5

Bednarek laga jak zwykle, błąd obrońcy, Lewy próbuje się zabrać z piłką do boku, ale klasycznie mu ona odskakuje, tak się złożyło, że na piłkę nabiegł akurat Świderski.. Tyle przypadku w jednej akcji, a "znafcy" zachwyceni, jak świetnie to rozegraliśmy :)

Nie rozumiem jak można najlepszego obecnie polskiego piłkarza trzymać na ławce, nie stać nas na nie granie Szymańskim. Ogólnie gramy Śliszem i Piotrowskim gdy na ławce siedzą Moder i Szymański, zawodnicy o co najmniej 1 poziom lepsi.

0

Koeman, który zajechał nam Pedriego, że do teraz chłopak nie może dojść do siebie pierdzieli coś o tym, że kontuzja de Jonga, który źle spadł po wyskoku (coś jak Świderski wczoraj, tylko w grze) wynika z jakiegoś podjęcia ryzyka przez klub?
Ten chłop jest jeszcze bardziej odklejony niż się wydawało.

A co do Frenkiego to dobrze, że nie pojedzie skoro nie jest w pełni zdrowy, szkoda jedynie, że świat nie zobaczy jak świetnie gra w roli DMa.

0

W sumie całkiem spoko kadra, tylko obrony i GK brakuje :)

A poważnie to z tej całej listy jedynie Nico/Luis Diaz, no chyba, że Kimmich na prawej obronie by chciał grać.

0

@kanver_
W drugim prowadziliśmy do momentu czerwonej kartki i do tego czasu mieliśmy mecz pod kontrolą, podobnie jak ten pierwszy, a De Jong miał w tym swój wielki udział. Trzeba rozumieć co się ogląda, żeby widzieć jego rolę na DMie, podobnie jak Busiego kiedyś. A opanowanie środka pola nie musi oznaczać 90% posiadania piłki i 1000 podań, do tego potrzeba jeszcze reszty zespołu, natomiast ustawienie Frenkiego na DMie sprawiło, że ten "słaby w obronie" zawodnik nie pozwolił na to by PSG nas zjadało w środku pola jak prawie każda topowa drużyna w ostatnich latach.

0

@maikeru
Może i by doszedł, tylko on już nie da rady "spacerować"..
Strzelać wciąż potrafi, choć też coraz częściej się myli, ale jak się praktycznie nie rusza to ciężko mu dograć piłkę na strzał, szczególnie w meczach z topowymi rywalami, którzy mają w składzie ogarniętych obrońców.

0

@kanver_
Zapomniałeś o odpadnięciu przez to z LM i PK..
Przypominam, że De Jong zagrał na DMie choćby w pierwszym meczu z PSG, dzięki czemu opanowaliśmy środek pola w tym meczu i go wygraliśmy, a to był jego pierwszy mecz po kontuzji.

4

@Litman
100ml za Rakiticia to chyba raczej plota była, niemniej jednak za niego to i połowa tej kwoty powinna być przyjęta z pocałowaniem ręki.

1

Dajmy mu w końcu grać na pozycji, do gry na której w naszym systemie jest idealnie skrojony, czyli DMa i skończy się biadolenie, bo po kilku miesiącach ciągłej gry na tej pozycji będzie nie do ruszenia jak swego czasu Busquets.

PS. Jakby ktoś kolejny raz postanowił się ośmieszyć pisząc, że De Jong nie potrafi bronić, to najpierw proponuję obejrzeć jego mecze w roli stopera w Ajaxie, choćby te na poziomie LM ;)

0

@Blantozaur
Atencji potrzebują ci co ciągle kogoś tu obrażają i piszą komentarze, że ktoś się nie zna i że zapisują komentarze żeby je wyciągnąć po sezonie, później oczywiście standardowo znikają, bo kolejny raz nie mieli racji.
Ja chcę im tylko nieco utrzeć nosa.

0

Riki uciekaj stamtąd, bo przyjdzie gwiazdorek co za stanie na boisku będzie zbierał splendor większy niż Ty za ciągłe oranie tej ligi..

Ale, mimo, że szkoda Puiga to i tak oby ten transfer się ziścił, a najlepiej już w tym okienku.

Niestety w rzeczywistości będzie tak, że Lewy będzie "grał" u Flicka, przez co automatycznie przedłuży mu się kontrakt i za rok znów będzie go ciężko wypchnąć.

