2

" jestem bardzo dumny z napisania z tobą jednego z rozdziałów mojej historii w tym wielkim klubie."

Rodział I: "Dramat"

Czekamy na rodział II: "Odejście z klubu"

5

Jaką lepszą wersję? Nauczy 36 letniego gościa techniki i gry pozycyjnej oraz doda mu tyle wytrzymałości żeby zasuwał w pressingu, skoro nigdy tego nie robił?
Lewy z najlepszym xG w lidze ma mniej strzelonych goli niż średniaki ze średnich klubów, a wykończenie to (był) jego jedyny atut..
Jeśli Lewy będzie nadal naszym podstawowym, niemalże niezmienialnym napastnikiem w przyszłym sezonie to można zaczynać szukać nowego trenera, bo kolejny sezon bez wygrania czegokolwiek murowany.

20

Xavi z wielką klasą, myślę, że gwizdy na Laportę i wsparcie dla Generała teraz się jeszcze zdecydowanie nasilą.

1

Jeśli wyjdzie, że Xavi chciał pogonić Lewego, a Laporcie się to nie spodobało to czekam tu na zbiorowe przeprosiny dla naszej legendy, a jeśli chodziło np. o to, że Xavi chciał odejścia De Jonga czy Araujo to Laporta blokując te ruchy częściowo zmaże plamę za sposób zwolnienia Xaviego.

2

No i Xavi poleciał za przywiązanie do nazwisk, taktycznie niewielu jest lepszych od niego, ale jeśli chodzi o dobór wykonawców, jak się okazało jest bardzo słaby.

Także główne pole do poprawy dla nowego trenera to wybór składu, bo z obecnym ciężko będzie osiągnąć cokolwiek więcej niż Xavi.

Także na razie ciężko oceniać czy i co się może zmienić, wszystko okaże się w czasie okienka transferowego, w czasie którego jeden transfer z klubu może być ważniejszy niż wszystkie do klubu.

1

@Marcin43
Flick to marny trener, dla niego Barcelona to gwiazdka z nieba, więc wykorzystuje okazję, by choć przez rok w niej być.

6

Zmiana, która w zamyśle ma sprawić, że będzie więcej goli, sprawi, ze będzie mniej, bo obrona z automatu będzie grała dużo niżej, bojąc się ucieczki napastnika za plecy.
Do tego zamiast promować umiejętności techniczne czy taktyczne zawodników będzie promowana ich szybkość.
Kolejna kwestia to promowanie drużyn stawiających autobus w polu karnym i liczących na 1 kontrę w meczu żeby wygrać 1-0.
Plusów nie widzę.
A jeśli ma być bardziej przejrzyście i bez możliwości interpretacji przy ocenach to wystarczy wprowadzić, że jeśli jakakolwiek część ciała atakującego jest bliżej bramki rywala niż jakakolwiek obrońcy to jest spalony.

0

Kolejny talent, którzy zostanie zmarnowany poprzez przyspawanie do ławki w momencie, w którym do rozwoju niczego nie potrzebuje tak bardzo jak regularnej gry?

7

@haunter21
Haha, De Jong na boisku się praktycznie nie zatrzymuje, popłakać to mógłby się Lewandowski, ale tego nie zrobi, bo jego to już nikt do biegania nie zmusi, jak stoi tak stać będzie.

4

Ale będzie szok w Juve, w końcu będą grali widowiskowo..
A u nas Flick i drewniany kołek na szpicy.

1

@TridenteMSN
Praktycznie za każdym razem gdy grał jako samotny DM wyglądaliśmy dużo lepiej jako zespół, ostatni przykład to pierwszy mecz z PSG.
Owszem, gra De Jonga w roli samotnego DMa była mniej widowiskowa, ale bardziej przydatna dla drużyny. Busquets też nie rzucał się w oczy swoją grą, a robił bardzo wiele, to wynika z zadań na boisku.
A to, że De Jong słabo broni jest wielką bzdurą, z powodzeniem grał przez długi czas jako stoper na poziomie LM, zresztą do teraz czasami grywa na stoperze, co właśnie wynika z tego, że potrafi świetnie bronić, zarówno ustawiać się jak i odbierać piłkę.

6

Zdecydowanie lepszy od Flicka..

1

@kakusus
Jeśli Lewy nadal będzie kluczowym zawodnikiem, praktycznie nie zmienialnym to niezależnie od trenera dobrze w tym klubie nie będzie. Xavi trenować potrafi, taktycznie jest dużo lepszy niż Flick, jego problem leży w doborze wykonawców, bo z tymi, których wybiera Xavi nie da się grać lepiej w stylu właściwym temu klubowi.

