4Fabregas4
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2020
5 obserwujących
7 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Sparrow101
Graliśmy już lepsze mecze za kadencji Xaviego i z dużo mocniejszymi rywalami.
Jakbyśmy w tych meczach mieli gorszą skuteczność i wygrali je np. po 2-0 to i narracja by była inna. Inaczej mówiąc, nie gramy najlepiej, osiągamy najlepsze wyniki, ale to tylko 2 mecze po długiej serii bardzo słabej gry i średnich wyników.
0
@Greenalley
Jasne, w 2 ostatnich meczach zagraliśmy inaczej, zmieniło się ustawienie i skład, choć mam wrażenie, że głównie z powodu kontuzji Pedriego. Dodatkowo graliśmy z ofensywnymi drużynami, które nie potrafią bronić, a z takimi właśnie mamy problemy.
Piszę ciągle o 3 czynnikach, które przeszkadzają nam w graniu i sprawiają, że (jeśli to się nie zmieni) nie będziemy liczyli się w walce o trofea:
-gra bez lewoskrzydłowego (4 środkowych pomocników)
-Romeu na DMie
-Lewy na szpicy
W meczu z Betisem pierwszy czynnik już był wyeliminowany, do tego doszedł brak umiejętności bronienia rywali i jest efekt. Wczoraj wyeliminowane były już 2 czynniki psujące naszą grę, graliśmy 4-3-3 i do tego bez Romeu, a z De Jongiem na DMie i znów jest efekt.
Niestety to wciąż zbyt mało by wygrywać z rywalami z TOPu, bo z Lewym przeciwko tym najlepszym i potrafiącym bronić rywalom będziemy grali w jednego mniej w ataku. No i obawiam się też, że po powrocie Pedriego Xavi może wrócić do ustawienia i składu z pierwszych meczów sezonu, choć wczorajszy mecz daje minimalną nadzieję, że jednak zrezygnuje z Romeu, no bo kogo z czwórki De Jong, Gundogan, Gavi, Pedri posadzi na ławce? A jak będzie grał Romeu to trzeba będzie kogos posadzić, a nawet 2 z nich żeby grać z lewoskrzydłowym..
0
Fajna ta euforia po 2 wygranych z drużynami nie potrafiącymi się bronić..
Zaraz znowu jakaś Mallorca się przed nami zamuruje i będziemy bili głową w mur, tym bardziej jak jeszcze wróci Pedri i znów będziemy grali 4 środkowych pomocników.
0
@Sparrow101
2 mecze z ofensywnymi drużynami zostawiającymi hektary miejsca na grę i od razu, że gramy najlepiej? Już nikt nie pamięta poprzednich meczów, gdzie męczyliśmy się ze słabiakami, którzy nie próbowali grać z nami ofensywnie jak Betis czy Antwerpia?
2
@Blantozaur
Wszystko się zgadza, ale Rubiales za tą sytuację nie powinien polecieć, Hermoso pocałunek nie przeszkadzał, ale ludzie wmówili jej, że powinien. Jakby to ona wniosła skargę, poruszyła media by wzmocnić swój przekaz to ok, ale ona nie widziała w tym najmniejszego problemu dopóki media nie zrobiły nagonki. Później już nie miała wyjścia, bo jakby zaczęła bronić Rubialesa to ona byłaby ta złą, puszczalską, etc.
1
Zawiesić na 5 lat każdą, która odmówi powołania, co będzie równoznaczne z końcem kariery i przy następnych powołaniach wszystkie przyjadą dzień wcześniej.
A Hermoso kolejny raz pokazuje, że nie widzi problemu w tym co się stało, nie ma przed czym jej chronić, bo nic złego nikt jej nie zrobił.
1
@suszini
A niby dlaczego? Bo dobrze dostawił nogę 3 metry od bramki? Potrafi to jak mało kto na świecie, tego nie neguje.
