4Fabregas4
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2020
5 obserwujących
7 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Sędzia na poziomie tego z meczu z Getafe, a tu najwyższe noty zbiera od Xaviego, bo.. 4 arbiter z nim pogadał, ehh.
Brzmi to jak chwalenie sędziów przez ludzi związanych z Realem gdy im pomagali przepychać mecze, tak jak wczoraj pomogli nam.
Xavi świetnie prowadzi treningi, jest w tym rewelacyjny, ale jeśli chodzi o dobór ustawienia oraz wybór wykonawców wygląda coraz słabiej. Na dodatek teraz jeszcze na konferencjach próbuje zakrzywiać rzeczywistość, mówi co chciałby widzieć, a nie to co wszyscy widzą
1
@misiek12319
Tak nie grał ANI JEDEN podstawowy napastnik Barcelony od wielu, wielu lat.
Każdy potrafił grać pressingiem, kreować sytuacje, wychodzić z pola karnego robiąc miejsce na wejścia skrzydłowych, którzy nie dośrodkowywali piłek na siłę w pole karne, tylko tworzyli grę, grali na małej przestrzeni z pierwszej piłki, często właśnie ze środkowym napastnikiem. A teraz co piłka do Lewego to strata albo spowolnienie akcji.
Jeden gracz mniej (a w zasadzie 2, bo jeszcze Romeu) w tworzeniu akcji to baaaardzo dużo, tego się nie przeskoczy, niezależnie od tego jak dobrzy będą pozostali. A "9" zawsze była kluczowa w TWORZENIU sytuacji w Barcelonie, a nie tylko ich wykańczaniu.
0
Fałszywa "9" zamiast Lewego i tylko tam.
Tylko szkoda, że już nie mamy ani jednego lewoskrzydłowego, bo bez takiego to cała reszta taktyki i tak bez znaczenia.. Sezon do kosza, czekamy na następny z nadzieją na odejście Lewego i powrót do 4-3-3.
3
"Rozmawialiśmy w tygodniu, aby nie dotykał tak często piłki..."
Leżę i płaczę ze śmiechu.. a po chwili dociera do mnie, że to jednak straszne, a nie komiczne, bo dotyczy klubu, któremu kibicuję..
Trener Barcelony rozmawia z zawodnikiem, żeby RZADZIEJ dotykał piłkę, oczywiście nie trudno domyśleć się dlaczego.. bo co ją dotyka to traci, bo nie potrafi jej przyjąć. Masakra. To jest Barcelona, tu nawet bramkarz musi jak najczęściej dotykać piłki i potrafić ją dobrze rozegrać, a my mówimy o podstawowym napastniku.. To jakby np. w siatkówce powiedzieć żeby libero uciekał od przyjęcia i tylko bronił.
A Lewy wczoraj zagrał kolejny tragiczny mecz, nie potrafił przyjąć, podać na kilka metrów. I nie, on nie dał nam 4 punktów, przez niego musieliśmy się tak męczyć by je wyszarpać, zamiast na luzie zgarnąć. Przez niego straciliśmy już punkty z Getafe, przez niego męczyliśmy się do 82 minuty ze słabiutkim Cadizem. Gramy w 10, jakby Lewy zszedł z boiska to reszta drużyny mogłaby tego nawet nie zauważyć. A teraz już oficjalnie Xavi potwierdził, że gramy w 10 i chcemy tak grać, bo Lewy ma nie dotykać piłki. To jest kryminał!
Jeszcze co do samego meczu, najpierw faul Kounde przy golu, pchnął oburącz rywala uniemożliwiając mu walkę o piłkę, później lekkie dotknięcie ręki Lewego, a ten pada jak rażony piorunem, wykorzystując fakt kontaktu, a nie w wyniku tego kontaktu. Jakby od tego czy utrzyma się w tej sytuacji na nogach zależało wygranie meczu to bez najmniejszych problemów by się utrzymał.
Ale ok, jestem w stanie zrozumieć, że był kontakt i można było to odgwizdać, tylko w takiej sytuacji późniejsze złapanie w pół Budimira to karny 200% w porównaniu do tego na Lewym, bo tu kontakt był dłuższy i dużo mocniejszy. Ja oczekuję równego gwizdania w każdym meczu, jednakowej oceny takich samych czy podobnych sytuacji, a tu nawet w tym samym meczu odgwizdany jest "lżejszy" karny dla jednej drużyny, a nie odgwizdany "mocniejszy" dla drugiej.
