3

"(...)gramy piłkarzami, których trzeba budować(...)"

Gundogan, Lewy, Cancelo..

A ci, których rzeczywiście trzeba budować, jak Fort czy Roque przyspawani do ławki.

4

Roque wart jest dużo więcej niż za niego daliśmy, tylko takich zawodników trzeba wystawiać do gry i dać im zaufanie, a nie sadzać na ławce, żeby za nazwisko mogli grać podstarzali goście mający problem z przyjęciem piłki..

6

Jedyny wniosek z powyższego.. Lewy ma dobrych ma PRowców

8

Problem w tym, że Roque ma przed sobą ludzi, którzy grają tylko za nazwisko, mogą się nawet przewracać o własne nogi, a i tak będą grali prawie w każdym meczu po 90 minut, a Vitorowi nie wyjdzie jedno zagranie i już jest przyspawany do ławki.
Nie tak się rozwija młode talenty.

0

@KluivertFCB
Nie, nie byli, a Modrić wręcz był blisko wyrzucenia Chorwacji z MŚ, za które dostał nagrodę, gdy w 116 minucie meczu 1/8 finału z Danią zmarnował karnego.
On nawet na MVP Mistrzostw nie zasłużył, a co dopiero ZP.

0

@Messibestplayerintheworld
Owszem, nie powinien, Modrić również nie zasłużył. Dostał ZP za Mistrzostwa Świata, których nawet nie wygrał, a w których Chorwaci mogli nie przejść nawet 1/8 finału przez.. niestrzelonego karnego przez Modricia w 116 minucie meczu z Duńczykami, co finalnie doprowadziło do serii "11". Ogólnie Chorwaci "przepychali" się przez te Mistrzostwa rzutami karnymi, co tak naprawdę słabo wyglądało, ale świat lubi takie "heroiczne walki" i dlatego za wynik drużyny został niesłusznie nagrodzony Modrić.

0

@Heros11
Przeczytaj swój komentarz, porównaj z moimi o Lewym i skończ to pisanie o pluciu jadem, bo ja nikogo nie obrażam, a Ty mnie w niemalże każdym swoim wpisie.
@Redakcja proszę o reakcję, bo powyższy użytkownik, jak i kilku innych robią to nagminnie.

2

Złota Piłka to nagroda dla najlepszego zawodnika, którym Lewandowski nigdy nie był, a nawet nie był blisko takiego miana. Był natomiast najlepszym strzelcem i słusznie za to osiągnięcie, również wielkie, otrzymał adekwatną nagrodę Złotego Buta, nawet dwukrotnie.

0

@martool2
U Valverde nikt nie mógł być drugim Xavim, Iniestą czy Busquetsem, prędzej drugiego Roya Keane'a czy Gravessena by ten ultra defensywny gość wychował niż jakiegoś wirtuoza.

3

Nie rozumiem jak można tak głupio marnować tak świetnego zawodnika..
On nawet jak teraz dostanie minuty to i tak ich w pełni nie wykorzysta, bo po tylu meczach na ławce i takim traktowaniu przez trenera jest wypalony psychicznie.
Lewy ma kosmiczne zaufanie i masę minut mimo tego, że gra słabo, a w wielu meczach wręcz fatalnie. To od niego należy oczekiwać więcej i rozliczać go z każdego zagrania czy to w meczu czy na treningu, a młodemu perspektywicznemu zawodnikowi trzeba dać warunki "cieplarniane" żeby mógł pokazać co potrafi. Jak w takich warunkach się nie sprawdzi to wtedy od razu wiadomo, że się nie nadaje, ale w przypadku Roque nie mam wątpliwości, że dałby drużynie już teraz dużo więcej niż Lewy, gdyby otrzymał jego minuty i zaufanie.

1

Fajnie, że Xavi widzi, że z Lewym nie mamy pressingu, tylko szkoda, że "nic" z tym nie robi. Pressing to klucz do naszej gry, a brak jednego zawodnika w tym elemencie to brak tego elementu.

0

@JiXSaw
Nie oceniaj innych swoją miarą ;)
Dla mnie nie ma kompletnie znaczenia, że Lewy jest Polakiem, tak jak nie miało wcześniej znaczenia, że Busi gdy się skończył jest Hiszpanem, albo np. Pjanić to Bośniak. Jak ktoś się nie nadaje do Barcelony to o tym piszę, bo na tym klubie zależy mi bardziej niż na jakimkolwiek zawodniku indywidualnie, niezależnie od jego narodowości. To Ty i Tobie podobni patrzycie na Lewego bardziej przychylnym okiem bo jest Polakiem, jakby dla kibica Barcelony miało to jakiekolwiek znaczenie..

1

@Kyonego
Mam propozycję, umówmy się, że będziesz tu pisał tylko po takich fajnych zagraniach Lewego, ok?
Będę miał pewność, że więcej jak 3 razy na sezon nie trafię na Twój głupi komentarz..