2

@adukla
Przy tej ilości minut i takim bezgranicznym zaufaniu jak miał Lewy, mamy kilku takich co strzelą podobne ilości bramek, a z pewnością dadzą więcej drużynie swoją grą pozycyjną, kombinacyjną, pressingiem, brakiem strat spowodowanych nieumiejętnością przyjęcia piłki, nie będą też machać łapkami i wymuszać grania pod siebie na młodych zawodnikach i hamować w ten sposób ich naturalnego potencjału do gry kombinacyjnej.

0

Gdzie są teraz ci co mnie przekonywali na początku sezonu, że to super transfer, że będzie ważny przez cały sezon itd.?
Kilku nawet coś wspominało, że po sezonie mi przypomni moje przeciwne komentarze, także proszę, nie krępujcie się, czekam..

1

@Marcels
Nie chcesz 27 latka, a chcesz trio z chodzącym po boisku, drewnianym 36 latkiem? :)

0

@mrmiki
No i tym się różnimy, bo ja wolę nie mieć ukradzionych tytułów niż je mieć.
A o jakich wyrokach piszesz to już kompletnie nie wiem, bo to jakbym pokazał Ci zdjęcie kogoś z nogą w 2 kawałkach, a Ty byś chciał orzeczenie lekarskie, że noga rzeczywiście jest złamana.
Tu wszystko jest jasne, Real wygrywał po wielkich nieuczciwościach, które ewidentnie wypaczały wyniki meczów i tego nic nie zmieni.

0

@Faro
Messi ma taki charakter, że nie będzie się szarpał na boisku, odpuści, co nie znaczy, że akceptuje sytuację.
Widzisz takie podejście np. u Viniciusa?

1

Laporta wolał posłuchać bajdurzeń Flicka o tym, że kadra jest super, niż prawdy Xaviego, że nie jest, że potrzeba nowego snajpera, pasującego do grania, w stylu w jakim grać chcemy i musimy by osiągać sukcesy.
A później będzie zastanawianie się co poszło nie tak, jak z tym jamnikiem co wmawiał właścicielowi, że wygra wyścig z chartami..

1

@Faro
Mbappe zawsze mądrze się wypowiadał, tylko później zupełnie inaczej postępował. Na temat gry z Messim i Neymarem też mówił pozytywnie, a później pokazywał wielokrotnie, że dogadać się z nimi nie potrafi, bo nie traktują go jak większego od nich.

0

@VegetaPolska
Jeśli zrobiłeś to przypadkiem to oznacza, że jesteś nieostrożny.
Jeśli celowo, to oznacza, że w przyszłości MOŻE Ci się zdarzyć podobny odchył.
I o to "MOŻE" w tym wszystkim chodzi, ja w kontekście ewentualnych tarć Mbappe w Realu pisałem, że MOŻE do tego dojść, a gość wyśmiewa to, że ja uznałem iż na pewno tak będzie, czym ośmieszył sam siebie, bo pokazał, że nie potrafi czytać ze zrozumieniem.
W kontekście współpracy Mbappe z Neyem i Leo też wyciąga jakieś daleko idące wnioski, nawiązuje do drużyn, krajów i całej otoczki, a ja pisałem tylko i wyłącznie o tym jak Ci gracze ze sobą współpracowali. I to jego stwierdzenie "żebyśmy dobrze zrozumieli ten komentarz..".. no właśnie, od tego gość powinien zacząć, od zrozumienia, bo kompletnie nic nie rozumie. Ironizuje na temat potencjalnej kłótni o wykonywanie karnych, choć nie raz dochodziło do "walki" o karne w PSG, Mbappe wręcz pobił się o to z Neymarem. Suarez z Messim i Neyem, mimo, że wszyscy są wielkimi gwiazdami dogadywali się, nawet oddawali sobie karne na przełamanie, z Mbappe zawsze była walka o "władzę". O tym pisałem, a gość coś gada o różnicach w trenerach, krajach, środowiskach..

0

@Faro
To było 2 sezony temu. Waśnie w czasach Messiego w PSG, bo to podanie, które nie poszło do Mbappe poszło właśnie do Leo. O to była ta wielka obraza, że ktoś "wybrał" Messiego, olewając jego. Wierzysz, że Mbappe dorósł w niecałe 2 lata?
Ludzie się nie zmieniają, a już z pewnością nie tak szybko i nie bez jakichś poważnych wydarzeń, które mogłyby tą zmianę wywołać.

