4Fabregas4
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2020
5 obserwujących
7 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
8
Szybko spakować i wysłać zanim się rozmyślą :)
0
@David_Martin
Też, jako zmiennik ;)
0
Skrzydłowy Fati przy braku rytmu meczowego wynikającego z małej ilości minut, średnio przyczyniał się bezpośrednio (gol lub asysta) do zdobycia bramki co 125 minut, środkowy napastnik Lewandowski, pod którego była ustawiona cała gra drużyny, grający praktycznie wszystko od deski do deski, miał bezpośredni udział przy golu co 95 minut.
Fati jest wypychany z klubu, choć przed nim wiele lat gry na najwyższym poziomie, a Lewy jest uznawany za wielką gwiazdę nie do ruszenia, choć w zasadzie zbliża się do końca kariery.
Tak, to tylko statystyki, ale są one jedynym argumentem podnoszonym przez obrońców Lewego w Barcy i stąd właśnie porównanie statystyczne. Zresztą pod każdym innym względem Lewy wypada tragicznie, na czele choćby ze słabą techniką i wynikającą z tego wielokrotną niemożnością przyjęcia prostej piłki.
Kompletnie nie rozumiem logiki w ocenach wielu osób, chyba jedynie osobista sympatia czy antypatia do poszczególnych zawodników może być tu jakimkolwiek tłumaczeniem, co jednak oczywiście nie ma przełożenia na rzeczywistość.
1
@ElTomas
Jak mamy wydawać kilkadziesiąt mln na jakichś ogórków na DMa to może lepiej żeby nie wystarczyło, bo będzie mógł tam grać ten, który najbardziej tam pasuje.
1
@sokot
To jak Lewy przez cały sezon, strzelał głównie w meczach "już wygranych" bez jego goli, a jakże inny jest tu jego odbiór
10
"W sumie Barça ma wygenerwać z sekcji koszykówki ok. 15 milionów euro oszczędności"
No to na 2 tygodniówki Messiego już mamy ;)
0
Co oni odwalają z tą zmianą Peni teraz dopiero? Żeby się MATSowi nie liczyło do rekordu nie mógł zagrać więcej niż 60 minut, nie?
0
@KluivertFCB
Chcieli, ale rolę by miał już inną, bo szukali nowego podstawowego snajpera niezależnie od decyzji Benzemy. U nas Lewy jako drugi napastnik na końcówki gdy trzeba gonić wynik, Busquets na końcowe 15 minut żeby utrzymać się przy piłce czy Alba na słabszych rywali, z którymi nie trzeba bronić też byliby idealni. Ale Lewy ma być kluczowym elementem zespołu, Busquets w końcu sam odszedł, a dalej miał być dalej nie do ruszenia, choć o kilku lat jest cieniem swojej najlepszej wersji, a Alba dopiero w tym sezonie stracił miejsce w składzie, choć od kilku lat zamieszany był w chyba każdą akcję eliminującą nas z LM.
0
@Barca2022
I dlatego od kilku lat oglądasz jak my wszyscy blamaże Barcy w LM..
0
@PWS
Jakby rzeczywiście chciał to by sypnął groszem i zatrzymał, gwarantując mu jak dotychczas bycie liderem zespołu, jak u nas to robią z Lewym.
A tymczasem Real szukając nowego lidera ofensywy (Kane/Havertz), złożył Benzemie kurtuazyjną ofertę pozostania w roli zmiennika. Rzeczywiście Benzema wybrał..
0
Niby gramy o nic, ale skoro znów jest szansa, że nasz najlepszy DM w ostatnich kilku sezonach znów zagra na swojej pozycji, jak to awizują powyżej wszystkie źródła, to aż się dusza raduje na oglądanie tego meczu ;)
3
Ale nas Real przewyższa pod względem budowania kadry, zero sentymentów i myślenie o tym co najlepsze dla klubu. Jak ktoś coś daje to wiek nie gra roli, jak z Modriciem, a Benzema choć w ostatnich latach to pół wartości drużyny, to zestarzał się, łapie coraz więcej kontuzji, gra coraz słabiej, i jasne, że nie można się dalej na nim opierać, więc nie mają problemu żeby się z nim pożegnać.
U nas natomiast przywiązanie do "nie dojeżdżających" od kilku lat Busquetsa czy Alby, a teraz niewiele młodszy od Benzemy, a dużo mniej dający drużynie Lewy ma stanowić o sile zespołu..
