4Fabregas4
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2020
5 obserwujących
7 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Rob
Nie wygraliśmy ligi dzięki niemu, jego gole dały mniej niż gole Pedriego.
Odlicz wszystkie bramki Lewego i policz punkty, dalej będziemy na 1 miejscu, zabierz te kilka goli Pedriego i.. spadamy na 2 miejsce.
To pokazuje, że Lewy korzysta na grze w Barcelonie bardziej niż Barcelona na tym, ze on tu gra. Strzela sobie sporo bramek, ale głównie w meczach, w których wygrywamy na luzie kilkoma golami, w tych, w których się męczymy strzela baaaardzo rzadko, a fakty są takie, że męczymy się głównie przez to, że on jest na boisku i poza tym byciem niewiele robi.
0
Kolejny bardzo inteligentny zawodnik, który zapewne zostanie dobrym trenerem
Vinicius z pewnością takim nie będzie ;)
0
@denying
Zgadzam się, ale dobry napastnik myśli wynikami drużyny..
Swego czasu latał po necie taki filmik z tym ile razy Messi mogąc samemu strzelać wolał podać koledze do pustaka, a ile razy w identycznych sytuacjach inni nie podawali jemu. Z Lewym tej pierwszej części filmiku nie dałoby się zmontować..
0
@Rob
Nie obsesję, tylko on na każdym kroku pokazuje jak bardzo nie pasuje do takiego klubu jak Barcelona, a ja to chętnie wytykam, tak jak wytykam Oriolowi, że jest na poziomie Barcy B.
Mnie po prostu nie interesuje z jakiego kraju pochodzi dany zawodnik, który gra w Barcelonie, dla mnie liczy się dobro klubu, a Lewy i Oriol swoją grą bardzo wpływają na to, że tego dobra nie ma.
Oczywiście to nie oni się kupili do Barcelony i nie oni wystawiają się do gry..
1
"Opiekun młodych" tylko na pokaz, a tak naprawdę burak i tyle.
Pomijając już kwestie poza piłkarskie, takie zachowanie, tzn. oczekiwanie podania w każdej sytuacji, żeby tylko on strzelał jest strasznie słabe.
A jeśli ktoś chce go bronić, twierdzi, że nie chodzi o to żeby on strzelał, tylko że był lepiej ustawiony, że zależy mu na drużynie to.. dlaczego nie podał na pustaka do Araujo w pierwszej połowie?
I to nie pierwsza taka sytuacja, jest ich wiele, np. ta:
0
@adukla
Chyba Lewemu jakby mu tak zaczął machać i fochy strzelać
0
@sorantor
Ehh, jak Ty nic nie rozumiesz.. "9" może sobie stać i czekać, bo żyje z podań?
Ja nie oczekuję, że Lewy weźmie piłkę, przejdzie 5 rywali i strzeli gola, ale musi się odpowiednio poruszać żeby można mu było stworzyć sytuację, a w Barcelonie, przy naszym stylu gry i sposobie bronienia przeciwko nam rywali, musi ponad wszystko umieć przyjąć piłkę, odegrać ją, zagrać na małej przestrzeni, musi być świetny taktycznie, inteligentny, wiedzieć jak ma wyglądać cała akcja jeszcze zanim się ona tak naprawdę rozpocznie, musi zapierdzielać w pressingu, bo na tym bazuje nasza gra defensywna. A Lewy? Świetnie wykańcza akcje i.. tyle
0
W sumie można by dzisiaj wpuścić Lewego, może akurat cos strzeli..
0
@igoliwerwitaofficial
Sęk w tym, że właśnie oni próbują grać pod Lewego gdy ten jest na boisku i dlatego tak marnie to wygląda. Raz, że nie potrafią tak grać, bo całe życie byli uczeni gry kombinacyjnej, opartej na świetnej technice użytkowej, a dwa, że te setki wrzutek nie przynoszą efektów, bo rywale wiedzą, ze z Lewym na boisku nasza gra tak właśnie będzie wyglądała, bo jeden zawodnik mniej z przodu w grze kombinacyjnej praktycznie ją uniemożliwia w meczach z ogarniętymi rywalami.