0

@Litman
Finansowo i sportowo również mistrzostwo, bo mają teraz zawodnika równie skutecznego, a do tego, w przeciwieństwie do poprzednika, potrafiącego robić też praktycznie wszystko inne i sporo młodszego.

0

@kakusus
Odechce Ci się śmieszkowania jak to Barca pod wodzą Flicka stanie się (jeszcze większym) pośmiewiskiem.

0

@Magicc89PL
Jakbyś nie miał problemów z rozumieniem choćby podstawowych ciągów przyczynowo skutkowych to byś wiedział, że moim zdaniem te 2 kwestie, które wymieniłem są kluczowe byśmy mogli osiągać sukcesy i co najwyżej do tego byś się odniósł..

1

Jeśli Flick na wejście pozbędzie się Lewego i ustawi De Jonga w roli DMa to mnie do siebie przekona, jeśli nie to co by innego nie zrobił jestem mu przeciwny.

0

@MOLESTA
Bo Real "chciał" żeby Benzema został, ale z obniżką pensji.
A Lewy gra na rosnącym kontrakcie.
Jak skumasz różnicę, daj znać.

2

Real pozbył się Benzemy po jego najlepszym roku w klubie, a u nas Lewy padaczy odkąd tylko przyszedł i jest coraz gorzej, a i tak będzie grał, bo w sztabie ciągle liczą, że się poprawi..

2

Drużyna nie pomagała zawodnikowi, który miał najlepsze xG w lidze.. tak, tak Panie Probierz.

Zatrudniamy na selekcjonerów takich amatorów co nie rozumieją tego co widzą, a później zdziwienie, że wyników nie ma..

A takie dogranie jak ostatnio Lewy dostał to i ja bym wykorzystał, tylko, że takie nawet w A-klasie rzadko dochodzą, bo obrońcy prawie wszystkie kasują.

0

@Peciak
Nie, musimy grać na 3 "napastników", tzn. z 2 skrzydłowymi, bo inaczej zamykamy się w środku.. bo rozumiem, że chodzi Ci o to, że przestaliśmy grać z 4 pomocnikami?
Problem jest taki, że na szpicy mamy nie biegającego drewnianego kołka, przez co jeden ze środkowych pomocników musi być w zasadzie napastnikiem, tzn. wbiegać na pozycje napastnika, żeby tworzyć przestrzenie do grania (co powinna, ale nie robi nasza "9"), przez co także tracimy jednego zawodnika w środku do grania piłką i co za tym idzie kontrolę.

3

@Peciak
Nie ma za co dziękować, bo opcja to fatalna. Christensen nie robi nic z tego co powinien u nas robić DM, poza bronieniem. Jest po prostu dodatkowym stoperem do gry w defensywie, a w ofensywie gramy na 2 pomocników, przez co nie mamy kontroli nad grą.

0

@Przystankers
Otóż to, dlatego idealny na DMa jest De Jong, który również schodzi po piłkę (nawet jak gra wyżej). Christensen w roli DMa jest po prostu dodatkową opcją w obronie, nie wyprowadza piłki, nie dyktuje tempa gry, nie kreuje, po prostu mamy 3 stoperów zamiast 2, tylko jeden gra przed dwójką pozostałych.

1

Yuste>Deco>Laporta

0

No i ostatni, a w zasadzie jedyny argument fanbojów Lewego padł, w klasyfikacji strzelców wyprzedzają go napastnicy, których nawet na ławkę byśmy nie ściągnęli, bo są zbyt słabi, oraz środkowy pomocnik. A wszystko to w sytuacji gdy cała drużyna gra na Lewego, który jest praktycznie niezmienialny i ma on najlepsze xG w lidze..

3

Nominację dostał chyba już przed sezonem..

0

@kakawek
I bardzo dobrze..

1

Brać Pimientę i niech wraca Puig, żeby miał kto puszczać ciasteczka do Roque ;)

0

"Premier League broni się, że skuteczność decyzji wzrosła z 82 do 96%"

Jeśli bierze się pod uwagę wszystkie decyzje, typu aut czy wybicie od bramki, to te procenty może i tak wyglądają, ale jeśli weźmiemy pod uwagę tylko decyzje, które można sprawdzać na VARze to nie ma opcji, że jest 96% skuteczności.
No ale skoro nawet po wielbłądach sędziowie są bronieni, a nie karani to też te oceny poprawności decyzji pewnie takie żeby wyszło, że jest lepiej niż jest.

1

Thiago w tym sezonie jest chyba najlepiej opłacanym zawodnikiem świata, 2mln euro za minutę gry :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?