Arden
Dołączył/a: sierpień 2023
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@BORO_12 Tak, według źródeł Flick też go chce, co w tym dziwnego? Oni wiedzą lepiej od nas, jakie zawodnik ma mocne strony, atuty i co moze wnieść do drużyny. Daj im spokojnie pracować i oceniaj transfery po sezonie, bo już nie jeden zawodnik w Barcelonie został skreślony, a sobie poradził i na odwrót.
@tbas Bo wcześniej był Xavi, który też go chciał? Logiczne myślenie nie boli.
1
@BORO_12 Flick go chce, skoro to nazwisko po odejściu Xaviego nie znikło z radarów. Nie panikujcie i nie róbcie afery, trzeba zaufać trenerowi, a zawodnikowi chociaż zagrać sezon, żeby wyciągać wnioski czy jest potrzebny.
6
A ponoć karmienie zwierząt w zoo jest zabronione.
0
@DonCarletto Łapiesz za słówka i tyle, chodziło o uzupełnianie białka, bez którego nie da sie rosnąć. Odpowiednia liczba białka to też dieta, bo musisz jeść posiłki wysoko białkowe a nie zapychać sie słodyczami czy laysami.
0
@DonCarletto Rośniesz, bo uzupełniasz odpowiednią ilość białka, które musisz jeść, żeby mięśnie rosły a to już w dużej części jest dieta :D Nie wiem, co w tym takiego ciężkiego do zrozumienia.
0
@TheNekro94 To logiczne. Mi chodziło o całokształt, że bez dobrego jedzenie, nawet jak będziesz trenował 5 h dziennie, to nie urośniesz.
0
@DonCarletto Nie prawda, odpowiednie jedzenie jest najważniejsze na siłowni. Co z tego, że będziesz sie katował na siłowni, skoro będziesz jadł za mało np białka? W jaki sposób ma rosnąć masa mięśniowa? Skoro nie dostarczasz odpowiednich składników organizmowi. Po drugie gdzie ja napisałem samym jedzeniem? Napisałem o znajomym, który trenuje 1-2 w tygodniu i to wystarcza, a kalorie i bialko liczy codziennie.
0
@kondzix2115 Prawie wszystko zależy od diety, trening to tylko dodatek. Mam znajomego, który trenuje raz w tygodniu, bo nie ma czasu i fizycznie wygląda bardzo dobrze, bo trzyma diete większość dni w roku.
6
Młodzi zawodnicy La Masii, którzy trenują z Roque w pre-sezonie uważają, że technicznie jest słaby.
3
@lntrowertyk Skoro jest zazdrosna to jej zależy. Fajny znak, patrząc na to, że są ze sobą z 20 lat.
19
Kobita to jednak kobita, tego sie nie wyplewi.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
11
Nie no Kounde, fizycznie to jest klasa sama w sobie. Imponujące jaką on przeszedł transformacje.
0
@Barcasub np ci co ratują życie innym ludziom.
1
@Kondziu_FCB Dziwi mnie fakt, że macie tyle tych gorących dyskusji na ten sam temat, a ciągle zaczynacie nowe wątki. Wiadomo, nikt wam nie zabroni, bo po to jest strona. Ale męczące już jest, ciągle czytać ten sam syf na temat Babiarza i polityki.
1
@Danny Gaucho przecież to był fejk, nic takiego nie wstawiła.
3
Ernest Wilimowski, a właściwie Ernst Otto Pradella. Urodzony 23 czerwca 1916 roku w Katowicach, jeden z największych piłkarzy w historii światowego futbolu, wielka postać sportu XX wieku. Wybitny, kontrowersyjny, (nie)zapomniany.
Matka Ślązaczka, ojciec Niemiec, który zginął podczas I wojny światowej. Kilkanaście lat później matka poślubi polskiego patriotę, powstańca Śląskiego Romana Wimowskiego.
