale zauważalny był jego spadek formy w porównaniu z tym jak grał wcześniej, więc niezasłużenie to na niego spadała krytyka.

To jakby np. Bolt biegał o 2 sekundy szybciej niż reszta stawki, a drugie pół zrównywał poziomem do tej reszty. Nie byłby wtedy doceniany za genialne pół sezonu, a mówiłoby się tylko o tej drugiej, słabej części, która w porównaniu z innymi wcale by taka zła nie była.

Dlatego właśnie to Fabs był moim zdaniem najbardziej niedocenianym zawodnikiem w Barcelonie

0

@ikar34
Widać skok jakościowy, ale tylko gdy gramy we właściwym ustawieniu taktycznym i personalnym, z Oriolem i Lewym gramy w zasadzie w 9, więc ciężko wtedy zauważyć efekty

0

Xavi w prowadzeniu treningów jest świetny, ale jego decyzje taktyczne i personalne jeśli chodzi o wybór składu są niestety tragiczne.. choć ostatnio widać jakby przebłyski w tym zakresie, Oriol na ławce, Lewy dość szybko zdjęty w poprzednim meczu.. oby to szło w tym właśnie kierunku

3

@saviolagzk
Roberto strzelił bramkę decydującą o awansie do ćwierćfinału LM, w którym dostaliśmy oklep od Juve, nie strzelając im nawet gola w dwumeczu.
Możliwe, że większe znaczenie będzie miała dla klubu bramka Guiu z Bilbao..

W ekipie, w której ciągle roi się od gwiazd światowego formatu, zawodników z wielkim mentalem, siłą przywódczą, tak nijaki gość zostaje pierwszym kapitanem drużyny.. on nie jest niedoceniany, on jest przeceniony i to bardzo mocno. Gdyby nie fakt, że jest wychowankiem grałby w jakimś średniaku LaLigi, bez widoków na angaż w lepszym klubie.

15

Oby się pokłócili i w styczniu Lewy wylądował u szejków ;)

4

@David_Martin
W porównaniu z Lewym to przynajmniej pokazał.. się do gry kilka razy ;)
Te sytuacje w końcówce też nie wzięły się z niczego, Ferran nawet nie biorąc bezpośredniego udziału w grze odpowiednio porusza się po boisku tworząc przestrzeń do grania

7

Ktoś jeszcze ma wątpliwości, że Lewy out?

0

@MatiSh
Jakbyśmy grali co 3-4 dni to by odpoczywali żeby zagrać w następnym meczu.. czyli mieliby tydzień przerwy, jak teraz mają tydzień przerwy to mają odpoczywać dla zasady? Odpoczywali tydzień, to naprawdę bardzo dużo, zwłaszcza, ze w poprzednim meczu nie grali za wiele, zwłaszcza Lamine.
Jeśli ktoś potrzebuje odpoczynku to Felix czy Cancelo, bo przez wymuszanie transferów nie przygotowali się odpowiednio do sezonu, a grają bardzo dużo, zarówno w klubie jak i reprezentacji.. to pokazuje, ze Xavi wcale nie oszczędza zawodników, tylko gra nazwiskami, stąd choćby brak Ferrana dzisiaj.

Aha, no i ja jednak wolę żeby najlepsi grali od początku w meczach z topowymi rywalami, zwłaszcza na wyjeździe, bo mogą już nie mieć czego gonić w drugiej połowie

0

@suszini
Jak dla mnie może nie oddać ani jednego przez cały sezon jeśli z nim w składzie będziemy wygrywali, kontrolując mecze jak ten z Realem do momentu zejścia Ferrana

0

@Danielos8
Po tym jak świetnie zagraliśmy przez 60 minut meczu z Realem rezygnacja z Ferrana na rzecz Lewego, po którego wejściu tamten mecz się zepsuł to sabotaż

4

@MatiSh
Ostatni mecz graliśmy tydzień temu, Ferran grał w nim 60 minut, Lamine 30.
Po czym mają odpoczywać?

1

Cesc Fabregas

Tyle się mówiło jak to "nie dojeżdżał" w drugich częściach sezonów, zapominając jak genialne miał te pierwsze, gdy do spółki z Messim ciągnął zespół, a później zwyczajnie płacił za to spadkiem formy. Przy czym to też nie było tak, że zaczynał grać bardzo słabo, po prostu nie grał już tak genialnie jak w pierwszych częściach sezonów, ta jego słabsza forma i tak była lepsza niż szczytowa wielu innych.. W każdym innym klubie przy takiej grze jaką prezentował w Barcelonie Fabregas byłby "Bogiem", u nas był kozłem ofiarnym każdego słabszego wyniku.
Kibice nie potrafili go docenić, niejednokrotnie nawet wygwizdywali, przez co sam Fabregas postanowił odejść.. jego miejsce zajął Rakitić, który ani umiejętnościami, ani jakością gry, ani tym co dawał drużynie czy statystykami nie miał nawet podjazdu do Cesca. Ta zmiana "dyrygenta" sprawiła, że zakończyła się era najlepszej drużyny w historii futbolu, Barcelona z najlepszej stała się drużyną jedną z wielu, pikującą w dół, z czego do teraz nie może się wygrzebać.
Oczywiście nie można pominąć tego jak wielki udział miał w tym Bartomeu, a na ławce trenerskiej statysta Valverde, jednak Rakitić jako nowy "dyrygent" stał się symbolem tej degrengolady na boisku, a zastąpił właśnie najbardziej niedocenianego zawodnika tego klubu- Cesca Fabregasa