Na kilometr widać jak odstaje technicznie od reszty zespołu, nie pasuje do takiej gry i gole ze słabiakami tego nie zmienią. Strzelać potrafi, sytuacje z drużynami pokroju Antwerpii będzie miał i je wykorzysta, a jak przyjdzie do meczów z topowymi drużynami będzie się znów kopał po czole, a cały zespół przez to bił głową w mur, bo przeciwko najlepszym jeden gracz mniej w budowie akcji to bardzo dużo.
1
W końcu De Jong na swojej nominalnej pozycji :)
Szkoda tylko, że zamiast Lewego nie ma bijącego go na głowę Ferrana..
0
Skład Sportu albo Marki i liczymy, że uda się wyciągnąć wynik w końcówce po przejściu na 4-3-3 i przestawieniu De Jonga na DMa..
0
@Greenalley
Ja wtedy tego nie pisałem, a teraz widzę co się dzieje, że bez piłki gramy w 10, a z piłką w 9, dodatkowo brakuje nam lewego skrzydła.. tak się nie da grać z poważnymi przeciwnikami. Co z tego, że kadra mocniejsza jako całość skoro wyjściowy skład i ustawienie słabe?
1
@WALDEMAROS1920
Ja tu zupełnie inny temat poruszyłem ;)
0
@lucca87
Ja nie pisze o kadrach, tylko o jakości gry. Owszem, my mamy bardzo mocną kadrę, ale 2 zawodników powinno z niej wypaść, a przynajmniej z podstawowej 11, bo nie pasują do naszego grania i je psują, nie możemy też grać z 4 rozgrywających rezygnując z lewego skrzydła jeśli mamy rywalizować z najlepszymi.
1
@Naker
Na tyle nas stać z tym co przygotował na ten sezon Xavi, na więcej tylko jeśli wylosujemy kogoś słabego w dalszych fazach. Ale jest aż 12 drużyn, z którymi nie będziemy w stanie nawiązać rywalizacji jeśli nie zmienimy taktyki i wykonawców, więc jest bardzo mała szansa, że kogoś z nich nie wylosujemy.
0
Sposób grania taki sam, ale.. Cancelo i Roberto bliżej środka, a Kounde i Araujo bliżej linii. To już nie jest taki sam!
Nie jest też taki sam gdy zamiast klasycznego skrzydłowego gra Gavi czy Gundogan, jest ZUPEŁNIE INNY i od takich zmian taktycznych zależy to czy gramy dobrze czy źle jako całość
0
Dobrze, że przynajmniej Xavi zdaje sobie sprawę o co walczy z takim ustawieniem i wykonawcami w postaci Oriola i Lewego, szkoda, że jest tak uparty i nie chce tego zmienić i walczyć o coś więcej niż wyjście z grupy.
0
@Szklaner
Nie wiem skąd to wymyśliłeś..
Na razie sytuacja wygląda tak, że gramy jak równy z równym ze słabiakami, grając bez lewego skrzydła oraz z Oriolem i Lewym nie pasującymi do drużyny.
Gdy więc przyjdzie nam grać z topowymi rywalami znów nie będziemy potrafili oddać celnego strzału, a Lewy nie będzie praktycznie dotykał piłki (choć w sumie może to i lepiej jak ma prawie każdą stracić po złym przyjęciu)
1
@Ronad10
Po pierwsze za cholerę nie wiem o co chodzi z notatnikiem. Pewnie próbowałeś być na siłę śmieszny, ale Ci nie wyszło.
Po drugie, nie wyszło Ci również z próbą mądrowania się. Oriol jako DM nie ma wchodzić do przodu, ma uczestniczyć w budowie akcji, grać piłką i bez piłki, a tego nie robi. Ale Ty widocznie znasz tylko jeden sposób grania w ofensywie, czyli bieganie do przodu, taki właśnie poziom wiedzy o piłce prezentujesz i tak właśnie rozumiesz co oglądasz. Dlatego właśnie odpisze Ci po raz ostatni, bo na więcej szkoda mi czasu, bo wiem, że i tak nie zrozumiesz.