Mały Enzi przygodę z futbolem zaczynał w klubie mniejszości niemieckiej 1.FC Katowice. Tam rozwijał się doskonale, nic więc dziwnego, że za równowartość 10 pensji listonosza kupił go klub Ruch Hajduki Wielkie. Kupił i tym samy przeprowadził najlepsza inwestycje w historii. Powiedzieć, że Wilimowski spełnił pokładane w nim nadzieję, to jakby nie powiedzieć nic.
Ernest w barwach Ruchu był po prostu fenomenalny, kluczowy. Już w pierwszym sezonie wywalczył mistrzostwo Polski (jedno z czterech) i tytul króla strzelców. Miał wtedy 18 lat. Nic więc dziwnego dziwnego, że w maju 1934 roku w Kopenhadze zadebiutował w reprezentacji Polski, a kilka dni później strzelił debiutanckiego gola. Ogólnie chorzowski etap kariery był dla Wilimowskiego najlepszym. Cztery krajowe mistrzostwa (1934, 1935, 1936, 1938) oraz cztery tytuły króla strzelców oraz 117 ligowych trafień, w tym m.in 10 w jednym meczu. ZJAWISKO. Tym wieksze, gdy uświadomimy sobie, że w 1938 roku miał zaledwie 22 lata.
1938 rok to również inne historyczne wydarzenie. Mundial w Paryżu. Co prawda Polska zagrała wówczas tylko jeden ale za to pamiętny mecz z Brazylią. Przegraliśmy w dramatycznych okolicznościach po dogrywce 5 do 6 tego dnia Wilimowski grał w swojej lidze, strzelił rekordowe bramki
U szczytu (a może dopiero przed?) kariery Wilimowskiego zastał dramat II wojny światowej. Z racji narodowości miał możliwość ratowania sie, z czego skorzystał i wyjechał do III Rzeszy, której barwy później reprezentował. Ta decyzja sprawiła, że w Polsce został uznany za zdrajcę. W czasach komuny nazwisko Wilimowski praktycznie nie figurowało w polskiej piłce. Był człowiekiem skreślonym. Osiadł w Karlsruhe, gdzie pracował jako urzędnik i amatorsko grał w piłkę. Doczekał się czwórki dzieci. W 1974 roku chciał spotkać się z polskimi piłkarzami biorącymi udział w Mistrzostwach Świata. Zgody na to nie dostał. Miał za to okazję krótko porozmawiać z słynnym polskim trenerem Kazimierzem Górskim. Odszedł w 1997 roku, w wieku 81 lat. Na pogrzebie nie było przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Postać niezwykle kontrowersyjna. Wielki sportowiec, któremu w życiorysie przeplatały się Polska i Niemcy.
Nikt chyba nie ma wątpliwości; że tylko dramat II wojny światowej sprawił, że dziś nie jest stawiany w jednym rzędzie z piłkarzami uznawanymi za najlepszych w historii. Ale tego "przeskoczyć " nie mógł nawet on. Bo tak naprawdę karierę skonczyl już w w wieku 23 lat w 1939 roku. Pierwszy Mundial po wojnie odbył się w 1950 roku. 11 lat później. Pierwszy finał Pucharu Europy rozegrano w 1955 roku. W latach 50 XX wieku wręczono pierwsze Złote Piłki. Enzi był po prostu za wcześnie...
8
To trochę jak ludzie w internecie :D
0
@MesQueUnClub96 Ten ping-pong taki męczący, że muszą się tyle regenerować? za małolata, grało się z 20 spotkań w ciągu godziny.
0
Siema rudzielce, jak zagrał Fermin i Cubarsi?
0
@kanver_ Prawda jest taka, że nikt z nas nie wiem jaka jest oficjalna jego pensja. Prawie każda gazeta podaje inne stawki.
0
@Yamal_Williams Twoim tokiem rozumowania, depresja też nie była chorobą kilka lat temu, bo na jakiś czas usunęli ją z list, ze względu na "delikatność" choroby i hejt w społeczeństwie. Dopiero po czasie zrozumieli, że jest to ogromny problem i choroba psychiczna, o której trzeba głośno mówić, bo dotyka miliony ludzi. W tym przypadku jest tak samo, im szybciej tego typu ludzie będą sie leczyć, tym większa szansa, że wrócą do normalności i pozbędą sie takich chorób jak, zaburzenia osobowości czy dwubiegunowość, które są najczęściej spotykane u osób transseksualnych.
