1

Nie jest dobrze, De Jong na DMie, jeszcze to wygramy pomagając Espanyolowi..

0

@Ukasz
Koeman to pseudo trener, zanim do nas przyszedł za każdym razem pytany od De Jonga mówił, że żeby pokazać pełnię możliwości musi grać jako DM, po czym jak sam mógł go tam wystawiać to bardziej pchał go w kierunku "10"..

0

@HypeR
Nie oddadzą, a powinni choćby za to co się działo na Cornella. I po meczu w wywiadzie mrugając okiem powinni powiedzieć, że kibicom Valladolid należy się pozostanie w La Liga, bo nie wyganiają nikogo z murawy.

Jednak dzisiaj mecz pod Robercika, z drużyną ze strefy spadkowej, przegrywającą mecz po meczu, idealna okazja do "udowodnienia" jaki to on świetnie pasujący do Barcelony..

2

@Derean
Ty chyba nie oglądałeś pół meczu Barcelony z De Jongiem na DMie, albo nie rozumiesz co oglądasz..

Ciężko sobie przypomnieć tak dobry mecz w wykonaniu Busquetsa jak choćby ten Frenkiego:


0

@Gall
W praktycznie każdym był lepszy niż Busquets w swoim najlepszym w sezonie, a nie miał regularności w grze na tej pozycji..

0

@Ukasz
Trenerzy reprezentacji mają i De Jong gra tam lepiej niż Busquets u nas od kilku lat.

0

Ehh, kolejny za słaby na Barcelonę za masę kasy, podczas gdy u nas jest już najlepszy następca Busquetsa, który powinien go zastąpić już kilka lat temu..

8

Gość zachowuje się jak dzieciak, który zaczepia psa czy kota, a jak ten go w końcu w odwecie podrapie czy pogryzie to leci z płaczem do mamy narzekając jaki ten zwierzak jest zły. I to co napisał Kounde czy mówią lub piszą w większości inni jest jak chęć uśpienia w tej sytuacji zwierzęcia, zamiast wyedukowania dzieciaka jak należy się zachowywać wobec zwierząt żeby nie prowokować ich negatywnych reakcji.
Absolutnie nie widzę tu rasizmu, bo rasiści mają uprzedzenia do koloru skóry, a nie do debilnego zachowania, a tu zdecydowanie nie kolor skóry prowokuje krzyki w kierunku Viniciusa, bo jak razem z nim na murawie przebywa 5 innych ciemnoskórych tak tylko pod jego adresem są okrzyki.

0

@Malibu
Jak chce grać w najlepszym klubie świata to niech się dostosuje, jak to zrobił choćby Kounde.

0

@PietrasCoelho
Tak gra w reprze i jest jej kluczowym zawodnikiem.

0

Jak Kimmich jest dostępny to ściągnąć go na prawa obronę, a za Busquetsa De Jong. Wydamy mniej, a będziemy znacznie mocniejsi niż z kupionym jakimkolwiek innym DMem i Cancelo na prawej obronie.

2

Z punktu widzenia amortyzacji bardziej opłaca się kupionego za 100 baniek zawodnika, który podpisał kontrakt na 5 lat i okazał się niewypałem trzymać do końca kontraktu na trybunach niż sprzedać za 70 baniek po pierwszym roku kontraktu. Inaczej mówiąc, lepiej mieć nie grającego zawodnika pobierającego przy tym wysoka pensję niż mieć 70 baniek w kieszeni.. Bezsens totalny.

3

Ja na ich miejscu bym się zgodził i zamiast pozdrowień powiedział np. "Russkij wojennyj korabl, idi nachuj. Slava Ukraini"

0

Jak Kimmich to tylko na prawą obronę.

0

@S20th
Nie myślę, że jest jedyny, nie myślę, że rasizmu nie ma wcale, ale skoro połowa składu Realu jest ciemnoskóra, a tylko jeden Vinicius tam "cierpi" z powodu rasizmu, to jestem pewien, że podłożem nie jest rasizm sam w sobie i zamiast robić burzę trzeba uświadomić Viniciusa, że sam jest sobie winien i to on powinien się w pierwszej kolejności zmienić.

0

@S20th
Skoro się zachowuje jak małpa to jego wina, że jest wyzywany. Dlaczego nikt nie wyzywa Rudigera? Czy nie dlatego, że on nie wykonuje w kierunku trybun jakichś dziwnych gestów wskazując na swoje przyrodzenie, tylko odciąga kolegów od kibiców i wzywa do powrotu do gry?