Zagraliśmy jeden mecz z lewoskrzydłowym od początku, bo Pedri jest kontuzjowany, a Gundogan nie był w stanie grać od początku po stłuczeniu w meczu repry i na tym zbudowałeś od razu całą filozofię, że przecież gramy z lewoskrzydłowym.
Fakt, w meczu z Betisem tak zagraliśmy, wystarczył jeden z 3 czynników, o których piszę, tzn. granie z lewoskrzydłowym i nagle gramy najlepszy mecz w tym sezonie i wysoko wygrywamy. A są jeszcze 2 czynniki bardzo przeszkadzające w grze, tzn. Oriol i Lewy. Na nie potrafiący grać w defensywie Betis wystarczył skrzydłowy, niestety na ogarniętych defensywnie przeciwników samo to nie wystarczy, a poza tym jak wróci Pedri to będziemy kluczowe mecze grali znów z 4 rozgrywających, więc nawet tego nie będzie i przez to nie wygramy ani ligi, ani tym bardziej LM.
0
@Szklaner
Tzn. lepiej do drużyny pasuje ktoś kto choćby wybiciem piłki na oślep zaliczy asystę niż ten co dogra 5 rewelacyjnych piłek w punkt, ale koledzy zmarnują 100% sytuacje przez niego stworzone?
Oglądaj dalej mecze na livescore, bo liczy się to co wpadło, a później się dziw, że znów nie potrafimy wygrać z drużynami ogarniętymi w defensywie..
0
@Czarny19
To chłodna ocena sytuacji, nie odklejka.
Nie wiem kto wygra, bo kilka zespołów może to zrobić, ale wiem, że my jesteśmy za słabi by w ogóle być branym pod uwagę. 1/8 będzie dla nas sukcesem jeśli nie zmienimy ustawienia i nie odsuniemy od grania Oriola i Lewego.
0
@Tasde
Nawet jakbyśmy my mieli komplet, a Real tracił do nas 6 pkt to niewiele by zmieniło.
Płytko patrzysz na punkty, zamiast na grę. Sezon jest długi i odpłaca za grę, a my gramy słabo i nie będziemy lepiej w ustawieniu, które preferuje Xavi i z zawodnikami, którzy nie nadają się do grania w naszym klubie.
0
@Dankho94isback
Wiesz ile takich wrzutek zaliczamy w meczu? Raz się udało i już zaliczył mega ważną asystę? Ehh
0
@Czarny19
W sumie lepiej byśmy na tym wyszli.
Ty nie rozumiesz co oglądasz, patrzysz na tabelę, widzisz tam tylko 2 pkt straty po 5 kolejce. Ja rozumiem co oglądam, widzę że gramy słabo i nie będzie lepiej jeśli nie zmienimy ustawienia i co najmniej 2 podstawowych zawodników, widzę też, że są na to bardzo małe szanse, bo trener ponad wszystko chce udowodnić, że to co sobie wymyślił będzie działało, a niestety nie będzie.
Nie wierzysz, Twoja sprawa, niestety uwierzysz po sezonie, a później jak wielu innych znikniesz, bo nie będziesz potrafił się pokajać i przyznać, że miałem rację.
0
@cyron1
Niestety po sezonie żaden z nas nie będzie miał tego uśmiechu i to jest tu problemem.
PS. Nie zapomnij mnie przeprosić po sezonie..
2
@Marcinss10
Takie, że nie ma go w kreowaniu gry, w obronie walczy, ale też nie ustrzega się poważnych błędów. Koledzy z drużyny wyraźnie omijają go w budowaniu akcji, chyba, że nie mają innej opcji do podania, sam Oriol ewidentnie ma za zadanie podanie do najbliższego i wycofanie się z akcji, po piłkę do obrony cofa się Frenkie, bo Oriol nie jest zbyt pewny. Z punktu widzenia gry indywidualnej może i nie wygląda najgorzej, niewiele psuje, widowiskowo powalczy w defensywie, laik powie, że jest dobrze, a jak się spojrzy na jego grę przez pryzmat gry zespołowej, taktyki, etc. to tak naprawdę gramy jednego mniej w ofensywie, poświęcamy lewoskrzydłowego i w dużej mierze pressing, by mieć dodatkowego przecinaka w obronie. I nie jest to zarzut do samego Oriola, że nie daje tej całej reszty, po prostu nie potrafi, jest to zarzut do Xaviego, że marnuje jedno miejsce w składzie dla tak ograniczonego umiejętnościami zawodnika.