4

Ale będzie podnieta, fanboje wyjdą z szafy, bo Lewy raz na 30 spotkań zagrał tak jak napastnik w Barcelonie powinien (próbować) po kilka razy na mecz..

10

Ile ten transfer Lewego do nas nam złego uczynił to głowa mała.. Nie dość, że grę psuje to jeszcze przez to, że gra na statusie gwiazdy prawie nie schodzi z boiska i lepszy od niego, zawodnik, w dodatku na długie lata, został przyspawany do ławki, przez co albo zaraz odejdzie, albo zmarnujemy mu karierę..

5

Mam nadzieję, że jeśli ma odejść to ktoś go kupi i na niego postawi. Wypożyczenie może mu przekreślić karierę, a grę u nas to już na bank.

0

@Bajson
Jak można opierać się na opiniach takich trenerów? Zobacz z jakim efektem ci trenerzy prowadzą drużynę, zobacz jak bardzo brak nam kontroli w grze, zobacz jak nasza gra odbiega od gry najlepszej drużyny w historii, do której próbujemy przecież dążyć..
Dlaczego? Między innymi przez to, że na DMie grają jakieś wynalazki typu Romeu czy Christensen, a nie idealnie tam pasujący De Jong, który powinien tam grać odkąd tylko go kupiliśmy. Wtedy był idealny czas na sprzedaż Busquetsa, zastąpienie go De Jongiem i utrzymanie ciągłości. Wystarczyłby jeden, który dałby Frenkiemu sezon na DMie i jestem przekonany, że już wtedy każdy następny tylko tam by go wystawiał.
To jak z Cancelo, nikt go nie widział w roli lewego obrońcy, aż raz został tam przestawiony i teraz Xavi bierze przykład. Zresztą sam Xavi też był kiedyś DMem, aż został przestawiony wyżej i zaczął tam grać tak dobrze, że później już nikt go na DMie nie widział. A gdyby nie to przestawienie to może całą karierę by spędził w roli DMa i może nigdy nie został tak wybitnym zawodnikiem jakim się stał..
Busquetsa też Pep wyciągnął z rezerw, choć miał w drużynie świetnego Yayę Toure. Wszyscy łapali się za głowy, że takiego zawodnika zastępuje jakimś anonimem z rezerw, a po roku już nikt nie wyobrażał sobie Barcelony i repry bez Busiego. Brakuje tego pierwszego, który dostrzeże to czego nie widzi nikt, a później będą widzieli już wszyscy.

0

@BORO_12
Odpisuje Ci ostatni raz, więcej nie będę widział Twoich wpisów, także możesz się nawet nie produkować, bo szkoda mi czasu na rozmowę z "betonem".

Nie, to, że ktoś grał na stoperze nie oznacza z automatu, że potrafi bronić, ale to, że ktoś grał z powodzeniem na tej pozycji, w drużynie z LM już tak. Logika mówi, że nie da się nie umiejąc bronić i trzymać pozycji rozegrać tylu świetnych meczów w roli stopera na takim poziomie. Rozumiesz?

Zwalnia akcje i kasuje kontry? A nie pomyślałeś, że w ten sposób nadaje kontrolę naszej grze, utrzymuje posiadanie, pozwala przygotować akcję pozycyjną nie narażając drużyny na kolejną głupią stratę? My gramy chaos, właśnie przez takie nieprzemyślane próby niezależnie od sytuacji. To nie jest nasza gra. Najlepsza drużyna w historii, którą stworzył Pep, z kontry grała jedną akcję na 5 meczów, też się mówiło o powolnym rozgrywaniu piłki, kółeczkach zwalniających akcje.. a rywale nie mieli do nas podjazdu. W tamtej drużynie Busi praktycznie nie zagrywał prostopadle, dostarczał piłki do grających przed nim Xaviego, Iniesty i Messiego, kręcił kółeczka, utrzymywał posiadanie, nadawał rytm, dyktował tempo (także je wielokrotnie zwalniając). Te zachowania De Jonga nie są przypadkowe, pokazują właśnie, że jest idealnym następcą Busquetsa, ma wrodzone te zachowania, za które kiedyś tak bardzo doceniany był Busquets. Od lat nie mamy takiej gry, bo kilka ostatnich sezonów to i sam Sergio nie grał już tak jak wcześniej, nie grał tak jak teraz może grać De Jong ustawiony na pozycji DMa, a ludzie (Janusze) nie rozumiejący piłki patrzą tylko to pojedyncze udane zagrania do przodu (albo ich brak, jak w Twoim przypadku) i tylko na tej podstawie oceniają grę danych zawodników.
eot.

