27

Jeśli doniesienia medialne są prawdziwe to Deco może być naszym najlepszym tegorocznym transferem. Szuka młodych, perspektywicznych, w nieprzesadnie wygórowanych cenach. Zamiast za podobne kwoty wyciągać jakichś "dziadków" i się później z nimi bujać, bo nikt ich nie zechce odkupić, trzeba właśnie takich młodych, zdolnych brać w naszej sytuacji.

11

Brawo Deco! To jest transfer na nasze możliwości i potrzeby, zamiast jakichś wynalazków na DMa.. Nieprzesadnie drogi, perspektywiczny, na słabo obsadzoną pozycję, z niewielkim ryzykiem jak nawet nie wypali, bo młody i sporo z zainwestowanych funduszy i tak się w razie czego uda odzyskać.

0

Uff, jeden kasztan mniej. Bo po co nam kolejny Pijanić?
Jak przyjdzie Parejo czy Oriol to i tak posiedzieć na ławce, więc przynajmniej sportowo nie zaszkodzą, a Brozović by grał, bo Xavi niestety nie patrzy na rzeczywistą jakość, tylko wmawia wszystkim, że jest tak jak zakładał.

6

Brać i się nie zastanawiać, bo za kilka lat będziemy go chcieli za kilka razy większą sumę, a klub w którym wtedy będzie grał i tak go nam nie odda.
Zamiast drewnianego Brozovicia, praktycznie za te same fundusze możemy mieć prawego obrońcę na lata, a pozycję DMa mamy bardzo fajnie obsadzoną, przez De Jonga i jako zmiennika Nico, a teraz jeszcze Gundogana jakby trzeba było.

0

@Cobra303
Jak Ty chcesz grać gościem, który w zasadzie mógłby już kończyć karierę zamiast postawić na jednego z najbardziej perspektywicznych młodych graczy na świecie to chyba z Tobą nie jest za dobrze

0

"Pique w spódnicy"?
Wychowanka, przeszła do Manchesteru, ograła się i teraz wraca. Ta sama historia :)

0

@Greenalley
Ale zostałby po co, skoro w Realu postanowili zmienić podstawowego snajpera? Na rezerwę? Zobacz, oni maja Modricia, dużo starszego i ciągle nim grają, więc jakby widzieli, ze Benzema też daje radę to by wciąż na niego stawiali i dali mu to co rzeczywiście mogłoby go tam zatrzymać, czyli wciąż kluczową rolę.
Ale takich Modriciów jest niewielu, jak ktoś nawet fizycznie ogarnia to mentalnie już mu się nie chce, albo odwrotnie.
Może i Gundogan się przyda, ale kontrakt na 3 lata to co najmniej olbrzmie ryzyko, że już niedługo będzie jedynie kolejnym praktycznie nie grającym obciążeniem dla naszego budżetu płacowego, który i tak jest w stanie uniemożliwiającym nam praktycznie ruchy transferowe.

0

@daniel32778
Właśnie pokazałeś jak wielkim ignorantem jesteś i że nie ma sensu dalej z Tobą gadać. Jeszcze bym jakoś zrozumiał próbę tłumaczenia tego jak Lewemu co i rusz odskakiwała piłka, ale już zakłamywanie rzeczywistości i twierdzenie, że tak nie było zakrawa o śmieszność

0

@Greenalley
Oczywiście, że nie zawsze jest najważniejszy i starsi zawodnicy też mogą być przydatni, ale nie podpisuje się z takimi zawodnikami 3 letnich kontraktów. Dlaczego? Piszesz o Benzemie i dobry to przykład, w jednym roku zdobywa ZP, a rok później już go nie ma w klubie.
Zobacz ile Gundogan dał City, a jednak oni zaproponowali mu przedłużenie o 2 lata, w tym drugi opcjonalny.
Dlaczego bujaliśmy się z kontraktami Busiego, alby czy Pique? Bo zamiast im zaproponować roczną czy maks 2 letnią umowę to daliśmy im 4-5 letnie..

0

@daniel32778
Taa, napastnik, który nie potrafi przyjąć piłki to najlepsze co spotkało grającą najbardziej techniczną piłkę drużynę świata..