Brzydzą mnie takie wygrane, takie w stylu Realu, przepchnięte z baaardzo dużym wpływem sędziów
0
@MarcepanowyKsiaze
Jakbyśmy się mieli takich pozbywać to Lewy byłby już w Arabii.
Pozbyliśmy się gracza, który odzyskiwał formę, był drugim naszym najlepszym zawodnikiem w presezonie, po Ferranie i gdy wchodził na boisko w ostatnich meczach ligowych potwierdzał tą dobrą dyspozycję.
Pozbyliśmy się go, podobnie jak Abde, bo Xavi sobie ubzdurał grę bez lewego skrzydła i nie chciał po każdym meczu słuchać o powrocie do 4-3-3. Teraz nie mamy już kim tam grać..
0
@Chlebek23391
Nie gramy tak od początku meczów, ale w drugiej połowie, gdy nam jak zwykle nie idzie bez lewego skrzydła Xavi zmienia system. I niezależnie kto będzie występował w tym pierwszym systemie to i tak, zwłaszcza gdy Lewy jest na szpicy i Romeu jako DM, będziemy potrzebowali lewego skrzydła w praktycznie każdym meczu i będą tam wtedy grali dwaj zawodnicy, dla ktorych nie jest to nominalna pozycja
0
@Rupert_Haubica
On ma 35 lat, nie biega i nie potrafi przyjąć piłki. 40 mln to kilkukrotnie więcej niż jest wart obecnie
0
Spoko transfer, ale on u nas tylko do roli fałszywej "9" pasuje. Jakby odszedł Lewy i Felix zajął jego miejsce, a został Fati na lewe skrzydło to byłoby ok, a tak to mamy przesyt na 9, bo Lewy i tak dla Xaviego nie do ruszenia i 2 na siłę wciskanych na lewe skrzydło zawodników, którzy nie potrafią tam grać, czyli Ferran i Felixa.
Zero logicznego myślenia w ruchach transferowych w ofensywie..
0
@MarcepanowyKsiaze
Bo pozbywamy się najlepszego lewoskrzydłowego i będziemy grali rozgrywającym na tej pozycji, a jak pokazały już pierwsze mecze tego sezonu taka gra nam nie służy. Dopiero w końcówkach gdy otwieramy oba skrzydła zaczynamy grać lepiej
0
Brighton tym transferem z miejsca staje się kandydatem do walki o TOP4, a my wypadamy z walki o choćby La Ligę (gdyby się Xavi ogarnął i wrócił do 4-3-3 z Fatim na lewym skrzydle), bo na LM z Lewym i tak szans nie ma.
3
Dać z tych 40 połowę Lewemu żeby się zgodził na odejście i brać Felixa na "9", do czasu przybycia Roque.
Szkoda, że nie da się już odwołać wypożyczenia Fatiego, bo moglibyśmy tym ruchem uratować okienko i sezon, a tak trzeba przeżyć kolejny rok z niczym (chyba, że w CdR unikniemy Atletico i Realu to może choć ten puchar pocieszenia zgarniemy).
0
Mam nadzieję, że wypożyczenie Fatiego nie jest jeszcze klepnięte i jak Abde odejdzie do Betisu (oby!) to Fati zostanie
0
@bulo
Jeśli z Fatim też nie zdążą to nie byłoby tak źle
0
Czyli cały sezon bez lewego skrzydła, z drewnianym staruszkiem na szpicy i przecinakiem na DMie przydatnym tylko w defensywie.
Co może pójść nie tak?
Obyśmy nie mieli problemów z awansem do LM w przyszłym sezonie..
2
Odbije nam się czkawką odejście Fatiego. Granie 4 w pomocy nie idzie kompletnie, mecze wygrywamy zmieniając w końcówkach system, uruchamiając lewe skrzydło, a tymczasem oddajemy najlepszego zawodnika w kadrze na tą pozycję. Abde to nie jest poziom na wygrywanie LM czy La Ligi, Ferran to nie jest lewoskrzydłowy, poza tym on musi grać na szpicy jeśli mamy być kreatywni, bo ze stojącym Lewym nie ma szans na ogranie kogokolwiek mocnego w LM.