Anegdotka: byłem kiedyś świadkiem kłótni 2 kobiet, chodziło z tego co się dało usłyszeć (a w zasadzie nie dało nie usłyszeć) o odbicie faceta, w czasie tej kłótni stwierdzenie "ty małpo" padło wielokrotnie, w obu kierunkach. Obie kobiety były białe, więc i o rasizm nikt nikogo nie mógł oskarżyć.. Niemniej jednak jakby nie to "odbicie faceta" to nie byłoby tej kłótni i tych wyzwisk od małp.

0

@S20th
A może niech gość zacznie się zachowywać tak by nie dawać podstaw do wyzywania na jakimkolwiek tle?
Wyzywający chcą mu jak najbardziej dopiec i jak widać w taki właśnie sposób osiągają cel, nie musi to oznaczać, że są rasistami. Ostatnio gdy Vinicius podszedł do trybun obok niego stali Rudiger, Militao czy Tchouameni i nikogo z nich "rasiści" nie wyzywali..

0

@S20th
Niejeden ciemnoskóry gra w La Lidze, a notorycznie wyzywają tylko Viniciusa..

62

Nie trzeba być rasistą żeby nie lubić Viniciusa.
Jakby CR był czarny to gównoburza o rasizm byłaby jeszcze większa, a ludzie po prostu nie lubią takich buców i stąd cała afera.

0

@Janas11224
No cóż, mogę tylko potwierdzić, niezłą masz odklejkę ;)

0

@Janas11224
Zdecydowanie De Jong>Kimmich
Niemca na prawą obronę co najwyżej można być ściągnąć

0

@Magicc89PL
Czyli jednego podstarzałego z bardzo wysokim kontraktem mniej i nie wydajemy fury siana na DMa słabszego od tego, którego już mamy w drużynie. Byłoby idealnie..

0

De Jong na DMa, Nico na jego zmiennika i nie trzeba wydawać grubych milionów na słabszych od nich zawodników typu Zubimendi

0

Mamy najlepszego możliwego DMa do naszej gry w klubie, a szukamy na siłę jakiegoś gorszego zamiennika za masę kasy i to w momencie gdy tej kasy nie mamy..

6

@Herbert
Przecież jest już znany od dawna, Pique :)

1

A później ludzie po takich artykułach wierzą w mit, że to brak podstawowej obrony był głównym powodem odpadnięcia Barcy z LM.. Nic to, że w 3 z 4 meczów z mocnymi rywalami nie zdobyliśmy gola, to obrona była problemem, nie atak, który nie kreował sytuacji: 0 celnych strzałów w całym meczu u siebie z Bayernem i tyle samo po zdobyciu gola przez Inter w Mediolanie (czyli przez całą druga połowę), gdy trzeba było gonić wynik.
Owszem, kontuzje obrońców osłabiły zespół, ale to naturalnie, wraz z ich powrotem się zmieni w przyszłym sezonie, natomiast za strzelanie goli wciąż będzie odpowiedzialny zawodnik, który w meczach z Bayernem i Interem miał problem z tym by w ogóle móc dotknąć piłkę, więc znów pogramy w tych rozgrywkach jedynie do czasu trafienia mocniejszego defensywnie rywala, z którym do wygrania potrzeba ruchliwości, kreatywności, techniki, a nie tylko umiejętności wykończenia akcji, bo najpierw trzeba mieć co wykańczać.

1

Zakazy udziału w jakichkolwiek wydarzeniach publicznych do końca życia, wielotysięczne kary, a dla najbardziej agresywnych (atakujących kogokolwiek, czy wywracających kamerę, co było widać w transmisji) dodatkowo wyroki sądowe- tak to powinno wyglądać. Dodatkowo oczywiście kary dla klubu, zamknięcie stadionu na x meczów i automatyczna relegacja o poziom rozgrywkowy niżej, żeby następnym razem, gdy jakiemuś troglodycie do łba strzeli żeby wbiegać na murawę by przeganiać kogokolwiek zastanowił się 10 razy czy chce w następnym sezonie, już tylko w TV, oglądać swoją drużynę w niższej lidze.
A tymczasem agresor znów ogłasza się ofiarą. Niby ludzie potępiają ruskich, a jednak się od nich uczą..

3

City było dziś tak mocne, że nawet Marciniak nie był w stanie wypaczyć wyniku.

0

@Mroziu
Nie, mnie to baaaardzo cieszy, bo dzięki temu przyklepaliśmy mistrzostwo.
Boli mnie to, że z Lewym jako kluczowym zawodnikiem nie będziemy w stanie wygrać LM, a ja bardzo chcę żebyśmy ją wygrali, bo ja kibicuję Barcelonie, a nie Polakowi grajacemu w Barcelonie.

0

@Mroziu Czym? 2 dobitkami i do pustaka ze spadkowiczem LaLiga?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?