4Fabregas4
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2020
5 obserwujących
7 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
I jeszcze jedna kwestia, ocenianie wejścia po jego efekcie to nie jest najlepszy pomysł. Czasami po bandyckim wejściu faulowanemu nic się nie stanie, a innym razem po delikatnym faulu ktoś może odnieść poważną kontuzję.
Tu ewidentnie celem zawodnika Porto była piłka, owszem, był faul, bo wejście przez nogi, był kontakt z nogą przed wybiciem piłki, ale nie przesadzajcie z tą czerwoną czy pomarańczową, dużo gorszy efekt wejścia niż samo wejście.
0
@D0mxnxk
Problem w tym, że Ferran czystą rywalizacją przerósł Lewego dwukrotnie od tegorocznego presezonu, a gra i tak Lewy, za nazwisko.
Nie cieszę się z kontuzji Lewego, bo z niczyjej się nie cieszę, zdrowia życzę każdemu, ale los tu okazał się mądrzejszy od trenerów Barcy i naszej repry.
4
Kontuzji zawsze szkoda, bo nikomu nie życzę i to jest sama w sobie zła wiadomość, ale jej konsekwencje to akurat wiadomości bardzo dobre, Barca i repra bez Lewego tylko zyskają :)
0
Szkoda, że Frenkie jest akurat kontuzjowany, bo jakby teraz pograł za Oriola na DMie to może Xavi zrozumiałby, że nasza najmocniejsza "11"to ta bez Lewego i Oriola.
0
Ręka Cancelo przed polem karnym, więc karnego być nie powinno, ale żółta kartka jak najbardziej, a byłaby to już 2, więc pretensje Porto do sędziego uzasadnione, bo powinni przez długi czas grać z przewagą zawodnika.
Oczywiście nie chodzi o to, że sędzia chciał nam pomóc, ale był słaby i mając do dyspozycji VAR, chodząc oglądać sytuację do monitora podął ewidentnie błędną decyzję, w związku z czym powinien zostać odsunięty od sędziowania przynajmniej spotkań LM.
I szef sędziów po meczu powinien wyjść przed kamery, wypunktować błędy sędziego, przeprosić za jego słaby występ i zapowiedzieć, że więcej ten pan nie będzie sędziował meczów na takim poziomie.
Zamiast tego będzie chwalony, jak Marciniak i jeszcze może później finał LM poprowadzi.. ciężko później nie pomyśleć, że te błędy sędziów są celowe i takie komentarze jak ten Conceicao nie dziwią.
1
@Danielos8
Tak, jest Polakiem, bo jest synem 2 polskich rodziców. To, że nie wyrobiliście mu dokumentów nie oznacza, że nie jest.
Tak samo jak np. jeśli ktoś nie wyrobi sobie dowodu i nie może okazać go przy zakupie alkoholu w sklepie nie oznacza, że nie jest pełnoletni.
Aaa, i Wasz syn nie jest nie jest Niemcem, jest Polakiem, który ze względu na miejsce, w którym się urodził posiada niemieckie obywatelstwo.
Miałem to samo z bratanicą urodzoną w Anglii, szybciej dostała dokumenty brytyjskie niż polskie, ale nie oznacza to, że do czasu wyrobienia polskich była brytyjką.
1
@Danielos8
O jaa, jaka argumentacja :D
A jak ktoś urodzi się w Anglii, ma kolegów we Włoszech, chodzi do szkoły we Francji, uczy się kultury Mongolskiej, gra na boiskach w Portugalii to kim jest według Twojego schematu?
1
@R_da_Souza_Faria
Jakbym czytał opis gry Lewego :D
2
@kanver_
Ma prawo grać w reprezentacji Hiszpanii, bo posiada obywatelstwo, ale nie oznacza to, że jest Hiszpanem. Oboje rodziców ma z Polski, więc jest Polakiem.
Co za czasy.. z facetów chcą zrobić kobiety, z kobiet facetów, a dziecko obojga polskich rodziców nazywają Hiszpanem..
0
@Sylwinho2823
No właśnie..
A tu jest mowa o 100 raportach rocznie po 4 tys, bo takie były kwoty. Raz, że tyle meczów nie gramy rocznie, a dwa, że tak jak piszesz, sędziowie się powtarzają, a jednak przelewy poszły. Powyższy wywiad niczego nie wyjaśnia, jest nieudolną próbą chronienia własnego tyłka przez Rosella.
0
@Murazor
To ilu tych chcesz przekupywać? Głównemu się daje i mecz w kieszeni, reszta najlepiej jak o niczym nie wie, bo im więcej wtajemniczonych tym trudniej o dyskrecję
0
@reloaded
A czytałeś artukuł? 4 tysiące za raport, a nie za sezon, a raport jest na jednego arbitra, dotyczcąy jednego meczu.
2
Szkoda tylko, że nie przed przyjściem Lewego..
0
4 tyś za raport to o jakich 200 Euro on mówi?
To nam mecz sędziuje na raz 20 arbitrów, że to dzielić trzeba?
2
@Firestone
Przynajmniej porównanie do Donalda miał słuszne ;)
4
Oriol jest jak Lewandowski, ludzie nie rozumiejący piłki, nie znający się na taktyce będą oceniać ich pozytywnie, bo przecież jeden walczy w obronie i odbiera piłki, a drugi strzela gole. Ale jak się zagłębić w ich wpływ na grę całej drużyny to psują ją obaj bardzo mocno swoją obecnością na boisku.