Słowem, sezon do kosza, można już zaczynać myśleć o kolejnym.
0
@Conradxc
Jeszcze nikt, kto odszedł na wypożyczenie nie wrócił do Barcelony by stanowić o sile drużyny. U nas wypożyczenie to pierwszy krok do definitywnego odejścia. A Fati ma takie papiery na granie, że sukces osiągnie, jak nie u nas to gdzieś indziej i będziemy sobie pluli w brodę, że stawialiśmy na 35 letniego gościa nie potrafiącego przyjąć prostej piłki, zamiast na jeden z największych talentów jakie pojawiły się kiedykolwiek w La Masii.
0
@Rivaldinho11
Nawet Arsenal od Nottingham za wypożyczenie takiego ananasa jak Nuno Tavares dostał 1mln Euro..
0
@Rivaldinho11
Bo to zawodnik do gry na wysokim poziomie od już, a nie jakiś młokos do ogrania.
To, że Xavi go nie widzi w pierwszym składzie, bo się uparł na grę 4 pomocnikami nie zmienia faktu, że Fati wzmacnia z miejsca praktycznie każdy zespół, do którego miałby trafić, a za to powinno się płacić.
Jak Felix rok temu przechodził do Chelsea na wypożyczenie, to Atletico dostało za niego dobre pieniądze
9
Za Fatiego to powinni płacić po 10mln za samo wypożyczenie, a 100% pensji to obowiązkowo pokrywać.. ehh
2
Fati w 15 minut daje więcej niż Lewy w 90, ale Fati ma odejść,.a.Lewy dalej będzie grał po 90 minut. A później się będą wszyscy głowili dlaczego znów z LM tak szybko odpadamy.
Ehh, kiedyś Xavi też był baaardzo bliski odejścia, a ostatecznie jego transfer został zablokowany i dzięki temu mieliśmy złotą erę klubu, oby ta historia powtórzyła się w przypadku Fatiego..
0
No tak, wielka szkoda, że media skupiły się na czymś kompletnie nie istotnym, zamiast pisać o wygranych przez Hiszpanki mistrzostwach.
Kompletnie nie istotnym, bo Hermoso nie miała z tym problemu i nie poruszyłaby nawet tematu, gdyby nie hieny dziennikarskie, a później reszta społeczeństwa, chcąca wiedzieć lepiej niż sama Hermoso czy jej to powinno przeszkadzać
0
I tak to jest jak ludzie uznają za kogoś i wmawiają mu co powinien czuć i myśleć.
Hermoso nie widziała problemu w zachowaniu Rubialesa, dopóki nie zrobiła się burza i społeczeństwo nie narzuciło jej co ma myśleć.
0
Na razie udaje się wygrywać pomimo obecności Lewego na boisku, ale jak Xavi będzie się upierał żeby nim grać po 90 minut to w meczach z mocnymi rywalami skończy się jak z Bayernem rok temu..
I druga kwestia to Oriol, w defensywie biega, walczy, przejmuje piłki, ale w ataku z nim i Lewym na boisku gramy w 2 mniej, nie ma się co dziwić, że się tak męczymy.
Ostatnio zszedł i od razu ruszyło.
Najmocniejsze ustawienie w tym momencie to De Jong na DMie, Gundogan z Gavim przed nim i z przodu trójka Yamal-Ferran-Fati z wymiennością panów F miedzy lewym skrzydłem i środkiem
0
"(...)daje nam również inne rzeczy"
I ani jednej nie wymienił. Straszne jest bronienie gościa za nazwisko. Jakby to był zawodnik rezerw i grał tak samo jak Lewy to po tych pierwszych 2 meczach nie wiem czy na CdR by jeszcze został powołany, no ale to "wielki" Lewandowski, więc trzeba dalej go wystawiać w podstawowej 11 i nie wolno zmieniać, bo jeszcze się gwiazda obrazi. Nic to, że cierpi na tym drużyna..
Xavi , to przywiązanie do nazwisk Cię gubi, pora to zauważyć.
0
"Jestem smutny, że nie mówi się o mistrzostwie świata, tylko o zachowaniu prezesa."