6
Tolerancja działa tylko w jedną stronę, dla skrajnej lewicy jest tolerancja, ale już dla skrajnej prawicy tolerancji nie ma..
0
@Midast
Nawet pół ziarnka nie ma, bo mnie nie interesuje, że Lewandowski to Polak, jakby był jakiejkolwiek innej narodowości to moja opinia o jego przydatności dla Barcelony byłaby taka sama.
Ewidentnie nie chcesz zauważyć, że problem leży po tej drugiej stronie, tzn. jest nim bronienie Polaka za wszelką cenę, inaczej mówiąc brak obiektywizmu ze względu na przywiązanie do narodowości ocenianego.
0
@Midast
Poczytaj co wcześniej pisałem o Pjaniciu, to pewnie stwierdzisz, że mam kompleksy na punkcie Bośni :)
A prawda jest taka, jak przedstawiłem ją powyżej. Ogólnie zabawne, że ludzie wypominają mi kompleksy, nie widząc, że sami wyglądają przy tym jakby je mieli, tylko leczyć chcieli w zupełnie odwrotny sposób niż mi zarzucają, tzn. chcieli się ogrzać w blasku Lewego nie chcąc widzieć jego wad.
0
@David00
Woli to nie to samo co potrafi. Araujo woli grać jako stoper, a Viniciusa nikt lepiej nie zneutralizował grając na prawej obronie..
0
De Jonga wszyscy widzą jako grającego u boku DMa, a on ZAWSZE gdy gra jako ten najbardziej cofnięty daje jakość, raz, że w defensywie, a dwa, to o czym wielu mówi, w ofensywie, taki Busquets plus, jak przy asyście do Lewego ostatnio. On się dostosuje, będzie mniej biegał do przodu, ale z tyłu nie ma gracza na świecie, który dałby nam taką pewność jak Frenkie, a do tego jego umiejętności ofensywne, którymi zjada Busiego..
A jeśli chodzi o Nico to Busi w punkt, bez wydawania masy kasy, idealny zmiennik De Jonga.
2
@Limit_l3ss
Choć trochę mimo wszystko przesadzasz, to został jeszcze co najmniej jeden, ale Leo to nam da więcej stojąc niż cała reszta biegając, wiec wstrzymaj lejce
0
@Heros11
Chyba masz coś nie tak w bani, albo daleko Ci do kibica Barcy, skoro życzysz mi, żeby mnie uwierało patrzenie na Lewego w Barcy przez jeszcze kilka lat. Patrzenie jak gramy w 10 w meczach przeciwko topowym rywalom i odpadamy z LM, choć reszta drużyny może spokojnie walczyć o jej wygraną. No nic, czekałem ładnych parę lat na odejście Busquetsa, poczekam ile trzeba będzie na odejście Lewego. A później znów zatriumfuję, gdy Lewy odejdzie, a my wygramy LM. I nic to, że znów tacy jak Ty nie będą mieli na tyle honoru by przyznać mi rację, dla mnie nagrodą będzie triumf w LM, a nie oczywistość, że miałem rację. Pozdrawiam i życzę przyjemnego patrzenia na porażki Barcelony w LM z Lewym w składzie "kibicu Barcy"
0
@kanver_
Ja po prostu bardzo lubię odwracać ten przytyk odnośnie "wyników dzięki Lewemu", pytając o wyniki bez niego, gdy mamy 100% wygranych ;)
Odnośnie tego więcej niż 1 bramkę to już w tym momencie bez sprawdzania pamiętam Victorię Pilzno w LM z 4 strzelonymi, wiec kula w płot ;)
A z Osasuną to ciężko nie odnieść wrażenia, że wygraliśmy dzięki Lewemu, tzn. dzięki temu, że dostał czerwo i mogliśmy przestać grać pod niego.
Wiesz co, ja oglądałem wszystkie mecze i wiem ile Lewy miał udziału w akcjach bramkowych, ale też wiem ile akcji zepsuł, choćby złym przyjęciem w sytuacji, w której nawet ja bym przyjął lepiej. Nawet Messiemu czasami piłka odskoczy, ale CZASAMI, Lewy czasem ją przyjmie. Mnie nie interesuje, że to Polak, mnie interesuje ile daje drużynie, której kibicuję, a daje baaaardzo mało. Ma Pichichi a bez jego goli bylibyśmy wciąż mistrzem, to wiele mówi. Zabierz gole Messiemu gdy zdobywał Pichichi i będziemy poza LM. Rozumiesz? Lewy grzeje się w blasku Barcelony, Messi ciągnął drużynę.
