0

Nie ma obecnie żadnego zawodnika światowego formatu poza Realem i Barcą.

0

Możecie się poplusować i popocieszać ale i tak prawda jest taka że gwiazd poza Realem i Barcą nie ma i jest źle i będzie już tylko gorzej.

0

W przyszłym roku już nie będzie miała co sprzedawać. La Liga upadła na samo dno. Żadnego światowego formatu piłkarza poza Barcą i Realem.

0

Nic dziwnego że zrozumieli filozofię nowej gry o wiele szybciej w końcu to Niemcy.

0

No i to też prawda. Jest coś złego w pisaniu prawdy?

0

25-letni obrońca Nicolas Otamendi ma ważny kontrakt do 2015 roku, a jego klauzula odejścia wynosi 30 milionów euro.

22-letni Francuz Eliaquim Mangala ma ważny kontrakt do 2016 rok, a jego klauzula odejścia to aż 50 milionów euro.

Jakoś tego nie widzę...

0

Prawdę napisała.

0

Szkoła Barcelony jest ułomna nie potrafi wychowywać graczy na wszystkie pozycje. Bramkarza, stopera czy zawodnika na szpicę się w szkółce raczej nie zobaczy. Nieraz zdarzają się wyjątki ale większość to armia środkowych pomocników i skrzydłowych.

0

Oczywiście że Sakho jest lepszy od Gidina, Mirandy i wszelakich Ramich razem wziętych.

0

W sumie to już dobrze że tylko 2 tygodnie zostały bo to całe okno w wykonaniu Barcelony jest mega irytujące. Teraz jest chwila prawdy. Niech płacą za Sakho.

0

Bo stoper to jest potrzebny solidny na LM a nie na La Ligę do klepania ogórów gdzie o grze defensywnej mają tyle pojęcia co w książkach wyczytali. Żadnych transferów z La Ligi.

0

Ale pierwszy raz w dym okienku idą w dobrym kierunku i wybierają odpowiedniego zawodnika i co najważniejsze dostępnego. Zakupienie Sakho z PSG za 10-15 mln jest niemożliwe. Taki scenariusz ma 0% szans powodzenia. Jak PSG zażąda za zawodnika 25 mln czy 30 mln to tyle trzeba dać bo bez stopera sezon sensu większego mieć nie będzie i dla Barcelony jest to zawodnik bezcenny.

Za Luiza czy Mangale 50 mln trzeba dać i tyle nie mają. Marquinhos kosztował 35 więc Sakho za 10-15 to jakiś koncert życzeń.

0

Niech dadzą za niego te 30 mln nawet co na Luiza mieli bo i tak nie ma opcji żeby się nikt inny takiej klasy trafił w tym okienku.

0

Mangala > Sakho i to nie powinno podlegać dyskusji.

Dodatkowo o czym się nie pisze to fakt że Mangala może występować na LO co można było zaobserwować w meczu presezonu Porto - Napoli (w 2 połowie). To byłby taki drugi nowy, młody Abidal.

0

Sakho swoje szanse w tamtym sezonie dostał (jeśli chodzi o ilość występów), bardzo dużo grał i grał dobrze. Nie ma co do tego wątpliwości. Sakho chce być zawodnikiem podstawowego składu. Już sezon temu był niezadowolony że Alex zostaje i wziął na przeczekanie. W tym sezonie nie dość że Alex został i będzie gra dalej to jeszcze Marquinhosa sprowadzili. Dlatego Sakho się zdenerwował i chce odejść. Taka jest wola zawodnika a jego agent ustala z klubem jaka cena będzie dla PSG dobra za sprzedaż zawodnika. Z punktu widzenia Barcy trafiła się świetna oferta bo zawodnik sam chce odejść. To PSG ma teraz ciężkie zadanie bo próbują mu wcisnąć przedłużenie kontraktu aby go dać na wypożyczenie tylko co Sakho nie pasuje i to nie PSG dyktuje tu warunki (jak to było w przypadku T. Silvy).
I tyle.

0

Mourinho chciał Mangale w Chelsea i najprawdopodobniej sobie wykombinował to tak że odda Luiza jak cena za niego pozwoli Mangale do CFC sprowadzić. Luiz zły nie jest ale gdyby można pozyskać do "autobusu" gracza który lepiej gra w defensywie to by na to Mou z Romanem poszli.