Ja też, choć to nie mój kraj zwyciężył. Ludzie, a zwłaszcza dziennikarze są straszni, nie pozwolili cieszyć się zwyciężczyniom mistrzostw, bo zamiast tego woleli zrobić aferę i "nakazać" Hermoso by zaatakowała Rubialesa, za coś co jej kompletnie nie przeszkadzało do czasu wywołania burzy przez media i społeczeństwo.
1
Rubiales powinien złożyć zawiadomienie o naruszeniu jego nietykalności cielesnej przez Hermoso, twierdząc, że podniosła go bez jego zgody.
Ciekawe czy w mediach byłaby taka nagonka na nią, jak jest na niego..
Może i ma on wiele za uszami, może i nie nadaje się na prezesa, może i powinien zostać zdymisjonowany, ale absolutnie nie za tą sytuację. Prezes skraca dystans, cieszy się razem z zawodniczkami, tak jak one, nosi je na rękach, nie odizolowuje się, tylko pokazuje, że jest z nimi, przecież to jest piękne i należy pochwalać takie zachowanie, a zamiast tego szuka się na siłę afery.. ehh
1
A jakby nie było nagrania to nikt by o tym nie wiedział, bo samej Hermoso to nie przeszkadzało i dlatego nikogo by o tym nie poinformowała, chory świat..
2
@jeonek
Jeśli sprawa dotyczyłaby mojej żony (choć Hermoso nie ma męża, więc argument nietrafiony) i pocałunek nie przeszkadzałby jej tak jak nie przeszkadzał Hermoso, to byłaby to sprawa innego gatunku, kwestia wierności, etc.
Jeśli dotyczyłby mojej córki, która byłaby pełnoletnia to spytałbym jej o zdanie, a nie wzorem mediów i społeczeństwa w tej sprawie widział lepiej, że to powinno jej przeszkadzać. Gdyby córka dała mi do zrozumienia, że powinienem zareagować to bym zareagował, a jeśli nie to nie, bo nie mam prawa decydować za nią, rozumiesz?
13
Brawo, można go nie lubić, można mu wiele zarzucić, można chcieć jego rezygnacji ze stanowiska, ale akurat w tej sytuacji nie zrobił nic co by na to zasługiwało.
Nie popadajmy w paranoję.
Jedyną osobą, którą mogło oburzyć zachowanie Rubialesa mogła być Hermoso, dopiero po niej temat mogliby podchwycić inni, wspomagając ją. A tymczasem ona nie widziała w tym zachowaniu problemu, dopóki wszechwiedzące media i społeczeństwo nie wmówiły jej, że powinna widzieć. Wtedy już nie miała wyjścia, bo broniąc Rubialesa w takiej sytuacji to ona byłaby tą złą, winną i ogólnie uznana za puszczalską, etc.
0
@rutek71
A skąd wiesz, że nie całuje?
Poza tym całował wszystkie wykorzystując sytuację czy pocałował jedną pod wpływem chwili, być może jakiejś rozmowy w tamtym momencie?
Wiem, że nie było reakcji, wiem, że jej nie zmroziło, wiem, że powiedziała po tym, że to był wzajemny gest.
Mi to wystarczy żeby uznać, że nie ma sprawy, Ty i wielu innych dalej chcecie wiedzieć lepiej co powinna poczuć Hermoso. Decydowanie za kogoś, zmuszanie do przyjęcia określonej postawy dla mnie jest niedopuszczalne i to jedyna w tej sytuacji kwestia problematyczna.
Co do Twojej siostry.. nie zareagowała tzn. zmroziło ją, nie była w stanie wykonać ruchu czy zachowywała się jakby nic się nie stało?
Bo rozumiem, że mogła nie widzieć jak zareagować, mogła nie być w stanie się bronić, ale nie wierzę, że np. chwilę później zaczęła rozmawiać z kimś o pogodzie czy zadzwoniła do koleżanki żeby poplotkować, albo pojechała do pracy czy gdziekolwiek i była dokładnie taka sama jaka by była gdyby to się nie wydarzyło. A Hermoso właśnie tak zrobiła, świętowała dalej, normalnie, bo z jej punktu widzenia nic się nie stało.
I jeszcze jedno, nie twierdzę, że Hermoso tego chciała, tylko, że dla niej nie było to problemem, nie było to molestowanie, wykorzystywanie, czy cokolwiek takiego, tylko jak sama określiła "gest wdzięczności"