0

@Jakchcesz
Odpowiedziałem, bo mnie tu ludzie oznaczali, a pytam z ciekawości, bo pierwszy raz gościa na oczy widzę.
Nie stosuj jego taktyki, nie przypisuj mi czegoś by to wyśmiać, nie znasz mnie, nie wiesz jakie mam podejście. Żeby mnie zabolała czyjaś opinia musiałaby być to opinia kogoś dla mnie istotnego, pozostałe co najwyżej mogą mnie śmieszyć.

1

Widzę, że dziwne poruszenie tu powstało po filmiku jakiegoś niezbyt myślącego gościa (ktoś wie kim on jest?), nie potrafiącego czytać ze zrozumieniem, a zamiast tego próbującego wyśmiewać czyjeś słowa, najpierw przypisując tym słowom inne znaczenie.
Na te całe jego, oczywiście niczym nie poparte, pierdzielenie wystarczy jeden filmik potwierdzający moje słowa:
https://ekstraklasatrolls.pl/obrazony-kylian-mbappe-francuz-przestal-biec-bo-nie-dostal-podania-wideo/

0

@mrmiki
Ty wciąż nic nie rozumiesz..
Nawet jeśli Barcelona by nie wygrała nigdy ani jednego meczu uczciwie to.. nie jest to przedmiotem tej dyskusji.
Ja pisze na temat LM Realu, przedstawiam dowody na to, że nie wygrali zgodnie z przepisami. Możesz to podważyć, to zrób to, nie możesz to skończ temat i przyznaj rację faktom, bo zachowujesz się jak dzieciak, którego rodzice karcą za 1 w podstawówce, tłumaczący się: "mamo, ale Antek też dostał 1", jakby to miało cokolwiek do rzeczy.

Chcesz rozpocząć inny temat, np. na temat sezonu 2016 i tego czy Barcelona wygrała wtedy uczciwie to proszę bardzo, zacznij jednak od dowodów, pokazania dokładnych sytuacji, z konkretnych meczów, które wpłynęły na to, że Barcelona zdobyła więcej punktów niż powinna. Następnie udowodnij, że Real wszystkie swoje punkty zdobył uczciwie, albo że przynajmniej zdobył uczciwie więcej niż uczciwie zdobyła Barcelona, a co za tym idzie to Real powinien być mistrzem. Jeśli to zrobisz to będę pierwszym, który przyzna, że Barcelona wygrała wtedy nieuczciwie i będę twierdził, że nie powinna mieć tego pucharu. Jeśli nie potrafisz tego udowodnić, tak jak ja udowadniam, że Real wygrał nieuczciwie swoje LM to nawet nie zaczynaj tematu, bo tylko się ośmieszasz.

0

@mrmiki
A co ma być?
Czy fakt, że ktoś inny wygrał coś nieuczciwie sprawia, że te wygrane na przekrętach LM Realu staja się uczciwe? To tak nie działa.
Poza tym to co wrzuciłeś to zwykła manipulacja i działanie na wyobraźnię.
8 goli ze spalonych i co? A jeśli wszystkie były przy np. prowadzeniu 3 golami to wpłynęły na coś?
19 karnych i co? A jakby było 50 to znaczy, że sędziowie pomagali? A może rywale grali tak ostro i jeszcze kartki za te faule powinni dostawać, a nie dostawali?
Suche, niczym nie potwierdzone cyferki, bez źródła i pokazania czy na coś miały wpływ. A może Real miał 1 gola uznanego po spalonym, a zyskał na tym więcej pkt niż Barcelona na 8?

Mógłbym Ci odpowiedzieć, że pojawiły się tu ostatnio wyliczenia, że Real nie wygrałby La Ligi w tym roku gdyby sędziowanie było prawidłowe, ale nie wiem czy można tym wyliczeniom wierzyć, niemniej jednak ja chociaż miałbym źródło, z którego pochodzą te wyliczenia, a Ty masz jakiś wpis anonima na twitterze.

Ja Ci przedstawiam fakty, które bezpośrednio wpłynęły na to, że Real przechodził kolejne rundy LM, które następnie wygrywał. I nawet jeśli mi udowodnisz (w co wątpię), że Barcelona czy jakiś inny klub również coś wygrał nieuczciwie, nie zmieni to faktu, że Real nie wygrał żadnej z przynajmniej ostatnich 6 LM uczciwie, a ja tylko o tym tutaj piszę.