0

@Bajson
Nie, nie przeszła mi przez głowę taka myśl, bo praktycznie za każdym razem gdy grał na DMie wyglądał bardzo dobrze, a przede wszystkim gra drużyny wyglądała o niebo lepiej niż bez niego na DMie. Ostatni przykład to pierwszy mecz z PSG, gdzie w dodatku wrócił po kontuzji.

0

@BORO_12
Jak zawodnik grający z powodzeniem przez pół sezonu na stoperze w drużynie, która jak burza przechodziła kolejne fazy LM może nie umieć bronić? Zresztą my jak mieliśmy braki to również ten "nie umiejący bronić" De Jong był przesuwany na stopera.
Jak zawodnik, który grał z powodzeniem tyle meczów na stoperze może nie ogarniać trzymania pozycji?
No i jeszcze regulowanie tempa gry nazywasz zwalnianiem akcji..
Ty nie tylko nie znasz się na piłce, nie masz nawet podstaw logicznego myślenia.

0

@Reviven
Statystycznie w przeliczeniu na minuty Roque ma więcej goli niż Lewy, a grał bez rytmu meczowego.
A jeśli patrzymy na pojedyncze mecze to gorszego od Lewego, któremu prosta piłka na 5 metrów odskakuje nie ma.
A argument jest taki, że widziałem jak Roque grał w Brazylii i wiem co potrafi, jak robi miejsce kolegom (czego nie robi Lewy), jak pracuje w pressingu (czego nie robi Lewy), jak gra kombinacyjne (czego nie robi Lewy), jak gra na małej przestrzeni (czego nie robi Lewy)..

0

Z Pedrim większa kontrola w środku za to brak napastnika, z Ferminem brak kontroli w środku (zwłaszcza, że na DMie Christensen), ale za to będzie komu wbiegać na pozycję napastnika.
Najlepsza opcja to zagrać z Pedrim i napastnikiem za Lewego.

42

Napastnik z 4 ligowej Tłuchowii gra zamiast swojego brata na środku obrony w 1 ligowym klubie z Rumunii 5 meczów ligowych i po grze nie zorientowali się, że to nie ten?
Nie jest tak źle z poziomem naszej piłki ;)

0

@Reviven
W Getafe wyróżnia się każdy techniczny zawodnik. A Greenwood jest tam liderem, cała drużyna gra na niego i jest efekt, niemniej jednak z tym "wyśmienicie" to bym nie przesadzał.

2

Dać Roque tyle minut co Lewemu, odpłaci się lepszymi statsami i przede wszystkim o wiele lepszą grą.

0

@Bajson
Nie interesuje mnie to, ja oceniam predyspozycje do danej gry, a Frenkie ma wszystko czego można oczekiwać od DMa w naszym stylu gry i nie ma na świecie nikogo kto ma lepsze.

0

@Xxxbarca4ever
"Ludzie nie znający się na piłce podnoszą jeszcze argument, że ten DM nie umie bronić"
Pierwsza odpowiedź:
"mówisz o frenkim który nie potrafi bronić ?"

Genialne :D

0

Mamy już w drużynie DMa na lata, tylko za dużo "lata", trzeba mu nakazać utrzymywanie pozycji i lepszego nie znajdziemy.
Ludzie nie znający się na piłce podnoszą jeszcze argument, że ten DM nie umie bronić, zapominając, że wcześniej w Ajaxie pół sezonu grał z powodzeniem jako stoper gdy robili furorę w lidze i LM.

0

@Erne100
Upominanie się o sprawiedliwe sędziowanie nigdy nie jest nudne, ale przez takich jak Ty, którzy wolą zamiatać wszystko pod dywan, czy podejście Bayernu, który też już zamilkł, nic się nie zmienia i dalej LM wygrywa nie ten kto zasługuje, tylko ten, któremu "Marciniaki" postanowią podarować puchar. A w TV białych dzień i noc pokazują wydumane błędy przeciwko nim i efekt im to jak widać przynosi.

Także tak, płyta się zacięła i już nigdy się nie odetnie, będę to wypominał przy każdym kolejnym oszustwie promującym białych, zaraz obok uznanych goli z 3 metrowych spalonych CRa, czerwonej kartki Vidala, za faul, którego nie popełnił czy nurkowaniu Vazqueza przeciwko Juventusowi.
Jak Ci nie pasuje to masz opcję wyciszenia moich wpisów, polecam skorzystać.

0

@zuaowca
Czego nie rozumiesz?
Bellingham robił Realowi grę pół sezonu (choć nie tak bardzo w pojedynkę jak Fabregas u nas) i dzięki temu w drugiej połowie mieli o co grać, ale tam znaleźli się inni, którzy teraz to kontynuują.
Fabregas u nas robił grę pół sezonu i.. w drugiej już nikt tego nie pociągnął.. kto winny? Nie ci co cały sezon nie dojeżdżali, tylko Fabregas.. a u białych Bellingham wielbiony, choć do tego co robił Fabregas mu jeszcze daleko.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?