1
@Gall sarkazm, ostatni kraj w którym chciałbym zamieszkać :D
1
@Yamal_Williams Przecież przyznałem ci rację, że aktualnie jej nie ma, ale bodajże do 2022 roku byla. Więc nie wiem, co ty zmyślasz. Nie zmienia to tego, że została usunięta dlatego, żeby ludzie tego typu, nie byli piętnowani przez społeczeństwo. W każdym kraju u psychologa czy psychiatry, możesz leczyć zaburzenia osobowości i to jest właśnie to schorzenie, tylko nieoficjalnie, bo transom, przeszkadzało to, że uważają ich za chorych psychicznie, dlatego to zmienili, o czym informuje oficjalna strona chorób psychicznych, którą dodałeś wyżej. Do 2020-2022 roku były wyniki badan tego typu ludzi, dlatego stwierdzili, że jest to choroba psychiczna. Teraz wyniki badań, są ukryte, żeby ich tolerować i akceptować, bo takie mamy czasy, więc logiczne, że jak nie ma wyników, to choroba zostanie usunięta z listy. Podobnie kiedyś było z depresją czy schizofrenią.
https://www.mp.pl/pacjent/seksuologia/inne-zaburzenia/104167,zespoly-dezaprobaty-plci-transseksualizm-transgenderyzm-transwestytyzm
0
@Yamal_Williams Jaka zła? Dobra. Zwróciłem tylko uwagę, dlaczego te zaburzenia zostały usunięte z listy. Podobnie jest z pedofilią w innych krajach, usuwają zaburzenia, żeby ludzie nie byli piętnowani przez społeczeństwo.
2
@Yamal_Williams Ty nadal nie rozumiesz, bardzo prostej kwestii. Została usunięta z listy, tylko dlatego, że organizacja nie chce, żeby tego typu ludzie byli piętnowani przez społeczeństwo.
Światowa Organizacja Zdrowia wyjaśniała, że klasyfikowanie zespołu dezaprobaty płci, to jest utożsamiania się z inną płcią niż ta, którą się ma od urodzenia, jako choroby może powodować ogromne piętno u osób transseksualnych.
Nie zmienia tego, że przez lata była na liście chorob psychicznych i prawie wszyscy tego typu ludzie, leczą sie psychicznie i masz na to wyniki badań w internecie.
1
@Yamal_Williams Ale co ja mam ci odpowiedzieć? Są dziesiątki list, gdzie transseksualizm jest chorobą psychiczną, to, że wykreślili ją z jeden z list nie jest żadnym wyznacznikiem, bo są listy, gdzie nawet pedofilia została wykreślona.
@Szklaner to niezły argument, na moją odpowiedź haha
7
@Szklaner Skoro dla ciebie to porównanie jest identyczny to współczuję. Co innego gdy jest to kreacja w pracy, a co innego gdy ktoś jest transseksualistą, który w ten sposób funkcjonuje na codzień.
45
@Yamal_Williams Ponieważ nikt zdrowy psychicznie, nie udaje kobiety będąc facetem i na odwrót. Są na to badania, że tego typu ludzie mają zaburzenia psychiczne. Każdy logicznie myślący człowiek o tym wie, a ty specjalnie piszesz takie głupoty, żeby zwrócić na siebie uwage, po to jesteś na tej stronie, żeby łatać swoje ego w ten sposób.
Transseksualizm to, zgodnie z międzynarodową klasyfikacją chorób (ICD), zaburzenie psychiczne. Wiele badań wskazuje, że u większości cierpiących z powodu transseksualizmu występuje również wiele innych zaburzeń, w tym zaburzenia osobowości, nastroju, zaburzenia dysocjacyjne czy psychotyczne.
19
@Yamal_Williams Normalnością są chorzy ludzie psychicznie, z których robi sie celebrytów. Mocny argument.