0

@MateuszDoniec
Wiem o co Ci chodzi, ale na tej zasadzie każdego możemy ściągnąć i zrobić mu miejsce w taktyce. Przykładowo, możemy ściągnąć wahadłowego. Czy jest dla niego miejsce w 4-2-3-1? Oczywiście, że tak, bo dlaczego np. jeden z bocznych obrońców nie miałby być zdecydowanie bardziej ofensywny?
Albo inaczej, nawet zakładając, że Xavi zostałby w roli trenera, a on nie grał z klasyczną 10, to i tak można by było założyć, ze pewnie chce zmienić taktykę i zacząć z nią grać i też tym uzasadnić potencjalny transfer Bruno.
Ja zdecydowanie wole iść krok albo i 2 dalej, wiem, że u nas nie ma miejsca dla Bruno (choć jest to bardzo dobry zawodnik), bo gra z takim zawodnikiem jak on nie zadziała na naszych rywali i ich sposób bronienia przeciwko nam, a poza tym mamy w kadrze takie nagromadzenie bardzo dobrych środkowych pomocników grających niżej, że nie stać nas by sadzać ich na ławce, by grać z innym typem pomocnika, za którego trzeba wydać fortunę, której nie mamy.
Pójdę jeszcze dalej, jeśli pomysłem Flicka jest odstawienie części tych świetnych pomocników i w naszej obecnej sytuacji finansowej ściągniecie za wielkie pieniądze gwiazdy na pozycję, która u nas nie ma racji bytu to należy mu już na starcie podziękować, bo chłop nie wie gdzie i po co trafił.

0

@pixi77
Jasne, poszli tam dla hajsu i dlatego nie chcieli wygrywać..
Kwestia jest taka, że nawet jeśli piłkarsko zawodnicy są ze sobą bardzo kompatybilni to muszą też być mentalnie, bo inaczej nie będzie dobrej gry.
Mbappe zatrzymujący się i machający łapkami zamiast biec do kontry, bo ktoś nie podał jemu tylko Messiemu nie ma kompletnie nic wspólnego z tym czy Leo i Ney grali tam dla hajsu..

0

@VegetaPolska
A Mbappe na wieść o przyjściu Messiego to mówił, że teraz będą słabsi?
Przecież to oczywiste, że jeśli piłkarz takiej wysokiej klasy przychodzi do jakiejkolwiek drużyny to nikt z niej nie powie, że to źle, bo będą kwasy w drużynie, każdy w mediach będzie chwalił taki ruch, a później się okazuje, że tworzą się grupki, jest walka o to kto wykona wolnego czy karnego i nie ma wyników.
Skąd wziąłeś to, ze Mbappe, który nie miał nigdy bliskiej styczności z Viniciusem, Rodrygo czy Bellinghamem to amigosi, to już całkiem nie mam pojęcia..

0

@ziomal88
Wytłumaczysz mi skąd wziąłeś coś o Inieście i Xavim?
Najpierw przypisujesz mi jakieś stwierdzenie, którego nie napisałem, a później je próbujesz wyśmiać.. O co tu chodzi?

1

@itsmylife
Tylko, że CR miał jednak niepodważalne miejsce lidera w tej drużynie, a Mbappe wchodzi do drużyny, która właśnie wygrała LM, czyli coś o czym on wciąż tylko marzy.

1

@ziomal88
To nie wysrywy, tylko fakty. Dlaczego nie wyszło Kylianowi z Messim i Neymarem, a wyszło to wcześniej z Suarezem zamiast Mbappe?

0

@MateuszDoniec
A ja się będę upierał, że te szczegóły są tu kluczowe. Pominę to, że 4-2-3-1 to nie musi być formacja z klasyczną 10, a z typowym rozgrywającym grającym przed 2 DMami, czyli pozycją bardziej dla Pedriego czy Gundogana niż Bruno i trochę lepszą dla nas, choć wciąż nie tą właściwą.
Pominę to, że granie tym systemem z klasyczną 10 nie zadziała u nas, o czym już wyżej wspominałem i w tym kontekście pisałem o braku tej pozycji w naszej taktyce. Skupię się na jednej kwestii.. jak na 2 pozostałych pozycjach w pomocy zmieścić pozostałych środkowych pomocników z naszej kadry, którzy z pewnością nie będą z radością "podziwiać" popisów Bruno z ławki zadowalając się rolą rezerwowych?
A przypominam, że nasza sytuacja finansowa niekoniecznie pozwala na to, by 3 topowych rozgrywających siedziało na ławce, podczas gdy my ściągniemy sobie kolejnego za furę siana.
W tym transferze NIC się nie zgadza, Bruno to kompletnie nie jest zawodnik, którym obecnie moglibyśmy się interesować nie strzelając sobie w stopę.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?