0

@dawidbudzik
Gdy nie mamy piłki stoi (chyba jasne, że o tą fazę chodzi gdy piszę o pressingu?), gdy ją mamy biega jak żyd po pustym sklepie, sam nie wie gdzie i po co. Paradoksalnie dzięki temu czasem cos strzelamy, bo jak ucieknie od akcji i nie przeszkadza kolegom to jest im łatwiej.

7

Oczywiście, ze powinien być ktoś z DNA, tylko taki w 200%, od razu po przyjściu powinien zapowiedzieć, że impotenci techniczni i taktyczni jak Lewy czy Romeu mogą sobie szukać nowych klubów, bo nie pasują do stylu, w którym ma grać Barcelona.
Odkąd przestaliśmy grać jak Barcelona przestaliśmy mieć wyniki jak Barcelona. Zapoczątkował wszystko Valverde, to on to zepsuł i do teraz się nie otrząsnęliśmy i gramy nijak. Xavi jest najbliżej przywrócenia właściwej gry, ale ma problem z doborem wykonawców, wciąż liczy na to, że nauczy drewniaków technicznego grania, że da radę zakładać pressing ze stojąca "9", to go zgubiło. Czas na kogoś kto nie będzie miał takich problemów, nie będzie patrzył na nazwiska i jak wszyscy widzą, że taki Lewy się nie nadaje do grania w stylu Barcelony to on zobaczy to jeszcze na treningu i nawet nie wstawi go później do gry.

0

@Iniesta997
Bardzo dobrze, jeśli chodzi o wiedzę na temat stylu gry, w którym powinniśmy grać jest na najwyższym poziomie, tylko co z tego, że on tą wiedzę przekazuje na treningach skoro ma w drużynie 2 kołków, którzy tak grać nie potrafią i bardziej przeszkadzają niż pomagają..

0

I pomyśleć, że wystarczyłby lepszy dobór wykonawców byśmy znów grali fajnie, widowiskowo i skutecznie. No ale ciężko grać w 9 czy 10 przeciwko 11, nawet jeśli tamci są z niższej ligi.
Biorąc to pod uwagę należy stwierdzić, że my naprawdę mamy mocny zespół.
Szkoda, ze Xavi nie potrafi choć w połowie tak dobrze wybierać składu jak prowadzić treningi.

0

@KluivertFCB
No i nie trzeba było długo czekać..
Wczorajszy gol na 3-2, Araujo wskakuje na rywala i to powoduje zagranie ręką i bramkę samobójczą.
Rozumiem, że nie będziesz hipokrytą i uważasz iż ten gol nie powinien być uznany?

8

@Artemis
Przy innym trenerze Lewy by wchodził na boisko góra na 10 minut..

0

@Litman
W ostatnim wyrazie niepotrzebnie dodałeś "o" na końcu ;)

0

@VamosFCB11

Gość prowadząc Barcelonę, mając w składzie najlepszych technicznie zawodników w lidze wychodził z defensywnym nastawieniem na ligowych średniaków czy kandydatów do spadku. Grał wielokrotnie na 3 DMów, a tak bardzo jeszcze nieco wcześniej śmieliśmy się z mouriniowskiego trivote w Realu. Takim podejściem, godnym klubu walczącego o utrzymanie w lidze, a nie o tytuł hańbił klub.
Dziedzictwem nie byli Alves, Xavi czy Neymar, dziedzictwem był piękny, widowiskowy sposób grania, ofensywna mentalność..
Pracujący Rakitić? No właśnie. Pracujący i nic poza tym, kolejny broniący zawodnik w środku pola, podczas gdy wcześniej graliśmy tak największymi wirtuozami. To wlaśnie dlatego Rakitić jest symbolem upadku na boisku, od środka pola zależała w głownej mierze gra najlepszej drużyny na świecie, Valverde porzucił wirtuozerię, kreatywność, etc. na rzecz jedynie pracującego defensywnie Rakiticia. To on dostał kierownicę i jak wcześniej nie zważając na nic pędziliśmy do przodu niemalże zamykając licznik, tak z kierowcą Rakiticiem przez większość czasu jechaliśmy na wstecznym.
Ani sportowo, ani mentalnie, ani stylowo, po prostu w żadnym aspekcie Barcelona Valverde nie była drużyną mistrzowską. Messi niemalże w pojedynkę wygrał 2 mistrzostwa, w sezonach które Real odpuścił, bo wszystkie siły rzucił na LM. I to nie jest opinia, to fakty, wystarczy zobaczyć ile punktów zdobywał Real w tych 2 sezonach, a ile w poprzednich i następnych. Nie mieliśmy w lidze rywala, a mieliśmy najmocniejszy skład. Wygrywaliśmy pomimo obecności Valverde, a nie dzięki niemu, bylibyśmy wtedy lepsi bez trenera niż z takim marnym.