0

Za najlepszych stoperów się płaci i to solidnie. Mangala takim jest. Barcelona stopera potrzebuje i to ceny nie ma bo bez niego cały sezon na straty idzie.

Kiedyś Real dał za Pepe 30 mln co było porównywalne do 50 mln teraz. Niby kasę zapłacili ale w obronie spokój mieli na lata.

0

Obaj są świetni i w wieku takim że 10 lat gry przed nimi, Nie ważne już tak który przyjdzie bo skok jakościowy względem Mascherano będzie o jakieś 10 klas. Ważne żeby transfer był a nie żadne wypożyczenie bo to porażka. Sakho by pograł dobrze i by po prostu do PSG wrócił? Bezsens.

0

Sakho jest przez kibiców PSG (można z pewną dozą stwierdzić że Ci oglądają więcej meczy niż ludzie tu) zgodnie twierdzą że Sakho jest gorszy od T. Silvy i Alexa. Jest solidny. Stracił miejsce w kadrze i w swoistym rankingu stoperów reprezentacji Francji jest niżej niż Varane i Mangala.

Mangala natomiast jest bardzo niezawodny, diabelnie szybki i świetnie grający ciałem i głową. Jednym słowem Porto wie co sprzedaje i cena jest odpowiednia.

0

I bardzo dobrze że Mou pokazał kto rządzi.

Sakho pewnie dojdzie bo Mangala choć dużo lepszy to znacznie droższy.

0

Za Mangale cena jest znana i Barcelony na niego nie stać i ju

0

Ale bzdet. Jest dokładnie odwrotnie.

0

W momencie jak na początku tekstu jest napisane że Mangala nie byłby dużym obciążeniem dla klubu na dobrą sprawę można przestać czytać dalej bo napisał to ktoś kto się na piłce nie zna w ogóle a znajomość rynku transferowego jest na poziomie zerowym.

0

Ośmieszyła to się właśnie tylko Barca cenami jakie próbowała zapłacić.

0

To jest pierwsze działanie na rynku transferowym od jakichś 3 lat które ma realne szanse powodzenia. Wypożyczenie z opcją zakupienia po sezonie będzie ok.

0

Jak go kupią zamiast stopera to puchar LM można co najwyżej na zdjęciu zobaczyć.

0

PSG za Alvesa dałoby godziwą cenę. Nie jak Barcelona która próbuje kupić zawodników za pół ceny powodując śmiech całego świata. Wiadomo że Alves ma przed sobą 2 sezony gry i później odejdzie za 5 mln co zostanie okrzyknięte mega interesem. Obecnie wymienienie go na 23 letniego Sakho byłoby wspaniałą sprawą gdyż ten ma przed sobą nawet 10 sezonów gry na wysokim poziomie, gra na pozycji w której w Barcelonie jest dziura wielkości stodoły a dodatkowo umiejętności gry defensywnej Alvesa leżą i kwiczą. Jeżeli w klubie jest już Alba to Alves musi odejść bo jeden ofensywny obrońca który jest tak na prawdę skrzydłowym to jest max i tak się nie da grać co pokazał poprzedni sezon. To że Alves jest obecnie warty np 25 mln a Sakho 15 czy tam 20 mln to różnicy żadnej nie robi bo obie strony na tym zyskają a Barca dużo więcej. Na pozycje Alesa jest jeszcze Montoya i Adriano. Jest więc 3 prawych obrońców a stopera do podstawowego składu brak.

0

Alvesa albo Albę by chcieli inni w swoich zespołach. Pewnie. Ale w zespołach budowanych z głową gdzie defensywa istnieje. Ale nie obu naraz + Mascherano. Bo taka obrona z Albą, Alvesem i Mascherano to nie wiadomo co to jest w ogóle. Jeden ofensywny obrońca max.

0

Agger nie był nigdy realnym zawodnikiem do ściągnięcia.

0

Żaden z nich nie jest "dobrym obrońcą" jeśli chodzi o umiejętności w defensywie co pokazał obecny sezon. Boczni obrońcy to w zasadzie skrzydłowi. Jak daleko można na czymś takim zajechać to już Bayern pokazał. Bo za Guardioli to chociaż na jednym skrzydle był Abidal a Pique i Puyol grali 3 razy lepiej.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?