0

W tej ankiecie nie ma nawet jednego dobrego wyboru..no chyba, że Gundogan na jednoroczny kontrakt, na który i tak by się nie zgodził

1

Pozbywamy się swoich "staruszków" żeby pozyskiwać nowych, nic dobrego z tego nie będzie. Już z Lewym będziemy się bujać odpadając z LM dopóki będzie naszym podstawowym snajperem, teraz jeszcze Gundogan.. Na rok, w obliczu trudnej sytuacji finansowej jeszcze by uszedł, ale nie na 3 sezony. Pedriego i Gaviego i tak nie wygryzie, a trzeba będzie mu dawać minuty, bo pensja jednak spora i nikt go nie zechce za rok, ewentualnie jakieś arabusy, do których z kolei on nie zechce odejść.
Spóźniliśmy się z tym transferem, tym bardziej po tym jak wygrał LM w tym sezonie, jest już syty i przez to będzie mu brakowało tego decydującego czynnika mentalnego, młody już nie jest, nic nie musi, ma wszystko..
Jeden z tego plus może wynikać, ze zabierze miejsce De Jonga, który zostanie przez to cofnięty tam gdzie jego miejsce, czyli na DMa.

2

@MesQueUnClub_87
A dlaczego miał nie wykończyć, ma dobrze ułożoną nogę, potrafi mocno i celnie uderzyć, oczywiście, że wykończy i taką akcję. Sęk w tym, że z mocnymi przeciwnikami takich nie ma, a i innych sobie czy kolegom nie potrafi wypracować.
Suarez nie przechodził połowy boiska, nie musiał i Lewy tez nie musi, pisałem o tym już wyżej, ale widzę, że poza problemem z myśleniem i rozumieniem gry masz też problem z czytaniem ze zrozumieniem. Suarez biegał w pressingu, grał z klepki przyspieszając akcje, robił miejsce kolegom z drużyny, kreował akcje, nie miał notorycznych problemów z przyjęciem piłki, nie chodził i nie gadał w kółko kolegom z drużyny jak mają zagrać żeby on mógł strzelić bramkę, tylko sam pracował na to by te gole mogła strzelać drużyna..

2

@Heros11
Tzn. pięknie będzie odpadać z LM z pierwszym mocniejszym przeciwnikiem, o ile w ogóle się uda wyjść z grupy?
Nie rozumiesz, że tu nie o hejt Lewego chodzi, tylko o dobro drużyny, której ja kibicuję (Ty nie wiem, ale mam poważne wątpliwości czy też)?

A tak poza tym to Twoich komentarzy pięknie się czytać nie będzie (i już nie zamierzam więcej tego robić), ani dużej litery, ani przecinka, ani kropki..zupełnie jakby cyferka w nicku oznaczała Twój wiek, oczywiście xD musi być, jeszcze do pełni zabrakło lol.

2

@MesQueUnClub_87
Hahaha, a piłka pod jego nogami to jak się znalazła w tych akcjach? Dostał podania, po których miał już dobre okazje do strzałów, dzięki czemu łatwo było mu zamachem piłki zwieść obrońcę i przenieść piłkę na lepsza prawą nogę, albo po prostu ustawić sobie lepiej do strzału.
Jeśli uznajesz to za jego indywidualne akcje to chyba nie rozumiesz na czym polega piłka nożna.
Ot choćby z Valladolid wycięte podanie De Jonga robiące 80% tej akcji..

Inna kwestia, że on nie ma robić akcji w stylu Messiego, mijać po kilku przeciwników dryblingiem, tu nie o to chodzi, to nie jest wymagane. Wymagane w graniu "9" w Barcelonie jest branie udziału w TWORZENIU akcji, a nie tylko ich wykańczaniu, robienie miejsca poruszaniem po boisku, podania, zgrania, odegrania, szybka gra na jeden kontakt z wyjściem na pozycję.. a Lewy.. dostaje piłkę, którą powinien szybko zgrać i to jeszcze w odpowiednie miejsce, by przyspieszyć akcję, a on jej nawet przyjąć dobrze nie potrafi, albo robi to na kilka kontaktów zwalniając akcję i co najwyżej poda na skrzydło i goni w pole karne podnosząc rękę, wymuszając bezsensowną wrzutkę kolegi. Tak nie gra się w Barcelonie.