0

@PACO89
Z tym, że to właśnie jego drużyna przegrała 2-8..
On do tego dwumeczu z Bayernem przygotowywał drużynę 2,5 roku.
Jedynym minusem tego, że został zwolniony w połowie tamtego sezonu, a nie na koniec jest to, że nie wypił piwa, które sam sobie naważył i teraz tacy jak Ty nie rozumieją, że Bayern rozjechał drużynę Valverde, tylko z Setienem na ławce.

Aha, no i zapomniałeś jeszcze dodać, że z Liverpoolem czy Romą nie dał by odrobić 3 bramkowej przewagi ;)

1

@VamosFCB11
Bramkarz, 9 obrońców i Messi- "taktyka" Valverde. To przez niego do teraz nie możemy się sportowo odnaleźć. Gość zniszczył całe dziedzictwo po najlepszej drużynie w historii futbolu.
Valverde, Rakitić i Bartomeu- 3 symbole upadku tej drużyny, na ławce, boisku i w gabinetach

2

"Teraz cenimy Koemana czy Ernesto Valverde. Albo Busquetsa, za którym tęsknimy, gdy przez cztery lata był masakrowany, czy Jordiego Albę.'

Nie, no Xavi na głowę upadł z takimi stwierdzeniami. Jak można tęsknić za 2 najgorszymi trenerami jakich miała Barca?
A Busquets? Wystarczy przypomnieć sobie jego grę a'la Romeu. Gdy widzi się na DMie Frenkiego nie można tęsknić za schyłkowym Busquetsem..
Jedynie Alba z tych wspomnianych by się przydał, ale też tylko w obliczu kontuzji Balde.

Ale jest inny zawodnik, za którym można obecnie tęsknić widząc, że na szpicy gramy zawodnikiem technicznie i taktycznie gorszym niż nasi juniorzy.. Luis Suarez, ten nawet w obecnym stanie wiekowym i zdrowotnym byłby o niebo lepszy.

0

Wiadomo, ma 16 lat, nie powinniśmy tworzyć wielkiej presji, ale jednak oceniając wczorajszy mecz nie należy zapominać, że 2 setki Yamal zmarnował, wykorzystałby jedną z nich i dzisiaj mówilibyśmy o dobrym meczu Barcy i w miarę pewnym awansie wywalczonym na trudnym terenie.

0

@KluivertFCB
Nie, nie można przepisów stosować wybiórczo. Raz takie wejście to faul, bo to w ataku, a nie obronie, innym razem nie faul, jak ręka to trzeba odgwizdać, jakby nie było ręki to i faulu by nie było... Takie podejście sprawi, że sędziowanie będzie jeszcze mniej przejrzyste, jeszcze bardziej subiektywne.
Dla mnie sprawa jest prosta, jeśli takie zagranie to ma być faul to ok, ja się z tym chętnie zgodzę, nie mam z tym najmniejszego problemu, tylko 100% takich zagrań to wtedy muszą być faule, wszystkie należy odgwizdać. Czy tak będzie? Nie, bo w takim przypadku prawidłowego gola po rożnym czy dośrodkowaniu z wolnego to byśmy może z raz na sezon zobaczyli, a i z akcji dośrodkowywać by się nie opłacało, bo przy dobrym kryciu strzelić gola bez "nieprzepisowego" kontaktu z rywalem praktycznie by się nie dało..

