0

W BPL jest 6 zespołów posiadających topowych zawodników na niektórych pozycjach.

Jakoś nie widzę żeby 5 drużyna La Ligi miała w składzie Bale`a czy Suareza a to nie jedyne gwiazdy swoich zespołów.

0

100 punktów się nabija w tej La Lidze nie posiadając obrony... i to już powinno skończyć temat.

31 sierpnia zamyka się okienko i jak nie przyjdzie klasowy stoper to szanse na wygranie LM wynoszą 0%. I najbardziej przerażające jest to że ludzie tego nie widzą.

0

Tymczasem:

AS Monaco jest podobno bliskie pozyskania pomocnika Sevilli Geoffreya Kondogbii

Mnie bardziej ciekawi kiedy to młode talenty zaczną wybierać zamiast ligi hiszpańskiej portugalską. bo co by nie powiedzieć i lepszy poziom klubów (nie licząc "barcorealu" ale dla młodych ta dwójka i tak nie istnieje) i zarobki a i walka jest ciekawsza o mistrza grając w Porto czy Sportingu.

0

Levante to przegrało z Barceloną 0:7 nie dlatego że Barcelona jest świetna tylko dlatego że Levante kompletnie nic sobą nie reprezentuje. Ile takie zwycięstwa są warte w La Lidze to już LM oczywiście zweryfikowała. Gdzie Barcelona ledwo ledwo daje sobie radę z Milanem czy PSG a z takimi klubami jak Bayern, Borussia, Juve czy Chelsea nie mają szans obecnie. Ale to nie powinno nikogo dziwić że drużyna posiadająca na środku obrony dziurę wielkości stodoły i dodatkowo umyślnie środka obrony nie wzmacnia nie ma w pucharach szans? Jeszcze za całą kasę dostępną zakupili kolejnego skrzydłowego.

Przekaz jest bardzo bardzo jasny. Barcę interesuje tylko klepanie bezmyślne punktów w La Lidze z Mascherano w składzie.

0

Włączasz jeden mecz w BPL gdzie walka jest przez 90 min o punkty do upadłego a później widzisz w takiej La Lidzie "takie coś" jak Levante które nie umie grać w piłkę nożną. I to jest w dużym skrócie poziom ligi.

W BPL takich ogórów którzy by się kładli przed Barcą nie ma.

0

W żadnym wypadku nie można Arsenalu czy Liverpoolu porównać do żadnej Valencii.

W BPL walka o top 4 jest cały sezon a w La Lidze jest 20 punktów różnicy i rokuje na jeszcze wyżej

0

sojerrrr wypracowanie całkiem spore ale sporo informacji wartych odnotowania. Prawdopodobnie takiej wiedzy nie posiada nawet 1% użytkowników tej strony. Tyle że... większość tego co opisujesz dogłębnie to widać "na pierwszy rzut oka" i proste myślenie logiczne powinno każdego do jednych wniosków doprowadzić.

La Liga dając taki podział środków z TV świadomie rujnuje ligę inwestując w 2 kluby. I o ile Barca i Real krótkoterminowo na tym zyskały bo brak kasy u innych nie prowadzi do natychmiastowego wyprzedawania gwiazd tylko taki proces trwa o tyle można śmiało powiedzieć że teraz na Barcę i Real został bat ukręcony bo nie mają konkurencji w lidze żadnej co oczywiście odbije się na LM - bo musi. A wyciągnięcie klubów innych z kryzysu obecnego to nie jest też proces łatwy i szybki do przeprowadzenia. Naprawa tej zrujnowanej ligi potrwa dobre kilka sezonów.

0

Za co tu przepraszać? Piszesz z sensem to pisz jak najwięcej

0

O czym tu mowa? Przecież Falcao został kupiony za pieniądze z Kuna. Gdyby Aguero nie odszedł to na Falcao by ich w życiu stać nie było.

0

1. La Liga nie jest żadną czołową ligą świata
2. Arabowie wolą inwestować z kluby z BPL bo tam cała kasa nie jest rozkradana przez Barcę i Real a prawo podatkowe lepsze + liga jakieś 4-5 poziomów lepsza a nie 2 mecze w sezonie.

0

Znowu fanboystwo niedowartościowane pisze bzdety bo Simeone prawdę wypowiedział. Poziom tej ligi już niższy być nie może. Stąd każdy ucieka.

0

Wiadomo że bez stopera sezon już się skończył.

0

No zwłaszcza w LM której z taką obroną nie wygrają.

0

Tyle że już go w klubie nie ma.

0

Nie ma to jak doszukiwać się na siłę kolejnych rekordów "trenera" który trenerem był miernym. Po prostu teraz jest złote pokolenie i najwięcej wychowanków gra. Wychowankiem to jest Xavi też i grał na siłę cały sezon. Więc takie to fajne?

0

Po tym co cały sezon reprezentował sobą Mascherano to jak teraz nie chcą sprowadzić stopera to należałoby zadać sobie pytanie czy w tej Barcelonie to ktoś w ogóle zna się na piłce nożnej?