Ani Lewy się nie zmieni, ani reszta nagle nie stanie się wyrobnikami, potrafiącymi świetnie grać pod wykończeniowca, dlatego należy się pozbyć Lewego jak najszybciej, bo z nim nasza gra jest dużo gorsza, a całej reszty składu wymieniać przecież nie będziemy pod jednego zawodnika.
0
@Azglahal
Ciężko stworzyć okazję strzeleckie kołkowi, który praktycznie się nie rusza i od którego odbija się piłka, gdy rywal potrafi bronić i robi to z dużym zaangażowaniem jak Szachtar.
W takich meczach wykończeniowiec nie potrafiący robić nic innego staje się bezużyteczny, trzeba zawodników ze świetną techniką, potrafiących grać na małej przestrzeni, w gąszczu rywali, świetnych taktycznie, wiedzących na kilka podań do przodu jak ma wyglądać akcja i robiących pod to odpowiedni ruch, bo tylko w ten sposób można stworzyć okazje strzeleckie. W momencie gdy na boisku jest Lewy każdy spodziewa się, że będziemy szukać dograń do niego i nam to uniemożliwiają, gdy go nie ma gramy kombinacyjnie i muszą uważać na wszystkich, bo przy takiej grze każdy może być tym kończącym akcję.
0
Oczywiście, że będzie strzelał, bo mając takich świetnych dogrywających ciężko żeby zawodnik z tak dobrym wykończeniem akcji nie strzelał. Już z Alaves pewnie trafi, z innymi słabiakami również mu koledzy stworzą setki żeby sobie nabił statystyki, ale później znów będziemy grali kluczowe mecze z mocnymi rywalami..
0
@jacob345
Nawet jak nie wypali to tęsknić nie będę, wolę żeby grał ktoś z rezerw, bo tam każdy jest technicznie lepszy niż Lewy.
0
@Kinginiesta
Z tego w primie to fakt, ale z tego z ostatnich sezonów ma wszystko, nie nadąża za powrotami, traci piłki na kontry dla rywala, uciekają mu przeciwnicy, odpuszcza krycie, robi głupie faule, gra głównie do najbliższego, Frenkie musi za niego nadrabiać
1
@igoliwerwitaofficial
Jaka walka? Lewy ma skład za nazwisko, gdyby grał dokładnie tak samo jak gra, a był np. mało znanym zawodnikiem rezerw to już od dawana przestałby być powoływany do pierwszej drużyny
0
@igoliwerwitaofficial
Właśnie ja znam styl gry Lewandowskiego i kompletnie nie współgra on ze stylem Barcelony. W tym jest problem.
Nie możemy dostosowywać gry 10 zawodników świetnie wyszkolonych technicznie i taktycznie, potrafiących grać kombinacyjnie do bardzo uproszczonego grania jednego zawodnika, który nie potrafi przyjąć piłki.
Wiem, ze to autokorekta, ale dzięki niej bardzo dobrze napisałeś: "hajs na lewgo to grube nieporozumienie"
7
Wichniarek urwał się z choinki..
Inni mają pociągnąć zespół? Robią to, gdy Lewego nie ma na boisku i im nie przeszkadza. Bez Lewego od jego przyjścia do zespołu wygraliśmy wszystkie mecze, poza jednym zremisowanym. Bilans rewelacyjny. Szkoda, że ktoś Wichniarkowi nie potrafił rzucić takimi faktami na jego wydumane dyrdymały.
2
@zmiter912576
To były 3, a nie 2?
Widzisz.. ja już zapomniałem :D
Za to doskonale pamiętam jak w drodze do tych 2 czy tam 3 z rzędu, sędziowie im uznawali gole z 3 metrowych spalonych (CR), albo wyrzucali z boiska graczy rywali gdy Ci nie faulowali (np. Vidal z Bayernu), albo dawali karne gdy nie było faulu (jak z Juve w doliczonym czasie gdy wszyscy się szykowali do dogrywki)..