Jeśli nie rozumiesz o co chodzi, to wyobraź sobie, że dokładnie taka sama akcja ma miejsce (dla podkręcenia sytuacji) w 90 minucie meczu Barcelony, jest remis i szukamy gola na zwycięstwo..
Jest ręka czy faul? Tu mam nadzieje, że nie będziesz hipokrytą i powiesz, że faul.
Więc idźmy dalej.. Ta sama 90 minuta, ten sam remis, też mecz Barcy i nie ręka, ale strzelony zwycięski gol po takim wskoczeniu na rywala. Jest faul czy gol prawidłowy?
Albo trzecia sytuacja.. 90 minuta, remis, mecz Barcy i.. tym razem obrońca wybijając piłkę wskakuje na plecy naszemu zawodnikowi. Jest karny, czy nie bo to obrońca "fauluje"?

0

@KluivertFCB
Czyli takie sytuacje odgwizdujemy tylko jeśli jest faul w ataku? W obronie tak można?

No i nawet jeśli tak to wiesz, że wciąż chodzi o to żeby odgwizdywać WSZYSTKIE takie same sytuacje, a takich "fauli w ataku" to przy mało którym rucie rożnym nie ma?

0

@KluivertFCB
Czyli zmieniamy mecze w serie karnych dyktowanych za KAŻDE takie wejście?
Bo zdajesz sobie sprawę, że jest ich masa w każdym meczu, prawda?

0

@KluivertFCB
Czyli taki "faul" należy odgwizdać tylko jeśli wpływa to na zagranie ręka obrońcy, a jakby nie zagrywał ręka to można tak "faulować" do woli, jak ma to miejsce po x razy w każdym meczu piłkarskim i nie jest odgwizdywane?

1

Niby lepiej późno niż wcale.. ale można było zapobiec kilku ukradzionym LM gdybyśmy z tym piętnowaniem sędziowania pod Real tyle nie czekali.
Inna sprawa, że w meczu z Almerią w zasadzie tylko do gola największej ofiary rasizmu się można przyczepić, ale też pewności nie ma, że nie był to gol prawidłowy.
Faul przy ręce? Przy prawie każdym dośrodkowaniu z rzutu rożnego takie "faule" mają miejsce, jeśli nie będą odgwizdywane WSZYSTKIE, a nie będą, to nie był to faul.

1

Lewy nawet w formie życia nie pasuje do Barcelony, w jego przypadku to nie jest kwestia formy tylko umiejętności. On nie odnajduje się w grze kombinacyjnej, nie pracuje w pressingu i nie tworzy przestrzeni do grania kolegom, czyli nie ma ani jednej z 3 najważniejszych umiejętności jeśli chodzi o pozycję "9" w Barcelonie.
Ma, fakt że na najwyższym poziomie, ale jednak dopiero 4 najważniejszą w hierarchii umiejętność, czyli wykończenie akcji.

0

@KibicBarcy84
Masz rację "grubasku" ;)

0

@EMC2
Mogę się zgodzić, że był faul przy zagraniu ręką, ale jeśli tak to KAŻDE takie zagranie w polu karnym należy karać karnym lub wolnym dla broniących, a tak nie jest i nie będzie, bo byśmy mieli karnego przy prawie każdej wrzutce w pole karne, a przy rożnych sędziowie na VARze sprawdzaliby nie słuszność karnego, tylko który z 4 czy 5 "faulujących" w danej sytuacji zawodników zrobił to jako pierwszy żeby to właśnie jemu przyznać żółtą kartkę.

1

Było wiele "ukradzionych" meczów Realu, zwłaszcza te w LM, gdzie sędziowie podarowywali im kolejne tytuły i o tym należało wtedy nie mówić, ale wręcz krzyczeć.
Natomiast wczoraj.. karny po zagraniu ręka ewidentny, anulowany gol Almerii po ewidentnym uderzeniu w twarz Bellinghama- słusznie anulowany, co najwyżej do gola jedynego ciemnoskórego zawodnika realu (bo tylko jego dotyczy rasizm w tym klubie) można się przyczepić, ale w sumie nie widziałem powtórki czy stopklatki w 100% potwierdzającej, że strzelił ręka, a nie barkiem.. jak ktoś ma to poproszę linka.

1

Ferran- nasza najlepsza "9" od odejścia Suareza.. mimo, że tak naprawdę nie jest "9", co wiele mówi o reszcie naszych asów.
Mam nadzieję, że Roque zmieni ten stan rzeczy.

