0

Studia bez terminów we wrześniu to nie studia :D
A tak na poważnie - pewnie mi się coś zdarzy, ale dzielnie walczę o dodatkowy miesiąc wakacji, aktualnie z dobrymi rezultatami :)

0

Nie jest to piłkarz na miarę Barcelony. Grając przez większość sezonu w podstawowym składzie takiego klubu jak Barcelona powinno się być jednym z najlepszych na świecie na swojej pozycji, a Andre (z całym szacunkiem do niego) nim nie jest i wiele mu do takiego miana brakuje.

0

Zdarza się, że jakiś noworodek umiera. A zdarzyło się również opanować epidemie, które mogły pochłonąć tysiące ofiar. Innym sposobem byłoby zaszycie się w środku lasu i modlitwa o niespotkanie chorego.

Wszędzie gdzie jest czynnik ludzki trzeba przyjąć margines "błędu", nawet jeśli tym błędem będzie utrata życia przez kogoś. Podpieranie się pojedynczymi przykładami i mówienie "to zabija", to nic innego jak ignorowanie faktów.


EDIT: Temat zgłębiony, filmik ma na celu przybliżenie argumentów ludzi skupionych wokół tego ruchu, choć oczywiście jest to obraz spłycony.

1

Ja nawet po 10 sezonach Z Archiwum X nie stałem się aż takim spiskowcem :P
A tak na poważnie - najgorsze w tym wszystkim jest to, że te wszystkie ruchy dochodzą do głosu, gnieżdżą się w kółku wzajemnej adoracji i sami sobie robią ustawiane badania, które traktują jako prawda objawiona.

A z traktowaniem w stylu "jesteś za młody, nie masz doświadczenia, nie masz pojęcia o niczym i nie możesz mieć swojego zdania, bo będzie błędne" dawno się spotkałem i w sumie nawet nie podjąłem próby walki, bo taka postawa to po prostu oznaka braku jakiegokolwiek szacunku do odmiennego zdania i rozmówcy :P

28

Wybaczcie, ale jak widzę ruch antyszczepionkowy, to aż mnie skręca. Ludzie się uwsteczniają. A gdy słyszę o takich przypadkach jak "ospa party", to po prostu brakuje mi już słów.
"Szczepionki to narzędzie do depopulacji Polski".......
Tak swoją drogą epidemia dżumy spowodowała w niektórych rejonach Europy śmiertelność na poziomie 70%-80% populacji (właściwie omijając tereny dzisiejszej Polski)...

Tutaj filmik pyta.pl z marszu antyszczepionkowców

3

Prawda jest taka, że za poprzedniej władzy przekaz był jednolity, bo TVN-y czy inne onety prezentują te same poglądy co ówczesna partia rządząca, a TVP była w rękach PO, więc na każdym kanale słyszeliśmy właściwie to samo. Teraz zmienił się przekaz TVP i widać kontrast - ale sposób manipulacji w każdych mediach pozostał na tym samym poziomie.

0

W tej edycji: BVB, Sporting, (Legia z którą było trochę kłopotów), Napoli, Bayern, Atleti, Juventus...istna autostrada do finału!
Jeśli chodzi o poprzednią - zgodzę się, było łatwiej. W grupie PSG, później AS Roma, Wolfsburg, City i Atleti

1

Jeśli w ciągu niedługiego czasu komuniści zabili kilka tysięcy księży i zniszczyli około 2000 kościołów (a mówimy tu tylko o stratach okołoreligijnych), to można śmiało założyć, że proporcje ofiar byłyby podobne, gdyby komuniści przejęli władzę.

1

Powstrzymał rewolucję komunistyczną w Hiszpanii, odmówił przystąpienia do II wojny światowej (głównie przez sytuację w kraju). Żaden dyktator nie jest dobry, ale o Franco można powiedzieć tyle, że uratował Hiszpanię od upadku (oczywiście kosztem wielu ludzkich istnień). Jedynie chciałbym zaznaczyć, że jego przeciwnicy do świętych raczej nie należeli, a wydaje się, że w Hiszpanii ludzie lekko o tym zapominają :)

EDIT: Oczywiście nigdzie nie twierdzę, że był dobry, żeby wszystko było jasne :)

1

A jesteś pewien, że zapoznałeś się z całą historią wojny domowej w Hiszpanii czy jesteś tylko po lekturze jednostronnej relacji z regionu Katalonii? :)

2

Ja wiem, że bycie kibicem Barcelony wymusza pewne umniejszanie zasług drugiej strony (u nas wygląda to podobnie), ale jak Ronaldo walił w niektórych sezonach więcej goli niż Messi, to pisano, że te gole nie dają trofeów. Teraz strzelił mniej, ale bardzo dużo kluczowych - patelnie, każdy by to trafił. No błagam was...Ludzie, to tylko piłka nożna, TYLKO. Rozwodzenie się godzinami nad scenariuszami, rozpamiętywanie wydarzeń czy bezsensowne porównania...po co? Co to zmieni?