0

@Hadim
Zgadza się, normalnie to trener powinien wybierać sobie zawodników, bo on wie jak chce grać i do tej gry powinien dobierać wykonawców, ale skoro Xavi robi to źle, a trenuje świetnie to może rozwiązaniem jest jednak sprowadzanie zawodników o określonym profilu przez ludzi, którzy lepiej potrafią ocenić ich potencjał i przydatność i pozostawienie Xaviemu ich trenowania..

6

@Hadim
Akurat Deco ma rację, trzeba brać Fresendę póki tani, bo później będziemy o niego zabiegać wydając grube miliony.
Ogólnie Xavi byłby najlepszy jakby trenował kadrę przygotowaną przez kogoś innego, bo w transfery jest słabiutki.

0

@Dzieniu
Tylko Roque i ewentualnie Diaz z tych, chyba, że Kimmich na prawej obronie miałby grać.

3

Nico jako zmiennik De Jonga na DMie idealny. Już z pewnym doświadczeniem, a wciąż młody z miejscem do rozwoju, nie będzie narzekał na rolę zmiennika. Sprzedaż Fatiego by za niego grał Abde.. parodia. Powrót Auby, który nic nie pokazuje nawet w średniaku Premier League.. ośmieszamy się. Kounde na siłę na boku obrony, a kupujemy DMa mając w kadrze najlepszego z możliwych do zastąpienia Busquetsa.. ehh

1

W tym wieku to będzie Pjanić bis. Jaki kontrakt na 3 lata dla takiego starego zawodnika? Arsenal miał kiedyś fajną politykę, nie wiem czy jeszcze to działa, że dla zawodników po 30 oferują maksymalnie 1 letnie kontrakty. A u nas zaraz będzie jak z Milanem, zostaniemy z podstarzałymi gwiazdami na gwiazdorskich kontraktach i ani z nich pożytku w grze, ani nikt ich nie zechce, a oni sami chętnie posiedzą nawet na trybunach mając takie kontrakty.

2

No i to jest transfer do środka pola, a nie drewniany Neves czy podstarzały Gundogan..

2

Trafia coś człowieka jak sobie zdaje sprawę, ze na podobnym kontrakcie zamiast 34 letniego Lewandowskiego mógłby mieć w drużynie tylko rok starszego Messiego..

0

@swiergol2
Ja jestem odklejony, a Barcelona jest poza LM.
Odejdzie Lewy to zrozumiesz..

0

@swiergol2
Jeżeli nie chcesz najbardziej pasującego do naszej gry napastnika w naszym zespole, a zamiast niego wolisz tego, który kompletnie tu nie pasuje, nie potrafi przyjąć piłki, nie potrafi grać kombinacyjnie, etc. to widzę 2 opcje, albo kompletnie nie ogarniasz tego co oglądasz, albo jesteś kibicem Realu i życzysz źle Barcelonie.
Ok, skoro nie jesteś z białych to dla mnie sytuacja jasna..
EOT.

0

@swiergol2
Na szczęście jest taka fioletowa strona, na której Twoi koledzy po szalu chętnie Cię przyjmą ;)

0

To może niech on się zacznie ruszać? :)

0

Inter chce wymiany to niech daje Lautaro za Kessiego i Lewego i wszyscy będą zadowoleni ;)

0

Zawodnicy rozgrywający, zawodnicy odzyskujący piłkę i młodzi z potencjałem.
A u nas ten, który łączy to wszystko, z dodatkiem "wciąż" przed młody, więc po co kogokolwiek szukać?

0

@David_Martin
B2B, który praktycznie za każdym razem gdy gra jako DM jest lepszy niż Busquets w swoim najlepszym występnie od kilku lat ;)
A będzie z pewnością lepiej gdy jeszcze dojdzie do tego regularność na tej pozycji, a nie tylko sporadyczne granie w Barcy plus reprezentacja..

0

@BIGCULES
Wróć do szkoły, bo ewidentnie opuściłeś lekcję o ironii ;)
Podobnie zresztą kolega @Pawlak1992, mimo ponad 30 lat na karku nie słyszał chyba o tym terminie, ale za to z matematyki to pewnie nawet dodatkowe zajęcia mieliście obaj :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?