2 gole z Espanyolem w meczu o nic, z przedostatnią drużyną ligi, spadkowiczem? Co chcesz udowodnić? Ile celnych strzałów z Bayernem? Nawet nie Lewego, całej drużyny grającej pod niego?
Ja naprawdę doceniam to co Lewy ugrał mimo swoich braków, rozumiem, że swoimi wyczynami strzeleckimi rozsławia Polskę, nie chciałbym go widzieć w Realu, bo choćby w tym sezonie gdyby zastąpił Benzemę to Real wygrałby moim zdaniem mistrzostwo, nie dlatego, ze brak Lewego by nas osłabił, ale dlatego, ze by wzmocnił Real. Niemniej jednak do nas totalnie nie pasuje, to reszta drużyny daje Lewemu możliwość strzelania, a nie Lewy coś ekstra drużynie. Fajnie, że Lewy dobrze dograł Fatiemu ostatnio (też tak podałem 2 tygodnie temu w A klasie tylko nie nazywam się Lewandowski, więc "nikt" o tym nie wie), ale gdy trzeba było jego podań, jego strzałów, jego ruchliwości, jego pressingu, czegokolwiek, w meczach z Bayernem czy Interem to nie było nic (do czasu gry zaczęliśmy grac 8 napastnikami z Interem nie mając już nic do stracenia).
0
@Heros11
I lustereczko ;)
0
Po tej przytoczonej wczoraj przez komentatora wypowiedzi z konferencji przedmeczowej na temat młodego chłopaka, który się rozgrzewał żeby nie po to żeby wejść na boisko, ale żeby posłuchał obelg i poczuł niechęć kibiców przeciwnika i tej bardzo szczerej konferencji pomeczowej trzeba stwierdzić, ze spoko gość z tego Aguirre
0
Nikt nie powinien tego gówna kupić, może by zrozumieli..
0
@Firestone
Oj, chciałbyś, żebym ja decydował, uwierz..
0
@kanver_
To może odwrócę pytanie, skoro tak CI na wynikach tylko zależy.. Ile punktów straciliśmy gdy Lewego nie było na boisku?
0
@gilbert3
Ty nie widzisz, że sam sobie przeczysz?
Piszesz o sporcie zespołowym wyciągając na piedestał Pichichi Lewego zdobyte w zdecydowanej większości w meczach z zespołami, które rozjeżdżaliśmy w taki sposób, że nawet w 9 pewnie byśmy wygrali.
To nie Lewy dał Barcelonie mistrzostwo, tylko Barca Lewemu Pichichi. To są fakty, bo zabierając WSZYSTKIE gole Lewego wciąż bylibyśmy na 1 miejscu, a zabierając kilka goli Pedriego już nie.
Dopóki będzie Lewy to masz rację, to nie będzie już Barca grająca jak za Pepa, bo zawodnicy z Barcy Alevin lepiej rozumieją grę w takim stylu i się w niej odnajdują.
1
@Serducho
Bez goli Lewego wygralibyśmy ligę, ale bez goli Pedriego już nie.
Najpierw się dowiedz, później pisz.
Pozbywamy się podstarzałych Alby i Busquetsa, którzy przynajmniej rozumieją nasz styl gry, a zostawiamy Lewego w tym samym wieku, który nie rozumie co ma robić na boisku i nie potrafi tego robić, bo ma zupełnie inny profil i inne umiejętności. Droga donikąd, w LM znów szybkie odpadnięcie i znów brak strzałów na bramkę przeciwnika i praktycznie bez kontaktów z piłka Lewego.
Ale nic to, najważniejsze, że strzela słabiakom z La Ligi i zdobywa Pichichi golami, które nie dają punktów, prawda? Dodaj myślenie
1
Zostawić Fatiego, sprzedać Lewego, inaczej nic się nie zmieni.
1
Zostało czekać na pożegnanie Lewandowskiego i wracamy do gry o LM..
2
Ehh, nawet Nico dużo lepszy od niego, a De Jong 3 razy