Ronaldo i Messi to zupełnie różni zawodnicy o różnych zadaniach na boisku. Im szybciej to pojmiesz (pojmiecie) tym więcej czasu zaoszczędzisz na właśnie takim czymś.

1

https://mobile.twitter.com/cambiasjoel/status/871102955222683648/video/1

Oczywiście, że również miały na to czerwo wpływ inne faule, ktoś musiał mieć "proces pokazowy" :D

4

Przypajacował z reakcją, ale deptać przeciwnika pół metra od liniowego również nie jest oznaką największej inteligencji...:P

5

D. Tusk ma TT napisał o "tchórzliwym ataku". Szkoda, że od paru lat te tchórzliwe ataki nie spotykają się z odważnymi decyzjami rządzących, a jedynie z armią wpisów na TT i rysunkami na chodniku....

0

W międzyczasie - zamach w Londynie, dokładniej na London Bridge - zamachowca wjechał vanem w tłum ludzi, później ponoć otworzył ogień.

0

Bale znikąd nie wyleci, zostanie w Cardiff na zawsze...w sumie Zizou również powinien

0

a jakiś link? Bo szczerze mówiąc nie mogę znaleźć :P
EDIT: I 10 sekund później znalazłem info :P

0

Lech, Tyskie, Kozel i chyba Książęce. 0,5l za 8zł, jeśli masz herb Realu to jest zniżka - 5zł :P

0

Wiesz co, akurat dzisiaj mnie nie będzie, ale nigdy listy nie robili (właściwie tylko raz - gdy w Katowicach był oficjalny, polski zjazd), część osób pojechało do Krakowa...jednak według mnie 19:30-40 to optymalna godzina. Dokładnie o 20 byłem na meczu z Bayernem i wtedy już musiałem się wciskać i polować na miejsce :)

0

City Pub na 3-ego maja. Duża sala jest zarezerwowana dla Śląskiego Madridismo, a w każdej innej są telewizory i jak będziesz w miarę wcześniej to zajmiesz komfortowe miejsce :)

1

Dzisiaj po stronie Realu kluczowe będą zadania dla Marcelo i Carvajala - ich akcje ofensywne napędzają Real, ale Juve to drużyna, która momentalnie wykorzysta braki w obronie Królewskich, która, jak wszyscy wiedzą, do najszczelniejszych na świecie nie należy. Wyczuwam piłkarskie szachy :P

0

Jest tu jakiś specjalista od chińskich telefonów? Wgrałem nowy system i mam sporawe problemy...jeśli ktoś ma chęci i czas - zapraszam na priv :)

1

Judaszem jest dla kibiców Barcelony i części kibiców Realu ( w tym mnie, nigdy zbytnio go nie szanowałem jako piłkarza za tę decyzję). Reszcie kibiców raczej ten temat powiewa daleko z tyłu. Zresztą przechodząc do Realu pokazał, że zdanie kibiców Barcy niewiele go interesuje, więc...według mnie kompletnie tego nie żałuje. Myślę, że Lucho również nie żałuje :P

0

Nie żebym był nieufny, ale widząc historie życia na tej stronie z automatu przypomina mi się historia jednego z użytkowników z owocem w nicku, który dosyć długo sobie tutaj zmyślał...tak czy inaczej - witam również i ja na tej stronie :)

0

Z tego co zauważyłem, to na przelew od znajomego zawsze muszę czekać 3-4 dni. Przelew na linii Pekao SA - > PKO BP

12

Chyba najładniejszy samobój od lat...:D
https://www.facebook.com/208429465855239/videos/1567570979941074/

1

"Miłość niejedno ma imię..." czyli pewnie chodzi o ukazanie różnych rodzajów miłości. Tu bym użył np. Kamieni na szaniec jako przykładu miłości do Ojczyzny :)

3

Do tego - nagroda nic nie znaczy, ale co roku jest o niej od kwietnia/marca dyskusja dzień w dzień aż do rozdania...:D

3

Trzeba przyznać, że dzięki właśnie takim tekstom liczba kliknięć "oburzonych" się zgadza, a Wy się jeszcze nakręcacie :P

0

W nocy było bardzo kulturalnie i z pełnym szacunkiem :P

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?