0

@SelloutCrowd
Przede wszystkim nie napisałem, że zła, tylko nie ta (która my wyznajemy).
Po drugie zasady i religia to 2 różne kwestie, także "powiew normalności" tyczyło się zasad.
Jakby w Arabii było tylu katolików co obecnie jest muzułmanów to byłoby to bardzo dobre miejsce do życia przy tych zasadach, które tam mają.
Chyba wszystko już jasne?

0

@SelloutCrowd
Nie ta religia żeby się tam przeprowadzać

4

"Co sądzicie o takich zaleceniach ze strony klubu w stronę swoich kibiców?"

Bardzo dobrze, że informują, iż w Arabii trzeba się dostosować do miejscowych przepisów oraz nie można promować patologii.

1

Fati>Felix ale jak mamy kupować DMA zamiast grać tam De Jongiem to wydajmy na Felixa cały budżet i niech sobie siedzi na ławce :)

0

@kakawek
To teoria, a w praktyce:
-rok temu w 1/16 finału późniejszy zwycięzca Real wymęczył 1-0 z 4 ligowym Cacereno
-dwa lata temu w 1/32 późniejszy zwycięzca Betis wymęczył w dogrywce po golach w 116 i 119 minucie 4-2 z ówczesnym 3 ligowcem z Talavery, który w tamtym sezonie spadł do 4 ligi,
-trzy lata temu w 1/16 wygrywamy dopiero po dogrywce 2-0 z 4 ligową Cornellą, a później wygrywamy całe rozgrywki.

Który z tych meczów teraz pamiętasz? Który miał jakiekolwiek większe znaczenie?
Dla zawodników lepszych drużyn takie mecze to często (choćby ze względu na stan murawy) przykry obowiązek, a dla tych słabszych mecz życia. Podsumowując, myślę, że nie ma co wyciągać jakichś większych wniosków po takich meczach.. jakby to był finał, albo jakbyśmy do awansu potrzebowali wygrać wczoraj np. 5-0 to byśmy tyle wygrali, a tak chcieliśmy sobie wygrać minimalnym nakładem sił i przejść do następnej rundy i tak zrobiliśmy, sędzia zaś zadbał o to by wynik był na styku i miejscowi mogli po latach wspominać, że tak nisko przegrali z Barceloną.

1

@Rifek
Zgadza się, ale tu nie chodzi o prosty związek przyczynowo skutkowy, że wytykamy błędy to później ich nie ma, tylko ogólnie o walkę z patologią jaką jest wypaczanie wyników przez sędziów, nieustanne poruszanie tego tematu aż w końcu to przyniesie efekt.
Inna kwestia to fakt, że najczęściej poruszający temat sędziowania Real był niejednokrotnie później faworyzowany, jakby sędziowie bali się kolejnych ataków z Madrytu w ich kierunku. Wygrali w ten sposób wszystkie swoje ostatnie LM, bez (jak to mówił Ramos) "dobrych błędów" odpadaliby na etapie 1/4 czy najpóźniej 1/8, więc jakiś efekt jest, tylko nie można krytykować wybiórczo, a nieustannie. Wygramy 5-0 ale zabiorą nam 6 gola to trzeba robić aferę jakbyśmy przez ten błąd przegrali, bo jak będziemy wytykać tylko te błędy, które mają dla nas duże znaczenie to ogólny odbiór będzie taki, że te błędy są bardzo sporadyczne, więc w sumie nie ma co kręcić afery, bo przecież "każdy ma prawo się czasem pomylić" i nikt się tym naszym narzekaniem nie przejmie.

3

@kakawek
Przecież to jest norma, że z 4 ligowcem na ich małym klepisku gra się ciężej niż z Realem na Bernabeu. Ważne żeby takie mecze "przepychać" na swoja korzyść, a jak sędzia próbuje w tym ewidentnie przeszkadzać to należy to wytykać, bo później przyjdzie właśnie ten mecz na Bernabeu i takie same błędy..

3

"Myślicie, że jest w tym więcej szczęścia czy umiejętności?"

Nie chodzi o to czego jest tu więcej, tylko czego mniej.. a mianowicie kryjących przeciwników, dokładnie to nie ma ani jednego.. w takich sytuacjach Lewy jest świetny ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?