Innymi słowy, to.oni grzeją się w blasku drużyny, a nie jej coś dają swoją grą
18
Symbol upadku najlepszej drużyny w historii, któremu Messi wygrał 2 mistrzostwa, w momencie gdy Real ewidentnie odpuścił walkę o ligę na rzecz LM. Nawet z tego wywiadu wynika, że on przyszedł i się dostosował do zawodników, to oni grali, on tylko wystawiał skład. A jak przyszły mecze gdzie trzeba było dać to coś od trenera to dostawaliśmy wielki oklep w LM.
Wielki trener, dużo wygrał? To dlaczego z każdej praktycznie drużyny wylatywał z hukiem po bardzo krótkim czasie pracy?
1
@mort
Tak właśnie zrobiłem jakiś czas temu i wniosek jest taki, że obie stacje nie są obiektywne, pokazują to co chcą pokazać, omijają to czego nie chcą, dlatego nie oglądam programów informacyjnych w żadnej z nich, ale TVN do tego jeszcze zmyśla, przeinacza fakty, dokładnie tak jak ta madrycka tv.
5
Takie TVNowskie podejście, nie potrafią się pogodzić, że rywale są lepsi, więc próbują ich opluć wymyślając swoje wydumane "fakty"
0
@MateuszGotowka99
Oczywiście, że tak. Szkoda, że wypadł Frenkie, bo teraz byłby idealny moment, żeby i Xavi zobaczył, że pozycja De Jonga w Barcelonie jest na DMie, a Oriola na ławce.
1
Mnie zastanawia inna kwestia, jak za mocno pada i murawa przesadnie nasiąknie od deszczu to przekłada się często mecze, a tutaj deszcze nie padały i murawa jak po kilkudniowych ulewach.. Przecież to powinno być zabronione i nie dlatego, że taka murawa nam nie sprzyja, tylko przez to, że zwiększa ryzyko kontuzji zawodników obu drużyn.
0
@David_Martin
Faul na żółtą i na taką został oceniony. Nie ma o czym gadać
0
Na tym powiększeniu widać jak na dłoni, nie ma kontaktu, choć przerwa między butami na zapałkę, ale jednak nie ma, a prawa noga Yamala zwiastuje jego upadek cokolwiek by się dalej nie wydarzyło. Do tego spójrzcie na minę Yamala, jakby dostał potężnego kopniaka, a na screenie jest moment, w którym ewentualnie mógłby mieć miejsce pierwszy kontakt w tej akcji, po którym ewentualnie dopiero Yamal mógłby poczuć jakiś ból.
Podsumowując, nie ma karnego, żółta za symulkę dla młodego.
btw. Ja po pierwszej powtórce bez powiększenia nie miałem wątpliwości, że karny się nie należy, że kontaktu nie było.. za co biorą kasę sędziowie VAR, że w tak oczywistych sytuacjach potrzebują kilku minut żeby podjąć decyzję i to nie o odwołaniu karnego, ale o wezwaniu sędziego głównego do monitora?
3
@magico
A wypuszczenie Raphy sam na sam z bramkarzem to widziałeś czy przespałeś?
Raphinha tam strzela na 2-1 i jest po meczu.. detale
0
Heh, nawet buki wiedza, że bez Lewego nasze szanse na wygraną rosną, kursy spadły z 1,67 na 1,5 po informacji, że Robercik na ławce ;)
0
@LjakRoberciik
Właśnie w takich meczach gra ze Stojanowskim jest najbardziej bez sensu, bo trzeba rozrywać obronę ruchliwościa i gra kombinacyjną, a tego się nie da z graczem, który nie potrafi przyjąć piłki.
0
Aż szkoda, że Frenkie wypadł, bo jakby dziś zagrał zamiast Oriola to byłby skład idealny, pomijając brak Kounde w obronie.
2
Coś czuję, że ta jego nowa roślinka to nawet kiełka nie zdąży dobrze wypuścić nim zwiędnie i będziemy szukać kolejngo ogrodnika.
Ciekawe czy Papszunowi się wtedy jeszcze będzie chciało wchodzić w to bagno..
5
Podał w końcu kilka razy celnie w meczu ze słabym rywalem i nagle poczuł się jakby był mistrzem gry kombinacyjnej :D
Zaraz znowu jakiś rywal się zamuruje, będzie krył bliżej, nie zostawiając hektarów miejsca i wrócą problemy z przyjęciem piłki pod presja i celnością podań, a o kreowaniu gry nie będzie nawet mowy. Zresztą już Xavi to ostatnio wyjaśnił, mówiąc że prosił Lewego żeby unikał gry i tylko czekał w polu karnym.
A to dyrygowanie drużyną przez gościa najsłabiej z całej kadry ogarniającego granie kombinacyjne to parodia jakaś. I ciągłe machanie rękami z niezadowoleniem, że ktoś spróbował rozwiązać akcję inaczej niż podaniem do niego.. niedobrze się robi.
Jedynie do Yamala wczoraj nie miał pretensji, ale ciężko nie odnieść wrażenia, że to PRowe zagranie, jaki to on wyrozumiały dla młodych jest, jak im pomaga, etc.
5
To w zasadzie tyle jeśli chodzi o zmianę oblicza reprezentacji, można się rozejść..