To jakby np. poświęcić jednego z ofensywnych zawodników by wystawić 3 stopera, który nie umiałby w zasadzie nic poza graniem głową. Później on mógłby nawet wszystkie główki wygrywać, byłby chwalony za ten element, ale w rzeczywistości taki dodatkowy zawodnik tylko od jednego elementu gry to ograniczenie drużyny, a nie jej wzmocnienie.
0
Jak oni nawet w takim osłabionym składzie zdobywają komplet punktów to pada nam ostatnia szansa na wygranie LL w tym sezonie, bo własną dobrą grą jej nie wygramy, gdyż tej dobrej gry nie będzie z Oriolem i Lewym i w ustawieniu bez lewoskrzydłowego.
15
Dopiero przyszli, jeszcze nie zdążyli zgnuśnieć
0
@kanver_
Boli mnie, że już na początku sezonu mam jasność, że nie mamy szans na walkę o LM czy La Ligę, bo ja w przeciwieństwie do Ciebie kibicuję Barcelonie, a nie Lewandowskiemu.
0
@mlapiak
Nie napisałem, że to nie asysta, tylko że to nie było wypracowanie bramki. Takich podań do zawodników przed polem karnym jest cała masa w każdym meczu, raz na kilkanaście ktoś odda strzał z takiego podania, a raz na kilkanaście takich strzałów piłka wpadnie do siatki i ten co akurat wtedy podał ma asystę. Wczoraj udało się ją "wylosować" Lewemu. Tyle. Statystycznie podanie do Cancelo to też asysta, a technicznie to zwykłe podanie do boku, nic specjalnego czego i ja czy Ty byśmy nie zrobili.
Wizja gry? Przecież Lewy zawsze gra w ten sposób, że podaje do kogoś i rusza z poniesioną ręką wymuszając by mu zagrać piłkę, to nie wizja, tylko psucie gry, chęć grania każdej akcji pod siebie.
0
"Dziś zdominowaliśmy silnego przeciwnika"
Aż się prosiło dopytać, o to którego z 4 obrońców Betisu widziałby u siebie choćby w roli zmiennika.. Oh, wait, oni już tu byli i żaden nawet na zmiennika się nie nadawał, z takim to "silnym" przeciwnikiem wczoraj graliśmy, więc nie popadajmy w euforię..
Z Lewym i Romeu wielkim sukcesem będzie wyjście z grupy LM, a jak jeszcze dodamy do tego, że Xavi wciąż nie rozumie, że granie 4-3-3 jest lepsze niż jego wymysły z 4 rozgrywających to wyjście z grupy będzie można wręcz świętować jak tytuł.
1
Ale gdzie ta lepsza GRA w jego wykonaniu? Znów wolno, znów straty, tylko tym razem z golem w 90% wypracowanym przez Felixa i 2 śmiesznymi asystami, bo równie dobrze Ter Stegen mógł wykopać długą piłkę na skrzydło do Cancelo żeby ten pół boiska przebiegł, nawinął obrońcę i strzelił bramkę i też miałby asystę, podanie jakich w każdym meczu jest po kilkadziesiąt, na kilka metrów do Raphinhi też ciężko nazwać wypracowaniem bramki.
Jak ktoś nie oglądał meczu to statystycznie stwierdzi, że Lewy zagrał super, a jak się oglądało to widać, że taka sama kaszana jak wcześniej. Jak z Wyspami Owczymi, najsłabszy na boisku, ale statystycznie 2 gole miał.
Chwalenie zawodnika za dobre statystyki w meczach z przeciwnikiem bez obrony (4 odrzuty z Barcy), a później zdziwienie, że z grupy w LM nie potrafimy wyjść..