3

@Danqoo
Niestety, ale my zapłacimy rachunek za przywiązanie Xaviego do nazwisk..

0

@S1l3nt
Ehh, czyli jednak wszystko po staremu..

4

Ooo, skąd te przewidywania bez Lewego w składzie? Są jakieś przecieki z treningów? Czyżby Xavi zrozumiał dlaczego pierwsze 60 minut z Realem było świetne, a końcówka tragiczna..

1

@Braniś Toure
Ja odnoszę się ogólnie do tego typu sytuacji, nie wiem czy to prawda czy nie, ale co jakiś czas słyszy się o tego typu ckliwych historiach i właśnie ze względu na ten PR nawet jeśli to fejk klubom opłaca się uznać, że to prawda i zrobić z tego akcję marketingową.

A co do tej sytuacji.. jak udowodnić, że to fejk? Jeśli się znajdą nagrania to można potwierdzić, że sytuacja miała miejsce, a jeśli się nie znajdą nie oznacza to przecież, że nie miała. Dlatego myślę, że nikt tego nie sprawdzał, zresztą nawet w artykule jest, że dopiero mają sprawdzać kamery, więc na ten moment pewnie po prostu rodzice chłopca są jedynym źródłem wiedzy, pewnie poskarżyli się w mediach i poszło, ktoś z marketingu Realu usłyszał o historii, postanowił wykorzystać, bo jednocześnie można pokazać siebie w dobrym świetle i Barcelonę w złym. A nawet jeśli by później jakimś cudem wyszło, że to fejk to i tak Real byłby tym dobrym, bo natychmiast reaguje na krzywdę, pomaga, chłopiec z autyzmem, więc nawet jeśli nie został w tej sytuacji skrzywdzony i tak fajna akcja.

0

Generalnie to fajny sposób na to żeby jakiś klub (w tym przypadku Real) zainteresował się sytuacją chłopca, pomógł w leczeniu, etc. Oczywiście przy okazji cała rodzina dostanie bilety na mecz, pewnie zwiedzi klubowe budynki, spotka się z zawodnikami z drużyny, porobi fotki, dostanie gadżety, koszulki, autografy..

1

@qbuteq
Obawiam się, że nie będzie musiał, wystarczy, że Lewy wrócił..

0

@norbi77
To gdzie te serie Pedriego po 90 minut pomiędzy kontuzjami?

https://zapodaj.net/images/767feac0fad82.jpg
Tutaj widzę kolejno: 30, 67, 72, 90 i 88 po 2 tygodniach przerwy

https://zapodaj.net/images/04ea29cd1e7f3.jpg
A tutaj widzę spokojne przygotowanie do sezonu, 45, 65, 45, 61, a w sezonie 78 i po tygodniu przerwy 90

0

Jemu też De Jong będzie miał pomagać jak Busiemu i Romeu?
A może w końcu, zamiast szukać ludzi, którym pomagać ma De Jong, postawimy na DMie na Frenkiego, któremu nie trzeba będzie pomagać?

0

@norbi77
Ale to wtedy Pedri został przeciążony, bo nie miał przerwy i do teraz jego organizm nie może się przez to pozbierać, choć już teraz nie ma aż tak przesadnie dużych obciążeń, nawet jeśli grałby po 90 minut co 3-4 dni, choć wcale tak to nie wygląda w jego przypadku- proponuję sprawdzić, a nie pisać brednie

0

I całkiem fajny skład.. poza oczywiście jednym kompletnie nie pasującym zawodnikiem

0

Ile im trzeba dopłacić?

1

@Derean
Tak, Frenkie nie potrafi bronić, dlatego właśnie nie raz już grywał z powodzeniem jako środkowy obrońca..
A praktycznie zawsze gdy grał jako samotny DM były to jego najlepsze mecze u nas.

0

Proponuje wybielić Viniciusa, wtedy nagle się okaże, że istnieje też rasizm wobec białych..

2

Cyrk FIFY.. a w cyrku wiadomo jakie zwierzątko.. tyle w temacie

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?