0
@kejdzi
Nie zmieniło, bo został Lewy, mieliśmy jednego mniej w kreowaniu gry, gościa, który stoi, zamiast swoim inteligentnym ruchem robić przestrzenie do grania, a gdy dostanie podanie nie potrafi przyjąć piłki, także nie tylko nam nie pomaga, a wręcz przeszkadza w graniu. A ile znaczy jeden zawodnik mniej było widać choćby dziś w meczu United z Kopenhagą.
To nie przypadek, że gdy nie ma Lewego na boisku ograniczamy ilość wrzutek, szukamy gry kombinacyjnej, czasem wręcz próbujemy wejść z piłką do bramki, a gdy Lewy jest na boisku wrzucamy na potęgę. To efekt Lewego, nie tego, że tak dobrze gra głową, że najlepiej mu po prostu wrzucać, ale efekt tego, że on nie potrafi grać kombinacyjnie i drużyna dostosowuje się do niego maksymalnie upraszczając grę, bo z nim inaczej się nie da. A taka prosta gra prowadzi do tego, że męczymy się z każdym mocnym rywalem i prawie każdym, który potrafi się dobrze bronić, albo po prostu zamuruje się i gra przy tym z dużym zaangażowaniem. Do tego Lewy praktycznie nie istnieje w pressingu, ani nie umie się ustawić w kryciu pozycyjnym.
I nie, to nie wina Lewego, że nie pasuje do naszego grania i PSUJE GRĘ za każdym razem gdy jest na boisku, niezależnie od tego czy coś strzeli czy nie, to też nie wina Oriola, że De Jong musiał grać za siebie i za niego, to wyłącznie wina tych, którzy sprowadzili do Barcelony tak nie pasującego zawodnika jak Lewy i tak słabego jak Oriol, oraz Xaviego, że ich wystawia do gry.
0
@kejdzi
Ktoś nie rozumiejący co ogląda powie, że tak samo nic Ferran nie zagrał w meczu z Realem, bo patrzy na indywidualne zagrania, bezpośredni wpływ na konkretne akcje po których są sytuacje bramkowe, a najlepiej pada bramka, a nie to jak ktoś funkcjonuje w drużynie. Często lepszy jest zawodnik, który nie będzie strzelał bramek, ale z którym drużyna jako całość będzie wyglądała lepiej..
Ferran nie zagrał nic z Szachtarem? Cała drużyna nie funkcjonowała, bo mieliśmy 9 grających i 2 statystów. Ciężko wygrać w 9 na 11 na poziomie Ligi Mistrzów.
1
Żeby to rzeczywiście było konstruktywne spotkanie Ferran powinien wstać i powiedzieć: "słuchajcie, grałem do 60 minuty z Realem na szpicy i prowadziliśmy 1-0, zabieraliśmy im piłkę na ich połowie, nie byli wstanie dojść do naszej bramki, wszedł za mnie Lewy, Real zaczął nas cisnąć i odwrócił wynik. Nie grałem przez godzinę z Sociedad i atakowali nas jak Real przez ostatnie pół godziny, wszedłem za Lewego na szpice i gra zaczęła się poprawiać, a w końcówce zatrybiło i stwarzaliśmy akcję za akcją, dzięki czemu wygraliśmy. Z Szachtarem Lewy grał na szpicy cały mecz, a do tego gdy ja byłem na boisku grał też Oriol, który wszedł również w końcówce meczu z Realem i cały mecz był słaby. Wnioski wyciągnijcie sami.."
Wtedy po chwili ciszy i zastanowienia reszta drużyny powinna wskazując na drzwi zgodnym chórem powiedzieć " Lewy, wyjdź.. i zabierz po drodze Oriola!"
To by była terapia szokowa i (dosłownie) oczyszczenie szatni, a zamiast tego były zapewne jakieś standardowe pogadanki, które niczego nie zmienią
1
@Gibbon_FCB
Grał dokładnie tak samo słabo jak teraz, tylko strzelał bramki w meczach ze słabymi rywalami, jak mu koledzy stworzyli setkę. Strzelać umiał, umie i będzie umiał, sęk w tym, że on nie pomaga drużynie, tylko drużyna jemu w nabijaniu statystyk.