0

Jak za te 13 dni nie sprowadzą nikogo na środek obrony to sezon można śmiało traktować z przymrużeniem oka

0

Nie będzie stopera. To było wiadome

0

To nie takie proste. Sagna z 2 metrów na główkę poleciał i nic.

0

Na prawdę liczycie na jakieś otwieranie oczu? Przecież cały poprzedni sezon był żenującej gry w obronie i to nic nie dało to raptem teraz po jednym meczu coś ma to dać?

0

MU w La Liga to z automatu miałoby 3 miejsce.

0

Od 3 lat stoper jest potrzebny. To że przychodzi trener z Argentyny który z europejską piłką nie ma za wiele wspólnego w żadnym wypadku tego nie zmienia. Takie same głupoty Tito wygadywał. Że dobrze mu z obecnym składem... no to Bayernowi też będzie dobrze.

Wiadomo teraz dlaczego takich trenerów wybierają. Bo będą robili to co zarząd im powie.

Jak stoper nie przyjdzie to zarząd obecny na kolejną kadencję na 100% nie zostanie wybrany.

0

Też nie. Tam trzeba grać cały sezon.

0

Barcelona by nigdy w życiu w BPL nie nabiła 100 punktów

0

A później mi będzie ktoś tłumaczył że w La Liga jest wyższy poziom... ;)
Arsenal z Villą robią lepsze widowisko niż jakiekolwiek kluby z La Liga poza Barcą i Realem.

0

Hehehe no to już po okienku.

0

Ja już Wam napisałem że w pucharach to grają 3-4 drużyny i nijak się to ma do poziomu ligi. Wy nie wiecie co to jest poziom ligi więc nie ma o czym dyskutować.

0

Barcelona nie posiadająca defensywy (bo Mascherano w składzie to gorzej niż jakby grać w 10) nabiła w takiej lidze prawie komplet punktów i jakiś rekord wszech czasów, gdzie grali naprawdę miernie i Messi sam część wyników uratował. W LM oczywiście rywale ogrywani po 2 remisach PSG czy mecz w Mediolanie gdzie Barca nie wiedziała co się dzieje, przegrany mecz z Celticem i o batach od Bayernu nie wspominając. Barcelona gra dużo dużo gorzej niż za Guardioli zarówno w LM jak i w lidze a 100 punktów leci na konto z przydziału. To nie świadczy o potędze Barcelony tylko o tragicznym poziomie ligi gdzie kasa cała prawie z transmisji jest rozkradana między Barcę i Real.

Dla człowieka który interesuje się piłką i ogląda mecze to taki temat nawet nie istnieje bo wystarczy włączyć tą cyfrę wieczorem i obejrzeć jeden mecz z BPL popołudniem i drugi wieczorny La Ligi i to widać jak na dłoni że jak nie gra ani Barca ani Real to w 9/10 przypadków jest żenua totalna i piłka chodzona a w BPL jest walka o top 4 i taki Tottenham potrafi z Liverpoolem stworzyć widowisko o 4-5 klas lepsze niż grają jakieś Valencie.

0

Co mają do tego zawodnicy którzy odchodzą i "z miejsca stają się gwiazdami" w innych ligach? Przecież to jak pisanie kompletnie nie na temat. Odszedł więc już jest w innej lidze...

Jeżeli nie rozumiesz czym jest poziom ligi to nie możemy kontynuować dyskusji.

0

Wszyscy fanboye La Ligi bazują na tym że kluby z La Ligi wyjątkowo wychodziły z grupy LM podczas gdy te z BPL wyjątkowo nie wychodziły. Dodatkowo City jest zawsze wrzucane do silnej grupy jako że jest w 3 koszyku. Chelsea i City nie miały trenerów nadających się do wygrywania pucharów. Bo jednorazowy sukces z Di Matteo jak widać był... jednorazowy a Mancini to już 4 lata temu powinien wylecieć. Od tego sezonu już prezentów dla rywali od drużyn z BPL być nie powinno. Dodatkowo kluby z La Ligi w której poziom jest żenujący przystępują do meczów LM w pełni sił gdy takie MU gra w tygodniu np. z Liverpoolem, Chelsea albo Tottenhamem gdzie gra się prawdziwą piłkę i kontuzje to chleb poprzedni.

Właśnie bazowanie na tym że kluby z La Ligi powychodziły z grup i dlatego są lepsze to jest nieznajomość piłki nożnej. Bo na takiej podstawie to można wyciągnąć wniosek że Bundesliga jest najsilniejsza.

O poziomie ligi świadczy jakość zespołów w niej znajdujących się a nie 3-4 grających w pucharze gdzie na mecze ligowe można wyjść pochodzić. W lidze gra 20 zespołów a nie 4.

Jeszcze w tamtym sezonie ludzie na tej stronie wypisywali głupoty że La Liga jest najsilniejszą ligą na świecie. Po obecnych wyprzedażach nawet nie trzeba się już zbytnio wysilać żeby ludziom tłumaczyć że tak nie jest. A jeżeli ktoś twierdzi że jest to poza tą stroną zderzenie z rzeczywistością będzie bolesne. Teraz już nie ma nawet jak nakłamać że La Liga jest czymś więcej niż 2 zespołami światowymi i resztą na poziomie ligi Szkockiej czy Holenderskiej.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?