0
"Napastnik zanotował 11 celnych podań i miał 9 strat"
Statystyki jak młodego skrzydłowego z rezerw czy juniorów, który wchodzi na boisko na 15 minut meczu pierwszej ekipy, gdy na tablicy wyników jest 5-0 dla jego drużyny i dostaje od trenera polecenie żeby próbował w każdej akcji grać 1 na 1..
0
@Magicc89PL
I patrz, jak nie było Lewego to Gavi i Balde grali bardzo dobrze, skrzydłowi potrafili przedryblować rywala, tworzyliśmy sytuacje, strzelaliśmy bramki, a rywale praktycznie nie stwarzali zagrożenia pod nasza bramką, jak np. Real do 60 minuty meczu i.. wejścia Lewego.
Problem nie w katastrofalnej formie Lewego, tylko w tym, że on nie potrafi grać w naszym stylu, upraszcza nam grę, bo z nim nie ma grania kombinacyjnego, bo on nawet z przyjęciem piłki ma problem. Dlatego gdy jest na boisku to lepszy albo dobrze murujący rywal nie pozwala nam tworzyć sytuacji, bo gramy o jednego mniej w tworzeniu akcji, a wręcz mamy jednego przeszkadzającego w tym więcej.
0
Problem w tym, że on tak naprawdę mógłby wcale nie strzelać, byleby swoją grą pomagał drużynie, zapieprzał w pressingu, pomagał w kreowaniu akcji, robił przestrzenie do grania swoim ruchem.. ale on nic z tego nie robi i robił nie będzie, a teraz już nawet nie strzela.
Szkoda, że dopiero gdy do nie robienia tego wszystkiego co powinien napastnik w Barcelonie Lewy dołoży brak goli ludzie zauważają, że jest z nim problem.
1
@Remi1899
Otóż to, Lautaro to gracz idealny do naszego sposobu grania, jest w ciągłym ruchu, rewelacyjny technicznie, dzik w pressingu, świetny na małej przestrzeni, a Lewy? Świetny wykończeniowiec i.. tyle
0
@Magicc89PL
Nie, to wina Xaviego, ze wciąż go wystawia do grania.
Gramy w jednego mniej, a z Oriolem o 2 mniej, ile znaczy jeden gracz różnicy pokazał nie tak dawno Bayern, gdy w pierwszej połowie sam grał w osłabieniu i praktycznie tylko się bronił, a w drugiej po 2 czerwonych dla rywali wygrał 8-0.
To nie obsesja, to chłodna ocena sytuacji, bez jakiegoś chorego przywiązania do Lewego, bo jest Polakiem, dla mnie on jest zawodnikiem Barcelony, klubu, któremu kibicuję, i jest przeze mnie oceniany tak samo jak każdy inny zawodnik tej drużyny.
Szkoda, że tak wielu tego nie potrafi.
Obsesje na jego punkcie to ma Xavi, bo nie potrafi dostrzec, że bez niego gramy o wiele lepiej.
1
@burixgm
To działa, ale jak drewniany drągal stoi w polu karnym i to klepanie jest tylko po to by na koniec akcji wrzucić na niego lagę w pole karne to nie będzie działało. Jak na szpicy gra ruchliwy zawodnik, który tworzy przestrzeń do gania swoim ruchem i któremu piłka nie przeszkadza w grze to "klepanie" działa..
0
"Nie tak dawno graliśmy bardzo dobry futbol."
.. ale Lewy już wrócił po kontuzji, a on przecież "musi" grać
0
@igoliwerwitaofficial
Nie Xavi out, tylko Lewy i Oriol out.
Bez nich jesteśmy o klasę lepszą drużyną
0
@Azglahal
Zapomniałeś o jednym graczu, tym który jest najbardziej odpowiedzialny za to by te gole strzelać i tworzyć okazje..